Egipt z rejsem po Nilu- BERTUR BIURO PODRÓŻY


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 


 
EGIPT Z REJSEM PO NILU
 
przelot do Kairu
 

 

 
 
KAIR – GIZA – SAKKARA – ASUAN – ABU SIMBEL – KOM OMBO – EDFU – ESNA – LUKSOR – KARNAK – DENDERA – HURGHADA – ALEKSANDRIA – MAYDUM – DAHSHUR
 
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów. Wylot do Egiptu.
 
Dzień 2 | KAIR
Przylot do Kairu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek i śniadanie. Zwiedzanie Kairu – największej metropolii Afryki Północnej. Wejście na cytadelę, gdzie znajduje się dominujący nad miastem meczet Muhammada Ali Pashy, zwany też Alabastrowym. Po południu zwiedzanie Starego Kairu – ortodoksyjny koptyjski kościół Najświętszej Marii Panny, tzw. Wiszący kościół św. Jerzego.
 
Dzień 3 | GIZA - SAKKARA
Wyjazd do Gizy i Sakkary na spotkanie z Wielkimi Piramidami, tajemniczym Sfinksem oraz najstarszą piramidą świata o intrygującym kształcie – piramidą schodkową króla Dżesera. W przerwie zwiedzania chwila wytchnienia w orientalnej wytwórni perfum oraz w galerii papirusu. Powrót na nocleg do Kairu.
 
Dzień 4 | KAIR - ASUAN
Zwiedzanie Muzeum Egipskiego przechowującego unikalne zbiory sztuki starożytnego Egiptu, wśród których wyróżnia się skarbiec Tutankhamuna (m.in. sarkofag, pośmiertna złota maska). Wizyta na kairskim bazarze Khan el Khalili. Transfer na dworzec i nocna podróż pociągiem sypialnym do Asuanu.
 
Dzień 5 | ASUAN
Przyjazd do Asuanu – bramy Czarnej Afryki. Zaokrętowanie na statku. Rejs łodzią na wyspę Philae, gdzie znajduje się świątynia bogini Isis. Oglądanie malowniczej pierwszej katarakty na Nilu. Po południu rejs łodzią do wioski nubijskiej. Powrót do Asuanu. Nocleg na statku.
 
Dzień 6 | ABU SIMBEL - ASUAN - KOM OMBO
Wcześnie rano wyjazd autokarem na wycieczkę do Abu Simbel. Zwiedzanie unikalnych, wykutychw skale dwóch świątyń – Ramzesa II i jego ulubionej małżonki Nefertari. Powrót do Asuanu. Zwiedzanie kamieniołomów, gdzie można zobaczyć słynny niedokończony obelisk królowej Hatszepsut. Podziwianie Wielkiej Tamy Asuańskiej. Powrót na statek i początek pierwszego etapu nubijskiej przygody – rejs Asuan-Kom Ombo. Po drodze doskonała okazja do podziwiania krajobrazów prawdziwej Nubii. Kolorowe domy, pola trzciny cukrowej, gaje pomarańczowe. Podczas postoju w Kom Ombo zwiedzanie świątyni boga Nilu – Sobka i boga Horusa. Drugi etap rejsu – Kom Ombo-Edfu. Wieczorem zacumowanie w Edfu. Nocleg na statku.
 
Dzień 7 | EDFU - ESNA - LUKSOR
Zejście na ląd i zwiedzanie Edfu, wielkiego ośrodka religijnego, handlowego i komunikacyjnego starożytnego Egiptu (w latach 30. XX w. prowadziła tu prace misja archeologiczna pod kierownictwem prof. Michałowskiego, a eksponaty z Edfu znaleźć można m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie). Zwiedzanie perły Edfu – świątyni boga Horusa. Po południu kolejny etap rejsu – Edfu-Esna. Przeprawa przez śluzę w Esna i ostatni odcinek rejsu Esna-Luksor. Wieczorem spacer nabrzeżnym bulwarem w Luksorze. Dla chętnych 
fakultatywnie widowisko światło i dźwięk w świątyni w Karnaku. Nocleg na statku.
 
Dzień 8 | LUKSOR - KARNAK
Wyokrętowanie ze statku. Wycieczka na zachodni brzeg Nilu do tajemniczego królestwa zmarłych – Doliny Królów. Zwiedzanie monumentalnych grobowców faraonów z okresu Nowego Państwa. W pobliżu znajduje się dolina Deir el-Bahari ze świątynią królowej Hatshepsut, restaurowaną przez polskich archeologów. Postój przy kolosach Memnona. Wizyta w miejscowej wytwórni alabastru. Popołudnie po wschodniej stronie Nilu. Wizyta w Karnaku, najważniejszym ośrodku religijnym i intelektualnym starożytności i zwiedzanie majestatycznych świątyń boga Amona wznoszonych tutaj przez ponad 13 stuleci. Na koniec dnia powrót do Luksoru, aby zobaczyć monumentalną świątynię – dzieło władców Nowego Państwa. Nocleg na statku.
 
Dzień 9 | DENDERA - HURGHADA
Wyjazd do Dendery. Wizyta w świątyni Hathor – jednym z najpiękniejszych egipskich zabytków epoki ptolemejskiej. Po południu wyjazd do Hurghady – słynnego kurortu położonego nad Morzem Czerwonym.
 
Dzień 10 - 11 | HURGHADA
Odpoczynek w Hurghadzie. Wyprawa kutrem na rafę koralową. Możliwość podglądania bajecznie kolorowej flory i fauny Morza Czerwonego. Nurkowanie z maską i rurką (snorkeling). Podczas drugiego dnia wypoczynku możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatnych), jak np.; safari quadami na pustyni, rejs łodzią ze szklanym dnem, rejs łodzią podwodną, snorkeling i rejs na wyspę Giftun.
 
Dzień 12 | HURGHADA - KAIR
Przedpołudnie wolne przeznaczone na wypoczynek na plaży. Po południu przejazd z Hurghady do Kairu wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego i Zatoki Sueskiej. Przyjazd do Kairu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Kairze.
 
Dzień 13 | ALEKSANDRIA - KAIR
Wcześnie rano wyjazd autokarem do Aleksandrii – wielkiego portu handlowego przełomu starej i nowej ery. Miasto założone przez Aleksandra Wielkiego w 330 r. p.n.e. jest drugim co do wielkości w Egipcie. Mieszka w nim ponad 2,5 milionów ludzi. Miasto jest położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Uważa się je za stolicę kulturalną kraju. Zwiedzanie katakumb rzymskich wydrążonych w skale na głębokość trzech pięter. Postój na wzgórzu Kom el Dikka, będącym terenem prac wykopaliskowych prowadzonych przez polską misję archeologiczną od lat 60. XX w. Zwiedzanie amfiteatru rzymskiego odkrytego w 1967 r. przez prof. Michałowskiego. Postój w miejscu, w którym znajdowała się legendarna latarnia z Faros. Spacer po parku Montaza. Powrót do Kairu.
 
Dzień 14 | MAYDUM - DAHSHUR - KAIR
Wyjazd do Meidum, gdzie znajduje się pierwsza regularna piramida, pokryta licówką z polerowanego białego wapienia, wzniesiona przez faraona Snofru, założyciela IV dynastii Starego Państwa. Następnie przejazd do Dahshur, aby zobaczyć dwie kolejne piramidy wzniesione przez tego samego władcę – Łamaną i Czerwoną (w której Snofru został pochowany). Przejazd do Kairu. Po południu czas wolny, który można przeznaczyć na ostatnie zakupy pamiątek lub odpoczynek przed podróżą. O północy transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
 
Dzień 15 |
Przylot do Warszawy.
 
 
Ceny promocyjne. Liczba miejsc w promocji ograniczona !
Termin  cena od:  
21.04 - 05.05 5803 zł ZAPYTAM
01.07 - 15.07 5803 zł ZAPYTAM
08.09 - 22.09 5803 zł ZAPYTAM
06.10 - 20.10 5803 zł ZAPYTAM
15.11 - 29.11 5803 zł ZAPYTAM
 
Cena podstawowa obejmuje:  przeloty międzynarodowe, * przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją, * przejazd pociągiem sypialnym na trasie kair-asuan, * rejs statkiem 5* po nilu na trasie asuan-luksor, zakwaterowanie w kabinach * 2-osob., * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob., dopł. do pokoju * 1-osob. 650 pln, * śniadania, kolacje; podczas rejsu - 3 posiłki dziennie, * wizę, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie signal iduna (kl, nw, bagaż)
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 200 USD.
 
na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 45 usd
 
 


 
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 
 
 
 
http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg