Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

 

Domy i apartamenty

 


Przeprawy promowe

 


 
WŁOCHY - SYCYLIA
 
WYSPA NIEZWYKŁA
 

 

          

 

 

Sycylia - wyspa niezwykła - 8 lub 15 dni • Taormina i groźna Etna • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Wulkaniczne wyspy Liparyjskie • Agrigento - Dolina Świątyń • Katania i Palermo • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii

 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu.  Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.-wsch. części wyspy (ok. Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii). (Trasa ok. 80 km).
 
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd na Etnę - największy i najwyższy czynny wulkan w Europie. Wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość ok. 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo). Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 160 km).
 
Dzień 3
Po śniadaniu rejs na Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego. Możliwość kąpieli w błotach siarkowych, plażowania lub wspinaczki na krater. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 180 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka do Syrakuz - jednego z najpotężniejszych miast greckich w czasach starożytnych. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Przejazd od Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry św. Agaty. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez centrum wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków, przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do hotelu w ok. Mazara del Vallo/ Castelvetrano, nocleg. (Trasa ok. 400 km).
 
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka po zachodniej Sycylii. W programie: Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. W trakcie zwiedzania opcjonalnie obiad w restauracji w Erice (płatny dodatkowo). Następnie przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni, możliwość degustacji wina Marsala. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 220 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd do pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik. Przejazd do hotelu w pn.-wsch. części wyspy, nocleg. (Trasa ok. 350 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Sycylii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
 
Uwaga!
Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sycylii w wybranym przez Państwa hotelu.
 
Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:
Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w okolicach miastach, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: pn.-wsch. Sycylia/ Giardini Naxos/ Taormina/ Fondachello/ Katania/ Nicolosi (5), Mazara del Vallo/ Castelvetrano / Zafferana (2).
 
Do dyspozycji gości:
restauracja, czasem bar.
 
Pokoje:
skromnie urządzone 2 i 3-osobowe z łazienkami. Zazwyczaj brak lodówek i klimatyzacji w pokojach.
 
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
 
 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.

TERMINY 8 DNI 15 DNI ZAPYTAM
01.05 2 620 zł 3 519 zł REZERWUJ
08.05 2 600 zł 3 459 zł REZERWUJ
15.05 2 550 zł 3 409 zł REZERWUJ
22.05 2 621 zł 3 541 zł REZERWUJ
29.05 2 725 zł 3 645 zł REZERWUJ
19.06 2 754 zł 3 790 zł REZERWUJ
26.06 2 559 zł 3 597 zł REZERWUJ
03.07 2 577 zł 3 616 zł REZERWUJ
10.07 2 529 zł 3 599 zł REZERWUJ
17.07 2 626 zł 3 762 zł REZERWUJ
24.07  2 529 zł 3 664 zł REZERWUJ
31.07 2 577 zł 4 043 zł REZERWUJ
07.08 2 501 zł 3 737 zł REZERWUJ
14.08 2 529 zł 3 572 zł REZERWUJ
21.08 2 501 zł 3 500 zł REZERWUJ
28.08 2 529 zł 3 478 zł REZERWUJ
04.09 2 598 zł 3 519 zł REZERWUJ
11.09 2 695 zł 3 616 zł REZERWUJ
18.09 2 529 zł 3 437 zł REZERWUJ
25.09 2 384 zł 3 262 zł REZERWUJ
02.10 1 951 zł - REZERWUJ
       
  ZAPYTAM    
 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 197 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 8 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
 
Wycieczki lokalne: wjazd na Etnę na wysokość ok. 3000 m n.p.m. ok. 75 EUR, obiad w Erice ok. 25 EUR.
 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 
 
Acacia Resort****
 
Położenie:
Elegancki i luksusowy hotel, zlokalizowany na północnym wybrzeżu wyspy, położony na dużym obszarze (pow. ok. 40 tys. m²), w dobrze utrzymanym ogrodzie. Hotel składa się z budynku głównego i niewielkich budynków bocznych.  Ok. 4 km od centrum miasteczka Campofelice di Roccella (koszt przejazdu ok. 4 EUR/os./2 strony), ok. 13 km od urokliwego Cefalu (kurs 3 x dziennie ok. 6 EUR/2 strony). Ok. 60 km od Palermo, ok. 170 km od lotniska w Katanii.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany przy prywatnej, piaszczysto-żwirowej plaży z łagodnym zejściem do wody (zalecane obuwie ochronne). Bezpłatne leżaki i parasole na plaży.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby hotelowe, restauracja główna ze stolikami także na wolnym powietrzu, bar przy basenie, piano bar, butik, taras słoneczny. Duży basen o nieregularnym kształcie dla dorosłych ze słodką wodą, brodzik dla dzieci. Bezpłatne parasole i leżaki przy basenie. Ręczniki kąpielowe dostępne po uiszczeniu depozytu ok. 20 EUR (ok. 3 EUR/wymiana ręcznika).
 
Pokoje:
250 komfortowych pokoi 2-osobowych o pow. 14-22 m² (możliwość 1 dostawki) wyposażonych w: łazienkę (prysznic lub wanna, suszarka do włosów), TV-Sat., centralnie sterowaną klimatyzację, mini lodówkę (konsumpcja płatna dodatkowo), bezpłatny sejf, telefon, a także balkon lub taras. W pokojach 2-osobowych superior możliwość dopłaty do widoku na morze lub na basen. Pokoje standardowe znajdują się w niewielkich budynkach w ogrodzie lub na niskim parterze w budynku głównym, pokoje superior na wyższych piętrach w budynku głównym. Łóżeczko dla dziecka do 2 roku dostępne na zapytanie i za dopłatą (ok. 10 EUR/dzień).
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje w formie bogatego bufetu lub serwowane do stolika podczas uroczystych kolacji. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Od czasu do czasu hotel organizuje imprezy tematyczne np. pizza party, wieczór sycylijski itp.
 
Program sportowy i animacyjny:
Boisko do siatkówki, kort tenisowy (korzystanie bezpłatne), mini golf, tenis stołowy, bule, bilard (ok. 0,5 EUR/żeton). Wypożyczalnia sprzętów wodnych (rower wodny ok. 10 EUR/30 min.). W ciągu dnia i wieczorem bogaty program animacji (gimnastyka, lekcje tańca karaibskiego, fitness, zumba, aqua gym, muzyka na żywo, dyskoteka od 22:00). Mini klub dla dzieci w wieku 4-12 lat. Ponadto bogate centrum SPA (wstęp ok. 15 EUR/2 godz.) zlokalizowane na dachu (m.in.: sauna, siłownia, basen).
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.
 
www.acaciaresort.eu
 

 
Caesar Palace ****
 
Położenie:
Elegancki hotel zbudowany w nowoczesnym stylu, położony w zadbanym ogrodzie, w spokojnej części kurortu Giardini Naxos. Ok. 1,5 km do centrum (bezpłatny hotelowy bus do 22:00), ok. 5 km do Taorminy (przystanek ok. 20 m od hotelu, bilet ok. 2 EUR/os./1 strona). Do lotniska w Katanii ok. 55 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny, bezpośrednio w hotelu, ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Obiekt zlokalizowany ok.1,5 km od piaszczystej plaży, na którą kilka razy dziennie dowozi bezpłatny bus hotelowy. Bezpłatny serwis plażowy (2 leżaki i 1 parasol/pokój).
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, 6 wind, restauracja, bar główny (10:00-24:00), piano bar. Ponadto: 2 baseny ze słodką wodą z bezpłatnymi leżakami i parasolami, brodzik dla dzieci, taras słoneczny, bezpłatne ręczniki kąpielowe. Dodatkowo: sklepik z pamiątkami, sala telewizyjna, czytelnia, przechowalnia bagażu, sale konferencyjne, wypożyczalnia samochodów ok. 500 m od hotelu.
 
Pokoje:
220 komfortowych pokoi ulokowanych na 4 piętrach. Pokoje (pow. ok. 18 m2), wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic i suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, bezpłatny sejf (depozyt za klucz ok. 50 EUR), zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, minibar (konsumpcja dodatkowo płatna). Pokoje z balkonami dostępne za dopłatą. Pokoje typu promo - mogą to być pokoje standardowe lub pokoje z balkonem, ale bez możliwości wyboru lub zmiany (informacja na miejscu w recepcji). Na zamówienie bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat.
 
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunche (12:45-14:15) i obiadokolacje (19:15-21:15) w formie bogatego bufetu. Napoje podawane do posiłków oraz w godzinach 10:00-24:00 w cenie: wino musujące, wino, piwo, woda mineralna, cola, sok pomarańczowy, sprite, kawa, herbata.
 
Program sportowy i animacyjny:
Animacje dla dzieci i dorosłych głównie w języku włoskim (od połowy czerwca do połowy września), mini klub dla dzieci 4-11 lat, junior klub dla dzieci 12-17 lat. Ponadto: tenis stołowy, lekcje tańca, turnieje na plaży i na terenie hotelu, wieczorki z muzyką na żywo, kabaret. Na plaży aerobik i aqua aerobik, dodatkowo płatne sporty wodne: windsurfing, kajaki, żeglowanie, rowery wodne, skutery (ok. 25 EUR/godz.).
 
Internet:
Bezpłatna kafejka internetowa, płatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu (ok. 4 EUR/tydzień).
 
www.caesarpalacehotel.org
 

 
Da Peppe ***
 
Położenie:
Hotel usytuowany w samym centrum malowniczo położonej miejscowości Letojanni, ok. 6 km od Taorminy. Obok obiektu szeroki wybór barów, restauracji, kafejek i sklepików. Przystanek komunikacji miejskiej ok. 10 m od hotelu (do Taorminy ok. 2 EUR/1 strona, w lipcu i w sierpniu przystanek znajduje się ok. 600 m od hotelu). Hotel wyróżnia się niezwykłą atmosferą i oryginalnym stylem wykończenia. Prowadzony jest przez znanego włoskiego malarza, dzięki czemu od lat zachowuje swój niepowtarzalny, artystyczny klimat. Do lotniska w Katanii ok. 65 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny, bezpośrednio w hotelu, ok. 3,5 EUR/os./pobyt.
 
Plaża:
Bezpośrednio przy hotelu (przejście przez ulicę) znajduje się piaszczysto-żwirowa plaża (zalecane obuwie ochronne). Bezpłatne leżaki i parasole na plaży w okresie ok. połowy czerwca do ok. połowy września (poza sezonem brak serwisu plażowego). Hotel nie zapewnia ręczników kąpielowych.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, 2 windy, restauracja główna, druga restauracja czynna w szczycie sezonu (12:00-15:00, 19:00-22:30), bar (09:00-24:00). Ponadto: sala telewizyjna, biblioteka, przechowalnia bagażu.
 
Pokoje:
Hotel składa się z 49 klimatycznych pokoi standardowych (każdy jest inny, czuć duszę artysty) o pow. ok. 24 m² (możliwość 1 dostawki), położonych na 3 piętrach, wyposażonych w: łazienkę (prysznic lub wanna i suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV, płatny sejf (ok. 1,50 EUR/dzień), a także umeblowany balkon lub taras. Pokoje 1- i 3-osobowe na potwierdzenie. Na potwierdzenie i za dopłatą na miejscu łóżeczko dla dziecka do 2 roku (ok. 10 EUR/dzień).
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu kontynentalnego (08:00-10:00), urozmaicone obiadokolacje serwowane do stolika (19:30-21:00). Hotel posiada również uroczą restaurację a’la carte na plaży, gdzie Klienci mogą zjeść lunche (za dopłatą) i obiadokolacje (po uprzedniej rezerwacji w recepcji). W restauracji dostępne wysokie krzesełka dla dzieci. Dania kuchni lokalnej oraz międzynarodowej.
 
Program sportowy i animacyjny:

Sporty wodne dostępne na plaży publicznej za dodatkową opłatą (żeglarstwo, windsurfing, kajaki, cena ok. 25 EUR/godz.). Czasami muzyka na żywo. Opiekunka dla dziecka dostępna na zapytanie i za opłatą ok. 8 EUR/godz.

 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby oraz w pokojach.
 
www.hoteldapeppe.it
 

 
Dolcestate  ****
 
Położenie:
Kameralny hotel, położony w spokojnej okolicy, ok. 4 km od miejscowości Campofelice di Roccella, ok. 13 km od urokliwego i zabytkowego Cefalu (transport hotelowy 3 x na dzień, ok. 6 EUR/2 strony). Do Palermo ok. 60 km, do lotniska w Katanii ok. 170 km.
 
Plaża:
Ok. 200 m do piaszczysto-żwirowej plaży (kamieniste wejście do wody, zalecane obuwie ochronne), dojście na plażę alejką między domkami letniskowymi. Bezpłatne leżaki i parasole na plaży.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja główna, bar w lobby i przy basenie. Basen o nieregularnym kształcie ze słodką wodą (pow. ok. 800 m², głębokość ok. 1,55 m), brodzik dla dzieci. Bezpłatne leżaki i parasole przy basenie. Ręczniki plażowe dostępne po uiszczeniu depozytu ok. 10 EUR (wymiana ręcznika za opłatą ok. 3 EUR). Możliwość wypożyczenia samochodu przez hotel. Ponadto: taras słoneczny, sala konferencyjna, sklepik hotelowy. Hotel akceptuje karty kredytowe.
 
Pokoje:
60 przyjemnie urządzonych pokoi (pow. 18-24 m²) (możliwość max. 2 dostawek na potwierdzenie). Pokoje wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic, suszarka do włosów), klimatyzację centralnie sterowaną w terminie 15.06-15.09, TV-Sat., telefon, mini lodówkę, bezpłatny sejf, większość pokoi z balkonami z widokiem na teren hotelu, basen lub góry. Brak pokoi z widokiem na morze. Płatne łóżeczko dla dziecka do 2 roku (ok. 10 EUR/dzień). Hotel posiada kilka pokoi dla osób niepełnosprawnych.
 
Wyżywienie:
Śniadania kontynentalne i obiadokolacje w formie bufetu lub serwowane do stolika. Za dopłatą lunche w formie bufetu lub serwowane do stolika. W cenie 1/2 wody i 1/4 wina do lunchu i obiadokolacji. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Od czasu do czasu hotel organizuje uroczystą kolację z muzyką na żywo i tradycyjnymi, sycylijskimi potrawami. Urozmaicona, wyśmienita włoska kuchnia!
 
Program sportowy i animacyjny:
Mini klub dla dzieci (4-12 lat) głównie w języku włoskim (w szczycie sezonu 10:00-12:00, 16:00-18:30), animacje dla dorosłych (09:30-13:00 i 16:00-23:00) w języku włoskim, angielskim i niemieckim (gimnastyka, tańce grupowe, zabawy), wieczorne show. Animacje prowadzone są od połowy czerwca do września. Ponadto: aqua aerobik, korty tenisowe (oświetlenie za opłatą), mini boisko do piłki nożnej i siatkówki, tenis stołowy, boccia. Ok. 8 km od hotelu znajduje się aqua park (dorośli ok. 14 EUR, dzieci ok. 7 EUR).
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.
 
www.hoteldolcestate.com
 

 
Ata Hotel Naxos Beach  ****
 
Położenie:
Kompleks położony w zadbanym ogrodzie, w hotelowo-turystycznej części Giardini Naxos zwanej Recanati. Hotel składa się z budynku głównego i mniejszych 2-piętrowych budynków.
W okolicy liczne bary, restauracje, pizzerie, sklepy, puby, dyskoteki. Do centrum Giardini Naxos ok. 1,5 km, do Taorminy ok. 6 km (bezpłatny bus kilka razy dziennie), przystanek komunikacji ok. 400 m (Taormina ok. 2 EUR/os./1 strona). Do lotniska ok. 55 km.
Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny, bezpośrednio w hotelu ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 50 m od szerokiej, prywatnej plaży (gruby piasek z drobnymi kamyczkami, zalecane obuwie ochronne). Płatny serwis plażowy (ok. 7-15 EUR/dzień/komplet - w zależności od sezonu i rzędu) i ręczniki plażowe (ok. 1 EUR/os./dzień), w opcji All Inclusive bezpłatne ręczniki i serwis plażowy od 3 rzędu.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, 4 baseny ze słodką wodą (w tym olimpijski i 2 dla dzieci) z bezpłatnymi leżakami i parasolami, taras słoneczny, 4 bary, 4 restauracje w tym dwie a’la carte otwarte w sezonie: Stella di Mare przy plaży (z owocami morza) i Casa Del Massaro (tradycyjna włoska pizza).
 
Pokoje:
453 obszerne pokoje w budynkach w ogrodzie (w każdej willi po kilka pokoi). W pokoju: łazienka (prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowana klimatyzacja, TV, telefon, mini lodówka, sejf, wyposażony balkon lub taras (max. 1 dostawka w formie normalnego łóżka lub rozkładanego fotela). Pokoje vilette senior takie same jak standardowe ale tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Na potwierdzenie pokoje rodzinne (family) w budynkach w ogrodzie z 2 sypialniami (druga mniejsza z 2 pojedynczymi łóżkami) i jedną łazienką. Za dopłatą pokoje standardowe w budynku głównym zlokalizowane na czterech piętrach, z balkonami i bocznym widokiem na morze. Na zamówienie łóżeczko dla dziecka do 2 lat (płatne ok. 8 EUR/dzień).
 
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Do kolacji ½ l wody i ¼ l wina na osobę w cenie. Za dopłatą lunche w formie bufetu lub All Inclusive: dodatkowo napoje podczas lunchu i kolacji: wino, piwo, coca cola, oranżada, lemoniada, woda, przekąski w ciągu dnia w barze Calypso (12:00-13:00) oraz napoje (10:00-24:00): wino musujące, piwo, napoje bezalkoholowe, soki owocowe, woda, kawa, herbata, lokalne napoje alkoholowe, lody i sorbet. Bardzo smaczna kuchnia!
 
Program sportowy i animacyjny:
Bogaty program animacyjny: mini klub dla dzieci, boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej i wodnej, siłownia, strzelanie z łuku, 2 korty tenisowe, tenis stołowy, zajęcia wodne (kajaki, małe żaglówki w cenie). Za dopłatą: bilard, szkoła nurkowania, sporty wodne, wypożyczalnia rowerów, aerobik, masaże, yoga.
 
Internet:
Bezpłatna kafejka internetowa oraz Internet Wi-Fi.
 
www.atahotels.it
 

 
Santa Lucia e le Sabbie d'Oro ***
 
Położenie:
Położony na skarpie, w spokojnej części Cefalu (ok. 1,5 km od centrum miasteczka), do którego można dotrzeć plażą lub promenadą w ok. 20 min. pieszo lub dojechać komunikacją (przystanek przed hotelem, ok. 1,5 EUR/1 strona). W zabytkowym Cefalu znajduje się mnóstwo sklepików, restauracji, kafejek i niezwykle malowniczych zakątków. W pobliżu hotelu przebiega trasa kolejowa, która nie jest uciążliwa. Do stacji kolejowej ok. 1 km, skąd można dojechać do Palermo (ok. 65 km, koszt ok. 5 EUR/1 strona). Do lotniska w Katanii ok. 180 km.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 50 od piaszczysto-żwirowej plaży (zejście schodami, łagodne wejście do morza, zalecane obuwie ochronne). Bezpłatne leżaki i parasole na plaży od połowy czerwca do połowy września. Poza sezonem brak serwisu plażowego.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, 4 windy, restauracja główna ze stolikami dostępnymi także na tarasie (krzesełka dla dzieci na zapytanie), 3 bary: przy basenie (09:00-13:00 i 16:00-19:00), blu bar czynny wieczorem i bar hotelowy (06:00-24:00). Basen ze słodką wodą z wydzielonym brodzikiem dla dzieci, taras słoneczny, brak ręczników kąpielowych. Bezpłatne leżaki i parasole przy basenie.
 
Pokoje:
256 standardowych pokoi 2-osobowych (pow. ok. 26 m²) zlokalizowanych w 2 budynkach (możliwość max. 2 dostawek dla dzieci). Wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, poza sezonem (kwiecień, maj, pierwsza połowa czerwca, wrzesień) klimatyzacja płatna ok. 8-10 EUR/dzień/pokój, mini lodówkę, TV, telefon, bezpłatny sejf. Pokoje standardowe posiadają okno lub balkon, za dopłatą pokoje z widokiem na morze i z balkonem. Bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat.
 
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. W cenie: ½ l wody i ¼ l wina do obiadokolacji na osobę. Raz w tygodniu uroczysta kolacja w formie bufetu oraz bufet sycylijski. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
 
Program sportowy i animacyjny:
Tenis stołowy, animacje w ciągu dnia przy basenie i wieczorem przy barze od połowy czerwca do połowy września w języku angielskim, francuskim i włoskim, tańce grupowe, aqua gym, dyskoteka, wieczorne przedstawienia, muzyka na żywo. Ok. 7 km od hotelu znajduje się aqua park (dorośli ok. 14 EUR, dzieci ok. 7 EUR). Możliwość wypożyczenia samochodów lub skuterów przez hotel.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.
www.lesabbiedoro.it
 

 
Hilton Giardini Naxos  ****
 
Położenie:
Luksusowy hotel, położony w pięknym, śródziemnomorskim ogrodzie, w miejscowości Giardini Naxos, w hotelowo-turystycznej części zwanej Recanati. Ok. 1 km do centrum, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje, sklepy, puby, pizzerie oraz dyskoteki. Ok. 5 km do słynnej Taorminy (przystanek ok. 200 m od hotelu, ok. 2 EUR/os./1strona). Do lotniska w Katanii ok. 55 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny, bezpośrednio w hotelu ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Przy hotelu znajduje się prywatna, żwirowa plaża (częściowo skalista). Płatny serwis plażowy: ręczniki, parasole oraz leżaki, ok. 15 EUR/komplet/dzień.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, lobby, bezpłatny sejf, 3 bary: w lobby, przy basenie i na plaży (otwarty w szczycie sezonu), 2 restauracje z zewnętrznymi tarasami z widokiem na morze. Duży basen o nieregularnych kształtach, wewnętrzny ogrzewany basen ze słoną wodą (płatny), taras słoneczny. Ponadto: przechowalnia bagażu, sklep z pamiątkami, fryzjer.
 
Pokoje:
296 przestronnych, eleganckich, komfortowo wyposażonych pokoi o różnym standardzie. Pokoje standardowe o pow. ok. 32 m² wyposażone są w: łazienkę (prysznic lub wanna, suszarka do włosów oraz komplet kosmetyków), indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf, telefon, TV Sat. oraz minibar (konsumpcja płatna dodatkowo). Pokoje standardowe plus (guest room plus) dodatkowo z widokiem na morze. Pokoje deluxe z widokiem na morze i zestawem do przygotowywania kawy i herbaty. Pokoje family o pow. ok. 40 m² i pokoje exclusive z bocznym widokiem na morze i zestawem do przygotowywania kawy i herbaty. Wszystkie pokoje posiadają prywatny balkon. Na zapytanie łóżeczko dla dziecka do 2 lat. Zakwaterowanie od godz. 14:00, wykwaterowanie do godz. 12:00.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu. Możliwość dopłaty do obiadokolacji w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
 
Program sportowy i animacyjny:
Od czasu do czasu organizowane są animacje: lekcje tańca, aerobik, turnieje na plaży i na terenie hotelu, joga, gimnastyka poranna. W pobliżu hotelu korty tenisowe, wypożyczalnia rowerów, łódek oraz surfing (płatne dodatkowo). Ponadto za opłatą: centrum SPA, solarium, salon piękności.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby oraz w pokojach typu delux i exclusive natomiast w pokojach standardowych dodatkowo płatny (ok. 10 EUR/dzień lub ok. 50 EUR/tydzień).
 
www.3.hilton.com
 

 
San Pietro  ***
 
Położenie:
Hotel usytuowany w samym centrum malowniczo położonej miejscowości Letojanni, ok. 6 km od słynnej Taorminy. Obok obiektu szeroki wybór barów, restauracji, kafejek i sklepików. Przystanek komunikacji miejskiej ok. 10 m od hotelu (do Taorminy ok. 2 EUR/1 strona, w lipcu i w sierpniu przystanek znajduje się ok. 600 m od hotelu). Do lotniska w Katanii ok. 65 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny, bezpośrednio w hotelu ok. 1 EUR/os./dzień. 
 
Plaża:
Bezpośrednio przy hotelu (przejście przez ulicę) znajduje się piaszczysto-żwirowa plaża (zalecane obuwie ochronne). Płatny serwis plażowy na plaży w okresie od czerwca do września (ok. 4 EUR/dzień/os.), sierpień (ok. 6 EUR/dzień/os.), poza sezonem brak serwisu plażowego.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, lobby, 2 windy, płatny sejf, restauracja główna serwująca śniadania i obiadokolacje oraz restauracja a'la carte przy plaży serwujące obiadokolacje (za dodatkową opłatą, konieczna wcześniejsza rezerwacja, otwarta od połowy maja do połowy września), bar. Brak basenu, hotel nie zapewnia ręczników kąpielowych. Ponadto: sala telewizyjna, płatny parking w odległości ok. 500 m od hotelu.
 
Pokoje:
Hotel składa się z 94 pokoi standardowych położonych na 5 piętrach, wyposażonych w: łazienkę (prysznic i suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzację, mini lodówkę, telefon, TV Sat., bezpłatny sejf, balkon. Za dopłatą pokoje z bocznym widokiem na morze lub na potwierdzenie pokoje z frontalnym widokiem na morze. Bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane do stolika (do wyboru z 2-3 pozycji menu, bufet sałatkowy, deser). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Dania kuchni regionalnej i międzynarodowej.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi programu animacyjnego. Sporty wodne dostępne na plaży publicznej za dodatkową opłatą (żeglarstwo, windsurfing, kajaki, cena ok. 25 EUR/godz.). W szczycie sezonu w centrum Letojanni liczne bary, kafejki, restauracje, dyskoteki.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.
 
www.sanpietro-hotel.it
 

 
Hellenia Yachting Hotel  ****
 
Położenie:
Elegancki hotel położony w hotelowo-turystycznej części Giardini Naxos zwanej Recanati. W okolicy liczne bary, restauracje, pizzerie, sklepy, puby, dyskoteki. Ok. 1 km do portu, do centrum Giardini Naxos ok. 2 km, do Taorminy ok. 7 km (przystanek komunikacji ok. 200 m, koszt ok. 2 EUR/os./1 strona). Do lotniska ok. 55 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny, bezpośrednio w hotelu ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy szerokiej, prywatnej plaży (gruby piasek z drobnymi kamyczkami, zalecane obuwie ochronne). Płatny serwis plażowy (ok. 14 EUR/dzień za 2 leżaki i 1 parasol na pokój). Hotel zapewnia bezpłatne ręczniki kąpielowe.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, 2 windy, basen ze słoną wodą z bezpłatnymi leżakami i parasolami, taras słoneczny. Restauracja główna, bar przy basenie otwarty od maja do września, piano bar - sześć dni w tygodniu od maja do września. Ponadto: kącik do czytania, sala konferencyjna, parking.
 
Pokoje:
Hotel posiada 112 pokoi o różnym standardzie zlokalizowanych w 5-piętrowym budynku głównym. Pokoje standardowe z maksymalnie 1 dostawką wyposażone są w: łazienkę (prysznic lub wanna, suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzacją, TV Sat., telefon, minibar (konsumpcja dodatkowo płatna), bezpłatny sejf, brak balkonu. Za dopłatą pokoje superior, dodatkowo posiadają balkon oraz pokoje deluxe z widokiem na morze. Na potwierdzenie pokoje economy bez klimatyzacji, pozostałe wyposażenie jak pokoje standardowe. Płatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat (ok. 10 EUR/dzień).
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (posiłki serwowane do stolika, do wyboru z 2-3 pozycji menu). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Dania kuchni włoskiej i międzynarodowej.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi animacji, od czasu do czasu muzyka na żywo w szczycie sezonu. Ponadto: siłownia (w cenie) oraz strefa wellness za dodatkowa opłatą. Ok. 100 m od hotelu znajduje się kort tenisowy dodatkowo płatny. Na plaży dostępne sporty wodne za dodatkową opłatą: kajaki, rowery wodne, windsurfing, nurkowanie, rejsy łodzią.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.
 
www.hotel-hellenia.it
 

 
Baia Azzurra  ***
 
Położenie:
Kameralny hotel, położony na wzgórzu nad zatoką Mazzaro, zaledwie 100 m od stacji kolejki linowej, którą można dotrzeć bezpośrednio do pięknego, zabytkowego centrum Taorminy (przejazd około 3 EUR w jedną stronę, kolejka kursuje non-stop w ciągu dnia, ostatni powrót z Taorminy o ok. 24:00). Ok. 4 km do centrum Letojanni, gdzie znajduje się szeroki wybór barów, sklepików, restauracji i kawiarni. Do lotniska w Katanii ok. 60 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu, ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Obiekt zlokalizowany ok. 100 m od pięknej, żwirowej prywatnej plaży, z czystą szmaragdową wodą. Płatny serwis plażowy: 2 leżaki i parasol (ok. 18-22 EUR/dzień). W pobliżu hotelu znajduje się również publiczna plaża z płatnym serwisem.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, winda, sejf, restauracja główna, niewielki bar przy lobby, taras słoneczny z panoramicznym widokiem na wyspę Isola Bella. Ponadto: sala telewizyjna, przechowalnia bagażu.
 
Pokoje:
50 kameralnych pokoi standardowych z możliwością 1 dostawki, wyposażonych w: łazienkę (prysznic lub wanna i suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzację od połowy czerwca do połowy września, mini lodówkę (konsumpcja za dodatkową opłatą), TV, telefon, bezpłatny sejf, brak balkonu. Hotel dysponuje także pokojami typu comfort dodatkowo z bocznym widokiem na morze. Za dopłatą możliwość rezerwacji pokoi z balkonem i bezpośrednim widokiem na morze. Na potwierdzenie i za dopłatą łóżeczko dla dziecka do 2 lat (ok. 10 EUR/dzień).
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu i obiadokolacje serwowane do stolika z możliwością wyboru spośród 2-3 pozycji menu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Hotel specjalizuje się w regionalnej, sycylijskiej kuchni.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi programu animacyjnego. W szczycie sezonu organizowane są wieczorki włoskie z muzyką na żywo. Wypożyczalnia sprzętów wodnych w odległości ok. 700 m od hotelu przy wyspie Isola Bella (ok. 25 EUR/godz./rower wodny), wypożyczalnia samochodów ok. 1 km od hotelu. Rozrywkowe życie nocne skupione jest głównie w centrum Taorminy. 
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu. 
 
www.hotelbaiaazzurra.it
 

 
Baia degli Dei  ***
 
Położenie:
Niewielki, zadbany hotel, położony w turystycznej części Giardini Naxos zwanej Recanati. W okolicy liczne bary, restauracje, pizzerie, sklepy, puby, dyskoteki. Do centrum Giardini Naxos ok. 1 km, do Taorminy ok. 5 km, przystanek komunikacji ok. 400 m (Taormina ok. 2 EUR/os./1 strona). Do lotniska ok. 55 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu ok. 10 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany przy prywatnej plaży (ciemny piasek z drobnymi kamyczkami, zalecane obuwie ochronne). Płatny serwis plażowy (ok. 10 EUR/dzień/komplet - w zależności od sezonu).
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, restauracja główna, bar, taras słoneczny, kącik wypoczynkowy z telewizorem. W pobliżu hotelu liczne bary restauracje, kawiarnie.
 
Pokoje:
Hotel posiada 47 standardowych pokoi z maksymalnie 1 dostawką. Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienkę (prysznic lub wanna, suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzację od połowy czerwca do połowy września, TV Sat., telefon, bezpłatny sejf, balkon lub taras. Pokoje posiadają boczny lub frontalny widok na morze lub na Etnę. Na potwierdzenie i za dopłatą łóżeczko dla dziecka do 2 lat (ok. 6 EUR/dzień). Hotel posiada 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu i obiadokolacje serwowane do stolika (do wyboru z 2-3 pozycji menu, bufet sałatkowy). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Hotel specjalizuje się w typowej, regionalnej kuchni.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi programu animacyjnego, od czasu do czasu w szczycie sezonu organizowane są wieczory z muzyką na żywo. Na plaży dostępne sporty wodne za dodatkową opłatą: kajaki, rowery wodne, windsurfing, nurkowanie, rejsy łodzią.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w hotelowym lobby.
 
www.hotelbaiadeglidei.it
 

 
Cefalu Sea Palace****+ 
 
Położenie:
Nowoczesny i elegancki hotel położony zaledwie ok. 10 min. pieszo od historycznego centrum Cefalu, do którego można dotrzeć plażą lub promenadą. W zabytkowym Cefalu znajduje się mnóstwo sklepików, restauracji, kafejek i niezwykle malowniczych zakątków. Do stacji kolejowej ok. 600 m, skąd można dojechać do Palermo (ok. 65 km, koszt ok. 5 EUR/1 strona). Do lotniska w Katanii ok. 180 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu ok. 1 EUR/os./dzień i ok. 10 EUR/os./2 tygodnie.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 25 m od prywatnej piaszczysto-żwirowej plaży (przejście przez promenadę, łagodne wejście do morza, zalecane obuwie ochronne). Bezpłatne leżaki i parasole na plaży. Ręczniki kąpielowe w cenie, wymiana ok. 3 EUR/ręcznik.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, 3 windy, restauracja główna, 2 bary. Basen ze słodką wodą z wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, taras słoneczny, taras na dachu z widokiem na morze. Ponadto: sala telewizyjna, sala konferencyjna, przechowalnia bagażów.
 
Pokoje:
Hotel posiada 83 eleganckie pokoje o różnym standardzie (możliwość max. 1 dostawki). Pokoje standardowe (pow. ok. 30 m2) z widokiem na ogród wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, minibar (konsumpcja za dodatkową opłatą), TV Sat., telefon, bezpłatny sejf, balkon. Pokoje superior dodatkowo posiadają widok na morze. Na potwierdzenie pokoje junior suite z dwoma dostawkami i pokojem dziennym (pow. ok. 42 m2). Bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu. Za dopłatą obiadokolacje serwowane do stolika (wybór z 3 pozycji menu). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Szef kuchni oferuje głównie specjały kuchni śródziemnomorskiej.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel oferuje bogate centrum SPA za dodatkową opłatą: zabiegi kosmetyczne, masaże, salon piękności, fryzjer, sauna, jacuzzi i siłownia. W pobliżu hotelu znajdują się liczne bary, restauracje, dyskoteki otwarte w szczycie sezonu.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.
 
www.cefaluseapalace.it
 

 
Cala Novella  ***
 
Położenie:
Hotel znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy, na dość rozległym terenie otoczonym śródziemnomorskim ogrodem. Ok. 1 km do turystycznej miejscowości Gioiosa Marea ze skromnym wyborem barów, restauracji i sklepów. Do lotniska w Katanii ok. 190 km. Obowiązek uiszczenia opłaty za kartę klubową bezpośrednio w hotelu w ramach której zapewniony jest: serwis plażowy, kort tenisowy, piłka plażowa i dyskoteka (ok. 10 EUR/tydzień)
 
Plaża:
Kompleks położony bezpośrednio przy prywatnej, piaszczysto-żwirkowej plaży z bezpłatnym serwisem plażowym (w ramach obowiązkowej karty klubowej).
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, lobby, winda, restauracja główna, bar, kawiarnia, basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Ponadto: sala telewizyjna, mini market, sala konferencyjna.
 
Pokoje:
165 skromnych pokoi standardowych z możliwością maksymalnie 2 dostawek dla dzieci w formie łóżka piętrowego. Wszystkie pokoje zlokalizowane są na parterze w 1-piętrowych budynkach i wyposażone są w: łazienkę z prysznicem lub wanną (suszarka do włosów dostępna po opłaceniu depozytu w recepcji), centralnie sterowaną klimatyzację (w godzinach 14:30-07:30), mini lodówkę, TV, telefon, bezpłatny sejf. Większość pokoi z werandą i widokiem na ogród. Bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu, lunche serwowane do stolika (przystawki, 1 danie główne, bufet sałatkowy, deser) oraz obiadokolacje serwowane do stolika (przystawki, 2 dania główne, deser). Do lunchu i obiadokolacji w cenie woda i wino domowe z dystrybutora. Pozostałe napoje do posiłków dodatkowo płatne.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny m.in.: zabawy zespołowe, lekcje tańca, wieczory tematyczne z muzyką na żywo. Dla najmłodszych figloklub: 6 x w tygodniu zajęcia dla dzieci z polskim animatorem. Ponadto: basen ze zjeżdżalnią, aerobik, 2 korty tenisowe, boisko do piłki nożnej, siatkówka plażowa, bule, dyskoteka, amfiteatr. W cenie również lekcje: windsurfing, tenisa, pływania i tańca.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w ogólnodostępnych częściach hotelu.
 
www.calanovellamare.com
 

 
Grand Avalon Sikani Resort****  
 
Położenie:
Komfortowy hotel położony w północnej części wyspy, na wzgórzu, skąd roztacza się przepiękny widok na Morze Tyrreńskie z wulkanicznymi Wyspami Liparyjskimi. Hotel zaprojektowany przez znaną włoską markę Atelier Mendini, zbudowany w nowoczesnym stylu w śródziemnomorskiej kolorystyce. Ok. 2 km do centrum miasteczka Gioiosa Marea (ok. 10 minut pieszo), gdzie znajdują się bary, restauracje, sklepy (hotelowy bus od czerwca do września, ok. 3 EUR/os. w dwie strony). Do lotniska w Katanii ok. 180 km.
 
Plaża:
Kompleks położony ok. 5 min. jazdy bezpłatnym hotelowym busem od prywatnej piaszczysto-żwirkowej plaży (miejscami skalistej, zalecane obuwie ochronne). Bezpłatny serwisem plażowy (2 leżaki i parasol na pokój).
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, lobby, winda, restauracja główna z tarasem, bar przy basenie, bar w lobby. Basen infinity z bezpłatnymi leżakami i parasolami i panoramicznym widokiem na zatokę. Ponadto: wypożyczalnia samochodów, parking, pralnia.
 
Pokoje:
Hotel oferuje 119 przestronnych, nowoczesnych pokoi z możliwością maksymalnie 1 dostawki. Wszystkie pokoje zlokalizowane są w kilkupiętrowych i wyposażone są w: łazienkę z prysznicem lub wanną i suszarką do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, minibar (konsumpcja dodatkowo płatna), TV Sat., telefon, płatny sejf (ok. 15 EUR/tydz.), balkon. Wszystkie pokoje posiadają boczny lub frontalny widok na morze. Płatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie i za dopłatą ok. 10 EUR/dzień.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu, za dopłatą obiadokolacje (serwowane lub bufet, napoje dodatkowo płatne) lub All Inclusive dodatkowo: lunche (serwowane lub bufet), napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w godzinach otwarcia baru (11:00-12:30, 15:00-22:00), koktajle oraz likiery dostępne w godzinach 20:30-22:00. Raz w tygodniu hotel organizuje kolacje z typową sycylijską kuchnią.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi programu animacyjnego. W cenie: bieżnia, brodzik dla dzieci. W pobliżu hotelu za dodatkową opłatą dostępne centrum Spa (zabiegi kosmetyczne, salon piękności, masaże).
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w ogólnodostępnych częściach hotelu, płatny kącik internetowy (ok. 15 EUR/godz.).
 
www.hotelavalonmessina.com
 

 

OFERTY WYJAZDÓW