polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

TURCJA

     

 
STRONA GŁÓWNA
WYSZUKIWARKA OFERT
GRECJA
GRECJA RIW. OLIMP
GRECJA HALKIDIKI
GRECJA PELOPONEZ
KRETA CHANIA
KRETA HERAKLION
RODOS
KOS
KORFU
THASSOS
SANTORINI
HISZPANIA
MAJORKA
COSTA DEL SOL
COSTA BRAVA
IBIZA
TENERYFA
GRAN CANARIA
MAROKO
CHORWACJA
EGIPT
TUNEZJA
TURCJA
BUŁGARIA
CYPR
KRAJE EGZOTYCZNE
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
POGODA
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE

 

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

 

 

 
OPIS WYCIECZEK ORAZ ICH CENY PODAWANA SĄ JEDYNIE INFORMACYJNIE, NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY

PAMUKKALE (2 dni)

Zapraszamy na wspaniałą wycieczkę do fantastycznego miejsca o bogatej historii i niezwykłych krajobrazach. Bez wątpienia jest to miejsce unikatowe. Pamukkale oznacza "zamek z waty". Nie zostało ono uznane za jeden z siedmiu cudów świata, ponieważ nie zbudowali go ludzie. Z powodu swoich źródeł wodnych i niezwykłej scenerii miejsce to zyskało sławę już ponad 2000 lat temu. Spływająca po wzgórzu woda, bogata w wapń, utworzyła przed wiekami wspaniałe, białe tarasy, a na nich małe oczka wodne. Ale nie tylko ich piękno przyciąga turystów. Woda ta korzystnie oddziaływuje na zdrowie, pomaga w leczeniu wielu chorób i dobrze wpływa na skórę. Każdego roku tysiące ludzi przyjeżdża tu na kuracje. W ramach wycieczki przewidziane jest także zwiedzanie Hierapolis - starożytnego miasta położonego w pobliżu Pamukkale, założonego 190 roku p.n.e.. Zobaczą tu Państwo ruiny amfiteatru, łaźni rzymskich, bramy i ulicy Domicjana oraz największą starożytną nekropolię w Turcji. W programie przewidziana jest także kąpiel w basenie ze źródlaną wodą, której temperatura wynosi zawsze +35C. Legenda głosi, że kąpała się w nim sama Kleopatra. Wieczorem po kolacji będą mogli Państwo zobaczyć taniec brzucha, zrelaksować się w hotelowym basenie napełnionym źródlana wodą lub wybrać się do dyskoteki. Zapraszamy Państwa gorąco na tę wycieczkę. Jak głosi tureckie przysłowie: kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji!

  

KAPADOCJA (2 dni)

Starożytny region Kapadocji leży w środkowej Anatolii, pomiędzy miastami Nevsehir, Kayseri i Nigde. Zobaczą tu Państwo najbardziej fantastyczne krajobrazy świata. 3 mln. lat temu gwałtowne wybuchy wulkanów Erciyas (3891m npm) i Hasan (3250m npm) pokryły płaskowyż tufem. Czynniki atmosferyczne spowodowały erozję miękkiej, wulkanicznej skały, czego rezultatem było powstanie setek dziwnie ukształtowanych filarów, stożków i "czarodziejskich kominów". Twory te są często bardzo wysokie i mają kolory przechodzące od różowego, poprzez żółty do rdzawego brązu. Od najdawniejszych czasów ludzie tworzyli schronienia w miękkich skałach. W pierwszych latach rozwoju chrześcijaństwa w jaskiniach wykuwano kościoły, kaplice i klasztory. W dolinach Kapadocji znajduje się ok. 600 kościołów, których styl można podzielić na dwie kategorie. Pierwszy z nich to styl z tzw. okresu ikonoklasycznego (VII-IX w.) z dekoracjami w różnych odcieniach czerwieni i prostymi motywami geometrycznymi. Drugi styl, to dekoracje na bazie gipsowej, pochodzące z X-XIII w. i przedstawiające sceny z życia Chrystusa i świętych. W niektórych kościołach można zobaczyć ciekawe zjawisko: freski z późniejszego okresu odpadły, ukazując dekoracje z okresów wcześniejszych. Wszystkie kościoły zbudowane są na prostym planie architektonicznym. Największe skupienie wykutych w skałach kościołów znajduje się w dolinie Goreme, która jest jednym z punktów wycieczki. W Kapadocji znajduje się też wiele podziemnych miast, które służyły chrześcijanom jako tajne schronienie pozwalające przeczekać najazdy wrogów. Miasta te były starannie ukryte i zapewniały bezpieczeństwo ich mieszkańcom. Tworzono tu magazyny na zboże, stajnie, pokoje sypialne, kuchnie i kominy wentylacyjne. Podczas wycieczki przewidziane jest zejście do jednego z takich miast - Kaymakli. W Konyi zwiedzą Państwo muzeum Mevlany - poety i założyciela zakonu derwiszów. Piękno krajobrazu i bajkowe twory skalne będzie można sfotografować podczas spacerów w Aksaray, Uchisar, Pasabag i dolinie Zelve. Przewidziane są również odwiedziny w miejscowych zakładach rzemieślniczych, w których zapoznacie się Państwo z procesami wyrobu przedmiotów z onyksu i gliny. Są one jednymi z chętniej kupowanych pamiątek z Turcji.

  

DEMRE / MYRA - KEKOVA

Demre to współczesna nazwa antycznej Myry, która była jednym z najważniejszych miast antycznej Licji. Jest to również miejsce ważne dla chrześcijan. Św. Paweł odwiedził Myrę, kiedy przewożono go do Włoch, jako więźnia po aresztowaniu przez Rzymian w 60 r. n.e. Było to również ojczyste miasto św. Mikołaja, który reprezentował Licję w Pierwszym Soborze Ekumenicznym Kościoła w Nicei w 325 r. Według legendy w tutejszym kościele bizantyjskim znajduje się jego pusty grobowiec. Licznie przybywający na jego grób pielgrzymi byli świadkami wielu cudów i magicznych zdarzeń, co spowodowało, że Myra stała się miejscem otoczonym szczególną czcią. Po zwiedzeniu Myry popłyną Państwo statkiem na wyspę Kekova, gdzie można podziwiać krajobrazy typowe dla południowej części tureckiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Będą mogli Państwo zobaczyć też ruiny zatopionego podczas trzęsienia ziemi miasta, pochodzącego z czasów licyjskich oraz zamek na wyspie Simena.

  

WIECZOR TURECKI

15 km od Alanyi znajduje się historyczny zajazd Alihan Kervansaray, zbudowany w czasach seldżuckich (1237-1245r.n.e.). Służył on możnym i dobrze urodzonym kupcom. Obecnie wyglądem przypomina starożytne miasto wykonane z kamienia i ozdobione zabytkowymi freskami. Swoją atmosferą i wspaniałymi dekoracjami przyciąga rzesze turystów. Można tu spróbować dań kuchni tureckiej, miejscowego wina, a także podziwiać występy zespołów ludowych prezentujących między innymi taniec brzucha, tradycyjnie pieśni i muzykę, "Harem Show" oraz wiele innych atrakcji. Do udziału w występach zapraszani są goście restauracji, co zapewnia wyśmienitą zabawę. Podobna atmosfera i zabawa czeka na uczestników wieczoru tureckiego organizowanego w Beldibi koło Kemer w "Pałacu 1001 Nocy."

AQUALAND I DELFINARIUM

Witamy w wodnym świecie! W Aqualandzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia. Wycieczka ta trwa około 6 godzin, w ciągu których będą mogli Państwo skorzystać z różnego typu basenów i zjeżdżalni wodnych zapewniających ekscytującą zabawę. Podczas wizyty w wodnym świecie będzie można również podziwiać występy foki i delfinów. Wycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi.

  

JEEP SAFARI

Zwykła wycieczka po górach? Absolutnie nie! To wycieczka dla osób lubiących ryzykowne i egzotyczne przygody, wspaniała okazja do zobaczenia zupełnie innego oblicza Turcji. Pojadą Państwo w góry Taurus na wysokość dochodzącą niekiedy do 1300m n.p.m. Cała trasa ma długość 100-150 km (w zależności od miejsca wyjazdu). Jeśli nie potrzebują Państwo pomocy instruktora i chcą sami poprowadzić jeepy, wystarczy zabrać ze sobą prawo jazdy. Zwykle na safari zbiera się grupa od 5 do 10 jeepów, z których każdy zabiera po 4 osoby. Po drodze przewidzianych jest kilka postojów na odpoczynek m.in. w wiosce, gdzie będzie można poznać codzienne życie jej mieszkańców. Przewidziany jest również postój na lunch i pływanie. Wycieczka ta, pod okiem profesjonalnego przewodnika, dostarczy Państwu wspaniałych wrażeń. Trwa cały dzień, więc proszę nie zapomnieć swetra i aparatu fotograficznego. Czy są Państwo gotowi? Góry czekają!

  

RAFTING

Rafting to spływ górską rzeką na specjalnych łodziach. Odbywa się w kanionie Koprulu, dokąd dojeżdża się autokarem. Rafting cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ta wycieczka daje poczucie wolności i niezapomnianej przygody. Nie trzeba być doświadczonym sportowcem, ponieważ instruktorzy udzielą wszelkich niezbędnych wskazówek i zaopatrzą w odpowiedni sprzęt. Istnieją dwa rodzaje łódek: dwuosobowe kajaki i pontony na dziesięć osób. Po drodze (ok. 14 km) zobaczą Państwo most rzymski i kanion, zatrzymają się na brzegu rzeki na odpoczynek i zwiedzanie. W połowie trasy podany zostanie lunch. Na koniec otrzymają Państwo dyplomy i będą mogli kupić zdjęcia lub kasetę video nakręconą przez profesjonalnego operatora tak, aby zapamiętać ten dzień na zawsze. Zapraszamy na rafting, cudowną przygodę, którą miło będzie wspominać w chłodne, zimowe wieczory.

  

NURKOWANIE

Jeśli chcą Państwo poznać piękno podwodnego świata, najlepszym sposobem jest nauczyć się dobrze nurkować. W Antalyi i Marmaris znajdują się Międzynarodowe Centra Nurkowania "C.M.A.S" gdzie profesjonalni instruktorzy przekazują niezbędną wiedzę. Osoby, które wcześniej już nurkowały, ale nie mają oficjalnych uprawnień, muszą po prostu zdać egzamin. Odeon Tours jest zawsze gotów udzielić Państwu wszelkich informacji na temat możliwości nurkowania w Turcji. Wszystkich nurków, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów, zapraszamy na wycieczkę z nurkowaniem. Podczas rejsu, który trwa ok. 6 godzin, przewidziane są dwa zejścia pod wodę. Ci z Państwa, którzy nie będą chcieli nurkować, mogą w tym czasie popływać w maskach z rurką. Podczas całej wycieczki można będzie podziwiać piękno tureckiego wybrzeża, opalać się i pływać. Na koniec rejsu rozdane zostaną pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy nurkowali. Zapraszamy i życzymy wielu wspaniałych wrażeń z podwodnego świata!

  

PIKNIK Z ŁOWIENIEM RYB

Wspaniały dzień spędzony leniwie na łonie natury. Piknik nad górskim jeziorem, to idealny sposób na wypoczynek. Podczas wycieczki można łowić ryby, opalać się i podziwiać malowniczy krajobraz. Na obiad zaserwowane zostanie jagnię z rożna oraz ryby złowione przez uczestników pikniku. Cisza i spokój, jaki panuje w okolicy z pewnością wpłyną na Państwa kojąco.

ŁAŹNIA TURECKA

Co to jest łaźnia turecka? Jej charakterystyczną cechą jest wysoka temperatura i brak prysznica. W środku ozdobionej marmurem sali znajduje się marmurowy podgrzewany od środka podest, na którym wykonywane są masaże. Na ścianach znajdują kurki z zimną i ciepłą wodą do polewania ciała oraz marmurowy podgrzewany podest do siedzenia. Dodatkową atrakcją tej wycieczki jest możliwość skorzystania z masażu w pianie, wykonywanego przez profesjonalnych masażystów. Obok głównej sali znajduje się sauna, a także basen i jacuzzi. Po wyjściu z hammamu poczujecie się Państwo, jak nowo narodzeni!

PAINTBALL

Zapraszamy serdecznie do udziału w bardzo ekscytującej grze, jaką jest paintball. Jest to gra, do której używa się specjalnej broni, powstałej na bazie pistoletów, których amerykańscy farmerzy używają do znaczenia bydła i drzew. Paintball po raz pierwszy pojawił się w 1981 r. Obecnie w paintball gra miliony kobiet i mężczyzn z ponad czterdziestu krajów. Gra wykorzystywana jest do celów szkoleniowych przez departamenty policji, grupy antyterrorystyczne oraz różnego rodzaju firmy. Podstawową zasadą jest zdobycie flagi przeciwnika i zawieszenie jej w swojej bazie. Podczas gry zawodnicy starają się wyeliminować przeciwników znacząc ich pociskami z farbą. Jest to okazja do świetnej zabawy z przyjaciółmi, podczas której można nauczyć się współdziałania w grupie, poczuć smak podniecenia i współzawodnictwa. Choć uczestnicy strzelają do siebie nikt nie musi obawiać się o swoje zdrowie. Paintball jest, bowiem bardzo bezpiecznym sportem, o ile wszystkie reguły i zasady są przestrzegane. Życzymy udanej zabawy!

REJS STATKIEM

Kilkugodzinny rejs jachtem jest jednym z najlepszych sposobów aby odpocząć i uciec od codzienności. Słońce, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą Państwu się zrelaksować. Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się, podziwiać ruiny starożytnych zabytków oraz piękno urokliwych zatoczek. Zapraszamy na pokład!

  

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z FETHIYE:

Istnieje możliwość wykupienia na miejscu następujących programów

 

REJS JACHTEM – 12 WYSP i  ZATOK                                                         16 USD

Niezapomniana, całodniowa przygoda na morzu.  Doskonała okazja do kąpieli i nurkowania w urokliwych zatoczkach wybrzeża likijskiego, m.in. wyprawa na niezamieszkałą wyspę Kizil, gdzie skosztować można oryginalnego tureckiego gozleme. Warto skorzystać z odmładzających kąpieli w ruinach łaźni królowej Kleopatry. Po zakończeniu rejsu degustacja tureckiego specjału lokum.

  

JEEP SAFARI w góry TAURUS                                                                       50  USD

Wycieczka jeep’ami do antycznego miasta Tlos, gdzie znajdują się grobowce wykute w skałach i ruiny osmańskiej twierdzy. Przejazd przez krajobrazowy Yakapark. Odpoczynek w niezwykłej restauracji z hodowlą pstrągów .  Wyprawy górskimi ścieżkami do wąwozu Saklikent. Dla chętnych możliwość spływu pontonami (dodatkowo płatne). Lunch. Przejazd do Xanthos, zwiedzanie starożytnych ruin. Przejazd na najdłuższą, piaszczystą plażę do antycznej Patary.  Kąpiel w morzu ze SŁODKĄ I SŁONĄ WODĄ (!). Powrót do hotelu.

 

CAUNOS i DALYAN                                                                                           25 USD

Przejazd na malownicze rozlewiska rzeki Dalyan. Przepłynięcie łódkami  nad jezioro Koycegiz, skąd widać dymiące opary gorących, siarkowych źródeł. Czas na odmładzające borowinowe kąpiele błotne. Wypoczynek na plaży Iztuzu, gdzie swoje miejsca lęgowe mają olbrzymie żółwie caretta caretta. Atrakcją tej wyprawy są widoczne na skałach wspaniale zachowane grobowce likijskie oraz ruiny starożytnego Caunos.  

 

EFEZ – MERYEMANA – PAMUKKALE – HIERAPOLIS 2. dni     100 USD

Zwiedzanie Efez, najlepiej zachowanego miasta starożytności. Zobaczymy: teatr, odeon, agorę, bibliotekę Celsusa, świątynię Hadriana, fontannę Trajana, łaźnie, dom publiczny. Spod stoku wzgórza zobaczymy ruiny jednego z 7. cudów świata antycznego – świątyni bogini Artemidy, bazyliki z grobem  św. Jana Apostoła, cysterny i meczet Isa Bey. 

Na górze Meryemana zobaczymy dom – kaplicę, w którym ostatnie lata życia spędziła Matka Boska. Po lunchu jeszcze jedna z tureckich tradycji rzemiosła i doskonała okazja na atrakcyjne zakupy – centrum mody skórzanej. Przejazd do Pamukkale które zostało uznane za niezwykły cud natury. Nocleg. Rano zwiedzimy Hierapolis z imponującą nekropolią, wiejącym grozą plutonium, nimfeum oraz bogato zdobionym teatrem. Spacer trawertynowym zboczem Pamukkale. Dla chętnych kąpiel w ciepłym źródle Kleopatry (dodatkowa opłata). Powrót do hotelu. Po drodze zwiedzanie manufaktury ręcznie tkanych tureckich dywanów.

 

PAMUKKALE - HIERAPOLIS                                                                           40 USD

Wcześnie rano wyjazd do Pamukkale, ponad którym znajdują się ruiny starożytnego kurortu Hierapoolis. Zobaczymy imponującą nekropolią, wiejącym grozą plutonium, nimfeum oraz bogato zdobiony teatr. Spacer trawertynowym zboczem Pamukkale. Dla chętnych kąpiel w ciepłym źródle Kleopatry (dodatkowa opłata). Powrót do Fethiye. Po drodze zwiedzanie manufaktury ręcznie tkanych tureckich dywanów.

 

WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY                                                                     40 USD

Ok. 18.00 wyjazd z hotelu i przejazd do Kayakoy, greckiego miasta Levissi z zachowaną XVII. wieczną zabudową, opuszczonego przez Greków po II wojnie światowej. Zobaczyć można ponad 3 000 budynków m.in. cerkiew, kaplice, szkołę, szpital, sklepiki i liczne domy. Uroczysta kolacja połączona z pokazami tańców folklorystycznych. Powrót ok. godz. 23.00.

 

FETHIYE- KAYAKOY – OLU DENIZ                                                  15 USD

Wyjazd do centrum Fethiye, dawnego Telmessos, jednego z najstarszych miast wybrzeża likijskiego. Spacer urokliwymi uliczkami miasta, zwiedzanie meczetu, antycznego teatru, ruin osmańskiej twierdzy oraz imponujących wykute w skale grobowców. Jedną z atrakcji jest największy w okolicy, niezwykle malowniczy targ miejski. Przejazd do położonego wysoko w górach miasta duchów, czyli opuszczonej przez Greków Levissi, z ponad 3 000 zachowanych z XVII wieku budynków. Następnie wypoczynek  na najpiękniejszej tureckiej plaży -  lagunie Olu Deniz. Za dodatkową opłatą można skorzystać z lotów paralotnią wraz z instruktorem z góry Baba Dag (1950 m. n.p.m.)

 

RAFTING                                                                                                          50 USD

Rafting - niezapomniana przygoda na rzece Dalaman. Spływ zaczyna się w górach Kocos niedaleko Dimnil. Na rzece mającej długość 220 km znajdują się dwa 13 km odcinki rzeki płynącej wśród wąskich i głębokich dolin , gdzie szczególnie wzrasta poziom adrenaliny. Rzeka Dalaman jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania raftingu. Spływ odbywa się łodziami pontonowymi lub kajakami wraz instruktorem.

 

Rezydenci w imieniu tureckiego kontrahenta pomogą Państwu w wyborze odpowiednich atrakcji oraz będą do Państwa dyspozycji podczas wycieczek.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.
 

 

 

   
 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |