Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 


 
EGIPT Z REJSEM PO NILU
 
Królowie Nilu
 

 

 
 
Luksor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Asuan • File • Abu Simbel
 
Królewski rejs po Nilu łączy to wszystko, co docenią nawet najbardziej wymagający turyści: zwiedzanie światowej klasy zabytków, wysoki standard, niezapomniane krajobrazy podziwiane z pokładu statku. Z północy na południe fascynującej krainy faraonów, zwiedzając majestatyczne świątynie i tajemnicze grobowce krok po kroku odkrywamy tajemnice „Czarnego Lądu”. Po tygodniu pełnym wrażeń wypoczynek w hotelu z opcją all inclusive.
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Marsa Alam. W zależności od godziny przylotu transfer do Luksoru lub do hotelu w Marsa Alam. Zakwaterowanie na statku lub w hotelu w Marsa Alam, kolacja, nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Dla osób, które nocowały w Marsa Alam transfer do Luksoru i zakwaterowanie na statku. Zwiedzanie położonej na terenie Teb Zachodnich Doliny Królów – miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe, w tym grobowiec Tutanchamona. Zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie na szczególną uwagę zasługują reliefy przedstawiające sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym. Prace przy renowacji świątyni prowadziła grupa polskich archeologów. Przejazd do 18-metrowych Kolosów Memnona, jedynej zachowanej części dawnej świątyni Amenhotepa III. Obiad na pokładzie statku. Po południu możliwość uczestnictwa w wycieczce „Światło i dźwięk” w Karnaku (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja i nocleg na statku.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie LUKSORU – miasta w południowej części starożytnych Teb, na wschodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III. Pierwotnie świątynia była połączona ze świątynią Amona w Karnaku długą aleją sfinksów. Zwiedzanie kompleksu świątyń w KARNAKU. Obiad na statku. Popołudniu przejażdżka dorożkami po centrum Luksoru (za dodatkową opłata na miejscu). Wieczorem rejs w kierunku EDFU. Kolacja i nocleg na statku.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni boga Horusa w mieście EDFU, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone. Świątynia Horusa należy do najlepiej zachowanych świątyń egipskich. Prowadziła tu prace polsko-francuska ekspedycja pod kierownictwem prof. Michałowskiego. Następnie rejs w kierunku KOM OMBO. Obiad na statku. Popołudniu zwiedzanie świątyni poświęconej Sobkowi – bogowi płodności o głowie krokodyla – i Haroerisowi, „Dobremu Lekarzowi” o głowie sokoła. Następnie rejs do Asuanu. Kolacja i nocleg na statku.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie ASUANU: Tama Asuańska – uważana za jeden z cudów techniki XX w., niedokończony obelisk – znajdujący się w kamieniołomie granitu kolos po ukończeniu miałby wagę 1200 t i wysokość 41 m. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy na wyspie FILE, przeniesionej na nowe miejsce po wybudowaniu tamy. Do świątyni prowadzi wejście między 18-metrowymi pylonami zdobionymi pięknymi reliefami. Obiad na statku. Po południu rejs feluką na wyspę lorda Kitchenera z pięknym ogrodem botanicznym. Dla chętnych wizyta w typowej wiosce nubijskiej lub przejażdżka na wielbłądzie (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja i nocleg na statku.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na statku lub wycieczka fakultatywna do ABU SIMBEL (za dodatkową opłatą na miejscu). Abu Simbel słynie z dwóch świątyń skalnych wzniesionych na rozkaz faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Powrót na statek. Obiad na statku. Czas wolny. Rejs w kierunku Edfu. Kolacja na statku i nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny na statku. Rejs w kierunku Luksoru. Obiad na statku. Kolacja i nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do wybranego hotelu w Marsa Alam.
 
9.-14. DZIEŃ.
Wypoczynek w hotelu.
 
15. DZIEŃ.
Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski.
 
Hotele na wypoczynek:
Blue Reef Resort (AI) 
Elphistone Resort (AI)
Three Corners Happy Life Beach Resort (AI)
Three Corners Sea Beach Resort (AI)
Aurora Oriental Bay Marsa Alam (AI)
Royal Brayka Beach Resort (AI) 
El Malikia Abu Dabab (AI)
Gemma Resort (AI)
Royal Tulip Beach Resort (AI)
Concorde Moreen Beach Resort & Spa (AI)
Brayka Beach Resort (AI) 
Three Corners Fayrouz Plaza Beach (AI)
Club Calimera Akassia Swiss Resort (AI)
Novotel Marsa Alam (AI)
Jaz Lamaya (AI)
Hilton Nubian Resort (AI) 
Lti Akassia Beach (AI)
 
 
Ceny promocyjne. Liczba miejsc w promocji ograniczona !
Termin rejs + hotel Hotel Blue Reef Resort cena od:  
01.04 – 15.04 2549pln ZAPYTAM
15.04 – 29.04 2549pln ZAPYTAM
13.05 –  27.05 2509pln ZAPYTAM
27.05 –  10.06 2509pln ZAPYTAM
10.06 – 24.06 2509pln ZAPYTAM
24.06 –  08.07 2549pln ZAPYTAM
08.07 –  22.07 3180pln ZAPYTAM
22.07 –  05.08 2509pln ZAPYTAM
05.08 – 19.08 3029pln ZAPYTAM
19.08 –  02.09 2949pln ZAPYTAM
02.09 –  16.09 2509pln ZAPYTAM
16.09 –  30.09 2939pln ZAPYTAM
30.09 –  14.10 2509pln ZAPYTAM
14.10 –  28.10 2549pln ZAPYTAM
     
 
Cena podstawowa obejmuje:  7 noclegów na statku***** deluxe lub 1 nocleg w hotelu*** w Marsa Alam (tylko w przypadku późnych godzin przylotu) i 6 noclegów na statku***** deluxe; 2-os. klimatyzowane kabiny zewnętrzne (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie na statku: śniadania, obiady, kolacje • przelot • przejazd klimatyzowanym autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
Cena podstawowa nie obejmuje:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 170 USD, dzieci do 12 lat ok. 85 USD, napiwki: ok. 40 USD/pobyt.
Obowiązkowa dopłata za tydzień pobytu w hotelu po rejsie
Wizy: wiza płatna na lotnisku w Marsa Alam: 25 USD.
 
Opłaty fakultatywne: „Światło i dźwięk” w Karnaku ok. 31 USD, wioska nubijska ok. 35 USD, przejażdżka na wielbłądzie ok. 21 USD, Abu Simbel: ok. 90 USD; dorożki ok. 20 USD, dzieci do 12 lat 50% zniżki.
Dopłata do all inclusive podczas rejsu/os.: 600 PLN.
 
 
 
 
 


 
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 
 
 
 
http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg