Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

     

Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

 


Domy i apartamenty

 

 

 

 

 

 

REJS OD WENECJI DO STAMBUŁU


 
DOJAZD WŁASNY, DOJAZD AUTOKAR, DOLOT SAMOLOTEM WYLOTY Z WARSZAWY I KATOWIC, GDAŃSKA, KRAKOWA, WROCŁAWIA
 

 

 

 

 

Włochy > Grecja > Turcja > Chorwacja

 

Od Wenecji do Stambułu oferta promocyjna Włochy > Grecja > Turcja > Chorwacja

Armator : MSC Cruises
Statek : MSC Preziosa
Długość pobytu : 7 noclegów

 

dzień OPIS WPŁYNIĘCIE WYPŁYNIĘCIE
1 Wenecja / Włochy    (zaokrętowanie) --:-- 16:30
2 Bari / Włochy 10:00 15:00
3 Katakolon (Olimpia) / Grecja 08:00 13:00
4 Izmir (Efez) / Turcja 08:30 15:00
5 Stambuł / Turcja 07:30 17:00
6 Dzień na morzu --:-- --:--
7 Dubrownik / Chorwacja 11:30 17:00
8 Wenecja / Włochy 08:00 --:--
 
 
Nazwa Opis Cena katalogowa Cena promocyjna
kabina wewnętrzna 1.079 ÷ 1.179 EUR 469 ÷ 519 EUR
kabina zewnętrzna z oknem 1.319 ÷ 1.469 EUR 599 ÷ 679 EUR
kabina zewnętrzna z balkonem 1.629 ÷ 2.379 EUR  759 ÷ 1.259 EUR
kabina jednoosobowa +50% --; --;
apartament (suite) 2.729 EUR 1.779 EUR
MSC Yacht Club (suite) 3.029 ÷ 3.509 EUR 2.049 ÷ 2.449 EUR
3 lub 4 osoba dorosła w kabinie 279 ÷ 959 EUR 79 ÷ 509 EUR
3 lub 4 dziecko do 18 roku życia w kabinie tylko opłaty portowe 120 EUR 120 EUR
opłaty portowe 120 EUR 120 EUR
     
 

Zapytam

 
     
REJS Z POLSKIM PILOTEM (PL)    
 
 
 
cena za rejs obejmuje: zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (7 noclegów); serwis bagażowy i kabinowy; wyżywienie – 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami, bufet lub przekąski o północy; korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych; udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku.
 
cena nie obejmuje: opłat portowych; kosztów dojazdu do portu; ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów (na zapytanie); wycieczek fakultatywnych; korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, Internet); napojów do obiadów i kolacji, drinków oraz napiwków obowiązkowych dla obsługi statku (ok. 7€/dzień/osobę dorosłą; 3,5€/dzień/dziecko); ubezpieczenia KL, NW i bagażu.
 
uwagi: kabiny 3/4 osobowe nie są dostępne we wszystkich kategoriach, a ich liczba jest ograniczona – sprzedaż tylko po potwierdzeniu; ceny wycieczek fakultatywnych, propozycje dojazdu do portu, hoteli przed/po rejsie na zapytanie.
 
ALL INCLUSIVE (opcja) istnieje możliwość wykupienia pakietu ALL INCLUSIVE obejmującego wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne bez ograniczeń we wszystkich barach. Cena pakietu 23€/dzień/ osoba dorosła i 12€/dzień/dziecko. Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich pasażerów podróżujących w jednej kabinie na czas całego rejsu.
 

 
ORIENTACYJNE CENY WYCIECZEK
 
Wycieczki podczas rejsu

1. BARI:
1.1. ZWIEDZANIE BARI NA ROWERZE: Możliwość odkrycia wielu ukrytych skarbów Bari. Wycieczka obejmuje podróż od portu, wzdłuż promenady aż do bram miasta, a tam podziwianie Bazyliki Św. Mikołaja, wybudowanej w czasie panowania Normanów. Podążając w głąb przeszłości, można równocześnie zanurzyć się we współczesnym Bari, które zdobyło tytuł drugiego miasta południowych Włoch.
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o szybką rezerwację. Informujemy także naszych gości, że użycie kasków bezpieczeństwa jest obowiązkowe. Wycieczka nie odbywa się po ścieżkach rowerowych. Uczestnicy muszą mieć ukończone 10 lat.
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 48€; dzieci – ok. 33,6€

1.2. PANORAMA BARI: Ta wycieczka umożliwia Państwu zobaczenie przepięknego historycznego centrum Bari i jego „pereł” - Bazyliki Św. Mikołaja – dedykowanej najważniejszemu opiekunowi miasta – oraz kościoła Św. Grzegorza (z zewnątrz). Istnieje również możliwość zobaczenia z zewnątrz popularnego normańskiego zamku Svevo. Krótki przejazd busem w drodze powrotnej do portu pozwala zobaczyć piękne widoki Pugli oraz podziwiać tzw. „Stare Bari”. Uwaga: Wycieczka zawiera godzinny spacer po brukowanej ulicy, dlatego prosimy o założenie wygodnych butów i wygodnych ubrań.
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 28€ ; dzieci – ok. 19,6€

2. KATAKOLON:
2.1. OLIMPIA I ARCHEOLOGICZNE MUZEUM: Robiąca wrażenie podróż przez ruiny Olimpii. Odkrycia, rozpoczęte przez Niemców w 1875 a trwające do dziś, przyniosły popularność ukrytym terenom z świątyniami Jupitera i Hery, szkołą, gimnazjum i stadionem. Wycieczka umożliwia wizytę w Muzeum i zobaczenie posągu Hermesa. Uwaga: Zwiedzanie wykopalisk archeologicznych zajmuje ok. 1 godz. i jest wycieczkąpieszą, dlatego prosimy o założenie wygodnych butów i wygodnych ubrań.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 58€; dzieci – ok. 40,6€
2.2. PAMIĄTKI STAROŻYTNEJ OLIMPII: Jaki jest najlepszy sposób na połączenie oryginalnej historii, miejsca narodzin etyki sportowej, starożytnej kultury, wielkich mitów i współczesnego świata? Nasza wycieczka daje Państwu możliwość poznania wszystkich tych aspektów w jednym miejscu – Olimpii. Przewodnik zabierze państwa w głąb starożytnej Olimpii, kompleksu świątynnego, domów kapłanów i atletów oraz budynków publicznych. Opowie także ciekawostki i legendy dotyczące chociażby kobiecych prób dostania się na Igrzyska i ich tragicznej śmierci. Pod koniec wyprawy trafią Państwo na nowoczesne uliczki prowadzące do współczesnego świata. Istnieje
także możliwość spróbowania typowej, mocnej greckiej kawy lub szklanki miejscowego ‘ouzo’.
Uwaga: Wycieczka zawiera półtoragodzinny spacer, dlatego wygodne buty i wygodne ubrania są konieczne.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 51€; dzieci – 35,7€
3. OLIMPIA, MITOLOGIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ: Mała, rybacka wioska Katakolonu stanie się furtką do Igrzysk Olimpijskich oraz ich fascynującej historii. W czasie wycieczki przewodnik pokaże Państwu stadion mogący pomieścić czterdziestotysięczną widownię, świątynię Zeusa z wielkim posągiem (ze złota i kości słoniowej), będącym niegdyś jednym z Siedmiu Cudów Świata oraz świątynię Hery. Po części zarezerwowanej na zwiedzanie, będą mieli Państwo czas na spacer po Katakolon i spróbowanie miejscowej kawy lub ‘ouzo’. Uwaga: Konieczne jest założenie wygodnych butów i wygodnych ubrań.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 51€; dzieci – 35,7€
4. OLIMPIA I SMAKI STAROŻYTNEJ GRECJI: Wycieczka do miejsca, gdzie według legend bogowie Olimpu zainaugurowali pierwsze Igrzyska Olimpijskie, zmieniając je w religijne i sportowe centrum Grecji. Istnieje możliwość podziwiania wspaniałego sanktuarium poświęconego Zeusowi oraz jednego z najlepszych przykładów architektury starożytnej Grecji – świątyni Hery. Co więcej, mogą Państwo zobaczyć słynny stadion, a na koniec spróbować lokalnych przysmaków przy akompaniamencie ‘sirtaki’. Uwaga: Zwiedzanie odkryć archeologicznych odbywa się pieszo, dlatego prosimy o założenie
wygodnych ubrań i butów. Liczba miejsc jest ograniczona, wskazana jest więc szybka
rezerwacja.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 65€; dzieci – ok. 45,5€

5. IZMIR:
5.1. IZMIR, OD CZASÓW HOMERA AŻ DO WSPÓŁCZESNOŚCI: Izmir jest trzecim co do wielkości tureckim miastem. Zawsze znany był ze swego portu, jednego z najważniejszych w kraju ze względu na handel suszonymi figami, rodzynkami i orzechami, i sprawiającego, że na pierwszy rzut oka Izmir wydaje się być bardzo nowoczesnym miastem. Ale jego skarby ukryte są pomiędzy apartamentami
i drapaczami chmur. W sercu miasta mogą Państwo podziwiać wybudowaną przez Rzymian agorę, której dwie części przedstawi przewodnik. Uwaga: Wygodne buty są konieczne do spaceru po agorze.
Czas trwania: ok. 3 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 43€; dzieci – 30,1€
5.2. EFEZ: Jeśli odkrywanie archeologicznych stron jest Państwa pasją – powinniście zagłębić się w Efezie! Niegdyś stał się drugim co do wielkości miastem Imperium Rzymskiego oraz swego rodzaju chrześcijańskim relikwiarzem (dzięki uwzględnieniu przez św. Pawła w jego Listach do Efezjan). Uwaga: Turyści zwiedzają wykopaliska pieszo, dlatego prosi się o założenie wygodnego
obuwia.
Czas trwania: ok. 5,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 57€; dzieci – ok. 39,9€
5.3. ŚWIĘTY JAN I DOM MARYI PANNY: W czasie wycieczki zostają Państwo zabrani do fortecy Selcuk, gdzie zobaczyć można kościół św. Jana, uważany za jeden z najważniejszych bizantyjskich budowli w Efezie. Justynian i Teodora w VI w. wybudowali Bazylikę na ruinach małego kościoła w miejscu grobu św. Jana, który zmarł w Efezie w 100r. Kolejnym punktem wycieczki jest Dom Maryi Panny, w którym
mieszkała przez 46 lat. Na koniec zostaje czas wolny w typowym sklepie przed powrotem na statek. Uwaga: Oprócz wygodnych butów do pieszej wędrówki, prosimy Państwa o założenie odpowiedniego stroju do zwiedzania Domu Maryi.
Czas trwania: ok. 5,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 55€; dzieci – ok. 38,5€
5.4. EFEZ I DOM MARYI PANNY: Lokalny przewodnik zapozna Państwa ze starożytnym Efezem. Wycieczka umożliwia odkrycie niezapomnianych bogactw tego miejsca, zobaczenie agory oraz świątyni Hadriana. Poza tym trafią Państwo do jednego z ulubionych chrześcijańskich miejsc – do Domu Maryi Panny, w którym spędziła swoje ostatnie lata życia. Uwaga: Prosimy o założenie wygodnych butów oraz odpowiedniego stroju do zwiedzania
Domu Maryi.
Czas trwania: ok. 6 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 60€; dzieci – ok. 42€

6. ISTAMBUŁ:
6.1. MIASTO SUŁTANÓW: Wycieczka umożliwia doświadczenie niezwykłej atmosfery czasów sułtańskich. Zobaczą Państwo niezwykłe świadectwo Imperium Ottomańskiego, jeden z najważniejszych w Istambule meczet – Yeni Camii, wybudowany z rozkazu żony Murata III oraz pałac Topkapi przy gaju oliwnym. Przewodnik przeprowadzi Państwa przez cztery sale skarbca, najbogatszego i najbardziej wartościowego na świecie.Uwaga: Wymagany jest odpowiedni strój do odwiedzenia meczetu. Należy pamiętać, że
w meczecie buty muszą być zdjęte, a ramiona i nogi zakryte.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 58€; dzieci – ok. 40,6€
6.2. ISTOTA I SKARBY ISTAMBUŁU: Południowa wycieczka do najbardziej interesujących artystycznych i kulturalnych miejsc Istambułu. Rozpoczyna się w Spice Market, gdzie można poczuć mnóstwo niezapomnianych zapachów i zobaczyć setki
kolorów, które pozwolą na odkrycie miejscowych zwyczajów i obrzędów. Ale to dopiero wstęp do wyprawy prowadzącej w przeszłość, gdzie można zobaczyć bazylikę z czasów Justyniana lub meczet Rustem Pasa. Uwaga: Wymagany jest odpowiedni strój do odwiedzenia meczetu. Należy pamiętać, że w meczecie buty muszą być zdjęte, a ramiona i nogi zakryte.
Czas trwania: ok. 4 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 53€; dzieci – ok. 37,1€
6.3. WZDŁUŻ BRZEGU BOSFORU: Początek wycieczki na Spice Market, w miejscu, gdzie poprzez kolory i zapachy można odkryć miejscowe zwyczaje, a także przenieść się w świat magii i wyobrazić sobie, że jest się postacią prosto z bajki pełnej sułtanów i
księżniczek. Istnieje możliwość zobaczenia wspaniałych widoków wprost z typowej łodzi inspirowanej tradycyjną turecką ‘caique’ a także wizyty na Gran Bazar oraz w Niebieskim Meczecie. Aby dobrze zakończyć dzień, zaplanowano zakupyw prestiżowym sklepie, gdzie zobaczyć można popularne tureckie dywany a także delektować się kubkiem tureckiej herbaty. Uwaga: Wskazane jest założenie na mini-rejs odpowiedniego stroju ze względu na wizytę w meczecie, gdzie ramiona i nogi muszą być zakryte. Należy również pamiętać o zdjęciu butów przy wejściu.
Czas trwania: ok. 9,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 107€; dzieci – ok. 74,9€
6.4. NIEBIESKI MECZET, HAGA SOFIA I BAZAR (rano): W czasie tej wycieczki zostaną Państwo zabrani do najbardziej interesujących kulturalnych i artystycznych miejsc Istambułu. Obejmuje ona podziwianie meczetu Sułtana Ahmeda, nazywanego Niebieskim Meczetem oraz Hipodromu – centrum życia publicznego w mieście. Kolejnymi punktami wyprawy są Haga Sofia i Bazar, gdzie będą Państwo świadkami wystawy wspaniałych dywanów oraz będą mogli spróbować miejscowej herbaty. Uwaga: Prosimy Państwa o założenie odpowiedniego stroju ze względu na wizyty w meczetach. Przed wejściem należy zdjąć buty.
Czas trwania: ok. 4,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 53€; dzieci – ok. 37,1€
6.5. POPRZEZ ISTAMBUŁ: Istambuł jest jednym z najbardziej fascynujących miast świata, również ze względu na usytuowanie w pobliżu Bosforu, będącego połączeniem dwóch kontynentów. Był stolicą zarówno Imperium Rzymskiego, jak i Bizantyjskiego oraz Ottomańskiego. Wycieczka umożliwi Państwu zobaczenie najbardziej interesujących miejsc z niezwykłą atmosferą tego miasta: Niebieskiego Meczetu, Hagii Sofii, Hipodromu, pałacu Topkapi i Wielkiego Bazaru, a także bycie świadkiem wystawydywanów. W cenie wycieczki lunch w luksusowym hotelu. Uwaga: Ze względu na pieszy charakter wycieczki, prosimy o założenie wygodnych butów,
a także odpowiedniego stroju do zwiedzania miejsc kultu religijnego i modlitwy. Przed wejściem do meczetu konieczne jest zdjęcie obuwia.
Czas trwania: ok. 9,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – 112€; dzieci – ok. 78,4€
6.6. SUPER ISTAMBUŁ: Istambuł jest jednym z najbardziej fascynujących miast świata, również ze względu na usytuowanie w pobliżu Bosforu, będącego połączeniem dwóch kontynentów. Był stolicą zarówno Imperium Rzymskiego, jak i Bizantyjskiego oraz Ottomańskiego. Wycieczka umożliwi Państwu zobaczenie najbardziej interesujących miejsc z niezwykłą atmosferą tego miasta: Niebieskiego Meczetu, Hagii Sofii,Hipodromu, pałacu Topkapi i Wielkiego Bazaru, a także bycie świadkiem wystawy dywanów. W cenie wycieczki lunch w luksusowym hotelu (niegdyś Pałac Ciragan, starożytna rezydencja sułtana).Uwaga: Ze względu na pieszy charakter wycieczki, prosimy o założenie wygodnych butów,a także odpowiedniego stroju do zwiedzania miejsc kultu religijnego i modlitwy. Przed
wejściem do meczetu konieczne jest zdjęcie obuwia.
Czas trwania: ok. 10 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 161€; dzieci – ok. 112,7€
6.7. NIEBIESKI MECZET, HAGA SOFIA I BAZAR (po południu): W czasie tej wycieczki zostaną Państwo zabrani do najbardziej interesujących kulturalnych i artystycznych miejsc Istambułu. Obejmuje ona podziwianie meczetu Sułtana Ahmeda, nazywanego Niebieskim Meczetem oraz Hipodromu – centrum życia publicznego w mieście. Kolejnymi punktami wyprawy są Haga Sofia i Bazar, gdzie będą Państwo świadkami wystawy wspaniałych dywanów oraz będą mogli spróbować miejscowej herbaty. Uwaga: Prosimy Państwa o założenie odpowiedniego stroju ze względu na wizyty w meczetach. Przed wejściem należy zdjąć buty.
Czas trwania: ok. 4,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 53€; dzieci – ok. 37,1€
6.8. RELAKS I ZAKUPY: Wycieczka dla każdego, kto interesuje się historią i tradycyjną kulturą, ale również chciałby odkryć kupiecki Istambuł. Zwiedzanie rozpoczyna się od Niebieskiego Meczetu, obejmuje wizytę na Egipskim targu, w najpopularniejszym
sklepie z biżuterią, również lunch w typowej tureckiej restauracji z okazją spróbowania prawdziwego kebaba, a kończy się na Grand Bazaar. Uwaga: Należy zabrać odpowiedni strój do zwiedzania meczetu, proponujemy Państwutakże zabranie skarpetek lub innego tekstylnego okrycia stóp (do meczetu nie można wejść w butach).
Czas trwania: ok. 8,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 87€; dzieci – ok. 60,9€
6.9. PAŁAC TOPKAPI: SKARBY, FASCYNACJA I SMAKI: Istambuł jest jednym z najbardziej fascynujących miast świata, również ze względu na usytuowanie w pobliżu Bosforu, będącego połączeniem dwóch kontynentów. Był stolicą zarówno Imperium Rzymskiego, jak i Bizantyjskiego oraz Ottomańskiego. Wycieczka umożliwiPaństwu zobaczenie najbardziej interesujących miejsc z niezwykłą atmosferą tego miasta: Niebieskiego Meczetu, Hagii Sofii, Hipodromu, pałacu Topkapi i Wielkiego Bazaru, a także bycie świadkiem wystawy dywanów czy degustację miejscowej herbaty. Przerwa na lunch będzie miała miejsce w pałacu Topkapi, dawnej rezydencji
sułtanów. Uwaga: Wymagany jest odpowiedni strój do zwiedzania miejsc kultu religijnego. Przed wejściem do meczetu należy zdjąć buty. Zwróćcie Państwo uwagę na pieszy charakter wycieczki. Liczba miejsc ograniczona.
Czas trwania: ok. 8,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 104€; dzieci – ok. 72,8€

7. DUBROWNIK:
7.1. POPRZEZ DUBROWNIK: Wycieczka podzielona na dwie części: podziwianie panoramy z okien autokaru i spacer po starym mieście. Druga część rozpoczyna się przy Pile Gate, obejmuje zwiedzanie Klasztoru Franciszkanów a także Dominikanów, Katedry oraz Pałacu Sponza. Będziecie Państwo również mieli możliwość zwiedzania miasta na własną rękę podczas czasu wolnego. Uwaga: Kolejność punktów wycieczki może ulec zmianie. Wycieczka zawiera godzinny spacer po brukowanej ulicy, dlatego prosimy o założenie wygodnych butów i wygodnych ubrań.
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 42€ ; dzieci – ok. 29,4€
7.2. RAGUSA: STAROŻYTNY FORT, MIASTO I MARYNARSKA SIŁA: Pierwszym punktem wycieczki jest podziwianie panoramy miasta z lokalnym przewodnikiem, następnym spacer wzdłuż fortyfikacji rozpoczynając od Pile Gate. Będziecie Państwo mieli okazję podziwiania Wieży Minceta, Fortu Świętego Jana, Fortu Bokar. Spacer zakończy się zwiedzaniem Muzeum Morskiego. Uwaga: Ze względu na długi spacer wzdłuż murów miasta polecamy zaopatrzyć się w wygodne buty oraz ubrania. Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób, które mają problemy z poruszaniem się.
Cza trwania: ok. 2,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 42€; dzieci – ok. 29,4€

8. WENECJA:
8.1. BAZYLIKA ŚW. MARKA I OKOLICA: Opuścicie Państwo statek aby udać się na jeden z najpopularniejszych na świecie Plac św. Marka i tutaj rozpocząć odkrywanie skarbów sztuki. Pierwszym przystankiem będzie Pałac Dożów, następnym Bazylika św. Marka znana na świecie jako „Złoty Kościół” razem z jej wspaniałą dzwonnicą. Będzie także nie powtarzalna okazja zrobienia niezapomnianych zdjęć wśród gołębi na Placu św. Marka. Uwaga: Ze względu na pieszy charakter wycieczki prosimy o założenie wygodnego obuwia oraz ubrania. Lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. Zwracamy również uwagę na to, że w niedzielę nie będzie możliwości zwiedzania Bazyliki św. Marka z przewodnikiem, z powodu ceremonii religijnych. Przewodnik przekaże wszystkie szczegóły na zewnątrz. Do Bazyliki nie można wnosić plecaków. Wycieczka przeznaczona jest dla gości, którzy wyokrętowywują się w porcie w Wenecji i mają odloty, pociągi i transfery z Lotniska Wenecja po godz. 17:25. Wszystkich pozostałych gości prosimy, aby pamiętali o godzinie wypłynięcia statku z portu, która jest podana w programie. Goście, którzy mają transfery z Terminalu Portowego 107 do Lotniska Marco Polo otrzymają list zawierający informacje o transferze. Wszyscy, którzy przybędą później niż o godzinie zaznaczonej w liście będą
musieli sami pokryć koszty transferu. Przechowalnia bagaży dla osób podróżujących z Costa Tour znajduje się wewnątrz Terminalu 107.
Czas trwania: ok. 5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 43€; dzieci – ok. 30,1€
8.2. PRZELOTNE SPOJRZENIE NA WENECJĘ: Wspaniała możliwość podziwiania najbardziej frapujących miejsc Wenecji od Stacji Nadmorskiej przez „Canalle della Giudecca” aż do Basenu Św. Marka, z pokładu łódki. Popłyniemy wzdłuż Placu Św. Marka w kierunku Wyspy Św. Andrzeja przez fortyfikacje aż do kanału Św. Erasmusa. Uwaga: Wycieczka przeznaczona jest dla gości, którzy wyokrętowywują się w porcie w Wenecji i mają odloty, pociągi i transfery z Lotniska Wenecja po godz. 17:25. Lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. Przy powrocie mogą Państwo zatrzymać się w San Marco i, na swój koszt, skorzystać z motorówki w drodze do Portu (ta opcja jest dostępna dla osób mających zarezerwowane loty po 18:30). Wszyscy goście, którzy nie wyokrętowywują sięw weneckim porcie powinni pamiętać o respektowaniu czasu wypłynięcia statku, który jest zaznaczony na planie dnia. Osoby mające transfery z Terminalu portowego 107 do Lotniska Marco Polo otrzymają list zawierający informacje o transferze. Wszyscy, którzy przybędą
później niż o godzinie zaznaczonej w liście będą musieli sami pokryć koszty transferu. Przechowalnia bagaży dla osób podróżujących z Costa Tour znajduje się wewnątrz.Terminalu 107 i będzie otwarta do godz. 17:00.
Czas trwania: ok. 2 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 41€; dzieci – ok. 28,7€
8.3. MURANO I BURANO: Na tej wyciecze będą mogli Państwo z pokładu łódki podziwiać uroki dwóch najpopularniejszych wysp Laguny: Murano i Burano. Po ok. 50- minutowym oglądaniu widoków, powrócą Państwo na wyspę Murano, znanej z antycznej produkcji szkła, aby zobaczyć pracę lokalnych rzemieślników w ich warsztatach. Kontynuując wycieczkę, przepłyną Państwo łódką na Burano, malowniczą
wyspę znaną z przepięknych ręcznie robionych koronek. Tam zaplanowano dla Państwa czas wolny, aby można było podziwiać kolorową wioskę, zrobić przepiękne zdjęcia, pospacerować po spokojnych, wąskich uliczkach i sklepach w celu nabycia lokalnych
produktów. W drodze powrotnej łódka zatrzymuje się na Placu Św. Marka dla tych z Państwa, którzy chcą pobyć sami i wrócą na statek później. Uwaga: Wycieczka przeznaczona jest dla gości, którzy wyokrętowywują się w porcie w Wenecji i mają odloty, pociągi i transfery z Lotniska Wenecja po godz. 17:25. Lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. Przy powrocie mogą Państwo zatrzymać się w San Marco i, na swój koszt, skorzystać z motorówki w drodze do Portu (ta opcja jest dostępna dla osób mających zarezerwowane loty po 18:30). Wszyscy goście, którzy nie wyokrętowywują się wweneckim porcie powinni pamiętać o respektowaniu czasu wypłynięcia statku, który jest
zaznaczony na planie dnia. Osoby mające transfery z Terminalu portowego 107 do Lotniska Marco Polo otrzymają list zawierający informacje o transferze. Wszyscy, którzy przybędą później niż o godzinie zaznaczonej w liście będą musieli sami pokryć koszty transferu. Przechowalnia bagaży dla osób podróżujących z Costa Tour znajduje się wewnątrz Terminalu 107 i będzie otwarta do godz. 17:00.
Czas trwania: ok. 5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 39€; dzieci – ok. 27,3€
8.4. ROMANTYCZNA WENECJA WPROST Z GONDOLI: Wycieczka zawiera rejs prywatną łódką do Riva degli Schiavoni, gdzie lokalny przewodnik zabierze Państwa na krotki spacer w stronę Bacino Orseolo oraz pokaże Pałac Dożów po prawej stronie Piazzetty San Marco, oznaczony para granitowych kolumn. Kolejnym punktem jest 35- minutowy rejs tradycyjną wenecką gondolą po najważniejszych kanałach miasta. Po powrocie do Bacino Orselo istnieje możliwość spaceru po Placu Św. Marka i zobaczenium kilku wspaniałych obiektów. Ostatecznie na statek zabiera Państwa łódka z dzielnicy Cornoldi (dojście do niej pieszo). Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy dokonać szybkiej rezerwacji. Do każdej gondoli może wsiąść nie więcej niż 6 osób. Wycieczka przeznaczona jest dla osób mających zarezerwowane loty, odjazdy pociągów i transfery z Lotniska Wenecja po godz. 16:00. Lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. Wszystkim osobom, które nie wyokrętowywują się w weneckim porcie przypominamy o podanej w planie dnia godziniewypłynięcia statku z portu. Wszyscy goście, którzy pojawią się później zobowiązani będą do zapłacenia za transfer. Przechowalnia bagaży dla osób podróżujących z Costa Tour znajduje się wewnątrz Terminalu 107 i będzie otwarta do godz. 17:00.
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Cena: osoby dorosłe – ok. 58€; dzieci – ok. 40,6€

Opis i ceny wycieczek są orientacyjne

 

DOJAZD DO PORTU

Z lotniska Marco Polo do portu w Wenecji dostać się można:
Jadąc autobusem transferowym linii ATVO na stację Piazzale Roma. Cena biletu w jedną stronę to €3/os. w jedną stronę. Podróż trwa ok. 30 minut. Ze stacji Piazzale Roma armatorzy najczęściej organizują transfer do portu.
Płynąc wodnym tramwajem bezpośrednio do portu (linia czerwona). Bilet w jedną stronę kosztuje ok. €13/os. w jedną stronę, a podróż trwa ok. 1,5 godziny.
Płynąc wodną taksówką bezpośrednio do portu. Wodne taksówki są drogie, bo kosztują ok. €120 w jedną stronę, jednak mieszczą nawet do 8 osób na pokładzie i płyną bezpośrednio do terminalu rejsów pasażerskich. Podróż trwa ok. 40 minut. Istnieje możliwość rezerwacji biletu w korzystniejszej cenie na stronie
www.venicelink.com.

Z lotniska w Treviso do portu w Wenecji dostać się można:
Jadąc autobusem miejskim (linia 6) na stację kolejową w Treviso. Bilety można kupić w informacji turystycznej na lotnisku za ok. €1.20/os. Przystanek autobusowy znajduje się przed wyjściem z terminalu. Czas podróży to ok. 20minut. Ze stacji kolejowej Treviso Centrale co ok. 20 minut odjeżdża pociąg do Wenecji (stacja Venezia S. Lucia). Bilety za ok. €3/os. można kupić w automacie biletowym na stacji. Rozkład pociągów dostępny jest na stronie
www.trenitalia.com  Czas podróży to ok. 30-40 minut. Ze stacji Venezia S. Lucia należy przejść na Piazzale Roma (ok. 5 min. pieszo), skąd armatorzy najczęściej organizują transfer do portu.

Jadąc autobusem transferowym linii ATVO na stację Venezia Mestre. Cena biletu w jedną stronę to €7/os., w dwie strony €13/os. Bilety można kupić w automatach biletowych na lotnisku. Podróż trwa ok. godziny. Na stacji Venezia Mestre najlepiej wsiąść w autobus linii 2, na stację Piazzale Roma. Bilet kosztuje ok. €1.30/os. Czas podróży to ok. 10 min. Ze stacji Piazzale Roma armatorzy najczęściej organizują transfer do portu.
 

Praktyczne informacje:

Z lotniska w Bolonii do portu w Wenecji dostać się można:
autobusem transferowym z terminalu lotniska w Bolonii do stacji kolejowej w Bolonii. Koszt to ok. €6/os. Czas podróży to ok. 20minut. Z Bolonii do Wenecji jeżdżą bezpośrednie pociągi. Czas podróży to ok. 1,5 godziny, a koszt w zależności od pociągu waha się między €9 a €19/os. Bilety na pociąg są do kupienia w automatach biletowych na stacji w Bolonii

 

 

Rejsy z polskim pilotem


 

 

REJSY - relaks • zabawa • wyśmienite jedzenie • magiczne trasy • doskonały serwis • komfortowe zwiedzanie

 

 

WYSZUKIWARKA REJSÓW   Rejsy połączone z pobytem i zwiedzaniem

 

 
MIASTA WYLOTÓWprzelot samolotem Warszawa,  Katowice, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk
 
 
Godziny wylotu mogą ulec zmianie, prosimy o sprawdzenie na 2 dni przed wylotem
 
WIĘCEJ OFERT REJSÓW