polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

SKANDYNAWIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 


POGODA

 OSLO

 BERGEN

 SZTOKHOLM

 
ZWIEDZANIE

LOFOTY, ŁOSIE i ŁOSOSIE

LOFOTY - przybrzeżny archipelag wysp na Morzu Norweskim, oddzielony od lądu cieśniną Vestfjorden. Jest niejako miniaturą Norwegii: niesamowite krajobrazy i niebywale przejrzyste powietrze, na południu plaże, na północy fiordy od dawna przyciągają nie tylko artystów, ale również turystów.

SZTOKHOLM - HELSINKI - OULU - ROVANIEMI - INARI - KARASJOK - NORDKAPP - HONNINGSVÅG - ALTA - NARwIK - SORTLAND - HENNINGsVAER - LOFOTY - SVARTISEN - TRONDHEIM - LILLEHAMmER - OSLO

1. DZIEŃ
W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na promie z Gdańska do Nynashämn (4-os. wewnętrzne kabiny turystyczne). Nocleg na promie.

2. DZIEŃ
Około południa zacumowanie w Nynashämn i przejazd do SZTOKHOLMU, stolicy Szwecji położonej na 14 wyspach. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: ratusz ze wspaniałą Złotą Salą oraz Salą Błękitną, gdzie każdego roku odbywa się bankiet po wręczeniu Nagród Nobla. Panoramiczny przejazd przez centrum Sztokholmu. Spacer po zabytkowej dzielnicy Gamla Stan. Przejście pod pałac królewski i katedrę. Przejazd na terminal promowy. Wieczorem zaokrętowanie na promie do Turku (4-os. wewnętrzne kabiny turystyczne z łazienką). Nocleg na promie.

3. DZIEŃ
Śniadanie na promie. Zacumowanie w Turku, następnie przejazd do HELSINEK, kosmopolitycznej stolicy Finlandii. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Panoramiczny przejazd przez miasto z widokiem na najciekawsze obiekty: Sobór Uspieński, pałac prezydencki, Park Sibeliusa, stadion olimpijski, halę Finlandia, parlament. Zwiedzanie słynnego kościoła wykutego w skale - Temppeliaukio. Czas wolny na placu Senackim oraz na targu rybnym, jednym z ważniejszych placów handlowych w Helsinkach. Przejazd w okolice Jyväskyli na Pojezierzu Fińskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OULU, miasta leżącego nad Zatoką Botnicką. Spacer po centrum. Przejazd przez Kemi do ROVANIEMI - stolicy fińskiej Laponii. Przekroczenie koła podbiegunowego. Wizyta w wiosce Świętego Mikołaja, gdzie ulubiony święty najmłodszych ma swoją siedzibę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez fińską Laponię nad największe jezioro tego regionu - INARI. Przekroczenie granicy z Norwegią. Postój w mieście norweskich Samów - KARASJOK. Dalsza podróż słynną Drogą Reniferów, wzdłuż fiordu Porsanger w stronę Przylądka Północnego. Przejazd podwodnym tunelem na wyspę Magerøya w kierunku Przylądka Północnego. Wyprawa nad NORDKAPP. Do dyspozycji turystów Ośrodek Przylądka Północnego z platformą widokową, pocztą, sklepami i restauracjami (uczestnicy otrzymują certyfikat). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Przejazd do portowego miasta HONNINGSVÅG. Możliwość indywidualnego odwiedzenia lodowego baru i delektowania się drinkiem z lodowego kieliszka. Przejazd do ALTY, największego miasta Laponii. Wizyta w Muzeum Rytów Naskalnych wpisanych na Listę UNESCO. Przejazd niezwykle piękną trasą widokową nad fiordami: Alta, Kvænangen, Reisa, Lyngen. Przejazd w okolice Tromsø, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny w centrum Tromsø. Wizyta w Muzeum Polarnym, którego ekspozycje poświęcone są historii wypraw na tereny arktyczne. Postój w punkcie widokowym, skąd można podziwiać słynny most i Katedrę Arktyczną. Przejazd przez górzyste tereny do NARWIKU,wizyta na cmentarzu, gdzie spoczywają polscy żołnierze. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wjazd kolejką na punkt widokowy (600 m n.p.m.), z którego rozpościera się widok na miasto, okoliczne góry i fiord. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SORTLAND, niewielkiego miasteczka na jednej z wysp archipelagu Vesterålen. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) safari morskie: niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wieloryby - największe zwierzęta świata. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Melbu, krótka przeprawa promowa do Fiskebøl w archipelagu Lofotów. Przejazd do Svolvær - stolicy Lofotów, a następnie do jednej z najbardziej malowniczych tradycyjnych wiosek rybackich HENNINGSVæR. Krótki spacer po okolicy. Przejazd spektakularną trasą widokową przez kolejne wyspy należące do LOFOTÓW - uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Przejazd do Moskenes. Przeprawa promowa do Bodø. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd surową Słoną Doliną. Wizyta w Centrum Kręgu Polarnego. Następnie przejazd przez obszary lodowcowe, rejs łodzią przez polodowcowe jezioro oraz wycieczka pod jeden z jęzorów drugiego pod względem wielkości lodowca w Norwegii - SVARTISEN (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych). Przejazd malowniczą doliną Namdalen. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad jeziorem Snåsa do TRONDHEIM, jednego z najstarszych norweskich miast, pierwszej stolicy kraju. Spacer po centrum miasta. Zwiedzanie katedry Nidaros, najwspanialszej gotyckiej świątyni w Norwegii, uważanej za sanktuarium narodowe. Przejazd przez Oppdal do Dombås, a następnie malowniczą doliną Gudbrandsdal w okolice Hafjell. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LILLEHAMMER, światowej sławy ośrodka sportów zimowych. Postój przy skoczniach narciarskich w parku olimpijskim oraz wjazd na punkt widokowy, skąd rozciąga się panorama na Mjøsa - największe jezioro w Norwegii. Przejazd do OSLO, stolicy i największego miasta Norwegii. Wizyta na Bygdøy - słynnym półwyspie muzealnym. Spacer po parku Vigelanda, gdzie można podziwiać dzieło życia najsławniejszego norweskiego rzeźbiarza. Panoramiczny objazd miasta: katedra, uniwersytet, Teatr Narodowy, parlament, ratusz. Przejście pod pałac królewski. Czas wolny w centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

13. DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku granicy ze Szwecją. Przejazd przez imponujący most nad Iddefjorden o długości 420 m łączący Norwegię ze Szwecją. Przejazd w kierunku Ystad. Zaokrętowanie na wieczorny prom do Świnoujścia (4-os. wewnętrzne kabiny turystyczne z łazienką). Nocleg na promie.

14. DZIEŃ
Śniadanie na promie. Zacumowanie w Świnoujściu. Przejazd do poszczególnych miast.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji oraz czas promocji ograniczony. Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

TERMINY CENA REZERWACJA
06.06 - 19.06 4964 zł ZAPYTAM
20.06 - 03.07 5080 zł ZAPYTAM
04.07 - 17.07 5047 zł ZAPYTAM
18.07 - 31.07 5047 zł ZAPYTAM
01.08 - 14.08 5047 zł ZAPYTAM
15.08 - 28.08 5047 zł ZAPYTAM

Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 zł

Dopłata do pokoju i kabiny 1-os.: 2950 zł

Cena zawiera :
13 noclegów: 10 w hotelach klasy turystycznej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, 3 na promach; wyżywienie: 12 śniadań; przejazd komfortowym autokarem; wszystkie wewnętrzne przeprawy promowe; przejazd podwodnym tunelem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera : Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs w 10. dniu, opłata za wjazd na Nordkapp: ok. 180 SEK, 90 EUR i 890 NOK. Opłaty fakultatywne: rejs po Oceanie Lodowatym: ok. 500 NOK, safari morskie: ok. 900 NOK; wymagane min. 25 osób

Mam pytanie

ROZKŁAD JAZDY

Miejsce wsiadania dopłata
KOŁBASKOWO -
KRAKÓW 79 zł
KATOWICE 79 zł
GLIWICE 69 zł
OPOLE 59 zł
WROCŁAW 59 zł
LESZNO 49 zł
POZNAŃ 49 zł
SZCZECIN 39 zł
WARSZAWA 69 zł
ŁÓDŹ 59 zł


WARUNKI UCZESTNICTWA

 


 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |