polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

SKANDYNAWIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

POGODA

 OSLO

 BERGEN

 SZTOKHOLM

 HELSINKI

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 
ZWIEDZANIE


•Oslo, Trondheim i fiordy
•Koło Podbiegunowe
•Nordkapp - tego nie zapomnisz
•Droga Reniferów przez Laponię
•Rovaniemi - wioska św. Mikołaja
•Helsinki i Sztokholm
•Silja - super statek, super rejs

 

SKANDYNAWIA NORDKAPP I LOFOTY 14 dni

Oslo, Trondheim i fiordy - Koło Podbiegunowe - Nordkapp - tego nie zapomnisz - Lodowiec Svartisen, Lofoty - Droga Reniferów przez Laponię - Rovaniemi - wioska św. Mikołaja - Helsinki i Sztokholm - Silja - super statek, super rejs

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu o godzinie 23.00. Nocleg na promie. (trasa od Poznania do Świnoujścia ok.350 km)

Dzień 2
Przypłynięcie do Ystad, śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze planowane krótkie postoje. Dojazd do granicy z Norwegią w Svinesund. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią. Dalsza podróż do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo. (trasa ok.700-750 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer, miasta Igrzysk Olimpijskich w 1994 roku - krótki postój przy skoczniach narciarskich. Dalej udamy się przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas, a następnie przez góry Dovre i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu poza miastem.(trasa ok. 550 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Trondheim, gdzie zobaczymy średniowieczną Katedrę Nidaros, zabytkowy, drewniany most miejski, spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Następnie udamy się wzdłuż wybrzeża fiordu Trondheim oraz jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland do hotelu na nocleg. (trasa ok. 500-550 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku Mo i Rana, miasta położonego nad fiordem Rana i dalej w kierunku lodowca Svartisen. Wyprawa pod jeden z jęzorów lodowca. Po powrocie przejazd drogą prowadzącą przez malowniczą Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego - krótki postój w centrum turystycznym. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet do Saltdalsfiroden. Podróż wzdłuż wybrzeży fiordów Nordland do hotelu na nocleg. (trasa ok. 500-550 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd w kierunku osady Bognes. Przeprawa promowa do Lodingen, miasteczka leżącego na archipelagu Vesteralen. Przejazd trasą widokową na archipelag Lofotów. Dojazd do wioski rybackiej Henningsvaer. Spacer po wiosce. Następnie przejazd na nocleg na Lofotach. (trasa ok. 300-350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd. Dojazd do miasta Narvik - słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Przejazd na nocleg w okolicach Narviku. (trasa ok. 350-400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do fiordu Lyngen - podziwianie słynnych Lyngen Alps i niezapomnianych widoków nad fiordem Kvaenangen. Przejazd przez Alta - miasta leżącego w najbardziej na północ położonej prowincji Norwegii - Finnmark. Przejazd przez bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Skaidi. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (trasa ok. 700 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd na Przylądek Północny (Nordkapp). Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark (Laponię), wzdłuż fiordu Porsangen (który stanowi część Oceanu Arktycznego) do Kafjord. Przejazd jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie do miasta Honningsvag na wyspie Mageroya. Krótka wizyta w Honningsvag, najdalej na północ położonym mieście na świecie (czas wolny). Przejazd z Honningsvag w kierunku Nordkapp i wjazd na teren centrum turystycznego. Spacer po Nordkapphallen i podziwianie wspaniałego widoku na Ocean Arktyczny, zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat (uwaga! Wjazd na Nordkapp i certyfikat płatny, kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). Wyjazd z Nordkapp w kierunku Honningsvag. Następnie przejazd podmorskim tunelem na stały ląd i powrót w późnych godzinach wieczornych na nocleg do hotelu. (trasa ok. 250 km)

Dzień 10
Po śniadaniu i odpoczynku wyjazd z hotelu. Podróż przez Lakslev i dalej Drogą Reniferów do lapońskiego miasta Karasjok. Przekroczenie granicy z Finlandią w Karigasniemi i przejazd nad jeziorem Inari z 3000 urzekających wysepek. Dalsza podróż prowadzi przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Rovaniemi. (trasa ok. 650 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Wioski Świętego Mikolaja. Wizyta w słynnej wiosce znajdującej się na Kręgu Polarnym. Spotkanie ze Świętym Mikołajem! Po wizycie w Wiosce Świętego Mikołaja podroż z Rovaniemi do leżącego nad Zatoką Botnicką „Białego Miasta” Oulu, a następnie przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Joutsa. (trasa ok. 650-700 km)

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii - Helsinek. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem - Plac Senacki, Katedra, Sobór Uspieński, Kościół w Skale, pomnik Sybeliusa i port jachtowy. Następnie przejazd do portu w Turku. O 20.15 przeprawa promowa do Szwecji, największym na świecie promem Silja Europa. Prom oferuje różnego rodzaju atrakcje - od licznych sklepów, restauracji, barów, dyskotek po występy estradowe. Nocleg na promie. (trasa ok. 400 km)

Dzień 13
Wczesne śniadanie na promie. O 6.10 przypłynięcie do Sztokholmu. Krótkie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem - Ratusz ze wspaniałymi salami - Złotą (wyłożoną 19 milionami pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla, Pałac Królewski, Stare Miasto (Gamla Stan) z wieloma brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców, muzeum Vasa - poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 roku i został odnaleziony w 1956r. Następnie przejazd ze Sztokholmu do Ystad. Zaokrętowanie na prom płynący do Świnoujścia. Początek rejsu o godzinie 22.30. Nocleg w kabinach na promie. (trasa ok. 700 km)

Dzień 14
07.00 przypłynięcie do Świnoujścia. Śniadanie na promie. Wyokrętowanie i przejazd według rozkładu przystanków na trasie do Poznania.

UWAGA! Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Uwaga: Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks.20kg+5kg bagaż podręczny/1 os). Nadbagaż nie będzie zabierany.

Terminy na zielono to terminy potwierdzone!

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji oraz czas promocji ograniczony. Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

TERMINY (14 dni) REZERWACJA
26.04 - 09.05 5 092 zł ZAPYTAM
24.05 - 06.06 5 092 zł ZAPYTAM
07.06 - 20.06 5 171 zł ZAPYTAM
14.06 - 27.06 5 252 zł ZAPYTAM
21.06 - 04.07 5 252 zł ZAPYTAM
28.06 - 11.07 5 252 zł ZAPYTAM
05.07 - 18.07 5 331 zł ZAPYTAM
12.07 - 25.07 5 252 zł ZAPYTAM
19.07 - 01.08 5 252 zł ZAPYTAM
26.07 - 08.08 5 171 zł ZAPYTAM
02.08 - 15.08 5 171 zł ZAPYTAM
09.08 - 22.08 5 171 zł ZAPYTAM
16.08 - 29.08 5 092 zł ZAPYTAM
23.08 - 05.09 5 016 zł ZAPYTAM

Dopłata do pokoju 1-os.: 1760 zł

Dopłata do kabiny 2 os. na promie Silja 299 zł
Dopłata za (9) obiadokolacji 1345 zł
Dopłata za wyjazd z: Gdynia, Gdańsk, Gorzów Wlkp, Piotrków Tryb. + 80 zł
Dopłata za wyjazd z: Radom, Rzeszów, Tarnów, Szczecin + 120 zł
Dopłata za wyjazd z: Lublin, Białystok, Ostrów Maz. Puławy +140 zł
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 3%
Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem, wszystkie przeprawy promami, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczetych dób hotelowych) oraz na promie Unity Line (2 rozpoczęte doby hotelowe), Silja Europa (1 rozpoczęta doba hotelowa), śniadania (13), opiekę pilota, program j.w., ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie objemuje:
Uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji, miejscowych przewodników, dodatkowych posiłków oraz wjazdu na Nordkapp. Orientacyjny koszt biletów wstępu, wjazdu na Nordkapp i przewodników lokalnych (Oslo, Helsinki i Sztokholm): Norwegia - około 1975 NOK, Finlandia - około 80 EUR, Szwecja - około 350 SEK. (w/g sezonu 2012).

Mam pytanie
Miejsca wsiadania do autokaru:

TRASA CENTRALNA
Białystok, Dw. PKP przy „Lokomotywie”
Ostrów Maz., ul. Kościuszki, przystanek przed kościołem
Wyszków parking przy rondzie obok mostu
Warszawa, Dworzec PKS Zachodni, stanowisko 13
Łódź, Plac Dąbrowskiego przed Teatrem Wielkim
Sieradz, Dworzec PKP
Kalisz, parking przed OSRiR, ul. Łódzka 29

TRASA PÓŁNOCNA
Gdynia, parking przy Klubie Marynarki Wojennej (obok Teatru Muzycznego)
Gdańsk, Dworzec PKS - zatoczka dla autokarów (przed dworcem)
Grudziądz/Górna Grupa, parking przy barze Jagienka
Toruń, parking koło hotelu Kosmos
Bydgoszcz, Dworzec PKS stanowiska międzynarodowe
Gniezno, stacja benzynowa ESSO, ul. Żwirki i Wigury 32

TRASA POŁUDNIOWA
Rzeszów, ul. Piłsudskiego, parking przed Urzędem Wojewódzkim
Tarnów, parking przed hotelem Tarnovia
Kraków, Dworzec PKS Czyżyny
Katowice, parking przy ul. Sądowej, 50 m od Pl. Wolności
Opole, Dworzec PKP – zatoczka dla autokarów
Wrocław, Dworzec PKS, ul. Sucha, peron 4
Leszno, parking przed stadionem A. Smoczyka, ul.17 Stycznia

POŁĄCZENIA ANTENOWE
Lublin, motel PZMot, ul. Prusa 8 – przy wyjeździe na Warszawę
Puławy, Hotel Izabela, ul. Lubelska
Radom, Dworzec PKP stanowiska „pod zegarem”
Piotrków Tryb., parking przy ul. POW (pomiędzy dworcem PKP i PKS)
Szczecin, ul. Kaszubska, przed Teatrem Lalek „Pleciuga”
Gorzów Wlkp. parking przed Dworcem PKP

WSZYSTKIE TRASY (poza Skandynawią, imprezy: FIO, NDC, NDL)
Poznań, Dworzec PKS stanowiska międzynarodowe
Uwaga! Możliwa przesiadka do właściwych autokarów.
Wyjazd autokarów z Poznania.
Zielona Góra, Dworzec PKS
Torzym, parking przed zajazdem Złota Grota
Uwaga ! Przejazdy na odcinku krajowym (do/z Poznania) mogą być realizowane mikrobusem.
WSZYSTKIE TRASY (Skandynawia imprezy: FIO, NDC, NDL)
Uwaga ! Brak połączenia antenowego ze Szczecina i Gorzowa Wlkp.
Poznań, Dworzec PKS stanowiska międzynarodowe
Uwaga! Możliwa przesiadka do właściwych autokarów.
Wyjazd autokarów z Poznania.
Gorzów Wlkp. Dw. PKS
Szczecin-Dąbie, Dworzec PKP
Uwaga ! Przejazdy na odcinku krajowym (do/z Poznania) mogą być realizowane mikrobusem.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |