Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

 


Rejsy

 

Domy i apartamenty


 

 

 

 

WEEKEND MAJOWY


 

Toskania i Umbria - włoskie siostry dla Wygodnych

 

 

Toskania i Umbria - włoskie siostry dla Wygodnych - 10 dni • Bolonia - stolica Emilia-Romania • Florencja - siedziba Medyceuszy • Piza - Plac Cudów i morska przeszłość • Lukka - miasto Pucciniego • San Gimgniano - średniowieczny Manhattan • Chianti - królestwo winnic • Siena - św. Katarzyna i Palio • Orvieto - podziemnie miasto • Wodospad Marmurowy - największy i najstarszy wodospad we Włoszech • Perugia - stolica Umbrii i czekolady • Asyż - św. Franciszek i św. Klara

 
Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).
 
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Bolonii, stolicy regionu Emilia - Romania, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie historycznego centrum miasta: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, bazyliki San Petronio, katedry San Pietro oraz Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Ferrary (płatna dodatkowo). Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. Montecatini Terme. (Trasa ok. 390 km).
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie 200 lat (podziwiana z zewnątrz). Po południu przejazd do Lukki, miasta Pucciniego. Zwiedzanie centrum historycznego, gdzie znajduje się m.in. rynek wybudowany na ruinach dawnego amfiteatru rzymskiego. Następnie zaprosimy Państwa na degustację produktów toskańskich w uroczym miasteczku Montecarlo. Powrót do hotelu na nocleg (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Kościoła św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie wizyta w Kościele św. Wawrzyńca, gdzie znajdują się grobowce rodziny Medyceuszy wykonane przez Michała Anioła. Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Volterry miasta założonego przez Etrusków. Zwiedzanie muzeum związanego z życiem i historią tego tajemniczego ludu zamieszkującego Toskanie i Umbrię. Następnie zwiedzanie centrum historycznego: katedry i baptysterium, a także słynnego Piazza dei Priori z ratuszem miejskim. Obiad w tradycyjnej włoskiej trattorii połączony z degustacją wina (płatny dodatkowo). Po południu przejazd do San Giminano zwanego "średniowiecznym Manhattanem" ze względu na wieże, które pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. San Giminano słynie również z produkcji doskonałego białego wina o orzechowym posmaku Vernaccia. Następnie powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 190 km).
 
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do słynnego regionu winnic Chianti z malowniczymi pejzażami i miasteczkami: Rada in Chianti i Castellina in Chianti skąd pochodzi najsłynniejsze włoskie wino włoskie Chianti Classico. Po południu przejazd do Sieny, średniowiecznego miasta słynnego m.in. z wyścigu konnego Palio. Zwiedzanie głównego Placu Il Campo, który do dziś zachował charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry z przepięknymi marmurowymi posadzkami. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 200 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Orvieto kolejnego fascynującego miasta Etrusków. Zwiedzanie rozpoczniemy od wspaniałej katedry z zachwycającymi freskami Luca Signorelli i Beato Angelico. Następnie niezapomniana wizyta w podziemnym mieście - Orvieto Underground. Po południu przejazd do Spoleto, miasta słynącego z mostu wybudowanego na akwedukcie Ponte delle Torri oraz średniowiecznej zabudowy. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. Asyżu. (Trasa ok. 200 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka i św. Klary. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach naznaczonych przez życie św. Franciszka. Następnie degustacja lokalnych produktów umbryjskich. Po południu zwiedzanie centrum historycznego stolicy Umbrii - Perugii. Następnie powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 80 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do najwyższego i najstarszego wodospadu we Włoszech - Wodospadu Marmurowego, który jest coroczną metą setek tysięcy turystów. Po południu wyjazd do Polski. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Padwy (płatna dodatkowo). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1400 km).
 
Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).
 
Uwaga!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
 

Zakwaterowanie na objeździe:

Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/ Udine (1), Florencja/ Montecatini Terme (4), Chianciano Terme (1), Asyż (2).
Do dyspozycji gości:
restauracja.
Pokoje:
skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.
 
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMIN CENA  
30.04 - 09.05 1 623 zł REZERWUJ
     

ZAPYTAM

 
Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
 
Cena nie obejmuje:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych oraz degustacji.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 190 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
 
Wycieczki lokalne: obiad w restauracji toskańskiej ok. 30 EUR, Padwa ok. 12 EUR, Ferrara ok. 15 EUR (wycieczki odbywają się przy znacznej liczbie chętnych).
 
MIASTA WYJAZDÓW
Opole - Częstochowa - Poznań - Chorwacja - Gliwice - Grudziądz - Włocławek - Orzesze - Cieszyn -  Wrocław -  Warszawa -  Katowice -  Łódź -  Radom -  Bydgoszcz -  Kraków -  Piotrków Trybunalski -  Kielce -  Leszno - Bielsko - Biała -  Gorzów Wielkopolski -  Gdańsk - Gdynia -  Tczew -  Szczecin -  Bydgoszcz - Zielona Góra - Lublin -  Puławy - Rzeszów -  Tarnów -  Piła -  Koszalin -  Szczecinek -  Białystok - Ostrów Mazowiecka
 
WSZYSTKIE DOSTĘPNE OFERTY NA WEEKEND MAJOWY
 
 
 
 
 

 

 

Rejsy z polskim pilotem