polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

SKANDYNAWIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 


POGODA

 OSLO

 BERGEN

 SZTOKHOLM

 HELSINKI

 PETERSBURG

 
ZWIEDZANIE

FIORDY NORWESKIE SPECJALNOŚCI

Oslo - Trondheim - Katedra Nidaros - Droga Trolli - Geirangerfjord - Droga Orłów - Flåm -
Bergen


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw B.P. na 2 godz. przed wylotem samolotu.
Przelot z Polski na lotnisko Oslo-Gardermoen. Transfer do hotelu w okolicach Oslo.

Dzień 2
Po śniadaniu, ok. 09:00 trzygodzinne zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem. W programie min. centrum stolicy z jej najważniejszymi budowlami - Parlamentem, Ratuszem, Pałacem Królewskim, Teatrem Narodowym i Uniwersytetem. Spacer przez Frognerparken z imponującą kolekcją 212 rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda. Zwiedzanie stolicy zakończy podróż na wzgórze Holmenkollen z malowniczą panoramą Oslo i słynną skocznią narciarską. Dalej przejazd w kierunku Hamar i Lillehammer z widokiem na największe norweskie jezioro Mjøsa. Kontynuacja wyprawy przez dolinę Gudbrands do Otty dalej przez górską drogę Dovrefjell na nocleg w kameralnym Oppdal. (trasa ok.550 km)

Dzień 3
Poranna podróż do Trondheim, byłej stolicy i średniowiecznego sanktuarium Norwegii. Głównym celem wyprawy jest wizyta w Katedrze Nidaros. Dzięki tej budowli, przez ostatnią dekadę, miasto stało się świadkiem odrodzenia duchowych tradycji podróży, z rosnącą liczbą pielgrzymów docierających do Nidaros (starożytna nazwa Trondheim). Sama katedra wybudowana została w miejscu pochówku króla Olafa Haraldssona, patrona Norwegii panującego w latach 1015 - 1030. Przez lata grobowiec ten był celem wypraw pielgrzymów z krajów nordyckich. Wielu norweskich królów koronowano i błogosławiono właśnie w tym miejscu, czego symbolem jest przechowywanie klejnotów koronnych w murach katedry. Zwiedzanie Trondheim. Po zwiedzaniu - czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w Oppdal. (trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd drogą nr 70 na zachód w kierunku wybrzeża. Podróż wzdłuż fiordów Tingvoll oraz Lang, aż do miasteczka Åndalsnes przy Romsdalsfjorden. Dalej przejazd górskimi serpentynami, najbardziej imponującej trasy w Norwegii - Trollstigen. Droga Trolli z majestatycznym widokiem na okoliczne góry, dolinę i wodospad Stigfossen wspina się na wysokość 852 metrów n.p.m. Kontynuacja podróży w kierunku Linge, po drodze krótki rejs przez Norddalsfjord. Na zakończenie wyprawy, kolejna turystyczna wizytówka Norwegii - Droga Orłów z 11 serpentynami i punktem widokowym skierowanym na Geirangerfjord. Następnie podróż do Langevatn, przez kolejną górską drogę ze spektakularnym krajobrazem. Dalej przez Lom z atrakcją w postaci średniowiecznego kościoła stavkirke, w kierunku Sognefjell. Zakończenie podróży i zakwaterowanie w hotelu w Elveseter. (trasa ok. 450 km)

Dzień 5
Powrót na górską drogę Sognefjell prowadzącą do Sogndal wzdłuż Sognefjord - największego (286 km) i najgłębszego (1308 m) z norweskich fiordów. Przesiadka z autokaru na pokład promu płynącego do Vangsnes. Po drodze widok na pomnik króla wikingów Fridtjov. Krótki postój przed podróżą do kolejnego średniowiecznego kościoła Hopperstad i górskiej drogi Vikafjell, w kierunku Voss. Dojazd do Bergen na spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta zwanego „bramą do norweskich fiordów”, z główną atrakcją w postaci Bryggen - średniowieczną zabudową wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie na obrzeżach Bergen. (trasa ok.450 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd przez region wysokich gór i krętych fiordów. W programie podróż przez miasteczka Dale i Voss wzdłuż jeziora Oppheim aż do Gudvangen. Rejs malowniczym Aurlandsfjord i wąskim Nærofjord, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z widokiem na małe, tradycyjne domki porozrzucane u brzegu fiordów. Zakończenie rejsu we Flåm, powrót do autokaru. Dalej przez górską drogę Geiterygg do Torpy, kontynuując wyprawę doliną Hallingdal, aż do Noresund. Zakwaterowanie w hotelu w Gardermoen. (trasa ok. 550 km)

Dzień 7
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer z hotelu na lotnisko. Powrót do Polski.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji oraz czas promocji ograniczony. Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

TERMINY 7 DNI REZERWACJA
07.06 - 13.06 4 667 zł ZAPYTAM
18.06 - 24.06 4 667 zł ZAPYTAM
24.06 - 30.06 4 712 zł ZAPYTAM
01.07 - 07.07 4 712 zł ZAPYTAM
08.07 - 14.07 4 712 zł ZAPYTAM
15.07 - 21.07 4 712 zł ZAPYTAM
29.07 - 04.08 4 712 zł ZAPYTAM
13.08 - 19.08 4 712 zł ZAPYTAM
20.08 - 26.08 4 667 zł ZAPYTAM
dopłata za pokój 1 os-  1000 zł
dopłata za obiadakolacje (5)- 625 zł
Wyloty z Warszawy

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video, mini bar),
przeprawy promowe (bez kabin, bez wyżywienia), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program
turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników oraz dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników lokalnych w Oslo i Bergen - około 850,- NOK

WARUNKI UCZESTNICTWA

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |