Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

 


Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe


 

 

   

Fiordy Norweskie i Petersburg - rejs z polskim pilotem

 

 

 

Statek: Pullmantur Monarch

Armator: Pullmantur Cruises

Transport : samolot

 

 

Dz. Opis Wpł. Wypł.

1

Norwegia / Bergen --:-- 22:00

2

Norwegia / Flam  09:30 18:30

3

Norwegia / Alesund 10:00 19:00

4

Norwegia / Skjolden 13:00 19:00
5 Norwegia / Stavanger 14:00 22:30
6 Norwegia / Kristiansand 12:00 19:00
7 Dzień na morzu --:-- --:--
8 Niemcy / Rostock 08:00 22:00
9 Dzień na morzu --:-- --:--
10 Szwecja / Sztokholm 10:00 --:--
11 Szwecja / Sztokholm --:-- 15:00
12 Estonia / Tallinn 10:00  17:00
13  Rosja / Petersburg 09:00 --:--
14 Rosja / Petersburg --:-- 18:00
15 Finlandia / Helsinki 09:00 --:--

 

 

Nazwa kabiny

Cena wraz z opłatami portowymi od:

Kabina z oknem 2.305 EUR
   
Kabina z balkonem 3.110 EUR
   


* Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej. Kabiny trzy i czteroosobowe na zapytanie, cena do potwierdzenia
 

 

Zapytam

 

TERMIN REJSU:

 

LIPIEC: 08.07

 

Cena obejmuje:
opłaty portowe 400€/osoba
przelot Warszawa - Bergen / Helsinki - Warszawa
rejs statkiem MONARCH ****;
zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (14 noclegów);
serwis bagażowy i kabinowy;
pełne wyżywienie - do dyspozycji restauracja bufetowa działająca ok. 10h dziennie (śniadanie, lunch, przekąski, podwieczorek, kolacja) oraz restauracja a la carte (śniadanie, lunch, kolacja), napoje;
all inclusive (napoje alkoholowe i bezalkoholowe, piwo, wino, likiery dostępne bez ograniczeń we wszystkich barach);
korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych;
udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku;
transfer lotnisko-port-lotnisko;
opiekę polskiego pilota;
ubezpieczenia KL, NW i bagażu.
 
Cena nie obejmuje
wycieczek fakultatywnych;
korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet;
opłat serwisowych dla załogi statku (144 €/rejs osoba).
 
Możliwy transfer na/z lotnisko w Warszawie z Żor, Katowic, Częstochowy, koszt: 50€/osoba. Realizowany przy min. 6 uczestnikach.
 
 

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
 
1. Dzień - PORT BERGEN NORWEGIA – Proponowana wycieczka:
BERGEN – ZWIEDZANIE STAREGO MIASTA I WYJAZD KOLEJKĄ NA WZGÓRZE FLOYEN

W XIII w. Bergen zostało stolicą zjednoczonej Norwegii a dzisiaj jest drugim co do wielkości miastem kraju i centrum turystycznym. Podczas zwiedzania, z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, zobaczymy m. in.: starą dzielnicę Hanzeatycką Bryggen (wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), słynny targ rybny, zamek królewski oraz stare miasto z drewnianymi domami. W drugiej części wycieczki wjedziemy kolejką szynową Floybaną na wzgórze Floyen, z którego rozpościera się wspaniała panorama na całe miasto, sąsiednie wyspy i fiord. Czas wolny.
Czas około 3h Cena około 25€ / Dzieci 15€
 

 
2. Dzień - PORT FLAM NORWEGIA – Proponowana wycieczka:
FLAM – PRZEJAZD KOLEJĄ FLAMSBANĄ

Flamsbana to jedna z najważniejszych i najbardziej spektakularnych atrakcji turystycznych Norwegii. Trasa Flamsbany uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych widokowo na świecie. Jest to niezwykle śmiałe dokonanie inżynieryjne w historii budowy kolei. Z dolnej stacji w miejscowości Flam 2m. n.p.m. po pokonaniu 20 km. i 20 tuneli wyjedziemy na wysokość 866m. n.p.m. do górnej stacji w miejscowości Myrdal. Podczas tego dwugodzinnego przejazdu będziemy podziwiać wspaniałe górskie krajobrazy z licznymi wodospadami. Przed wyjazdem wstąpimy na krótką wizytę do muzeum Flamsbany, gdzie zapoznamy się z historią budowy kolei. Po powrocie będzie czas wolny na spacer po wiosce Flam i zakupy suwenirów.
Czas około 3,5h Cena około 55€ / Dzieci 40€
 

 
3. Dzień - PORT ALESUND NORWEGIA – Proponowana wycieczka:
SPACER NAD KANAŁAMI ZABYTKOWEGO MIASTA ALESUND

Położone na wyspach, nad Morzem Północnym Alesund to największe rybackie miasto Norwegii. Do lat 50 XX wieku rybołówstwo było głównym zajęciem mieszkańców z czasem jednak przemysł ten unowocześniono a miasto dzięki swojemu położeniu i dobrym walorom otworzyło się na turystykę. Dawne magazyny przerobiono na małe hotele i restauracje. Alesund słynie z przepięknej architektury w stylu secesyjnym. Ten bowiem styl wybrali norwescy planiści kiedy odbudowywali miasto po wielkim pożarze z 1904 roku. Podczas spaceru z pilotem udamy się na starówkę miasta, przejdziemy wzdłuż wewnętrznego kanału, oraz przez deptak miejski Kongensgate. Z parku w centrum udamy się na górę Aksla (189m n.p.m.). Po pokonaniu 418 stopni dotrzemy do tarasu widokowego w schronisku Fjellstua, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta i sąsiednich wysp. Jak na dłoni widać każdą zatokę i ulicę. Po spacerze będzie czas na zakupy oraz wizytę w lokalnych kawiarniach. Miłośnikom fauny i flory morskiej polecamy wizytę w Parku Oceanu Atlantyckiego, jest to jedno z największych oceanariów w Europie.
Czas około 3h Cena: Brak opłat
 

 
4. Dzień - PORT SKJOLDEN NORWEGIA – Proponowana wycieczka:
PRZEPŁYNIĘCIE SOGNEFJORD I LUSTERFJORD ORAZ SPACER PO WIOSCE SKJOLDEN

Sognefjord to najdłuższy fiord w Norwegii (204 km) i drugi co do długości na świecie (najdłuższy znajduje się na Grenlandii). Sognefjord wrzyna się w głąb lądu i przecina środkową Norwegię od wybrzeża aż po podnóża Gór Jotunheimen. Lusterfjord to jedna z odnóg Sognefjordu wcinająca się najdalej w głąb lądu. Przez większą część roku fiord ma piękny zielonkawy kolor, dzięki wodzie spływającej do niego z pobliskiego lodowca. Na końcu Lusterfjordu znajduje się mała wioska Skjolden, do której w tym dniu dopłynie nasz statek. Przed południem statek będzie płynąć Sognefjordem i im dalej na wschód, tym zbocza będą wyższe aż przejdą w sięgające 1000 metrów pionowe ściany. Następnie wpłyniemy w odnogę do Lusterfjord, gdzie zobaczymy oprócz charakterystycznych stromych brzegów i wspaniałej górskiej scenerii, wodospady oraz małe wioski i gospodarstwa rolnicze z uprawą owoców i warzyw. Po południu po dopłynięciu do Skjolden zapraszamy na krótki spacer po wiosce oraz wzdłuż jeziora Eidsvatnet.
Czas około 1h Cena: Brak opłat
 

 
5. Dzień - PORT STAVANGER NORWEGIA – Proponowana wycieczka:
STAVANGER – REJS W GŁĄB LYSEFIORDU DO PREIKESTOLEN

Ze starego portu w mieście Stavanger, małym statkiem udamy się na spokojny i malowniczy rejs w głąb fiordu Lysefjord, który jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Norwegii. Podpłyniemy m. in. do groty skalnej, wodospadów (z których nabierzemy i napijemy się krystalicznej górskiej wody) oraz jednego z symboli Norwegii Preikestolen – wystającej półki skalnej zwanej amboną. Po rejsie udamy się na krótki spacer po starówce Stavanger z typowymi drewnianymi domami i wąskimi brukowanymi uliczkami. Po wycieczce będzie czas wolny.
Czas około 5h Cena około 60€ / Dzieci 40€
 

 
6. Dzień - PORT KRISTIANSAND NORWEGIA – Proponowana wycieczka:
KRISTIANSAND SPACER PO CENTRUM MIASTA

Kristiansand to piąte pod względem wielkości miasto Norwegii i nieoficjalna stolica jej południowego wybrzeża. W 1639 roku, król Danii i Norwegii Chrystian IV, zapragnął założyć miasto i nazwać je swoim imieniem. Miejsce wybrano niezwykle rozważnie. Kristiansand stanęło w strategicznym punkcie, z którego można było kontrolować dostęp do Morza Północnego i Bałtyckiego. W trakcie spaceru z lokalnym polskim przewodnikiem zobaczymy m. in. nabrzeże portowe z twierdzą obronną. Przejdziemy przez starówkę z malowniczymi, kolorowymi domami. Odwiedzimy neogotycką katedrę oraz główny plac i deptak miasta. Czas wolny.
Czas około 2h Cena około 10€
 

 
10. Dzień - PORT SZTOKHOLM SZWECJA - Proponowana wycieczka:
SZTOKHOLM – ZWIEDZANIE STOLICY SZWECJI

Zwiedzanie miasta (z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem) rozpoczniemy od panoramicznego przejazdu autobusem przez centrum stolicy Szwecji (niekiedy nazywanej stolicą całej Skandynawii). Następnie odwiedzimy Stadshuset - ratusz miejski (m.in. salę, w której przyznaje się nagrodę Nobla). Kolejnym punktem na trasie będzie jedna z największych atrakcji Szwecji - Muzeum Vasa. Znajduje się tutaj okręt Waza, który zatonął w 1628 roku a po 333 latach został odnaleziony i wydobyty na powierzchnię. Muzeum prezentuje wspaniale zachowany galeon oraz wartościowe towary, które statek przewoził. Udamy się również na obrzeża Sztokholmu aby odwiedzić letnią rezydencję królewską Pałac Drottningholm z przylegającymi ogrodami. Podczas wycieczki przewidujemy również spacer po starym mieście Gamla Stan.
Czas około 8h Cena około 110€ /Dzieci 80€ (cena zawiera bilety)
 

 
11. Dzień - PORT SZTOKHOLM SZWECJA - Proponowana wycieczka:
W tym dniu proponujemy przejazd z pilotem z portu do centrum Sztokholmu i spacer przez zabytkowe stare miasto. Następnie będzie czas wolny na zakupy suwenirów lub wizytę w jednej z wielu kawiarni.
Czas około 4h Cena około 20€
 

 
12. Dzień - PORT TALLIN ESTONIA – Proponowana wycieczka:
SPACER PO STARÓWCE TALLINA

Stolica Estonii Tallin, to miasto z piękną i bardzo dobrze zachowaną zabudową z czasów średniowiecznych. Podczas spaceru z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem zobaczymy jego największe atrakcje. Rozpoczniemy od przejścia po tzw. „Mieście Dolnym”, zobaczymy tu m.in. Plac Ratuszowy z ratuszem miejskim, Kościół św. Mikołaja, aptekę Magistracką, Bramę Morską z basztą Gruba Małgorzata, kamieniczki kupieckie Trzy Siostry, romantyczną ulicę św. Katarzyny. Następnie odwiedzimy „Miasto Górne”, gdzie będziemy mogli podziwiać zamek (twierdzę) z placem zamkowym, estoński Parlament (Rikikogu), basztę Długi Herman, mury obronne, dwa tarasy widokowe z przepiękną panoramą na „Dolne Miasto” oraz ulicę Długa Nóżka i Krótka Nóżka. Po zwiedzaniu czas wolny.
Czas około 3h Cena około 15€ / Dzieci 8€
 

 
13. Dzień - PORT PETERSBURG ROSJA – Proponowana wycieczka:
REZYDENCJE CARSKIE: PETERHOF I CARSKIE SIOŁO

W czasie wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem, zobaczymy wspaniałe, podmiejskie rezydencje z czasów carskiej Rosji: Peterhof i Carskie Sioło. Car Piotr I, zainspirowany pałacem w Wersalu, który odwiedził w czasie swojej podróży po Francji, postanowił zbudować jeszcze piękniejszą i okazalszą rezydencję „godną najwyższego z monarchów”. Prace nad kompleksem pałacowym w Peterhofie trwały od 1709 do 1723 roku. Zobaczymy tu m. in. Wielki Pałac (z zew.) oraz pospacerujemy przez wspaniały park z dziesiątkami przepięknych fontann na czele z Wielką Kaskadą upamiętniającą triumf Rosji nad Szwecją. Drugą rezydencją, którą odwiedzimy będzie Carskie Sioło. Oprócz parku zwiedzimy tu imponujący Wielki Pałac Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą.
Czas około 8h
Cena Jednej wycieczki w Petersburgu 120€ (Cena zawiera wizę do Rosji ) / Dzieci 100€
Cena dwóch wycieczek w Petersburgu 190€ (Cena zawiera wizę do Rosji) / Dzieci 160€
 

 
14. Dzień - PORT PETERSBURG ROSJA – Proponowana wycieczka:
SANKT PETERSBURG – STOLICA CARSKIEJ ROSJI

Sankt Petersburg to przepiękne miasto położone nad rzeką Newą, w zatoce fińskiej nad Morzem Bałtyckim. Nazywane bywa „Wenecją północy” ze względu na liczne i malownicze kanały. Podczas całodziennej wycieczki z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem odwiedzimy najważniejsze obiekty tego historycznego miasta. Po wyjeździe z portu, skierujemy się autobusem do ścisłego centrum. Na trasie przejazdu znajdzie się m.in. Plac Pałacowy, budynki Uniwersyteckie, Pałac Admiralicji, Katedra św. Izaaka. Następnie przejedziemy przez most Świętej Trójcy i dojedziemy do twierdzy Pietropawłowskiej. Kolejnym punktem wycieczki będzie przystanek na zdjęcia przy ortodoksyjnej perełce Petersburga – Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego (Chram na Krwi), po którym nastąpi czas wolny na drobne zakupy na jednej z głównych arterii miasta – Newski Prospekt. Ostatnim punktem wycieczki będzie wizyta w Ermitażu – słynnym muzeum Petersburga. Powrót na statek.
Czas około 10h
Cena Jednej wycieczki w Petersburgu 120€ (Cena zawiera wizę do Rosji ) / Dzieci 100€
Cena dwóch wycieczek w Petersburgu 190€ (Cena zawiera wizę do Rosji) / Dzieci 160€
 

 
15. Dzień - PORT HELSINKI FINLANDIA - Proponowana wycieczka:
WYCIECZKA PANORAMICZNA PO HELSINKACH – STOLICY FINLANDII

Po okresie 465 lat skomplikowanej historii (panowanie Szwedzkie a potem Rosyjskie), Helsinki przekształciły się z malowniczej wioski rybackiej w nowoczesną metropolię (ponad 560 tyś), w której jakość życia należy do najwyższych w Europie. Miasto zostało założone w 1550 roku przez szwedzkiego króla Gustawa Wazę, ale monumentalne centrum powstało na początku XIX w. Po spotkaniu w porcie z lokalnym, polskim przewodnikiem rozpoczniemy zwiedzanie miasta. W pierwszej części wycieczki pojedziemy autokarem do dalszych części miasta, gdzie zobaczymy m. in.: stadion olimpijski, cmentarz Hietalahti, pomnik Sybeliusa, parlament, kościół w skale i Finlandia talo, gdzie odbyła się konferencja KBWE. W drugiej części wycieczki będziemy spacerować po centrum Helsinek podziwiając starówkę, Sobór Uspienski czy Plac Senacki. Po czasie wolnym na zakup pamiątek nastąpi transfer na lotnisko.
Czas około 6h Cena około 50€ / Dzieci 30€
 

 
Opublikowane w materiałach informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Zarówno ceny jak i programy mogą ulec zmianie. Dokładne programy zostaną przesłane uczestnikom na siedem dni przed rejsem. Wycieczki fakultatywnych są realizowane przez lokalne podmioty.

 
Rejsy z polskim pilotem