Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


Rejsy

Wyszukiwarka rejsów

 

 

 

 

 

Zdjęcia z podróży

 

FINLANDIA - HELSINKI


     

Helsinki, Helsingfors, stolica Finlandii, położona w południowej części kraju, nad Zatoką Fińską. Siedziba władz państwowych. Miasto przemysłowe i handlowe. Ośrodek kulturalno-naukowy, siedziba placówek badawczych, szkół wyższych. W Helsinkach na obszarze ok. 200 km2 mieszka 551 tys. osób (1999).

W najstarszej, centralnie położonej części miasta dominuje zabudowa w stylu rosyjskiego empiru, w którym utrzymany jest zespół budynków przy Placu Senackim: kościół św. Mikołaja, budynek uniwersytetu i biblioteki uniwersyteckiej, budynek senatu. W centrum miasta na Placu Handlowym znajduje się pałac prezydencki oraz okazały budynek parlamentu.

W Helsinkach rozwinął się przemysł stoczniowy, maszynowy, elektrotechniczny, chemiczny, przetwórstwa spożywczego, włókienniczy, fajansowy i drzewno-papierniczy. Największy w kraju port handlowy i pasażerski. Port lotniczy o międzynarodowym znaczeniu. Ważny węzeł komunikacji drogowej i kolejowej.

Ośrodek kulturalno-naukowy, siedziba placówek badawczych, bibliotek. Ośrodek szkolnictwa wyższego. Siedziba, przeniesionego w 1828 z Turku, uniwersytetu. Znaczący w skali kraju ośrodek turystyczny.

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFERTY WYJAZDÓW