polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

SKANDYNAWIA

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 


POGODA

 KOPENHAGA

 OSLO

 BERGEN

 SZTOKHOLM

 

SKANDYNAWSKIE STOLICE 8 DNI

 

Skandynawskie stolice i piękne krajobrazy na trasie znakomicie zaplanowanej wycieczki autokarowo-promowej. W Kopenhadze tłumy turystów przyciąga królewska rezydencja Amalienborg, szczególnie w porze zmiany warty, kiedy maszeruje gwardia w czapach z niedźwiedziego futra. W Roskilde warto zwiedzić ciekawe Muzeum Łodzi Wikingów. W Oslo w programie fantastyczny Park Vigelanda, gdzie ponad 200 rzeźb z kamienia i brązu przedstawia 600 postaci, oraz szczęśliwa skocznia Adama Małysza - Holmekollen. W stolicy Szwecji wizyta w Ratuszu, miejscu noblowskich bankietów, i zwiedzanie najciekawszych z ponad 70 muzeów: najstarszego muzeum etnograficznego na świecie, od którego pochodzi nazwa "skansen" i muzeum mieszczącego największy szwedzki okręt wojenny z XVII w. Łącznie trasa w krajach zwiedzanych: ok. 950 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Przejazd do Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rostock. Przeprawa promowa z Niemiec do Gedser (ok. 2 godz.). Zacumowanie na wyspie Falster. Przejazd drogą ze wspaniałymi widokami, wzdłuż pasa przepięknych urwisk i wyrastającego z Bałtyku urzekającego klifu Møns Klint. Przejazd do centrum KOPENHAGI. Spacer po mieście: pałac Amalienborg strzeżony przez oryginalnie umundurowanych, ubranych w futrzane czapy gwardzistów, uważanych za jeden z symboli duńskiej stolicy, pałac Christiansborg - siedziba parlamentu, pomnik Hansa Christiana Andersena, fontanna Gefion - największa fontanna Kopenhagi, stary port miejski Nyhavn - jeden z bardziej malowniczych zakątków miasta z kolorowymi knajpkami, barami i dyskotekami - oraz najsłynniejszy duński pomnik, Mała Syrenka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór w słynnym lunaparku Tivoli. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Przejazd do ROSKILDE, miasta założonego w X w. przez wikingów, pierwszej stolicy Danii, która urzeka malowniczymi zaułkami i sąsiedztwem pięknej zatoki. Wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów, gdzie eksponowane są łodzie wydobyte z dna fiordu Roskilde. Zwiedzanie katedry z XII w. z mauzoleum duńskich monarchów, wpisanej na Listę UNESCO. Powrót do Kopenhagi. Zaokrętowanie na prom do Oslo. Nocleg na promie.

4. DZIEŃ

Śniadanie na promie. W godzinach porannych zacumowanie w OSLO, stolicy i największym mieście Norwegii. Wizyta na Bygdøy - słynnym półwyspie muzealnym. Spacer po parku Vigelanda, gdzie można podziwiać dzieło życia najsławniejszego norweskiego rzeźbiarza. Panoramiczny przejazd przez miasto: katedra, uniwersytet, Teatr Narodowy, parlament, ratusz. Przejście pod pałac królewski. Czas wolny w centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem wjazd na Holmenkollen i wizyta pod skoczniami narciarskimi. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ miala ga

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez malownicze tereny szwedzkiego Värmlandu, którego wspaniała przyroda była inspiracją dla wielu szwedzkich artystów. Przyjazd do KARLSTADU, miasta leżącego u ujścia rzeki Klar do jeziora Wener. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem czas wolny w centrum. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez krainę jezior i lasów do stolicy Królestwa Szwecji - SZTOKHOLMU. Panoramiczny przejazd przez centrum Sztokholmu. Wizyta w ratuszu oraz zwiedzanie Sali Złotej i Błękitnej, gdzie każdego roku odbywa się bankiet po wręczeniu Nagród Nobla. Spacer malowniczymi uliczkami sztokholmskiej starówki pod katedrę oraz zamek Trzech Koron. Wizyta w Muzeum Okrętu Waza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ

Śniadanie. Rejs na wyspę Djurgården. Wyspa jest popularnym miejscem relaksu i odpoczynku dla mieszkańców stolicy Szwecji. Wizyta w pierwszym na świecie skansenie. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Nynäshamn. Zaokrętowanie na promie do Gdańska. Nocleg na promie.

8. DZIEŃ
Śniadanie na promie. Zacumowanie w Gdańsku i przejazd do poszczególnych miast
.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji oraz czas promocji ograniczony. Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

ZWIEDZANIE

23.06 - 30.06 3045 zł ZAPYTAM
07.07 - 14.07 3095 zł ZAPYTAM
21.07 - 28.07 3095 zł ZAPYTAM
04.08 - 11.08 3095 zł ZAPYTAM
Dopłata do pokoju i kabiny 1-os.: 1890 PLN.
Dopłata do kabiny 2-os.: 390 PLN.

Cena zawiera : 7 noclegów: 5 w hotelach*** w centrum, 2 na promach; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, 4-os. kabiny wewnętrzne z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań; przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; przewodnicy lokalni: Kopenhaga (3 godz.), Oslo (3 godz.), Sztokholm (3 godz.); ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera :
Bilety wstępu: ok. 250 NOK, 500 DKK i 400 SEK, rejs na wyspę Djurgården: ok. 200 SEK; bilet wstępu do lunaparku Tivoli: ok. 100 DKK.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |