Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

 


Rejsy

 

Domy i apartamenty


 

 

 

POGODA

 WIEDEŃ

 

 

 

 

WEEKEND MAJOWY

 


 

Wiedeń i dolina Wachau -czyli potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże - dla wygodnych

 

 

Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift • dolina Wachau i rejs statkiem • tajemnicze opactwo Benedyktynów w Melku • koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • urocza starówka w Krems • Prater- park rozrywki• dzielnica ONZ • Opera Wiedeńska

 
Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia ok. 21.30. Zakwaterowanie, nocleg.(Trasa od granic Polski ok. 350 km)
 
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny. Czas wolny w centrum miasta. Przejazd do najsłynniejszego parku rozrywki- Prater, w którym dla chętnych czeka Riesenrad (atrakcja dodatkowo płatna ok. 10 euro za jednorazowe korzystanie z karuzeli). Z tego koła zębatego podziwiać można panoramę Wiednia. Pozostałym polecamy spędzenie czasu w uroczych i spokojnych parkowych alejkach. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 26 EUR). Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem „Króla Walca”- Straussa syna. Następnie fakultatywnie udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 60 EUR). Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 100 km)
 
 
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce-Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd do barokowej budowli-Belwedere. Pałac ten należał niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Krótki spacer wśród zabytkowych budynków. Przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja w gospodzie Heuriger, (dodatkowo płatna 28 EUR). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100 km)
 
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Na początek dnia poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, znajdującymi się nad Dunajem m.in. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie przejazd do malowniczego regionu Wachau, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, gdzie podróżować będziemy wzdłuż Dunaju, winnic, sadów morelowych i malowniczych, średniowiecznych miasteczek. Zwiedzimy barokowe opactwo Benedyktynów w Melku, o którym pisał Umberto Eco w powieści "Imię Róży". Następnie wybierzemy się w podróż statkiem (dodatkowo płatne ok. 27,00 EUR), której celem będzie miasteczko Dürnstein, gdzie znajdują się ruiny zamku i fragmenty murów średniowiecznych wraz z najstarszą bramą. Czas wolny na zakup pamiątek i regionalnych wyrobów morelowych, z których słynie region Wachau (konfitury, nalewki, Schnapsy, wina). Dla chętnych obiadokolacja w restauracji (dodatkowo płatna, 27 EUR). Na koniec dnia odwiedzimy miasteczko Krems, urzekające swoim powolnym rytmem, gdzie ma się wrażenie, że świat się zatrzymał. Spacer po uliczkach z kocimi łbami wśród renesansowych i barokowych kamieniczek. Późnowieczorny wyjazd do Polski. Przyjazd na granicę austriacko-czeską, czas na zakupy (dawna strefa wolnocłowa). (Trasa do granic Polski ok. 350 km)
 
Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Katowice ok.1:00-2:00).
 
Zakwaterowanie:
Hotel ***- położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Wiednia).
Pokoje: 1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości:
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
 
Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMIN CENA  
28.04 - 02.05 1199 zł REZERWUJ
     
  Zapytam  
     
Cena obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 3 rozpoczęte doby hotelowe, 3 śniadania, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota.
 
Cena nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 75 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup). Dodatkowo płatne: rejs statkiem po Dunaju w dolinie Wachau - ok. 27 EUR, koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 60 EUR, 2 obiadokolacje - 53 EUR, obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift - 28 EUR, taksa klimatyczna 5 EUR
 
MIASTA WYJAZDÓW
 
Wrocław - Wiedeń I Dolina Wachau 21:50
Częstochowa - Wiedeń I Dolina Wachau 23:59
Kielce - Wiedeń I Dolina Wachau 21:50
Radom - Wiedeń I Dolina Wachau 20:10
Łódź - Wiedeń I Dolina Wachau 21:40
Piotrków Trybunalski - Wiedeń I Dolina Wachau 22:50
Włocławek - Wiedeń I Dolina Wachau 19:30
Toruń - Wiedeń I Dolina Wachau 18:10
Bydgoszcz - Wiedeń I Dolina Wachau 17:00
Grudziądz - Wiedeń I Dolina Wachau 15:40
Poznań - Wiedeń I Dolina Wachau 18:10
Gliwice - Wiedeń I Dolina Wachau 22:45
Opole - Wiedeń I Dolina Wachau 23:25
Leszno - Wiedeń I Dolina Wachau 19:50
Wyszków - Wiedeń I Dolina Wachau 17:20
Gorzów Wielkopolski - Wiedeń I Dolina Wachau 15:40
Gdynia - Wiedeń I Dolina Wachau 12:30
Gdańsk - Wiedeń I Dolina Wachau 13:20
Tczew - Wiedeń I Dolina Wachau 14:20
Szczecin - Wiedeń I Dolina Wachau 14:00
Białystok - Wiedeń I Dolina Wachau 14:50
Ostrów Mazowiecka - Wiedeń I Dolina Wachau 16:35
 
Godziny odjazdu mogą ulec zmianie prosimy o sprawdzenie na 2 dni przed wyjazdem
 
WSZYSTKIE DOSTĘPNE OFERTY NA WEEKEND MAJOWY
 
 
 
 

Rejsy z polskim pilotem