polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

TURCJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

WYSZUKIWARKA OFERT

NARTY
POLSKA
AUSTRIA
SŁOWACJA
CZECHY
WŁOCHY
FRANCJA
BUŁGARIA
SZWAJCARIA
SŁOWENIA

CIEPŁE KRAJE
EGIPT
TUNEZJA
CYPR
MAROKO
TENERYFA
GRAN CANARIA
FUERTEVENTURA
LANZAROTE

KRAJE EGZOTYCZNE

OBOZY ZIMOWISKA

ZWIEDZANIE

POGODA
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

LATO

OFERTY

Kapadocja – kraina historyczna w Tureckiej Anatolii, znana przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w tufowych skałach. Kapadocja była aż do średniowiecza silnym ośrodkiem chrześcijaństwa oraz miejscem narodzin idei życia klasztornego.


 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 
SYLWESTER W KAPADOCJI

SAMOLOTEM Z WARSZAWY i BERLINA

TURCJA - KAPADOCJA

SUPER PROMOCJĘ na wycieczkę SYLWESTER KAPADOCJA - 6-dniowa wycieczka do Turcji z przelotem, wyżywieniem i zwiedzaniem Stambułu.

Przelot z Warszawy do Stambułu, transfer autokarem turystycznym klasy lux do Kapadocji. Sylwester all inclusive w restauracji – pokaz zespołu folklorystycznego, taniec brzucha . W Nowy Rok dla chętnych fakultatywnie lot balonem nad Kapadocją. Zwiedzanie doliny Zelve i sennej wioski Cavusin oraz pokaz wyrobów ceramicznych oraz piątego dnia poznanie najsłynniejszych atrakcji Istambułu.

Koszt wycieczki od osoby to 1949 zł + opłaty lotniskowe 150 zł + bilety wstępu 225 zł.

Ceny bez promocji to 3 299 zł + opłaty.

SYLWESTER KAPADOCJA (29.12-03.01)

1 DZIEŃ
Wylot z Warszawy lub z Berlina do Istambułu . Zakwaterowanie w hotelu , kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Kapadocji, zwiedzanie podziemnego miasta 40 pokojowego ,transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Pasa Baglar (Ogrody skalne). Następnie grupa uda się na pokaz tradycyjnych tureckich wyrobów skórzanych. Po pokazie przerwa na lunch następnie wizyta w fabryce biżuterii i kamieni szlachetnych . Powrót do hotelu około godziny 16:00.
Po kolacji BAL SYLWESTROWY ALL INCLUSIVE zorganizowany w restauracji 15 min. od hotelu (od 21:15 do 4 nad ranem). W programie balu przewidziano pokaz zespołu folklorystycznego z występami przy orientalnej muzyce, taniec brzucha; będzie można podziwiać tradycje pochodzące z różnych rejonów Turcji. Spędzą Państwo Sylwestra w Tureckim stylu, o którym długo nie zapomnicie!

4 DZIEŃ
Dla chętnych rano fakultatywny lot balonem nad Kapadocją (06:30 do 09:00 150 euro/os). Śniadanie, wyjazd do kościołka Św. Marii (pierwszy kościół w Kapadocji, zwiedzanie Kapadocji: Zelve, po którym udadzą się Państwo na pokaz wyrobów ceramicznych. Po pokazie zwiedzanie Cavusin oraz przerwa na lunch. Po lunchu wyjazd do Istanbułu Zakwaterowanie Nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie i zwiedzanie Istambułu -Bazylika Hagia Sofia, Błękitny Meczet, obiad, kryty bazar - Czas Wolny. Wieczorem Dla Chętnych Rejs Po Bosforze (30 EURO)

6 DZIEŃ
Śniadanie transfer na lotnisko, Przelot do Polski.

Ceny promocyjne. Liczba miejsc ograniczona.


TERMINY CENA REZERWACJA
29.12 - 03.01. 1949 zł/os ZAPYTAM  
Dopłata do pokoju jednoosobowego 450 zł
Dziecko do 2 lat 280 zł
Dziecko 2-12 lat 1899 zł
Opłaty lotniskowe 150 zł
Dopłata za ubezpieczenie kosztów rezygnacji 3% ceny imprezy

Cena obejmuje: Wyloty Polski - Turcji - Polski, Przejazd lux autokarem z klimatyzacja. Ubezpieczenie (KL, NW, bagaz), Opiekę profesjonalnego pilota oraz przewodnika tureckiego, Hotele 4* na trasie objazdu z wyżywieniem HB

Cena nie obejmuje: Oplata za wize turecka 20 EUR, Oplata za bilety wstepu do miejsc historycznych ok.50 EUR, Opłaty lotniskowe 150 PLN/os

 ZAPYTAM     WARUNKI UCZESTNICTWA                 WIĘCEJ OFERT SYLWESTROWYCH


Etymologia nazwy Najwcześniejsze wzmianki o Kapadocji pochodza z drugiej połowy VI wieku pne, gdzie jest wymieniana jako posiadłość (staroperski dahyu-) dwóch wczesnych achemenidzkich królów Persji, Dariusza Wielkiego i Kserksesa. Na tej liście teren jest nazywany w staroperskim Katpatuka z całą pewnością wyrazem pochodzenia obcego będącym zbitkiem dwóch słów. Dwie inne wersje językowe tej inskrypcji, elamicka i akadyjska zawierają prostszą nazwę tej prowincji czyli katpa słowo oznaczające stronę i wodza przodków w elamickim czyli Tuka.

Herodot pisał jakoby nazwa Kapadocjanie została przejęta od Persów, podczas gdy wcześniej na określenie ludów zamieszkujących te tereny używano greckiego słowa Leucosyri w polskim tłumaczeniu oznaczającego Syryjczyków bądź Białych Syryjczyków. Jednym z plemion kapadockich o jakich wspominał Herodot razem z Józefem Flawiuszem byli Mescheńczycy wywodzący swój rodowód od Mosocha, syna Jafeta.

Józef Flawiusz w Antiquitates Judaicae A Mescheńczycy, wywodzący się od Mosocha, obecnie zwą się Kapadocejczykami, ale istnieje wyraźny ślad ich dawnego miana: jeszcze dziś jest u nich miasto Mazaka, którego nazwa ludziom wnikliwym jasno wykazuje, że tak właśnie zwał się niegdyś cały ten lud.

Nazwa tych terenów jest też wspominana w Biblii w Dziejach Apostolskich gdzie Kapadocjanie są wymieniani jako jedne z pierwszych ludów które usłyszały o dobrej nowinie z ust Galilejczyków we własnym języku w dniu zesłania Ducha Świętego niedługo po zmartwychwstaniu Jezusa. Utwór Flawiusza i wykopaliska potwierdza jakoby na terenie Kapadocji tego okresu były wspólnoty żydowskie.

Podział Kapadocji przez Persów W czasach imperium Perskiego zdobywcy podzielili Kapadocję na dwie odrębne satrapie z czego jedna dalej zwana Kapadocją obejmowała tereny leżące centralnie wewnątrz kraju i dalej nazywana starą nazwą, czasem z przedrostkiem wielka przez starożytnych greckich geografów, podczas gdy drugą nazwano Pontem. Podział nastąpił przed czasami Ksenofonta ponieważ wędrowali już przez Pont. Po upadku imperium perskiego obie prowincje kontynuowały samodzielną politykę, wiec w dalszym ciągu artykułu tereny Pontu zostaną pominięte.

Królestwo Kapadocji istniało jako niezależne państwo jeszcze w czasach Strabona z tym że nazwa obszaru została zmieniona na Cylicję po tym jak założono nową stolicę prowincji Mazacę. Tylko dwa miasta tego królestwa są wymieniane przez Strabona czyli Cezarea i Tyana położona niedaleko od stóp gór Taurus.

Monastycyzm kapadocki
Fresk: Jezus nauczający Apostołów, Kapadocja, ok. XII w.W IV wieku w Kapadocji, pod wpływem cenobityzmu egipskiego, zapoczątkowanego przez Pachomiusza, zaczęły się tworzyć małe wspólnoty anachoretów, żyjących pod duchowym kierownictwem św. Bazylego, biskupa Cezarei. Drążyli swe cele bezpośrednio w miękkich skałach tufowych. Szczególne skupisko klasztorów znajduje się w ramach dzisiejszego Parku Narodowego Göreme, będącego na liście zabytków UNESCO. W okolicy Nevşehir, istnieją liczne podziemne miasta mnichów, np. Kaymaklı, Derinkuyu i in., w których chrześcijanie chowali się przed prześladowaniami, najpierw ze strony rzymian, potem muzułmanów.

Ojcowie kapadoccy IV wiek przyniósł rozkwit życia teologicznego w Kapadocji. Wśród najbardziej znanych Ojców Kościoła są Bazyli Wielki z Cezarei, Grzegorz z Nyssy i Grzegorz z Nazjanzu, patriarcha Konstantynopola, w tradycji prawosławnej zwany "teologiem". Ich nauczanie było kontynuacją szkoły Orygenesa, który znalazł w nich obrońców, którzy znając zasługi i skrajności mistrza, mimo iż czasem się z nim nie zgadzali, zachowali jego ducha.

Atrakcje turystyczne Kapadocji Üçhisar - skalne miasto
Skalne kościoły, m. in. w Göreme i Soğanlı.
Podziemne miasta (ok. 400), m. in. Kaymaklı i Derinkuyu (Podziemna Studnia) - największe z nich. Tufowe doliny Kapadocji: Dolina Miłości i Dolina Wyobraźni, Soğanlı.

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |