polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

WŁOCHY I SYCYLIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA


 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 

 
SZLAKIEM POMARAŃCZY 14 dni

ZWIEDZANIE

Wenecja - Królowa Laguny - Mediolan - Stolica Lombardii i mody - Piza - Pole Cudów, Krzywa Wieża - Florencja - Stolica Renesansu - Watykan - Państwo papieskie - Rzym - Serce imperium - Monte Cassino -Siedziba Zakonu Benedyktynów i cmentarz żołnierzy polskich - Caserta - Wersal Południa - Neapol - Stolica Kampanii - Pompeje - Ruiny rzymskiego starożytnego miasta - Sycylia - Taormina i Syrakuzy - Alberobello - Bajkowe miasto - St.Giovanni Rotondo - Wspomnienie o Ojcu Pio - San Marino - Najstarsza Republika Świata

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. Trasa ok. 950 km.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji, następnie rejs barką turystyczną
po Lagunie Weneckiej. Odwiedzimy dzielnicę San Marco, w której znajdują się najważniejsze zabytki Wenecji: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Wieża Dzwonnicza oraz Most Westchnień.
Następnie rejs gondolami po Canale Grande, czas wolny.
Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg. ( okolice Lido di Jesolo lub Padwy). Trasa ok. 50 km.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu stolicy Lombardii. Dzień ten rozpoczniemy wizytą
na Placu Katedralnym gdzie znajduje się wspaniała gotycka Katedra zwana „ poematem
w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vitorrio Emanuele II eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi nas do najsłynniejszej opery świata - La Scali Zwiedzanie miasta zakończymy wizytą w Castello Sforzesco - imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy . Czas wolny w tak zwanym Złotym Kwadracie Mody najmodniejszej dzielnicy Mediolanu. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na nocleg (okolice Acqui Terme). Trasa ok. 400- 450 km.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pizy, urokliwego miasta potężnej Republiki Morskiej. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pola Cudów), gdzie znajduje się Katedra o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana prawie przez 200 lat! (oglądana z zewnątrz). W licznych kafejkach Pizy z pewnością znajdziemy czas na wypicie espresso - mocnej, aromatycznej, włoskiej kawy…..W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na nocleg.( okolice Montecatini). Trasa ok. 250- 300 km.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg.( Fiuggi). Trasa ok. 400 km.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rzymu i Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, ze zbiorami od antyku po wiek dwudziesty, słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła oraz Bazyliki Św.Piotra zbudowanej na miejscu grobu Świętego. Szczególnej uwadze polecamy: grób Jana Pawła II, Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych obiadokolacja - wieczór włoski w stylowej rzymskiej restauracji (dodatkowo płatna). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu. ( okolice Fiuggi). Trasa ok. 100 km.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie zaczniemy od „ Rzymu Antycznego ” - Colloseum , następnie Forum Romanum, Panteon, Kapitol. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki „Rzymu Barokowego”: Plac Wenecki obok Fontanny di Trevi, do której zgodnie z tradycją trzeba wrzucić monetę, aby powrócić do " Wiecznego Miasta". Spacer zakończymy na Placu Hiszpańskim z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, u stóp słynnych Schodów Hiszpańskich z kaskadą balustrad i balkonów. Czas wolny, następnie powrót do hotelu na nocleg ( okolice Fiuggi). Trasa ok. 100 km.

Dzień 8
Wcześnie rano przejazd na Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. Wizytę poprzedzimy obecnością w muzeum multimedialnym - Historiale di Cassino. Po południu zwiedzanie Caserty - wspaniałego Palazzo Reale, Pałacu Królewskiego, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi. Czas wolny. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolice Neapolu (okolice Castellamare di Stabia ). Trasa ok. 200- 250 km.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pompejów - antycznego miasta zalanego przez lawę podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza. Dzięki temu miasto zachowało swoją pierwotną strukturę do dzisiejszych czasów w niezmienionym kształcie!
Po południu przejazd do Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z pałacem królewskim, Teatro San Carlo oraz wspaniałego zamku Castel Nuovo. Czas wolny w którym można spróbować słynnej neapolitańskiej pizzy. Wieczorem przejazd w kierunku Kalabrii do hotelu na nocleg ( okolice Reggio di Calabria). Trasa ok. 450- 500 km.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd i przeprawa promowa na Sycylię do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego.

Następnie przejazd do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie starówki położonej na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przeprawa promowa i powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych, kolacja i nocleg. ( okolice Reggio di Calabria). Trasa ok. 300- 350 km.

Dzień 11
Śniadanie, a następnie przejazd do Alberobello. Spacer po tym nadzwyczajnie urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulle”- cylindryczne, kamienne domy przypominające ule, zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd na nocleg w okolicach St.Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Trasa ok. 400- 450 km.

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie San Giovani Rotondo z klasztorem kapucynów, Santa Maria della Grazie, w którym żył Ojciec Pio z Pietrelciny (1887 - 1968). Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolice Rimini. Trasa ok. 400- 450 km.

Dzień 13
Po wykwaterowaniu udamy się do San Marino, najstarszej republiki świata - możliwość degustacji regionalnych likierów oraz czas wolny a w godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. Trasa ok. 1300 km.

Dzień 14
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych ( Katowice ok.13.00).

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych oraz sakralnych. Podczas zwiedzania może być konieczne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMIN (14 dni)  
27.04 - 10.05 2 226 zł ZAPYTAM
04.05 - 17.05 2 191 zł ZAPYTAM
25.05 - 07.06 2 249 zł ZAPYTAM
08.06 - 21.06 2 157 zł ZAPYTAM
22.06 - 05.07 2 220 zł ZAPYTAM
13.07 - 26.07 2 262 zł ZAPYTAM
27.07 - 09.08 2 262 zł ZAPYTAM
10.08 - 23.08 2 262 zł ZAPYTAM
24.08 - 06.09 2 262 zł ZAPYTAM
07.09 - 20.09 2 191 zł ZAPYTAM
21.09 - 04.10 2 157 zł ZAPYTAM
Dopłata za obiadokolacje - 375 zł

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 529 zł.

Dopłata za wyjazd z: Gdynia, Gdańsk,Tczew, Gorzów Wlkp, Zielona Góra + 80 zł
Dopłata za wyjazd z: Lublin, Puławy, Piła, Rzeszów, Tarnów, Szczecin + 120 zł
Dopłata za wyjazd z: Białystok, Ostrów Maz. Koszalin, Szczecinek +140 zł
Dopłata za ubezpieczenie zwrotu kosztów rezygnacji 3% ceny

Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań kontynentalnych, a za dopłatą kolacje (10), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów muzealnych i sakralnych, biletów na rejsy statkiem po Lagunie Weneckiej, rejsu gondolami, biletów komunikacji miejskiej, przeprawy promowej na Sycylię, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu ( wraz z kosztami wynajmu lokalnych przewodników oraz przejazdami komunikacją miejską, biletami na rejs statkiem po lagunie weneckiej, rejs gondolami, przeprawa promowa na Sycylię): ok. 250 EUR. Wycieczka fakultatywna Lukka 15 EUR
Orientacyjny koszt wyżywienia w restauracjach w trakcie realizacji programu ( w tym wieczór włoski): ok. 50 EUR. Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej.
- seniorów od 65 roku - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji seniora
- nauczycieli z kartą nauczycielską i inwalidów.
 

ROZKŁAD JAZDY

„EUROPA POŁUDNIOWA”

TRASA WSCHODNIA
Białystok, Dworzec PKP przy „Lokomotywie”
Ostrów Maz., ul. Kościuszki, przystanek przed Kościołem
Wyszków parking przy rondzie obok mostu
Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, st. 13
Radom, Dworzec PKP, „pod zegarem”
Kielce, Dworzec PKS, stanowisko 18
Kraków, Dworzec PKS Czyżyny

TRASA CENTRALNA
Gdynia, parking przy Klubie Marynarki Wojennej (obok Teatru Muzycznego)
Gdańsk, Dworzec PKS – zatoczka dla autokarów (przed dworcem)
Grudziądz / Górna Grupa, parking przy barze Jagienka
Bydgoszcz, Dworzec PKS, stanowiska międzynarodowe
Toruń, parking koło hotelu Kosmos
Włocławek, ul. Pułaskiego, przed hotelem Kujawy
Łódź, Pl. Dąbrowskiego, przy wejściu do Teatru Wielkiego
Piotrków Tryb, parking przy ul. POW (pomiędzy dworcem PKP i PKS)
Częstochowa, parking przy motelu Orbis, przy trasie katowickiej

TRASA ZACHODNIA
Szczecin, ul. Kaszubska, przed Teatrem Lalek „Pleciuga”
Gorzów Wlkp., parking przed Dworcem PKP
Poznań Dworzec PKS, stan. międzynarodowe
Leszno, parking przed stadionem A. Smoczyka, ul. 17 Stycznia
Wrocław, Dw. PKS ul. Sucha, peron 4 lub 5
Opole, Dw. PKP (zatoczka dla autokarów)

POŁĄCZENIA ANTENOWE
Lublin, motel PZMot, ul. Prusa 8 – przy wyjeździe na Warszawę
Puławy, Hotel Izabela, ul. Lubelska
Zielona Góra Dw.PKS
Rzeszów, ul. Piłsudskiego, parking przed Urzędem Wojewódzkim
Tarnów, parking przed hotelem Tarnovia
Koszalin, parking naprzeciwko Dw. PKP, ul. Armii Krajowej
Szczecinek, parking przed Dw. PKP, ul. Dworcowa
Piła, parking pomiędzy PKP i PKS, ul. Zygmunta Starego

WSZYSTKIE TRASY
Katowice, przyjazd autokarów z 3 tras, możliwa przesiadka
wyjazd z Katowic, parking przy ul. Sądowej, 50 m od Pl. Wolności
Bielsko Biała, Stacja Aral 200 m od Dworca PKP
Uwaga ! Przejazdy na odcinku krajowym (do/z Katowic) mogą być realizowane mikrobusem.
 

 
WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |