Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


Rejsy

Wyszukiwarka rejsów

 

 

 

 

 

TU BYLIŚMY Wrzesień 2014

 


 

ZDJĘCIA Z PODRÓŻY GRECJA WYSPA SAMOS

         
         
         
         
         
         
         
         
   
         
         
         
Oferty wyjazdów na NA SAMOS
 

Warto zobaczyć wypożyczając samochód na miejscu cena ok 30-50 euro/dzień + paliwo

 

Megalo Seitani
Megalo Seitani znajduje się w górach na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Samos. Jedynym sposobem w jaki można dostać się na tamtejszą plażę jest spacer, ponieważ drogi prowadzące w tamtym kierunku nie istnieją. Jednakże nie należy się tego obawiać ponieważ cudowne widoki towarzyszące podróży z pewnością sprawią , że wyprawa będzie udana.
Megalo Seitani jest jedną z najpiękniejszych piaszczystych plaż na Samos. Nie jest to typowa plaża dla nudystów lecz wydaje się być idealnym miejscem dla każdego kto jest zainteresowany naturyzmem. Udając się na wycieczkę należy pamiętać o zabraniu ze sobą wystarczającej ilości wody to picia, olejku do opalania i wszystkiego co jest niezbędne. Od Karlovassi do Megalo Seitani, niedaleko plaży Potami, występuje zmiana drogi, z asfaltu na piasek (po około 15min.). Należy również wiedzieć, żeby nie skręcać w pierwszą uliczkę w prawo lecz zaczekać na następną ścieżkę i skręcić kilka metrów dalej. Podczas spaceru powinno trzymać się jednej drogi, aż do memntu napotkania kamiennej chaty znajdującej się po prawej stronie. Idąc w dół przez gaje oliwne pozornie przybywa się do Megalo Sitani, jednak nie jest to właśiwe miejsce. Poleca się wówczas skorzystać z szybkiej, morskiej kąpieli by następnie wspiąć się pewnego rodzaju schodami do góry i dostać się z powrotem na ścieżkę prowadzącą do plaży. Cała wyprawa na Megalo Seitani powinna zająć około dwóch godzin dlatego przydatna będzie wygodna odzież i buty. Dla osób które nie lubią długich spacerów dobrym wyjściem jest wynajęcie niewielkiej łodzi z Karlovassi do Megalo Seitani którą można wynająć w porcie.


Mikro Seitani
Mikro Seitani jest małą, oddzieloną plażą znajdującą się również na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Nie ma zbyt wielu innch możliwości, aby osiągnąć tą część wyspy Samos, jak przejście pieszo. Jest to ładna plaża na której warto się zatrzymać idąc do Megalo Seitani ale nie jest to plaża na której warto spędzić caly dzień. Ta kamienista plaża cała otoczona jest skałami. Od Karlovassi do Megalo Seitani, niedaleko plaży Potami, występuje zmiana drogi, z asfaltu na piasek (po około 15min.). Należy również wiedzieć, żeby nie skręcać w pierwszą uliczkę w prawo lecz zaczekać na następną ścieżkę i skręcić kilka metrów dalej. Podczas spaceru powinno trzymać się jednej drogi, aż do memntu napotkania kamiennej chaty znajdującej się po prawej stronie. Idąc w dół przez gaje oliwne pozornie przybywa się do Megalo Sitani.


Potami
Na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Samos położona jest długa, żwirowa, plaża z bardzo czystą i przejrzystą wodą. Można dostać się na nią samochodem bądź pieszo z Karlovassi.


Waterfalls of Potami
Około 2 km z Potami idąc w górę rzeki dojdą Państwo do znanych wodospadów. Droga prowadzi przez ładne lasy i kończy się nad małym jeziorkiem, w którym można popływać.


Karlovassi
Ta mała piaszczysto-żwirowa plaża znajduje się przy drodze z Karlovassi do portu, w pobliżu hoteli w Karlovassi. Na plaży znajduje się mała tawerna i dostępne leżaki i parasole.

Tsambou
Ta wspaniała kamienista plaża z krystalicznie czysta wodą znajduje się niedaleko Avlakia. Nieopodal znajduje się parking, który zapewnia łatwy dostęp do plaży, osobom podróżujących samochodem. Na plaży znajduje się mała tawerna i dostępne leżaki i parasole.


Tsamadou
W pięknej zatoce niedaleko Kokkari znajduje się plaża Tsamadou. Ścieżka prowadząca na plażę początkowo jest dość stroma jednakże im dale od głównej drogi staje się coraz lepsza. Na plaży znajduje się mały kiosk, a także tawerny. Leżaki i parasole dostępne są do wynajęcia. Ponadto istnieją dwa ładne prysznice nieopodal kiosku. Plaża głównie składa się ze żwiru i dno w niektórych miejscach jest bardzo strome. W wietrzne dni należy spodziewać się dość dużych fali.
Krystalicznie czysta woda nadaje się idealnie do nurkowania. Jest to jedyna z oficjalnych plaży dla nudystów i jedna z najbardziej znanych w całej Grecji. Nawet dla osób nie będących nudystami jest to miejsce warte odwiedzenia. Pomimo tego, że na plaży znajduje się kiosk to należy się upewnić, że zabrało się ze sobą najbardziej potrzebne rzeczy, tj. olejek do opalania czy też odpowiednią ilość wody do picia, gdyż najbliższy sklep znajduje się w Kokkari.


Lemonakia
Na obrzeżach Kokkari w osłoniętej zatoce usytuowana jest piaszczyst-żwirowa plaża Lemonakia. Miejsce to znajduje się 100m od głównej drogi i zazwyczaj jest nieco bardziej zatłoczone niż wybrzeże Tsamadou, ale nadal jest to miła alternatywa dla ludzi którzy wolą spokojniejsze wody. Na miejscu dla chętnych dostępne do wynajęcia są leżaki i parasole.


Kokkari
Usytuowany na nabrzeżu w Kokkari duża, kamienista plaża potocznie nazwana "The Long Beach" jest bardzo popularna wśród miłośników windsurfingu ze względu na czyste, silne wiatry północne. Jednak powstające przy tym duże fale powinny być wzięte pod uwagę podczas podróży z dziećmi. Głównym atutem tej The Long Beach jest piękny widok gór otaczających to miejsce, a na miejscu i w okolicy można znaleźć wiele tawern.
Na wschód od Kokkari istnieją jeszcze dwie mniejsze, spokojniejsze plaże. Na wzgórzu nad plażami znajduje się tawerna z bardzo ładną panoramą na morze. Jest to idealne miejsce na długi, niefrasobliwy obiad.


Gangou
Około 2 km od centrum miasta Samos znajduje się plaża Gangou. Jest to miejsce często nagradzane niebieską flagą za czystość i krystaliczną wodę.


Kerveli
Jest to spokojna i bardzo cicha plaża położona w zatoce na wschodnim wybrzeżu wyspy Samos. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić miły dzień bez żadnych zakłóceń. Plaża jest piaszczystko-kamienista w pobliżu której znajdują się liczne bary, tawerny i restauracje. Na miejscu dostępne są bezpłatne prysznice, a także leżaki i parasole do wynajęcia.


Psili Amos
Ta sympatyczna, piaszczysta plaża znajduje się 7km na południe od Samos. Płaski teren jest korzystny aby przyjść tam z dziećmi. W pobliżu znajdują się tawerny a n miejscu można wypożyczyć leżaki i parasole.


Pythagorio
Mała plaża położna w Pythagorio znana również jako "Remataki Beach". Chroniona i płytka plaża idealnie nadaje się do wypoczynku z dziećmi. Niedaleko tej pięknej i piaszczystej plazy znajduje się mnóstwo restauracji. Prysznice, leżaki i parasole są dostępne do wypożyczenia. Znajdująca się tam zatka jest idealnym miejscem do zakotwiczenia łodzi. Dla osób które chcą uprawiać sporty wodne raczej zaleca się skorzystanie z większej plaży - "Potokaki Beach".
Wartą zobaczenia jest statua Pitagorasa na molo znajdującym się przy plaży. Dla miłośników piwa, dobrą okazją jest spróbowanie importowanego piwa w "Rosseto's".


Potokaki
Jest to duża piaszczysto-kamienista plaża która znajduje się na południowym Samos w pobliżu wielu hoteli i lotniska. Dlatego możliwe, że jeden lub dwa samoloty mogą startować tuż nad twoją głową - ale nie martw się to na pewno nie zakłóci twojego spokoju.
"Doryssa Hotel" oferuje wiele różnych sportów wodnych.
"Potokaki" jest plażą nagradzaną niebieską flagą na której możesz znaleźć wiele tawern oraz miejsc gdzie możesz wypożyczyć leżaki i parasole.


Papa beach
Wspaniała relaksująca plaża Papa położona jest 100m od Ireon. W pobliżu znajduje sie tawerna. Do plaży łatwo można dojechać samochodem. Leżaki i parasole są dostępne do użytku, tj. prysznice i mała szatnia. Na lewo od głównej plaży znajduje się druga na której dotarcie do morza jest nieco trudniejsze.
Plaża jest kamienisto-żwirowa dlatego zaleca się nakoszenia obuwia ochronnego, zwłaszcza jeśli chcesz przejść na drugą plażę.


Balos
Położona w zachodniej części Samos długa piaszczysto-kamienista plaża doskonale nadaje się na przerwę na lunch podczas zwiedzania wyspy. Miejsce w którym możesz cieszyć się chwilą relaksu i smakować greckich przekąsek w jednej z małych, okolicznych tawern. Cicha okolica jest idealna dla spokojnego wypoczynku.


Votsalakia
Bardzo ładna, piaszczysto-żwirowa plaża, znajdująca się na południu wyspy Samos. Parasole i leżaki dostępne są do użytku w różnych miejscach plaży. Ponadto w pobliżu znajduje się wiele tawern.

Psili Amos
Nie należy mylić z innymi Amos Psili na wschód od wyspy Samos. Jest to ładna piaszczyto-kamienista plaża znajdująca się na zachodzie wyspy do której prowadzi stroma ścieżka.
Piaszczysta część plaży jest popularna i zapełnia się bardzo szybko. Na miejscu istnieją miejsca można znaleźć kilka tawern i "Blue Horizon", a także miejsca z parasolami i leżakami do wypożyczenia.


Limnionas
U podnóża góry "Keretes", w zachodniej części Vstsalakia znajduje się piaszczystko-kamienista plaża. Na miejscu znajduje się mała tawerna oraz stoiska gdzie można wynająć leżaki i parasole.


Samiopoula
Do tej małej wyspy, w pobliżu południowego wybrzeża Samos, dziennie można dopłynąć statkiem z Pythagorion. Małymi łodziami z Pythagorio do Samiopoula podróż trwa około jednej godziny. Otaczająca wyspę plaża jest piaszczysta z krystalicznie czystą wodą, toteż "Samiopoula" jest jedną z najlepszych i najbardziej obleganych plaż. Istnieje wiele biur podróży które organizują wycieczki statkiem na tę wyspę co nie jest dość urocze i sielankowe jak powinno być. Chociaż na plaży znajduje się niewielka tawerna to upewnij się, że zabrałeś ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, tj. zapas wody do picia, olejek do opalania czy żywność. Na plaży parasole są dostępne do użytkowania za darmo, ale leżaki nie.