polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking
 

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela
 rocznica objawień Maryjnych w Fatimie

 

 

LIZBONA - FATIMA - MAFRA - SINTRA - CABO DA ROCA
BATALHA - ALCOBAÇA - NAZARE - PORTO
SANTIAGO DE COMPOSTELA - LIZBONA


DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godzinie 13.00, a następnie odprawa paszportowo-biletowa. Wylot do Lizbony o godzinie 14.55. Przylot na lotnisko w Lizbonie o godzinie 17.55. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra - jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii - zwiedzanie rezydencji królów portugalskich. Przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów, gdzie silny wiatr i woda wypływająca ze skały; podrywana wiatrem chlapie na turystów wypatrujących Ameryki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça - zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury (ciekawostką jest kuchnia, w której zakonnicy mogli łowić ryby. Okoliczny strumień został skierowany do wnętrza kuchni, tak by dostarczał zawsze świeżych ryb). Dalej przejazd do Nazaré - nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto - zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd do Hiszpanii - do Santiago de Compostela. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba - nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd w okolice Lizbony na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców - Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Wylot do Warszawy o godzinie 9.15. Lądowanie w Warszawie o godzinie 14.10. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

01.07 - 08.07 3400 PLN ZAPYTAM

 

Wylot: Warszawa

 

Cena obejmuje:
Przelot: Warszawa - Lizbona - Warszawa, Opłaty lotniskowe;
Przejazdy luksusowym klimatyzowanym autokarem;
7 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach ***/****;
Wyżywienie: 7 śniadań typu bufet, 7 obiadokolacji;
Polskojęzycznego pilota na całej trasie;
Lokalnych przewodników;
Ubezpieczenie obejmujące: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.

Uwagi:
Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne okoliczności związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę około 70 - 80 Euro.
Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby
Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 160 Euro od osoby.


Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).

 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 WIĘCEJ OFERT (kliknij)