polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

 ŁOTWA- ROSJA- ESTONIA- LITWA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
  PERŁY PÓŁNOCY 7 DNI

ZWIEDZANIE

RYGA - SANKT PETERSBURG - PETERHOF - CARSKIE SIOŁO - TALLIN - WILNO

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Przejazd do RYGI, stolicy Łotwy. Spacer po starówce wpisanej na Listę UNESCO: Zamek Ryski, zespół średniowiecznych kamieniczek - Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia, Dom Bractwa Czarnogłowych, katedra Najświętszej Marii Panny, ulica Alberta - piękne secesyjne kamienice projektu Michaiła Eisensteina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANKT PETERSBURGA, nazywanego Wenecją Północy z racji 539 mostów. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Spacer po mieście: ławra Aleksandra Newskiego, monastyr Smolny, krążownik Aurora, Teatr Maryjski, Pałac Michajłowski, Pole Marsowe, sobór Zbawiciela na Krwi, Pałac Marmurowy, sobór Kazański, Ogród Letni. Po południu zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu znajdują się dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Zwiedzanie soboru św. Izaaka - jednej z największych katedr świata. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po malowniczych kanałach miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU słynącego z rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas była więzieniem, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Puszkina i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na Listę UNESCO. Zwiedzanie: pałac Katarzyny z Bursztynową Komnatą, której ściany w całości były pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Przejazd do Tallina, stolicy Estonii, nazywanego Florencją Północy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie TALLINA. Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na Listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea - obecnie siedziba parlamentu, wieża Hermana, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa, kościół Świętego Ducha z XIV w. Przejazd do Wilna, stolicy Litwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: plac Katedralny z Archikatedrą Wileńską, rynek Starego Miasta, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedzanie: kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Wizyta na cmentarzu na Rossie, panorama miasta ze Wzgórza Trzech Krzyży. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

UWAGI:
1.Wizy: BERTUR pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty należy przesłać co najmniej na 15 dni przed wyjazdem na adres: BERTUR ul.Płocka 15 lok 4  dopiskiem "Wizy". Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN/os.
2.Opłaty fakultatywne: rejs statkiem po kanałach Sankt Petersburga: ok. 15 EUR.


Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY (7 dni)  
29.04 2462 zł ZAPYTAM
03.06 2462 zł ZAPYTAM
17.06 2379 zł ZAPYTAM
24.06 2379 zł ZAPYTAM
08.07 2462 zł ZAPYTAM
22.07 2462 zł ZAPYTAM
05.08 2462 zł ZAPYTAM
19.08 2462 zł ZAPYTAM
02.09 2462 zł ZAPYTAM
16.09 2429 zł ZAPYTAM

Dopłata do pokoju 1 osobowego 590 zł

Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo w jej uzyskaniu: 320 PLN/os.

Cena zawiera: 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji; przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera: Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR. Opłaty fakultatywne: rejs statkiem po kanałach Sankt Petersburga: ok. 15 EUR.

WARUNKI UCZESTNICTWA   

 

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |