polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

ROSJA -LITWA-ŁOTWA-ESTONIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

POGODA

 WILNO


Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
ST.PETERSBURG MOSKAWA

ZWIEDZANIE

MOSKWA i ST.PETERSBURG
„DWIE STOLICE WIELKIEGO IMPERIUM”

SMOLEŃSK, KATYŃ, MOSKWA, NOWOGRÓD WIELKI, ST.PETERSBURG, CARSKIE SIOŁO, PETERHOFF, PSKÓW, WILNO

Tym razem pokażemy Wam dwa najważniejsze miasta Rosji, z których każde odegrało olbrzymią rolę w kształtowaniu oblicza i świetności tego kraju. Każde z nich zachowało po dziś dzień mnóstwo pozostałości tych czasów: wspaniałe pałace i świątynie, przebogate gmachy świadczące o bogactwie ich właścicieli. Zobaczycie Rosję historyczną i teraźniejszą, Rosję europejską w pełnym tego słowa znaczeniu i Rosję pełną wpływów wschodu bo daleko na wschód sięga jako imperium.

1 dzień - Wyjazd z Katowic z pl. Andrzeja - tył dworca PKP o godz.18.30. Przejazd przez Częstochowę, Warszawę (postój przy Sali Kongresowej od strony ul. Emilii Plater ok.godz.23.00) do Brześcia.

2 dzień - Śniadanie (we własnym zakresie). Postój w Mirze przy gotyckim zamku Radziwiłłów (pierwowzór mickiewiczowskiego zamku Horeszków). Wieczorem przyjazd do Smoleńska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

3 dzień - Po śniadaniu odwiedzenie smoleńskiego Kremla: sobory Piotra i Pawła z XIIw. oraz Uspieński na Wzgórzu Soborowym, monastyry Troicki i Wozniesienski. Możliwy wypad do Katynia. Przejazd do Moskwy. Późnym południem spacer po Placu Czerwonym z soborem Wasyla Błogosławionego, wizyta w GUM-ie. Dla chętnych rejs statkiem po rzece Moskwie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Moskwy : panorama z Nabrzeża Sofijskiego, zwiedzanie Kremla (sobory: Zaśnięcia, Archanielski, Zwiastowania, cerkiew Złożenia Szat Matki Boskiej, Pałac Patriarchy, dzwonnica Iwana Wielkiego, "Car-dzwon", "Car-armata", Zbrojownia, Wystawa Diamentów), Biały Dom, Góra Pokłonowa. Spacer po Arbacie i Nowym Arbacie. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta: Mauzoleum Lenina, Aleja Zasłużonych, Plac Maneżowy, Galeria Trietiakowska, sobór Kazański, "kilometr zerowy", Ogród Aleksandrowski i Grób Nieznanego Żołnierza, Kitaj-gorod - zespół cerkwi i starych pałaców. Plac Teatralny i Łubianka, wybrane stacje moskiewskiego metra, Klasztor Nowodziewiczy wraz z cmentarzem (jeden z najpiękniejszych zespołów architektonicznych Moskwy). Około 17.00 opuszczamy Moskwę. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Późna obiadokolacja.

6 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Nowogrodu Wielkiego - jednego z najstarszych miast Rosji: doskonale ufortyfikowany Kreml nad malowniczą rzeka Wołchow, sobór Sofijski (najstarsza cerkiew Rosji z przepięknym ikonostasem) i staroruskie cerkwie, pozostałości dworu Jarosława. Przejazd w kierunku St.Petersburga . Zwiedzanie Wielkiego Pałacu Katarzyny w Carskim Siole - m.in. odtworzonej Bursztynowej Komnaty. Pod wieczór spacer po Newskim Prospekcie i nabrzeżu. Obejrzenie słynnej Aurory. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dla najwytrwalszych fakultatywna wycieczka „zwodzone mosty".

7 dzień - Rano zwiedzanie jednego z najsłynniejszych muzeów świata - Ermitażu w Pałacu Zimowym i Placu Zimowego. Po przerwie kontynuacja zwiedzania: Twierdza Pietropawłowska (nekropolia carów), sobór i plac św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I, Pomnik Piotra I, Admiralicja. Fakultatywnie wycieczka statkiem po Newie i kanałach St.Petersburga . Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - Po śniadaniu opuszczamy hotel. Kontynuacja poznawania miasta: sobór Kazański, cerkiew Zmartwychwstania, sobór św. Mikołaja. Wyjazd do Peterhoffu - XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego z niezwykłymi fontannami (Luwr Wschodu). Po południu wyjazd z St.Petersburga i przejazd do Pskowa. Wieczorny spacer po starówce i pod tajemniczymi murami Kremla (wsławionego obroną przed wojskami króla Stefana Batorego). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

9 dzień - Po śniadaniu wejście na teren Kremla. Przejazd do granicy. Pod wieczór przyjazd do Wilna. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Wilna : Cmentarz na Rossie, starówka: Ostra Brama, Katedra, kościoły Piotra i Pawła, św. Anny, Uniwersytet Stefana Batorego. Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy ok. 21.00, do Katowic po północy.

UWAGA: Białe noce trwają od 25 maja do 16 lipca, a ich apogeum przypada na czas od 11 czerwca do 2 lipca.

UWAGI:
1. Cena dotyczy wyjazdu z Katowic i Warszawy. Transfery antenowe (za dopłatą) realizowane przy min. 6 osobach: z Poznania (dopł. 120zł), Wrocławia (dopł. 100zł), Krakowa (dopł. 60zł).
2. Dla mniejszych grup transport możliwy mniejszym autobusem 21, 28, 34, 37os (bez toalety z klimatyzacją).
3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
4. Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy - płatne oddzielnie ok. 180-190 Euro/os.
5. Cena imprezy nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej 60 EUR/os. i wizy białoruskiej 30 EUR/os (doliczane obowiązkowo przy rezerwacji).
6. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3-osobowego. W przypadku braku możliwości dopłata do pokoju 1osobowego (ok.160 EUR).
7. Wymagana minimalna ilość uczestników to 24 osób. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
8. Grupy zorganizowane na zamówienie - zniżki w zależności od liczebności grupy.
 

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!
TERMINY (10 dni)  
14.06-23.06 od 640 euro ZAPYTAM
29.06-08.07 od 580 euro ZAPYTAM
15.08-24.08 od 580 euro ZAPYTAM

Cena nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej 60 EUR/os i wizy białoruskiej - 30 EUR/os. Należy je doliczyć przy dokonywaniu rezerwacji.


Cena zawiera:
transport, 8noclegów (pokoje 2os z łazienkami, w Moskwie możliwe studia 2+1 lub 2+2 z łazienką), 8śniadań, 8obiadokolacji, opieka pilota, przewodnicy w Moskwie i St.Petersburgu, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera: 
Cena imprezy nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej 60 EUR/os. i wizy białoruskiej 30 EUR/os (doliczane obowiązkowo przy rezerwacji).Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy - płatne oddzielnie ok. 180-190 Euro/os.

WARUNKI UCZESTNICTWA   

ROSJA, LITWA ,ŁOTWA ,ESTONIA-NADBAŁTYCKA PRZYGODA

Ryga - Tallin - Sankt Petersburg - Wilno

- Ryga z secesyjną architekturą, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO
- Tallin - przykład miasta hanzeatyckiego
- Petersburg zwany "Wenecją Północy"
- Carskie Sioło z legendarną bursztynową komnatą
- Wilno z Ostrą Bramą
- Zakwaterowanie w hotelach ***

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku Łotwy.

2 dzień

Przyjazd do Rygi w godzinach popołudniowych. Spacer z miejskim przewodnikiem po Starym Mieście (wpisane na Listę UNESCO), Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, zespół kamieniczek Trzej Bracia, hanzeatycka wielka gildia kupiecka, ruiny murów obronnych (wszystkie obiekty oglądane z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Tallina. Popołudniowe zwiedzanie Górnego i Dolnego Miasta: Cerkwi Aleksandra Newskiego, najlepiej zachowanych w Europie średniowiecznych murów obronnych wraz z wieżami Długim Hermanem i Grubą Małgorzatą, dwóch nietypowych ulic, tzw. Długiej i Krótkiej Nogi, Ratusza Miejskiego, Wielkiej Gildii Kupieckiej, Domu Bractwa Czarnogłowych. Zabytki architektury zwiedzamy z zewnątrz w towarzystwie przewodnika miejskiego. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem miejskim najwspanialszych zakątków Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, sobór św. św. Piotra i Pawła, Krążownik Aurora, Newski Prospekt (wszystkie obiekty oglądane z zewnątrz). Wejście do Ermitażu jednego z największych i najbogatszych muzeów świata. Podróż wodolotem do Peterhofu. Spacer po francuskim parku i oglądanie kompleksu fontann. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu wyjazd w stronę Carskiego Sioła ze słynną Bursztynową Komnatą słusznie okrzykniętą współczesnym cudem świata (wejście do Pałacu i Komnaty). Obiad oraz wyjazd w stronę Łotwy. Nocleg tranzytowy.

7 dzień
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna - stolicy polskiego romantyzmu. Popołudniowe zwiedzanie miasta z miejskim przewodnikiem - oglądanie z zewnątrz: Ostrej Bramy z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościoła św. Teresy, jedynego w Europie trójkątnego rynku, kościoła i klasztoru św. Ducha, gotyckiego kościółka św. Anny, barokowego kościoła św. Piotra i św. Pawła na Antokolu. Cmentarza na Rossie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Uwagi

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w rozkładzie jazdy. Cena nie zawiera: kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów (Petersburg: Ermitaż, wodolot, Park Peterhofu, Pałac w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą), opłat za miejscowych przewodników, wypożyczenia słuchawek (ok. 115 EUR- płatne zagranicznemu kontrahentowi na miejscu). Koszty wizy do Rosji (330 zł) płatne w biurze. Dopłata do pok. 1-os: 395 zł

UWAGA:
Najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 aktualne zdjęcie (kolorowe), wniosek wizowy (wypełniony elektronicznie na stronie konsularnej visa.kdmid.ru) i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi obok siebie stronami.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne


Trasa przejazdu Warszawa-Ryga ok. 700 km - ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci. Białe Noce możliwe są do zobaczenia pomiędzy 25.05, a 16.07, kulminacja przypada na okres pomiędzy 11.06- 02.07.

Termin Cena w zł
22.06 - 29.06 2049
20.07 - 27.07 2049
10.08 - 17.08 2049
07.09 - 14.09 2049

Świadczenia

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, video.
Na trasach dojazdowych w Polsce, przy liczbie uczestników mniejszej niż 18 osób przejazd może nastąpić mikrobusem.

Ubezpieczenie:
AXA

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Zapytam

WARUNKI UCZESTNICTWA 
 

KALININGRAD-SWIETŁOGORSK-JANTARNYJ 3 dni – Historia Królewca

1.DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju wg rozkładu. Przejazd do Kaliningradu. Obiadokolacja. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: m.in. Sobór prawosławny Chrystusa Zbawiciela, Katedra na wyspie Knipawie, położonej w rozwidleniu rzeki Pregoły, do której wpada rzeka Łyna; Mogiła Immanuela Kanta, miejskie fortyfikacje. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2.DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Jantarnyj – największa kopalnia bursztynu na świecie (95 % całego wydobycia bursztynu w świecie). Podziwianie z platformy widokowej rozległych kraterów i „księżycowych” widoków. Turyści będą mieli możliwość wykopania bursztynu we własnym zakresie.
Następnie przejazd do Swietłogorska, najpopularniejszego kurortu morskiego w obwodzie kaliningradzkim. Spacer po deptaku miejskim, spacer nad morzem, szerokie, piaszczyste plaże. Powrót do Kaliningradu. Obiadokolacja. Nocleg.
3.DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Kaliningradu: Muzeum Bursztynu, statek naukowo-badawczy Witiaź (odkrywca Rowu Mariańskiego), batyskaf, który brał udział w zdjęciach do filmu „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” . Czas wolny w centrum miasta, przy głównym placu miejskim (liczne sklepiki, restauracje lokalne). Wyjazd z Kaliningradu. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (powrót do poszczególnych miejscowości)

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin Cena w zł
02.05 – 04.05 995
05.07 – 07.07 995
16.08 – 18.08 995


Dopłata do pokoju 1-osobowego 250,- zł

UWAGA:
Najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 aktualne zdjęcie (kolorowe), wniosek wizowy (wypełniony elektronicznie na stronie konsularnej visa.kdmid.ru ) i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi obok siebie stronami.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
-przejazd autokarem, w przypadku mniejszej liczby uczestników – możliwy transport busem.
-zakwaterowanie w Kaliningradzie w hotelu 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
-2 śniadania, 2 obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracjach w mieście)
-przewodnika w Kaliningradzie
-program turystyczny
-ubezpieczenie
-opiekę pilota

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
-kosztu wizy rosyjskiej (330 zł) – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 15 EUR
-zamiast 1 standardowej obiadokolacji jest mozliwość organizacji kolacji połączonej z wieczorem folklorystycznym (ok. 20-25 EUR)

Zapytam

WARUNKI UCZESTNICTWA 
 

 


 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |