Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

 


Rejsy

 


 

 

 

 

 

 

WEEKEND MAJOWY


 
WIEDEŃ - BUDAPESZT - PERŁY DUNAJU
 

 

Starówka i pełne przepychu ulice Graben, Kohlmarkt-Schönbrunn - letnia rezydencja cesarska i malownicze ogrody-Wzgórze Kahlenberg Wieczór w gospodzie - Heuriger - Wzgórze Gellerta i panorama Budapesztu - Rejs statkiem w Budapeszcie - Piwnice winne Budafok i doskonałe wina węgierskie - Przejazd do Wiednia w trakcie dnia

 
 
Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia ok. 21.30. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 350 km)
 
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, znajdującymi się nad Dunajem m.in. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych.Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana (z zewnątrz), słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift (dodatkowo płatna 28 Euro). Powrót do hotelu w Wiedniu, nocleg. (Trasa ok. 100 km)
 
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd  z hotelu. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce- Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd do barokowej budowli-Belwedere. Pałac ten należał niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Krótki spacer wśród zabytkowych budynków. Przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Odwiedziny w Parku Miejskim z pomnikiem „Króla Walca”- Straussa syna. Dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna 25 EUR). Wyjazd do Budapesztu ok. 19.00. Wieczorem ok. 22.30 przyjazd do Budapesztu. Miasto przywitamy ze Wzgórza Gellerta, skąd roztacza się bajkowa nocna panorama Budapesztu. Przyjazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie, nocleg (Trasa ok. 250 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak: parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta - Peszt. Przerwa na kawę w jednej z licznych kawiarni. Następnie krótkie zwiedzanie Pesztu, podczas którego zobaczymy Plac Bohaterów wraz ze słynną ulicą bohatera narodowego-Andrassyego oraz zamek Vajdahunyad. Po południu dla chętnych (dodatkowo płatny 30 EUR) przejazd do dzielnicy Budafok, słynącej z piwnic i najdłuższych na świecie „korytarzy winnych”, których długość wynosi ok. 120 km. W programie wizyta u znanej, węgierskiej rodziny winiarzy, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli, posiada swoje winnice w słynnych, winiarskich regionach Węgier: Pakozd oraz Szekszard. Podczas zwiedzania piwnic, zapoznamy się z tradycją upraw winorośli na Węgrzech, skosztujemy doskonałych win oraz przysmaków kuchni węgierskiej. Klientom nie korzystającym z programu piwnic winnych, proponujemy spędzenie czasu wolnego w na deptaku Vaci wśród licznych kafejek, restauracji i sklepików z pamiątkami  lub przy nadbrzeżu dunajskim. Wyjazd z Budapesztu ok. 19.00. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Na terenie Słowacji wieczorny postój.
 
Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Katowice ok. 1:00-02:00).
 
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych .
 
Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy: Wiednia - 2, Budapesztu - 1).
 
Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMIN CENA  
28.04 - 02.05 1 222 REZERWUJ
     

Zapytam

 
Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 3 rozpoczęte doby hotelowe, 3 śniadania; ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota.
 
Cena nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 77 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, rejs statkiem w Budapeszcie, TOUR GUIDE SYSTEM ( system bezprzewodowego oprowadzania grup). Dodatkowo płatne: 1 obiadokolacja we Wiedniu - 25 EUR, obiadokolację w gospodzie Heuriger w Neustift - 28 EUR, piwnice winne z obiadokolacją w Budapeszcie 30 EUR, taksa klimatyczna 5 EUR.
 
MIASTA WYJAZDÓW
Wrocław - Wiedeń I Dolina Wachau 21:50
Częstochowa - Wiedeń I Dolina Wachau 23:59
Kielce - Wiedeń I Dolina Wachau 21:50
Radom - Wiedeń I Dolina Wachau 20:10
Łódź - Wiedeń I Dolina Wachau 21:40
Piotrków Trybunalski - Wiedeń I Dolina Wachau 22:50
Włocławek - Wiedeń I Dolina Wachau 19:30
Toruń - Wiedeń I Dolina Wachau 18:10
Bydgoszcz - Wiedeń I Dolina Wachau 17:00
Grudziądz - Wiedeń I Dolina Wachau 15:40
Poznań - Wiedeń I Dolina Wachau 18:10
Gliwice - Wiedeń I Dolina Wachau 22:45
Opole - Wiedeń I Dolina Wachau 23:25
Leszno - Wiedeń I Dolina Wachau 19:50
Wyszków - Wiedeń I Dolina Wachau 17:20
Gorzów Wielkopolski - Wiedeń I Dolina Wachau 15:40
Gdynia - Wiedeń I Dolina Wachau 12:30
Gdańsk - Wiedeń I Dolina Wachau 13:20
Tczew - Wiedeń I Dolina Wachau 14:20
Szczecin - Wiedeń I Dolina Wachau 14:00
Białystok - Wiedeń I Dolina Wachau 14:50
Ostrów Mazowiecka - Wiedeń I Dolina Wachau 16:35
 
Godziny odjazdu mogą ulec zmianie prosimy o sprawdzenie na 2 dni przed wyjazdem
 
 
WSZYSTKIE DOSTĘPNE OFERTY NA WEEKEND MAJOWY
 
 
 
 

Rejsy z polskim pilotem