polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

SKANDYNAWIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 


POGODA

 KOPENHAGA

 OSLO

 BERGEN

 SZTOKHOLM

 
ZWIEDZANIE

 NORDKAPP 12 DNI

YSTAD, MALMO, GOTHENBURG, OSLO, LILLEHAMMER, TRONDHEIM, STJORDAL, ALTA, HONNINGSVAG, PRZYLĄDEK PÓŁNOCNY, ROVANIEMI, HELSINKI, TURKU, SZTOKHOLM, KARLSKRONA

 
1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 21.00. Pozostałe miejscowści wg. trasy nr 4 (str. II).

2 dzień - Przejazd autokarem do Świnoujścia (ok.850 km), zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie do Ystad o godz. 13.00. Na pokładzie promu: restauracje, kawiarnie i bary, możliwoœć zakupów. Ok. godz. 19.00 wyokrętowanie i przejazd do Malmo (ok.60 km). Nocleg.

3 dzień
- śniadanie. Przejazd na północ wzdłuż wybrzeża szwedzkiego do Gothenburga-drugiego co do wielkości miasta Szwecji. Następnie w drodze do Sarpsborg przejazd przez imponujący most o długości 420 m Svinesund, łączący Szwecję z Norwegią, skąd rozpościera się piękny widok na fiord Idden. Przyjazd do Oslo (ok.585 km). Zwiedzanie miasta: ulica Karl Johans Gate, Katedra Domirke, pomnik Christiana IV, gmach parlamentu, Teatr Narodowy, Pałac Królewski, park Vigelanda ze 150 rzeźbami. Przejazd do hotelu. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Wyjazd z Oslo. Przejazd przez Hamar do Lillehammer (ok. 185 km) - znanego na całym świecie ośrodka sportów zimowych. Zwiedzanie skansenu w Maihaugen. Przejazd doliną Gudbrandsdal obfitującą w liczne wodospady do Trondheim (ok.340 km) - pierwszej stolicy Norwegii. Spacer po mieście: Katedra Nidaros - największa średniowieczna budowla skandynawska i słynne miejsce koronacji norweskich monarchów, Stare Miasto z charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Przejazd na północ do hotelu w Stjordal (ok.35 km) lub okolicy.

5 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż fiordu Trondheim. Przejazd przez Grong i Steinkjer (ok.90 km). Następnie przejazd wzdłuż rzeki Namsen obfitującej w łososie do Mosjoen- malowniczo usytuowanego miasteczka u ujœcia rzeki Vefsna, z panoramą na góry Seven Sisters. Kontynuacja podróży przez góry Korgen, skąd rozpościerają się piękne widoki, przez miasto Mo i Rana, położonego nad fiordem Rana a następnie przez okazały płaskowyż gór Saltffjell. Przekroczenie Koła Podbiegunowego - krótki postój w centrum turystycznym. Dalsza podróż drogą wzdłuż wysokich gór i głębokich fiordów do Fauske ok.570 km). Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd przez Ullsvag, podczas którego można podziwiać niesamowity widok na Lofoty i wyspy Versteralen. Przyjazd do Bognes- przeprawa promowa do Skarberget. Przejazd do Narviku (ok.250 km), miasta znanego z walk II Wojny Światowej. Krótki spacer po mieście, wizyta na cmentarzu wojskowym, gdzie są pochowani polscy żołnierze. Dalsza podróż przez Ofotfjord do Bjerkviky i Gratangen-wzdłuż wyboistego wybrzeża północnej Norwegii, skąd rozpościera się piękna panorama na Ocean Arktyczny i fiord Lyngen. Przejazd do hotelu w Storslett (ok. 330 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd przez prowincję Finnmark - krainę tundry, reniferów i Lapończyków, do Alty (ok. 180 km) - wioski rybackiej słynącej z ponad 2000 prehistorycznych rysunków naskalnych (pomnik światowego dziedzictwa kultury UNESCO). Zwiedzanie miasta. Kontynuacja podróży poprzez drogę " północnego słońca" do Skaidi, wzdłuż fiordu Porsanger do Kafjord. Przejazd podziemnym tunelem do Honningsvag - najbardziej na północ położonego miasta na świecie. Krótki spacer po mieście (możliwość zakupu drobnych pamiątek). Przejazd do najdalej wysuniętego na północ punktu w Norwegii - North Cape'u (ok. 205 km) zwanego "krańcem Europy". Nocą z platformy widokowej możliwość zobaczenia zadziwiającego zjawiska jakim jest widok słońca nie zachodzącego za linię horyzontu. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z baru, restauracji, kina, poczty. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzyma certyfikat pobytu na Przylądku.

8 dzień - Wcześnie rano powrót do Honningsvag, przejazd tunelem do Kafjord a następnie "drogą reniferów" do lapońskiego miasta Karsjok. Śniadanie w hotelu. W Karigasniemi przekroczenie granicy z Finlandią i przejazd przez Laponię do Ivalo a następnie do Rovaniemi. Po drodze krótki postój w słynnej wiosce Św. Mikołaja, położonej na Kręgu Polarnym. Nocleg w hotelu w Rovaniemi. Całodzienna trasa to ok. 695 km.

9 dzień - śniadanie. Spacer po stolicy Laponii: Artikum - informujące o krajobrazie i mieszkańcach kręgu polarnego. Przejazd do Kemi położonego w Zatoce Botnickiej a następnie do "białego miasta"Oulu. Przejazd przez malowniczą krainę Jezior Fińskich do Jyvaskyla (ok.525 km). Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

10 dzień - śniadanie. Przejazd do Lahti (ok.165 km) możliwość zwiedzania muzeum narciarstwa. Przejazd do stolicy Finlandii: Helisinek (ok.105 km) - Europejskiego Miasta Kultury 2000. Zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta: Plac Senacki, uznawany za jeden z najbardziej udanych placów Europy, katedra Św. Mikołaja, pomnik Sibeliusa, prawosławny Sobór Uspieński, secesyjna ulica Loutsikatu. Po południu przejazd do Turku (ok. 170 km) - starej stolicy. Zaokrętowanie na prom i nocny rejs do Sztokholmu.

11 dzień - śniadanie na promie. Przypłynięcie we wczesnych godzinach rannych do stolicy Szwecji. Zwiedzanie miasta i jego najważniejszych atrakcji: Stare Miasto, ratusz, parlament, Zamek Królewski. Wczesnym popołudniem wyjazd ze Sztokholmu. Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji do Karlskrony (ok. 500 km) . Zaokrętowanie na prom i nocny rejs do Gdyni.

12 dzień - śniadanie. We wczesnych godzinach rannych wyokrętowanie w Gdyni. Całodzienny przejazd przez terytorium Polski (ok.800 km). Planowany powrót do Krakowa ok. godz. 21.00


Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji oraz czas promocji ograniczony. Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

TERMINY (7 dni) REZERWACJA
23.06-04.07 3726 zł ZAPYTAM
21.07-01.08  3478 zł ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1 os,: 1160 zł.
Dopłata do 7 obiadokolacji: 850 zł.

Cena zawiera: 9 noclegów, z czego 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 2 noclegi na promie (kabiny 4 osobowe wewnętrzne), 10 śniadań, bilety na wszystkie pozostałe promy wg. programu, obligatoryjną opłatę za pobyt na Przylądku Północnym i pamiątkowy certyfikat, autokar komfortowy, opiekę pilota przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

Cena nie zawiera:Sugerujemy w zaopatrzenie się w ok 400 NOK, 150 SEK, 50 EURO na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników miejskich

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |