Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

 


Rejsy

 

Domy i apartamenty


 

 

 

 

WEEKEND MAJOWY


 

Saluti Roma - Rzym i Watykan

 

 

Saluti Roma - Rzym i Watykan - 5 dni • Watykan - Kaplica Sykstyńska i Ogrody Watykańskie• Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Fontanna di Trevi - barokowy skarb Rzymu • Schody Hiszpańskie i fontanna Barcaccia • antyczne Koloseum i Forum Romanum - architektoniczne cuda starożytności • Anioł Pański - spotkanie z Papieżem • Kwirynał - słynne rzymskie wzgórze • San Clemente - niepowtarzalna lekcja historii Rzymu

 
Dzień 1
10:10 Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu.
12:10 Wylot z Warszawy.
14:40 Przylot do Rzymu, transfer do hotelu, czas wolny. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 2
Śniadanie i zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od jego części starożytnej. Odwiedzimy Kościół San Clemente i zejdziemy do poziomu z IV w., a potem jeszcze niżej do domu konsula Flawiusza Klemensa z I w. po Chrystusie. Następnym punktem programu będzie wizyta w Koloseum (zwiedzanie także wewnątrz) i na Forum Romanum. Udamy się również na wzgórze Kapitol, a zwiedzanie zakończymy w Panteonie, który jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej rzymskiej restauracji z fragmentem przedstawienia operetkowego (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg (przejazdy komunikacją miejską, w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu).
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. W programie: Ogrody Watykańskie, które są najbardziej urokliwym i niepowtarzalnym miejscem w samym sercu Watykanu, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, a także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie czas wolny i powrót do hotelu na nocleg (przejazdy komunikacja miejską). Czas wolny, a dla chętnych lunch (płatny dodatkowo). Po południu przejazd na taras widokowy na wzgórze Pincio. Następnie wieczorny spacer po dzielnicy Transteve (Zatybrze). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu).
 
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Watykanu, gdzie będziemy uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie Anioł Pański (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Rzymu barokowego: Plac Navona, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Kwirynał, zwiedzanie zakończymy na Placu Barberini ze słynną Fontanną Trytona. Czas wolny i powrót do hotelu na nocleg (przejazdy komunikacja miejską).
 
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 60 km).
15:15 Wylot z Rzymu.
17:45 Przylot do Warszawy.
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
 
Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:
Hotel ** / *** klasy turystycznej, położony w pobliżu stacji metra lub lokalnej komunikacji miejskiej z dogodnym dojazdem do centrum i głównych atrakcji turystycznych Rzymu (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Do dyspozycji gości:
recepcja, restauracja, bar. Hotel akceptuje karty kredytowe.
Pokoje:
dwuosobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. Ponadto telefon, TV Sat., minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.
 
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
 
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMIN CENA  
29.04 - 03.05 2732 zł REZERWUJ
     

Zapytam

 
Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/ z Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu **/ *** (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne, za dopłatą obiadokolacje (2), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena nie obejmuje:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 165 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 30 EUR (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
 
MIASTA WYLOTÓW: WARSZAWA
 
 
WSZYSTKIE DOSTĘPNE OFERTY NA WEEKEND MAJOWY
 
 
 
 

 

 

Rejsy z polskim pilotem