Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

 


Rejsy

 

Domy i apartamenty


 

 

 

 

WEEKEND MAJOWY


 

Doppio espresso

 

 

Rzym • Watykan • Florencja

 
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Wieczorny spacer po Wiecznym Mieście z pilotem. Wspaniale oświetlone zabytki, piękne witryny modnych sklepów, pełne życia kawiarenki i bary zachęcają do włączenia się w życie miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II i spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta. Wejście do Koloseum – symbolu cesarskiego Rzymu i do Forum Romanum. Dalej trasa prowadzi przez Kapitol – centrum miasta od czasów starożytnych, następnie przez plac Wenecki z pomnikiem Wiktora Emanuela II, barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi do monumentalnej fontanny di Trevi, upamiętnionej w filmie „La Dolce vita”. Kolejno Piazza Rotonda i zwiedzanie wnętrza Panteonu – antycznej świątyni wszystkich bogów, mieszczącej grób Rafaela. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 3
Śniadanie. Przed południem wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem ekspresowym ze stacji Termini do Florencji (ok. 2 godz.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Spacer z pilotem po centrum FLORENCJI – stolicy Toskanii. Florencja to jedno z najsłynniejszych miast sztuki, a jej historyczne centrum to idealne miejsce nie tylko na zwiedzanie, ale także na wieczorny spacer, kolację z pięknym widokiem czy szalone zakupy. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 4
Śniadanie. Zwiedzanie kościoła Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego. Przejście na Piazza del Duomo – religijne centrum Florencji, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki miasta: baptysterium, do którego prowadzą słynne „Drzwi Raju” Ghibertiego, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą i dzwonnicą Giotta. Wizyta w katedrze. Spacer do Piazza della Signoria, gdzie zachwyca elegancką architekturą Palazzo Vecchio. Można tu podziwiać także Loggia della Signoria z odrestaurowanymi posągami z okresu starożytnego Rzymu i renesansu. Dalej trasa prowadzi na słynny, najstarszy florencki most na Arno: Ponte Vecchio, z mnóstwem sklepików z piękną biżuterią. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu przed południem. Przejazd ekspresowym pociągiem do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): typowa rzymska kolacja w stylowej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
 
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMIN CENA  
29.04 –  04.05  2 - 03.05 2231 zł REZERWUJ
     

Zapytam

 
Cena obejmuje: 5 noclegów w hotelach***/****: 3 w centrum Rzymu, 2 w centrum Florencji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań (bufet) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
Cena nie obejmuje:  bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 170 EUR; przejazd pociągiem ekspresowym: ok. 95 EUR; przejazd hotel-dworzec kolejowy-hotel za opłatą (taksówka) ok. 15 EUR.
Opłaty fakultatywne: rzymska kolacja: ok. 23 EUR.
Przejazdy po Rzymie i Florencji środkami komunikacji miejskie
 
MIASTA WYLOTÓW: WARSZAWA, KATOWICE
 
 
WSZYSTKIE DOSTĘPNE OFERTY NA WEEKEND MAJOWY
 
 
 
 

 

 

Rejsy z polskim pilotem