polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

 ST. PETERSBURG 5 dni

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

POGODA

 PETERSBURG

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
WYCIECZKA OBJAZDOWA

ZWIEDZANIE

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą Imperium Rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż, wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła, gdzie podziwiać można imponujące carskie rezydencje.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu. Spacer główną arterią miasta - sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ

Śniadanie. Spacer po mieście: ławra Aleksandra Newskiego, Monastyr Smolny, krążownik Aurora, Teatr Maryjski, Pałac Michajłowski, Pole Marsowe, sobór Zbawiciela na Krwi, Pałac Marmurowy, sobór Kazański, Ogród Letni. Po południu zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Zwiedzanie soboru św. Izaaka - jednej z największych katedr świata. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie w jednym z teatrów lub wieczór folklorystyczny - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

UWAGI:
Wizy: BERTUR pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty należy przesłać co najmniej na 15 dni przed wylotem na adres biura Bertur ul. Płocka 15 lok 4 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 320 PLN/os.

Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej
.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY CENA  
30.04-04.05 od 2499 zł ZAPYTAM
01.05-05.05 od 2499 zł ZAPYTAM
29.05-02.06 od 2499 zł ZAPYTAM
12.06-16.06 od 2990 zł ZAPYTAM
03.07-07.07 od 3090 zł ZAPYTAM
10.07-14.07 od 3090 zł ZAPYTAM
17.07-21.07 od 2990 zł ZAPYTAM
14.08-18.08 od 2990 zł ZAPYTAM
04.09-08.09 od 2690 zł ZAPYTAM
dopłata do pokoju 1os 990 zł  
Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 PLN.
Cena zawiera:
4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 4 śniadania; przelot; transfery: lotnisko - hotel - lotnisko komfortowym autokarem; wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW, wizę do Rosji
Cena nie zawiera:
Bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 125 EUR. Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: ok. 34 EUR, rejs statkiem po kanałach Petersburga: ok. 10 EUR; przedsatwienie w teatrze (cena zależy od repertuaru i dostępnych miejsc).
wyloty z Warszawy

WARUNKI UCZESTNICTWA  

 
 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |