Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

 


Rejsy

 

Domy i apartamenty


 

 

 RYGA

 

 

 

 

 

 
WEEKEND MAJOWY
 

 
ŁOTWA
Ryga - Zabawna stolica
 

 

Secesyjna architektura – starówka z listy UNESCO • Park Narodowy Gauja i okoliczne zamki • Gutmanis – największa jaskinia w krajach bałtyckich • rejs po rzece Dźwinie • Centrāltirgus –unikatowe targowisko różności od 1930 r • imprezowe oblicze Rygi – odkryj i zasmakuj!

 
Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Rygi. Po przylocie transfer do hotelu, pozostawienie bagaży. Przejazd komunikacją miejską do centrum miasta. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym realizowane pieszo oraz komunikacją miejską. Zobaczymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”. Udamy się również na spacer ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej, zobaczymy także Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Na koniec, dla chętnych, za dodatkową opłatą degustacja słynnego Czarnego Balsamu Ryskiego. Przejazd do hotelu zakwaterowanie i nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu w hotelu, proponujemy wycieczkę do Siguldy i Turaidy, położonych ok. 50 km od Rygi na skraju malowniczego Parku Narodowego Gauja. Zobaczymy ruiny średniowiecznego zamku w Siguldzie, a także nowy zamek, wzniesiony w XIX w. W pobliskiej Turaidzie obejrzymy murowany zamek z czerwonej cegły, którego historia sięga XIII w. Udamy się też do jaskini Gutmanis, największej jaskini w krajach bałtyckich, położonej w dolinie rzeki Gauja. Po południu powrót do hotelu w Rydze. Wieczorem proponujemy Państwu zapoznanie się z rozrywkową stroną Rygi uznawanej za jeden z ważniejszych punktów na imprezowej mapie Europy. (Dla chętnych, na starym mieście obiadokolacja z potrawami kuchni łotewskiej oraz świetnym łotewskim piwem z jednym z niewielkich browarów – dodatkowo płatna ok. 33 Euro; przejazd komunikacją miejską )
 
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i rejs po rzece Dźwinie, która łączy starą i nową część miasta . Następnie udamy się na Centrāltirgus – otwartego w 1930 olbrzymiego, unikatowego targowiska, do budowy którego wykorzystano hangary niemieckich sterowców, przeniesione spod Lipawy. Na terenie hal znajduje się ok. 3000 stoisk które oferują szeroki asortyment artykułów: od produktów spożywczych po artykuły rękodzielnicze. Program realizowany komunikacją mejską. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
 
 
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
 
Zakwaterowanie na objeździe
Hotel **** klasy turystycznej - położony w centrum miasta (2 rozpoczęte doby hotelowe).
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar
Pokoje:
2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
 
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA
TERMIN CENA  
29.04 - 01.05 1 531 zł REZERWUJ
01.05 - 03.05 1 531 zł REZERWUJ
     

Zapytam

 
Cena obejmuje: przelot samolotem Warszawa – Ryga - Warszawa, zakwaterowanie w hotelu (2 rozpoczęte doby hotelowe), 2 śniadania, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż), opiekę pilota.
 
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników lokalnych, komunikacji miejskiej, rejsu statkiem to ok. 80 Euro (ceny obowiązujące w sezonie 2015 r.; płatne obligatoryjnie na miejscu u pilot). Fakultatywnie: degustacja balsamu ryskiego ok.12 Euro , obiadokolacji na starym mieście ok.33 Euro.
 
 
WSZYSTKIE DOSTĘPNE OFERTY NA WEEKEND MAJOWY
 
 
 
 

 

 

Rejsy z polskim pilotem