polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

SKANDYNAWIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 


POGODA

 OSLO

 BERGEN

 SZTOKHOLM

 
DO FIORDÓW NORWEGII 8 dni

ZWIEDZANIE

FIORDY - to jedna z najwspanialszych atrakcji na ziemi. Dzięki nim Norwegia znana jest na całym świecie. Połączenie błękitu fiordów z soczystą zielenią górskich hal i bielą ośnieżonych wierzchołków gór zachwyca na każdym kroku. Region norweskich fiordów ze względu na swe wyjątkowe walory przyrodnicze i krajobrazowe zajął pierwsze miejsce w plebiscycie na najpiękniejszy cel podróży na świecie przeprowadzony przez magazyn „National Geographic”. W programie zwiedzanie m.in. Oslo - miasta Muncha i Ibsena oraz Bergen - nazywanego wrotami do krainy fiordów. Wspaniałe widoki na najpiękniejsze fiordy: najdłuższy i najgłębszy Sognefjord, najwęższy Nærøyfjord i najbardziej widowiskowy Geirangerfjord - wszystkie wpisane na Listę UNESCO. Dzika, nieskażona przyroda, widowiskowe wodospady, imponujące lodowce, przejazdy brawurowo poprowadzonymi, malowniczymi trasami, rejs po wspaniałych Nærøyfjord i Aurlandsfjord. Zapraszamy do bajkowej krainy fiordów! Łączna trasa: ok. 2300 km plus przeprawy promowe.


OSLO - IDDEFJORD - LILLEHAMMER - DROGA TROLLI - NORDDALSFJORD - DROGA ORŁÓW - GEIRANGERFJORD - NORDFJORD - SOGNEFJORD - NAErøyfjord - AURLANDSFJORD - BERGEN - HARDANGERFJORD

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Przejazd do Sassnitz.

2. DZIEŃ
O godz. 2.15 przeprawa promowa do Szwecji (miejsca pokładowe). Zacumowanie w Trelleborgu o godz. 6.45. Przejazd do OSLO, stolicy wikingów, malowniczo położonej nad brzegiem Oslofjordu. Trasa wiedzie przez imponujący most Svinesund o długości 420 m, łączący Szwecję z Norwegią, ze wspaniałym widokiem na IDDEFJORD. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Norwegii z miejscowym przewodnikiem: pałac królewski, gmach parlamentu, katedra, park Vigelanda, gdzie można podziwiać wspaniałe rzeźby - dzieło życia sławnego artysty. Przejazd na półwysep Bygdøy. Wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów, gdzie eksponowane są łodzie z IX w., skonstruowane przez wikingów - najlepszych żeglarzy świata - oraz Muzeum Statku Polarnego Fram, którym Roald Amundsen jako pierwszy człowiek dotarł na biegun południowy. Po południu przejazd wzdłuż brzegów jeziora Mjøsa - największego jeziora Norwegii - do LILLEHAMMER - światowej sławy ośrodka sportów zimowych. Krótki pobyt w parku olimpijskim lub w Maihaugen, jednym z najpiękniejszych skansenów Norwegii. Przejazd doliną Gudbrandsdal wzdłuż wijącej się rzeki Lågen. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą doliną Romsdal do Åndalsnes, gdzie zaczyna się słynna DROGA TROLLI z wieloma serpentynami i niezapomnianymi widokami. Postój w punkcie widokowym, skąd ze skalnego tarasu rozciąga się przepiękny widok na Ścianę Trolli, oraz w miejscu, gdzie znajduje się jedyny na świecie znak drogowy "Uwaga Trolle". Krótka przeprawa promowa Linge - Eidsdal przez NORDDALSFJORD. Dalsza podróż słynną DROGĄ ORŁÓW do Geiranger - jednej z najpiękniej położonych miejscowości w Norwegii. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na GEIRANGERFJORD wpisany na Listę UNESCO oraz piękne wodospady, które wpadają do niego z dużej wysokości, tworząc oryginalny spektakl. Przejazd przez Stryn wzdłuż jeziora Jølster, a następnie do Forde nad NORDFJORD - jeden z najpiękniejszych fiordów Norwegii. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Skei, następnie przez malowniczy Fjærland. Wizyta w Muzeum Lodowcowym. Przejazd w stronę Sogndal. Po drodze postój, by zobaczyć jęzor lodowca Bøyumsbreen. Przejazd nad brzegami słynnego SOGNEFJORD do Mannheller, stamtąd przeprawa promowa do Fodnes. W drodze do Gudvangen przejazd najdłuższym tunelem w Norwegii - ok. 25 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po Naerøyfjord i AURLANDSFJORD - okazja do podziwiania wspaniałych wodospadów, wiosek malowniczo położonych na zboczach gór i rozkoszowania się krystalicznym norweskim powietrzem. Przejazd przez kanion Stalheim do Voss. Postój w punkcie widokowym, skąd można podziwiać kilkudziesięciometrowe wodospady Tvindefossen. Przejazd do Bergen - stolicy fiordów norweskich. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie BERGEN z przewodnikiem, m.in.: popularny targ rybny i kwiatowy, stary port Bryggen ze słynnym nabrzeżem z pięknymi hanzeatyckimi domami, figurującymi na Liście UNESCO, skansen Stare Bergen, wieża Rosenkrantza. Wizyta w Muzeum Ligi Hanzeatyckiej. Czas wolny lub możliwość indywidualnego wjazdu kolejką torową na górę Fløyen 320 m n.p.m., skąd roztacza się wspaniały widok na Bergen. Dalsza podróż wzdłuż pięknego HARDANGERFJORD, potem przeprawa promowa Bruravik - Brimnes, a następnie przejazd przez kanion Mabødal do Fossli. Krótki postój przy Vøringsfossen - wspaniałym wodospadzie o 182-metrowym spadku wody. Przejazd przez największy górski płaskowyż Europy - Hardangervidda, następnie przez Geilo, wzdłuż rzeki Hallingdal, w okolice Al - małej, malowniczej, typowo norweskiej miejscowości. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną przez Oslo, Helsingborg do Malmö, a następnie do Trelleborga. O godz. 22.30 odpłynięcie promu do Niemiec (miejsca pokładowe).

8. DZIEŃ
O godz. 3.00 przypłynięcie promu do Sassnitz. Przejazd do Polski.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji oraz czas promocji ograniczony. Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

TERMINY CENA REZERWACJA
04.06 2 199 PLN ZAPYTAM
18.06  2 249 PLN ZAPYTAM
02.07 2 249 PLN ZAPYTAM
10.07  2 249 PLN ZAPYTAM
18.07 2 249 PLN ZAPYTAM
30.07  2 249 PLN ZAPYTAM
13.08 2 249 PLN ZAPYTAM
21.08 2 249 PLN ZAPYTAM

Dopłata do pokoju 1 os.: 1290 PLN.

Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 zł

Rejs statkiem w 5. dniu: 270 NOK.

Cena zawiera :
5 noclegów w hotelach klasy turystycznej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 5 śniadań; przejazd komfortowym autokarem; przeprawy promowe: Sassnitz - Trelleborg - Sassnitz (miejsca pokładowe), wszystkie przeprawy wewnętrzne w Norwegii: Linge - Eidsdal, Mannheller - Fodnes, Bruravik - Brimnes; opieka pilota; przewodnik lokalny w Oslo (ok. 3 godz.) i Bergen (ok. 2 godz.); ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera :
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 380 NOK.
Opłaty fakultatywne: rejs statkiem po Nærøyfjord i Aurlandsfjord: ok. 300 NOK.

ROZKŁAD JAZDY

Miejsce wsiadania dopłata
KOŁBASKOWO -
KRAKÓW 79 zł
KATOWICE 79 zł
GLIWICE  69 zł
OPOLE 59 zł
WROCŁAW 59 zł
LESZNO 49 zł
POZNAŃ  49 zł
SZCZECIN  39 zł
WARSZAWA 69 zł
ŁÓDŹ 59 zł

WARUNKI UCZESTNICTWA

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |