polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

 

Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

 


Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

 


Domy i apartamenty

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

Przeprawy promowe


 
TURCJA - Czarnomorskie Tajemnice
 
 
 
 

Turcja –  Pamukkale i termalne źródła, Konya - mistyczny zakon Derwiszy, Fascynująca Kapadocja, Trabzon - miejsce urodzenia Sulejmana Wspaniałego, Polonezkoy- polska wieś nad Bosforem, osmańskie Safranbolu, Hamsilos - jedyny fiord w Turcji, Erzurum-tureckie Zakopane

 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. .Wylot do Antalyi. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w ok. Antalyi. Czas wolny. (Trasa ok. 30 km).
Uwaga! Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów.
 
Dzień 2
Po wczesnym śniadanıu przejazd przez góry Taurus w kierunku Pamukkale. Po drodze odwiedzimy starożytną Laodyceę, miasto wymienione przez Św. Jana jako jeden z Siedmiu Kościołów Apokalipsy oraz Afrodyzję - ważne stanowisko archeologiczne. Nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty - miejsce to było bowiem ważnym ośrodkiem jej kultu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale lub w Karahayit. Możliwość kąpieli w basenach termalnych w hotelu za dodatkową opłatą. Dla chętnych opcjonalnie wieczorem pokaz wirujących Derwiszy (płatny ok. 15 EUR). (Trasa ok. 400 km).
 
Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu udamy się do Hierapolis - ruin starożytnego miasta - uzdrowiska, leżącego w pobliżu wapiennych tarasów. Czas wolny na rozkoszowanie się urokami „bawełnianej twierdzy”, która wraz z ruinami miasta Hierapolis została wpisana na Listę UNESCO. Następnie udamy się do Bursy - pierwszej stolicy Imperium Osmańskiego oraz kolebki nowożytnej kultury tureckiej. Wizyta w meczecie Yesil Camii - największej i najwspanialszej budowli dawnej Bursy, obok której wznosi się grobowiec Yesil Turbe fundatora meczetu Mehmeda I. Zobaczymy także słynący z handlu jedwabiem Koza Han i stojący nieopodal XIV-wieczny meczet Ulu Camii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bursie. (Trasa ok. 460 km).
 
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu udamy się do Stambułu (drogą lądową lub promem) miasta leżącego na dwóch kontynentach. Zwiedzanie rozpoczniemy od Kościoła Mądrości Bożej - Hagia Sophia - jednej z najwspanialszej budowli na świecie, która w swojej historii pełniła kolejno rolę: bazyliki, meczetu, a obecnie muzeum. Następnie zwiedzimy kompleks pałacowy Topkapi, będący niegdyś siedzibą sułtanów. Zobaczymy rzymski Hipodrom, na którym niegdyś odbywały się wyścigi konne oraz przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna wężowa i egipski obelisk. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Stambule. Dla chętnych wieczorem Stambuł Nocą (płatny ok. 13 EUR). (Trasa ok. 230 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od Błękitnego Meczetu, który swoim pięknem miał przyćmić Kościół Mądrości Bożej. Udamy się także do Cysterny Bazylikowej Yerebatan - powstała ona za czasów cesarza Justyniana I i służyła jako rezerwuar wody dla mieszkańców miasta. Dla chętnych rejs po Bosforze (płatny ok. 24 EUR) oraz wizyta na słynnym Krytym Bazarze. Zwiedzimy także Pałac Dolmabahce - miał on za zadanie złożyć świadectwo ciągłej potęgi Imperium Osmańskiego, które wówczas było postrzegane jako „kolos na glinianych nogach” lub jako "chory człowiek Europy". Pałac Dolmabahce został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Stambule. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Polonezkoy czyli “polskiej wsi nad Bosforem”, znanej nam jako Adampol. Wieś została założona w XIX wieku przez polskich emigrantów. Nazwa pochodzi od imienia założyciela osady - Adama Czartoryskiego. Jest to miejsce, w którym nadal kultywuje się tradycje polskie, można usłyszeć język polski i poczuć klimat „małej ojczyzny”. Następnie przejazd do Safranbolu miasta słynącego z tradycyjnych domów osmańskich, z których większość została odrestaurowana i służy obecnie jako prywatne muzea. Safranbolu wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Safranbolu (w stylu domów z epoki osmańskiej lub karawanseraju). (Trasa ok. 480 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Sinopy - jednego z najstarszych miast regionu Morza Czarnego, gdzie urodził się grecki filozof Diogenes. Sinopa jest najbardziej na północ wysuniętym punktem Anatolii. Zatrzymamy się w Kastamonu gdzie zwiedzimy twierdzę, jeden z najstarszych zabytków miasta, pochodzący z końca XII wieku. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na okolicę. Udamy się także do Parku Narodowego Hamsilos, aby zobaczyć jedyny fiord w Turcji. W Sinopie zwiedzimy jedno z najstarszych w Turcji muzeów archeologicznych, ze zbiorami: monet, rzeźb, ikon oraz ceramiki oraz dawne więzienie. Wieczorem dla chętnych kolacja w restauracji nad brzegiem morza (możliwość spróbowania lokalnych specjałów oraz napoi). W tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w Sinopie lub okolicy. (Trasa ok. 360 km).
 
Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ordu, malowniczego miasteczka z charakterystyczną architekturą osmańską. Zatrzymamy się w Samsun, gdzie zwiedzimy statek - muzeum - replikę parowca Bandrima - Kemala Ataturka. W Ordu wjedziemy kolejką na punkt widokowy wzgórze Boztepe (550 m n.p.m.) skąd rozpościera się malowniczy widok. Obiadokolacja i nocleg w Ordu lub Giresun. (Trasa ok. 430 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd urzekającym wybrzeżem Morza Czarnego znanego z upraw herbaty do Trabzonu, miejsca gdzie urodził się Sulejman Wspaniały. Zobaczymy największą atrakcję miasta - dawniej kościół, obecnie muzeum Hagia Sophia (często mylone z Kościołem Mądrości Bożej w Stambule) oraz muzeum Ataturka. Udamy się także na sławny bazar Bakircilar (lokalne rękodzieło, wyroby z miedzi), będzie także możliwość zakupu unikatowej na skalę światową biżuterii (wzory z Trabzonu cieszyły się olbrzymim powodzeniem wśród oblubienic sułtanów). Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Trabzonie. (Trasa ok. 200 km).
 
Dzień 10
Po śniadaniu odwiedzimy plantację herbaty, następnie udamy się w kierunku Erzurum - zimowej stolicy regionu. Zobaczymy tam symbol miasta - medresę (szkołę koraniczną) z dwoma minaretami pochodzącą z XIII wieku, medresę Yakutiye, a także "trzy grobowce" pochodzące z XIII i XIV wieku. Jeden z nich należy do Emira Saltuka, człowieka, który stworzył państwo Saltuków. Dynastia Saltuków panowała w Erzurum ok. 100 lat od 1103 r. Kolejnym symbolem miasta, który będziemy podziwiać jest meczet Ulu Camii. Przejazd do Erzincan, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km).
 
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Sivas, miejsca w którym położone zostały fundamenty Republiki Tureckiej. To właśnie tam w 1919 roku został zwołany przez Mustafę Kemala Ataturka Kongres, na którym podjęto kluczowe decyzje dotyczące walki o niepodległość Turcji. Zwiedzimy Muzeum Kongresu Ataturka i Etnografii. Miasto bogate jest także w zabytki z dawnych czasów, z których najbardziej godnymi uwagi są 3 medresy: Cifte Minare, Buruciye, Sifaiye. Medresa Sifaiye była najważniejszą szkołą medyczną w czasach seldżuckich. Następnie udamy się w kierunku bajkowej Kapadocji, obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Kapadocji. Dla chętnych wieczorem proponujemy dla odprężenia wizytę w łaźni tureckiej (płatna ok. 26 EUR). (Trasa ok. 500 km).
 
Dzień 12
Po śniadaniu spacer po Urgup, które przez długi okres czasu znane było jako ważny ośrodek handlowy. Wejdziemy na punkt widokowy, z którego będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Odwiedzimy winiarnię, gdzie spróbujemy lokalnych wyrobów. Udamy się na panoramę Devrent, nazywaną ze względu na kolor swojej ziemi „różową doliną”. Kolejny punktem programu będą kościoły wykute w skałach w Zelve - obecnie muzeum na wolnym powietrzu. Znajdujące się tu kościoły powstały w okresie ikonoklazmu. Następnie udamy się do Doliny Mnichów - Pasabag słynącej z najpiękniejszych bajkowych „kominów” na terenie całej Kapadocji. Możliwość zakupu wyrobów ceramicznych oraz poznania procesu ich tworzenia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Kapadocji. Dla chętnych ok. 2 godzinna wyprawa quadami - okazja do podziwiania bajecznego zachodu słońca (płatne ok. 50 EUR). (Trasa ok. 120 km).
 
Dzień 13
Przed śniadaniem, dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (na potwierdzenie, płatne ok. 155 EUR). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO). Następnie zwiedzimy twierdzę z wulkanicznego tufu - w Uchisar, spod której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Będzie też czas na zakupy wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez ok. 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy zbudowali znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Wieczorem Noc Turecka (płatna ok. 27 EUR). Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Kapadocji. (Trasa ok. 100 km).
 
Dzień 14
Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi - „ojczyzny Mevlany” - założyciela zakonu tańczących derwiszy. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu tych islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Udamy się także do Jaskini Tinaztepe - podziemnego cuda, którego mikroklimat działa leczniczo na choroby dróg oddechowych. Obiadokolacja i nocleg a Antalyi. (Trasa ok. 500 km).
 
Dzień 15
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Antalyi, powrót do Polski.
 
Uwagi do programu
Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast (14 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya-2, Pamukkale/Karahayit-1, Bursa-1, Stambuł-2, Safranbolu-1, Sinopa-1, Ordu/Giresun-1, Trabzon-1, Erzincan-1, Kapadocja-3).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami (w Kapadocji brak klimatyzacji).
Do dyspozycji gości: restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna: ***
 
 
CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA
TERMINY 14 DNI  
11.05 - 25.05 2 900 zł REZERWUJ
25.05 - 08.06 2 899 zł REZERWUJ
08.06 - 22.06 2 898 zł REZERWUJ
22.06 - 06.07 2 927 zł REZERWUJ
07.09 - 21.09 2 948 zł REZERWUJ
 

Zapytam

 
Wyloty przelot samolotem: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Szczecin
 
 
Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 178 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje wydatków osobistych, dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek), napoi i wizy tureckiej.
 
 
 
 
powrót na główną stronę Turcji
 

 
   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku
 
przelot samolotemsamolotem
 
przejazd autokarem autokarem
 
dojazd własny dojazd własny
 
 
 
 

http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg