polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


Rejsy

Wyszukiwarka rejsów
 

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE TUNEZJA

OPIS WYCIECZEK ORAZ ICH CENY PODAWANA SĄ JEDYNIE INFORMACYJNIE, NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY

 

2 DNIOWA WYCIECZKA NA SAHARĘ

Trasa: EL DJEM - GABES - MATMATA - DOUZ - "SŁONE JEZIORO" - OAZY GÓRSKIE - KAIROUAN

1 DZIEŃ
Naszą wyprawę rozpoczynamy od Koloseum Rzymskiego El Djem - zbudowanego w 230 roku. Amfiteatr ten jest jednym z najlepiej zachowanych w świecie, mieści 27.000 widzów. Dalsza trasa naszej wędrówki prowadzi na południe do wspanialej oazy nadmorskiej w Gabes. Niezapomniane widoki czekają nas w pełnej kraterów Matmacie. gdzie spotkamy się z księżycowym krajobrazem oraz domostwami Troglodytów. Nigdzie nie ma żadnego drogowskazu z napisem "Na Saharę" ale my wiemy, że taką "Bramą Pustyni" będzie miasteczko Douz, słynne z hodowli wielbłądów oraz odbywającego się tutaj Festiwalu Sahary.

2 DZIEŃ
Wczesnym rankiem ruszamy w dalszą wyprawę w celu poznania niezwykłych i tajemniczych miejsc na Saharze, a bez wątpienia takim miejscem będzie największe, słone jezioro w Afryce - Chott El Djerid (możemy ujrzeć fatamorganę). Poprzez jezioro przejedziemy groblą łączącą miasto Kebili z Tozeur, skąd dalej naszą podróż będziemy kontynuować poruszając się jeepami. Udając się na północ w oddali ujrzymy pierwsze wzniesienia gór Atlasu Saharyjskiegooraz pierwszą oazę górską Chebika, usadowioną u stóp wąwozu z którego wypływa fantastyczny strumień, trochę wyżej dotrzemy do Tamerzy a następnie do legendarnej oazy Mides. Opuszczając krainę kanionów i wodospadów zbliżymy się do granicy Algierii przemierzając słynną trasę Paryż-Dakar. Naszą egzotyczną wyprawę zamkniemy świętym miastem islamu - Kairouan, słynącego z Wielkiego Meczetu, mauzoleum świętego, który jak głosi legenda przechowywał trzy włosy Mahometa. Kairouan słynie również z produkcji najpiękniejszych w Tunezji dywanów.
Cena - ok. 120 USD.
 


 

1 DNIOWA WYCIECZKA DO TUNISU

Program: TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID - BARDO

Odrywając Was - drodzy Turyści od słońca i gwarnych, przepięknych tunezyjskich plaż chcielibyśmy pokazać Państwu stolicę kraju Tunis. Tu przeszłość splata się z teraźniejszością. Począwszy od średniowiecznej części i tradycyjnych targowisk zwanych "souks" po nowoczesną metropolię oraz port. Odwiedzimy Stare Miasto - Medinę, które obwarowuje Meczet Ezzitouna, oraz Katedrę St. Vincenta, która mieści się przy największej ulicy w Tunisie Alei Habib Bourguiby. Nie martwcie się, zabierzemy Was również do muzeum Bardo - gdzie obejrzymy unikatową kolekcję rzymskich mozaik. Jeśli Tunis, to oczywiście i Kartagina - szykowne przedmieście a zarazem bogata historycznie dzielnica ze słynnymi Termami Antoniusz Piusa, teatrem, ruinami dawnego miasta punickiego. jak również katedra Świętego Cypriana znajdująca się w pobliżu Muzeum Narodowego. Swoje kroki dalej będziemy kierować ku perle tunezyjskiego wybrzeża - miasteczku Sidi Bou Said. Sidi Bou Said wzniesione na urwistym brzegu króluje nad niewielkim, urokliwym portem, przyciąga turystów swoją charakterystyczną architekturą w tonacji biało-błękitnej oraz wspaniałym widokiem na zatokę. Zapraszamy do Sidi Bou Said na wyborną herbatę mietową, która tu smakuje najlepiej.

 


 

GABES - MATMATA - WYSPA DJERBA (1 dzień)

Po śniadaniu wyjazd na przeprawę promową i przejazd w kierunku oazy morskiej Gabes. W Gabes czas wolny na tradycyjnym targu (souk). Dla chętnych pzejażdżka bryczkami po oazie (płatne dodatkowo ok. 5 DT). Następnie przejazd do Matmaty, dawnej osady Berberów, słynącej z oryginalnej architektury mieszkań. Po obiedzie zwiedzanie tradycyjnych troglodyckich domostw. Powrót na Djerbę.

Cena - ok. 50 USD.

 


 

WYCIECZKA AUTOKAREM PO WYSPIE DJERBIE (1/2 dnia)

Po wyjeździe z hotelu krótki postój na rzymskiej grobli łączącej wyspę z lądem dla chętnych pragnących zrobić zdjęcia. Później zwiedzanie Guellala oraz centrum garncarstwa, jednej z najstarszych na świecie synagog - - El Ghriba. Następnie zwiedzanie Houmt Souk - stolicy wyspy oraz wizyta w atelier, gdzie produkuje się dywany. W Houmt Souk czas wolny, po czym powrót do hotelu.

Cena - ok. 30 USD.

 


 

TATAOUINE - CHENINI (1 dzień)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku rzymskiej grobli łączącej Djerbę z lądem. Przyjazd do Medenine, zwiedzanie słynnych Ghorfas, dawnych berberyjskich spichlerzy. Dalej kontynuacja drogi do Tataouine, tam zwiedzanie targu, czas wolny na souku. Następnie przejazd w kierunku Chenini - miasta Berberów, na miejscu zwiedzanie ich domów wydrążonych w skałach oraz obiad. Po obiedzie przejazd w kierunku Ksar Haddada, później Medenine. Dojazd do promu, którym nastąpi powrót na wyspę.

Cena - ok. 40 USD.

 


 

SAFARI (2 dni)

Dzień 1
Po śniadaniu wyjazd z hotelu na przeprawę promową, dalej kontynuacja drogi w kierunku gabes. tam zwiedzanie rynku De Jara. Następnie przejazd w kierunku Kebili, dojazd do souk Lahad, tam obiad. Po obiedzie wyjazd do Degache, przejazd przez słone jezioro Chott El Jerid, krótki przystanek na fotografowanie. Przejazd do Degache, wyjazd jeepami do oaz górskich Atlasu Saharyjskiego - Chebiki, gdzie zwiedzanie starego miasteczka i kanionów. Kontynuacja jazdy w kierunku Tamerzy, tam zwiedzanie oazy górskiej i wodospadu. Następnie przejazd przez Neftę, kolacja i nocleg w hotelu ***.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie oazy Corbeille, po czym wyjazd w kierunku Tozeur, tam zwiedzanie miasteczka znanego ze swej architektury oraz dla chętnych przejażdżka bryczkami po oazie (dodatkowa opłata 5 DT). Następnie wyjazd do Douz przez Chott El Jerid, w Douz możliwość przejażdżki na dromaderach (płatna dodatkowo 10 DT). Z Douz przejazd do Matmaty przez miasteczko berberyjskie Tamezret, gdzie zwiedzanie tradycyjnego domu berberyjskiego oraz obiad. powrót na wyspę Djerbę.

Cena - ok. 130 USD.

 


 

REJS STATKIEM NA "WYSPĘ FLAMINGÓW"

Wypłynięcie statkiem z portu rybackiego w Houmt Souk. Podczas wyprawy niepowtarzalna możliwość zobaczenia różowych flamingów i delfinów. Zacumowanie na wyspie, program animacyjny z możliwością opalania lub kąpieli, łowienia ryb lub zbierania ostryg. W cenie obiad składający się z kus-kus, ryby z grilla oraz napoju.

Cena - ok. 75 USD.

 


 

PÓŁWYSEP CAP BON

PÓŁWYSEP CAP BON NAJBARDZIEJ WYSUNIĘTYM NA PÓŁNOCNY WSCHÓD KRAŃCEM TUNEZJI. NAZYWANY JEST OGRODEM OWOCOWYM, KRAJOBRAZOWO PRZYPOMINA JEDEN Z POŁUDNIOWOEUROPEJSKICH KRAJÓW. NIEPOWTARZALNY CHARAKTER NADAJĄ TEMU MIEJSCU OGRODY OWOCOWE Z OGRODAMI CYTRUSOWYMI, BRZOSKWINIOWYMI I MIGDAŁOWCAMI. W POWIETRZU UNOSI SIĘ ZAPACH CYTRYN I POMARAŃCZY. ROZLEGŁE TERENY ZAJMUJĄ GAJE OLIWNE PRZYBIERAJĄCE SREBRNOZIELONY KOLOR I LICZNE WINNICE.
W KEBILI PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA POSTÓJ W PORCIE, W MIEJSCOWOŚCI KERKOUANE ZWIEDZANIE PUNICKICH STANOWISK ARCHEOLOGICZNYCH. PÓŹNIEJ PRZEWIDZIANY JEST POSTÓJ W RZYMSKICH KAMIENIOŁOMACH W EL HOUARIA, A NASTĘPNIE W KORBUS, GDZIE GORĄCY STRUMIEŃ WÓD TERMALNYCH ŁĄCZY SIĘ Z MORZEM. TUTAJ ROZCIĄGA SIĘ POPULARNE KĄPIELISKO. ZATRZYMUJĄ SIĘ TU KURACJUSZE, KTÓRZY CHCĄ LECZYĆ SWE DOLEGLIWOŚCI KĄPIELAMI I PICIEM ŹRÓDLANEJ WODY. SKAŁA ZARZIHA UCHODZI WŚRÓD BERBERYJEK ZA SKUTECZNY ŚRODEK PRZECIWKO NIEPŁODNOŚCI.

CENA OK. 60 USD

 


 

TUNIS/ KARTAGINA/ SIDI BOU SAID

Proponowana wycieczka trwa jeden dzień i jest niewątpliwie ozdobą pobytu w Tunezji. W Tunisie postój na jego głównej ulicy - Avenue Habib Bourguiba. Krótki spacer wzdłuż tej alei, prowadzący wśród straganów z kwiatami i obok katolickiej katedry św. Vincentego Paulo, do starego arabsko-tureckiego miasta Mediny. Na nim ok. 2 godzin wolnego czasu. Następnie wizyta w muzeum Bardo, znajdującym się w dawnym pałacu Beja. Zawiera ono największy i najwspanialszy zbiór mozaik rzymskich na świecie. Mieści też ważne zbiory archeologiczne Tunezji, począwszy od zamierzchłego antyku na współczesnych zbiorach kończąc. Znajdują się tam eksponaty punickie, rzymskie, wczesnochrześcijańskie, lecz przede wszystkim mozaiki. Po posiłku przejazd do pobliskiej Kartaginy. W parku archeologicznym można zobaczyć Termy Antoniusza i pozostałości rzymskich willi oraz bazyliki. Następnie przejazd do Sidi Bou Said, miasteczka założonego przez maurów hiszpańskich w XV w. Tam wolny czas na spacer oraz wypicie herbaty bądź kawy w słynnej kawiarni "Na matach". Siedząc w kucki przy miętowej herbacie z nasionami pinii można wypalić także słynną fajkę wodną - sziszę. Powrót do hotelu późnym popołudniem.

 


 

Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said

całodniowa wycieczka będąca spotkaniem z fascynującą historią Tunezji oraz współczesnym życiem mieszkańców stolicy. Zwiedzanie Muzeum Bardo, które pokazuje kolejne etapy historii Tunezji i posiada najważniejszy w świecie zbiór mozaik. Wizyta w centrum stolicy i spacer wąskimi uliczkami tuniskiej Medyny. Lunch. Przejazd do Kartaginy – obecnie dzielnicy Tunisu, gdzie znajduje się rezydencja prezydencka oraz willowe posiadłości tunezyjskich elit, a w starożytności – centrum najpierw imperium fenickiego, a później rzymskiej prowincji w Afryce Płn. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza, pochodzących z II-III w. n.e. Przejazd do biało-niebieskiego Sidi Bou Said i spacer uliczkami tego pięknie położonego na wzgórzu miasteczka artystów. Wycieczka jedniodniowa. Cena – ok. 75 TND.

 
Sahara Explorer

dwudniowa wyprawa autokarem na południe Tunezji pozwalająca zobaczyć najpiękniejsze krajobrazowe atrakcje południa Tunezji i poczuć gorący oddech największej pustyni świata – Sahary.

1.DZIEŃ: Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru w El Jem. Przejazd do Matmaty – miejsca księżycowych krajobrazów i domów „troglodytów”. Wizyta w berberyjskim domostwie. Lunch. Dalsza podróż do Douz nazywanego „Wrotami Sahary”, gdzie można odbyć przejażdżkę na grzbiecie wielbłąda po wydmach Sahary (fakultatywnie – 20 TND/os.). Zakwaterowanie kolacja i nocleg.

2.DZIEŃ: Wczesne śniadanie. Przejazd przez największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid słynne z miraży, które tworzą się przy odpowiednich warunkach pogodowych. Wyprawa jeepami (fakultatywnie – 35 TND/os.) po bezdrożach Wielkiego Ergu Wschodniego i do przepięknie położonych w Górach Atlas oaz: Chebika i Tamerza. Powrót do autokaru. Lunch. Dalsza podróż autokarem do czwartego, świętego miasta islamu – Kairouanu. Postój przed Wielkim Meczetem Sidi Okby. Powrót do hoteli. Cena – 155 TND + 55 TND (wielbłądy + jeepy).

 
Hammamet i Nabeul

wycieczka organizowana dla gości z hoteli w Hammamecie. Przejazd do Nabeul – miasteczka garncarzy, gdzie w manufakturze ceramiki można przyjrzeć się procesowi jej tworzenia. Czas wolny na targu w Nabeul. Przejazd do centrum starego Hammametu i wizyta na Medynie – starym mieście arabskim. Kupując tu pamiątki, koniecznie należy się targować o cenę. Powrót do hoteli. Wycieczka półdniowa.Cena – 22 TND.

 
Takruna – Sidi Khelifa

wycieczka organizowana jest dla gości z hoteli w Sousse i Monastirze. Przejazd do „wiszącej wioski” Takruna malowniczo położonej na skale, której mieszkańcy o jasnej cerze i kasztanowych włosach są świadectwem przemieszania się ludów, jakie dokonało się w ciągu burzliwej historii tych okolic. Spacer po wiosce. Przejazd do Sidi Khelifa i zwiedzanie tamtejszych pozostałości po rzymskim mieście. Powrót do hoteli. Wycieczka półdniowa. Cena – 38 TND.

 
Medinat Alzahra (wieczór) – brzmi tajemniczo?

I taki właśnie jest Medinat Alzahra. Wieczór w tym miejscu to historia Tunezji przekazana w niesamowitym, ponad godzinnym widowisku. Berberowie, Rzymianie, muzułmanie, Turcy – wszystko to w perfekcyjnie przygotowanym przedstawieniu, także w języku polskim, poprzedzonym kolacją, która wprowadzi nas w atmosferę tajemniczości. Przekroczenie bramy Medinat Alzahra to wejście w zupełnie inny świat – świat z „Baśni tysiąca i jednej nocy”... Cena – ok. 70 TND.

 
Friguia Park

przedpołudniowa wycieczka do Parku Friguia to niesamowite spotkanie z fauną Czarnej Afryki. To niezwykłe przenosiny na chwilę z Tunezji muzułmańskiej do kolebki człowieka – do środkowej części kontynentu. Park Friguia to ponad 100 zwierząt – lwy, słonie, żyrafy, kangury oraz wiele, wiele innych, które zwykliśmy utożsamiać z tym kontynentem. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 35 TND.

 


 

TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID 

proponujemy Państwu 1- dniową wycieczkę do stolicy Tunezji Tunisu. Tam zobaczycie Państwo m.in. Stare Miasto, Muzeum Bardo, w której wystawiana jest kolekcja mozaik. Następnie pojedziemy do Kartaginy, założonej w IX wieku p.n.e., gdzie zobaczymy Termy Antoniusza. Na koniec wycieczki zobaczymy piękne biało-niebieskie miasteczko Sidi Bou Said. Cena ok. 78 DT

 
REJS STATKIEM PIRACKIM

Trzy godziny rejsu wzdłuż wybrzeża. To impreza dla osób lubiących dobrą zabawę. W programie m. in. animacje w wykonaniu załogi statku, wspólna zabawa oraz poczęstunek. Możliwość kąpieli oraz łowienia ryb. Cena ok. 35 DT

 
WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY

Wizyta w skansenie, gdzie będzie można zobaczyć pokazy artystów prezentujących swoje umiejętności m.in.: taniec z szablami, noszenie garnków na głowie, taniec brzucha oraz degustacja tradycyjnych potraw kuchni tunezyjskiej - brik, shorba, cous cous, jak również bez ograniczeń wino i napoje chłodzące. Cena ok. 45 DT

 
SAFARI 2 dni

1 dzień: wyjazd z hotelu wcześnie rano. W programie przewidziano zwiedzanie: Amfiteatru Rzymskiego z III w. p.n.e.- El Jem, przejazd przez gaje oliwne w kierunku Matmaty. Matmata - zwiedzanie domów berberyjskich (Berberowie to rdzenni mieszkańcy Tunezji). Lunch w berberyjskiej restauracji. Przejazd do Douz - bramy Sahary - typowej oazy pustynnej. Dla chętnych przejażdżka na wielbłądzie (dodatkowo płatna 15 DT). Podziwianie zachodu słońca na pustyni. Nocleg w hotelu.

2 dzień: Wyjazd z hotelu. Przejazd nad jezioro Chott El Jerid - największe wyschnięte słone jezioro Afryki, gdzie będziemy oglądać wschód słońca. Przerwa na fotografowanie. Przejazd do Tozeur lub w okolice Tozeur, gdzie będzie czas wolny. Przejażdżka jeepami. Przejazd do oaz górskich - Chebika i Tamerza, następnie obiad w Metlaoui. Kairouan - tzw. czwarta stolica Islamu - zwiedzanie muzeum dywanów berberyjskich. Wieczorem powrót do hotelu. Cena ok. 190 DT.

 
MEDINAT AL ZAHRA

Jedyne tego typu przedstawienie w całej Tunezji. Składa się ono z kilku części: na początek pokaz woltyżerki i przedstawienie na wolnym powietrzu z muzyką i tańcami, do których zapraszani są również turyści. Następnie rozpocznie się kolacja z tradycyjnymi potrawami kuchni tunezyjskiej (wino i napoje bezalkoholowe wliczone w cenę), której towarzyszą odbywające się na scenie pokazy zręczności miejscowych artystów. Na koniec niesamowity spektakl multimedialny „światło i dźwięk” przedstawiający 3000 lat tunezyjskiej historii - widowisko na bardzo wysokim poziomie, przedstawione w nowoczesny i niezwykle interesujący sposób - szczególnie polecamy! Cena ok. 60 DT

 
PARK FRIGUIA

Wycieczka do ogrodu zoologicznego założonego na powierzchni 36 ha między Sousse a Hammametem. Można tu oglądać ponad 400 zwierząt prawie 60 gatunków w pięknym ogrodzie przypominającym ich naturalne środowisko, a także ścieżki edukacyjne i punkty widokowe. Na zakończenie kolacja z afrykańskim show z elementami folkloru tunezyjskiego. Napoje bezalkoholowe i wino wliczone w cenę. Cena ok. 60 DT

 


SAHARA 2 DNI

1 DZIEŃ: Wczesnym rankiem, po śniadaniu, wyjazd w kierunku miasta El Djem, gdzie znajduje się amfiteatr rzymski. Po zwiedzeniu go przemierzamy jeden z największych terenów gajów oliwnych na świecie, tuktóry sięga aż do Sfax - drugiego pod względem wielkości miasta w Tunezji. Dalsza trasa prowadzi w kierunku Matmaty, która słynie ze swych domów wykutych w skale. Obiad w berberyjskiej wiosce. Kolejnym punktem programu jest możliwość przejażdżki na wielbłądzie (dodatkowo płatne ok. 20 DT) po piaskach najsłynniejszej pustyni świata - Sahary. Wieczorem kolacja i nocleg.
 

2 DZIEŃ: Rano w drodze po Chott El Jerid podziwiać będziemy największe słone jezioro w Tunezji oraz, przy dobrej pogodzie, wschód słońca. Następnie przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi udamy się do miasteczka Gwiezdnych Wojen. Po drodze zobaczymy słynną skałę zwaną "szyją wielbłąda" oraz poczujemy adrenalinę jadąc po wydmach, trasą słynnego rajdu Paryż-Dakar. Kolejnym punktem programu jest wizyta w oazach górskich. Chebika usadowiona jest u stóp wąwozu, z którego wypływa przepiękny strumień, druga - Tamerza znajduje się nieco powyżej. Oazy te - leżące w pustynnych górach Atlasu Saharyjskiego - swe istnienie zawdzięczają znajdującym się tam źródłom słodkiej wody. W drodze powrotnej zjedzą Państwo obiad, a następnie przejadą do Kairouan. Podczas krótkiego postoju będzie można zrobić zdjęcia przy Wielkim Meczecie, a następnie odwiedzić sklep z dywanami, z których wyrobu słynie to miasto. Po całych dwóch dniach pełnych wrażeń powrót do hotelu.

 


 

TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID (1 dzień)

Podczas tej wycieczki zobaczycie Państwo stolic ę Tunezji i jej najbliższe przedmieścia. W programie Muzeum Bardo ze swoją wspaniałą kolekcją mozaik rzymskich, zaliczaną do najlepszej w Afryce. Na Medinie Tunisu będzie czas na samodzielny spacer po uroczych zaułkach starego miasta i oczywiście na zakupy na największym souku (czyli bazarze) Tunezji.
Podczas wizyty w Kartaginie zobaczymy ruiny Term Antonina z II wieku, które w swojej epoce były trzecimi pod względem wielkości termami w świecie rzymskim. Ostatnim punktem programu jest wizyta w malowniczym Sidi Bou Said - określanym mianem "perły tunezyjskiego wybrzeża". Podczas spaceru po miasteczku oczom naszym ukażą się imponujące widoki na port i zatokę Tunisu oraz charakterystyczne białe domki z niebieskimi okiennicami i drzwiami. Powrót do hotelu późnym popołudniem.

 


 

WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY

Aby poznać tunezyjską kulturę, kuchnię czy zwyczaje należy skorzystać z tej propozycji. W mini skansenie będzie można zobaczyć jak powstają dywany, ceramika, wspaniałe tunezyjskie hafty czy tradycyjny berberyjski chleb "Tabouna". Podczas kolacji skosztujemy tunezyjskich specjałów - szorby, brików, kuskusu oraz lokalnych trunków. Przez cały wieczór towarzyszyć nam będzie zespół tunezyjskich artystów, który zaprezentuje tańce ludowe, pokaz strojów ślubnych, taniec z dzbanami na głowie oraz oczywiście taniec orientalny - czyli taniec brzucha.

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Tunezji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

 

Wycieczki fakultatywne z Hammametu

 

Dzień Wycieczka Cena(DT) Główne atrakcje
Niedziela
poniedziałek
i
wtorek/środa
Sahara

2 dni
195 Amfiteatr rzymski, Matmata,Chott El Jerid, Tozeur, gwiezdne wojne, oazy górskie Chebika i Tamerza,Święte miasto islamu.
Wtorek Kairouan - El Jem - Monastir
1 dzień
70 KAIROUAN, czwarte święte miasto islamu(zwiedzanie wielkiego meczetu+baseny aglabidów), Amfiteatr rzymski w ElJem. Mauzoleum rodziny burgibów w Monastirze,czas wolny na zakupy w domu towarowym YASMINA CENTER.
Środa KARTAGINA
1 dzień
70 Muzeum Byrsa,Katedra Świetgo Ludwika, Kartagina- Termy Antoniusza Piusa,Porty punickie, Malownicze miasteczko Sidi Bou Said.
Piątek/Poniedziałek MEDINET ALZAHRA ŚWIATŁO I DŹWIĘK WIECZOR FOLKL. 70 Przedstawienie historii Tunezji na przestrzeni 3000 lat w postaci widowiska światło i dźwięk oraz tradycyjna kolacja
Sobota FRIGUA

FRIGIUA+DELFINARIUM
40

65
Ogrod zoologiczny mający konwencje polsafari. Żyje w nim ponad 65 gatunków zwierząt. W programie pokaz akrobacji fok.dodatkowo można dokupić wstęp na show z delfinami.
Codziennie REJS STATKIEM PIRACKIM 30 wyprawą morską statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu, Poczęstunek ,napoje na pokładzie a także występ artystyczny.
Codziennie KARAWANA 35 Przejażdżką wielbłądami, na ośle, bryczkami wśród gajów oliwnych.

 

Wymagane minimum uczestników 6 osób

Zniżki:

 • Dzieci 2-12 lat 50%

Ceny nie zawierają:

 • Napojów do posiłków
 • Sahara - dromaderów ( 20 DT)
 • bryczki (6 DT)
 • prawo do fotografowania (1 DT)

 

Rezygnacja z imprezy może nastąpić najpóźniej 24 h przed jej rozpoczęciem.

Zapisy odbywają się wyłącznie u rezydenta

 

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Tunezji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

 

 

 

Wycieczki fakultatywne z Mahdii

 

Dzień Wycieczka Cena(DT) Głowne atrakcje
Niedziela
poniedziałek
Wtorek/Środa
Sahara

2 dni
190 Amfiteatr rzymski, Matmata,Chott El Jerid, Tozeur, gwiezdne wojne, oazy górskie Chebika i Tamerza,Święte miasto islamu.
Wtorek KAIROUAN-ELJEM MONASTIR
1 dzień
70 KAIROUAN,czwarte święte miasto islamu(zwiedzanie wielkiego meczetu+baseny aglabidów), Amfiteatr rzymski w ElJem. Mauzoleum rodziny burgibów w Monastirze,czas wolny na zakupy w domu towarowym YASMINA CENTER.
Środa KARTAGINA
1 dzień
75 Muzeum Byrsa,Katedra Świetgo Ludwika, Kartagina- Termy Antoniusza Piusa,Porty punickie, Malownicze miasteczko Sidi Bou Said.
Piątek lub Poniedziałek MEDINET ALZAHRA ŚWIATŁO I DŹWIĘK WIECZOR FOLKL. 70 Przedstawienie historii Tunezji na przestrzeni 3000 lat w postaci widowiska światło i dźwięk oraz tradycyjna kolacja
Sobota FRIGIUA

FRIGIUA+DELFINARIUM
45

70
Ogrod zoologiczny majacy konwencje polsafari.Zyje w nim ponad 65 gatunków zwierząt. W programie pokaz akrobacji fok.dodatkowo można dokupić wstęp na show z delfinami.
Codziennie REJS STATKIEM PIRACKIM 30 wyprawą morską statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu, Poczęstunek ,napoje na pokładzie a także występ artystyczny.
Codziennie KARAWANA 30 Przejażdżką wielbłądami, na ośle, bryczkami wśród gajów oliwnych
Wtorek REJS STATKIEM SHOPPING 60 wyprawą morską statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu, Poczęstunek ,napoje na pokładzie a także występ artystyczny,czs wolny w Monastirze na zwiedzanie i zakupy

Wymagane minimum uczestników 6 osób

Zniżki:

 • Dzieci 0-2 lat - Gratis
 • Dzieci 2-12 lat - 50%

Ceny zawieraja:

 • wstępy do zwiedzanych budynków
 • transport klimatyzowanym autobusem lub minibusem
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego
 • obiad na wycieczkach jednodniowych oraz pełne wyżywienie na wycieczkach dwudniowych

Ceny nie zawieraja:

 • napojów do posiłków
 • Sahara - dromadery ( 20 DT)
 • bryczki (6 DT)

Rezygnacja z imprezy może nastąpić najpóźniej 24 h przed jej rozpoczęciem.

Zapisy odbywają się wyłącznie u rezydenta

Harmonogram wycieczek oraz godziny zbiórek patrz obok. Prosimy o punktualność.

 

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Tunezji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

 


 

 

Wycieczki fakultatywne z Sousse i Monastiru

 

Dzień Wycieczka Cena(DT) Głowne atrakcje
Niedziela
poniedziałek
i
wtorek/środa
Sahara

2 dni
195 Amfiteatr rzymski, Matmata,Chott El Jerid, Tozeur, gwiezdne wojny, oazy górskie Chebika i Tamerza,Święte miasto islamu.
Wtorek Kairouan - El Jem - Monastir
1 dzień
70 KAIROUAN,czwarte święte miasto islamu(zwiedzanie wielkiego meczetu+baseny aglabidów), Amfiteatr rzymski w ElJem. Mauzoleum rodziny burgibów w Monastirze,czas wolny na zakupy w domu towarowym YASMINA CENTER
Środa Kartagina

1 dzień
75 Muzeum Byrsa,Katedra Świetgo Ludwika, Kartagina- Termy Antoniusza Piusa,Porty punickie, Malownicze miasteczko Sidi Bou Said.
Piątek/Poniedziałek MEDINET ALZAHRA ŚWIATŁO I DŹWIĘK WIECZOR FOLKL. 65 Przedstawienie historii Tunezji na przestrzeni 3000 lat w postaci widowiska światło i dźwięk oraz tradycyjna kolacja
Sobota FRIGUA

(FRIGIUA+DELFINARIUM)
40

65
Ogrod zoologiczny majacy konwencje polsafari.Zyje w nim ponad 65 gatunków zwierząt. W programie pokaz akrobacji fok.dodatkowo można dokupić wstęp na show z delfinami.
Codziennie REJS STATKIEM PIRACKIM 35 wyprawą morską statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu, Poczęstunek ,napoje na pokładzie a także występ artystyczny.
Codziennie KARAWANA 35 Przejażdżką wielbłądami, na ośle, bryczkami wśród gajów oliwnych.

Wymagane minimum uczestników 6 osób

Zniżki:

 • Dzieci 2-12 lat - 50%

Ceny nie zawieraja:

 • napojów do posiłków
 • Sahara - dromadery ( 20 DT)
 • bryczki (6 DT)
 • prawo do fotografowania (1 DT)

Rezygnacja z imprezy może nastąpić najpóźniej 24 h przed jej rozpoczęciem.

Zapisy odbywają się wyłącznie u rezydenta

 

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Tunezji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

 

 

 

Wycieczki fakultatywne z Tunisu

 

Dzień Wycieczka Cena(DT) Głowne atrakcje
Sobota
Niedziela
SAHARA(bus, jeep)
2 dni
200 Amfiteatr rzymski, Matmata, Sahara słone jezioro - Chott El Jerid, Tozeur, oazy górskie Chebika i Tamerza, Święte miasto islamu.
Środa KARTAGINA
1 dzień
80 Muzeum Byrsa, Katedra Świetgo Ludwika, Kartagina - Termy Antoniusza Piusa, Porty punickie, Malownicze miasteczko Sidi Bou Said.
poniedziałek,
piątek,
sobota
ŚWIATŁO I DŹWIĘK + WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY 80 Przedstawienie historii Tunezji na przestrzeni 3000 lat w postaci widowiska światło i dźwięk oraz tradycyjna kolacja tunezyjska z napojami bez ograniczenia (soda, woda, wino).
Wtorek KAIROUAN-ELJEM
MONASTIR
1 dzień
80 KAIROUAN, czwarte święte miasto islamu (zwiedzanie wielkiego meczetu + baseny aglabidów), Amfiteatr rzymski w ElJem. Mauzoleum rodziny burgibów w Monastirze, czas wolny na zakupy w domu towarowym YASMINA CENTER.
poniedziałek,
wtorek
REJS 55

65
Wyprawa morska statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu. Poczęstunek, napoje na pokładzie, a także występ artystyczny.
wtorek
środa
KARAVANA 55 Przejażdżka wielbłądami, na ośle, bryczkami wśród gajów oliwnych.
środa
sobota
FRIGUIA 65 Zwiedzanie parku zoologicznego gdzie można zobaczyć ok. 65 gatunków zwierząt żyjących na półwolności, pokaz akrobacji fok.
środa
sobota
FRIGUIA+DELPHINARIUM 80 Zwiedzanie parku zoologicznego gdzie można zobaczyć ok. 65 gatunków zwierząt żyjących na półwolności, pokaz akrobacji fok oraz wejscie na show z delfinami.
poniedziałek QUAD 45 Podejmij wyzwanie godne rajdowca jeżdżąc quadami po bezdrożach Tunezji i poczuj smak przygody.

 

Dzieci w wieku 2-12 lat przysługuje zniżka 50% na wszystkie wycieczki.

Ceny nie zawierają:

 • napoi do posiłków,
 • Sahara-Dromadery (20 DT),
 • bryczki (10 DT),
 • prawo fotografowania (1DT).

Wymagane minimum uczestników 6 osób. Rezygnacja z imprezy Z UZASADNIONYCH PRZYCZYN LOSOWYCH może nastąpić najpóźniej 24 h przed jej rozpoczęciem.

Zapisy odbywają się wyłącznie u rezydenta

 

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Tunezji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

 


 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z DJERBY


Sahara – wycieczka 2-dniowa

1. dzień: przeprawa promem z Djerby na stały ląd. Przejazd przez największe w Tunezji słone jezioro Chott el Jerid, które mieni się kryształami soli niczym szkatuła pełna klejnotów. Przyjazd w południe do miasteczka Touzer - zakwaterowanie w hotelu 4*. Fakultatywnie możliwy przejazd dorożkami po oazie Touzer (10 TND/os.) i wizyta w zoo. Wyprawa jeepami do oaz górskich Atlasu: Chebika i Tamerza ze scenerii filmów "Angielski Pacjent" i "W pustyni i w puszczy". Przejazd trasą po wydmach i wizyta w wiosce Lucasa ze scenerii "Gwiezdnych Wojen" (fakultatywnie: 30 TND/os.). Kolacja i nocleg.

2. dzień: śniadanie, przejazd do Douz nazywanego "wrotami Sahary" i fakultatywna przejażdżka na wielbłądzie po wydmach Sahary (25 TND/os.). Zwiedzanie Matmaty, miejsca księżycowych krajobrazów i domów troglodytów, wizyta w berberyjskim domostwie. Lunch na miejscu. Powrót na Djerbę groblą rzymską El Kantara. Cena zawiera posiłki w trakcie wyjazdu. Napoje platne, polskojęzyczny przewodnik. Cena – ok. 190 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki (zawiera wymienione posiłki); obowiązkowa dopłata do pokoju 1-os.: 15 TND.

 


 

Ksar Ghilane – Matmata

przejazd na południe Tunezji, zwiedzanie dawnych spichlerzy Nomadów w Ksar Jouama, następnie przejazd bezdrożami w stronę Ksar Ghilane. Oaza Ksar Ghilane położona jest na granicy Wielkiego Ergu, u bram Sahary – okazja do udziału w wyprawie karawaną na wielbłądach po pustynnych wydmach (ok. 25 TND/os.). Atrakcją oazy są też ciepłe wody artezyjskie. Typowy tunezyjski obiad przygotowany w oazie. W drodze powrotnej przez Matmatę zwiedzanie tradycyjnego domostwa wydrążonego w ziemi, będzie również okazja do podziwiania słynnego krajobrazu księżycowego, który został wykorzystany podczas kręcenia filmu „Gwiezdne wojny”. Cena – ok. 140 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki.

 


 

Dookoła wyspy Djerba

wyjazd rano; wycieczka autokarem po najciekawszych zakątkach Djerby. Przejazd do miejsca El Kantara, gdzie rozpoczyna się rzymska grobla łącząca wyspę z kontynentem. Wizyta w Guellali – miasteczku garncarzy, zwiedzanie muzeum i manufaktury wyrobów ceramicznych. Zwiedzanie najstarszej synagogi w Afryce Północnej – El Ghriba. Przejazd do Houmt Souk – stolicy wyspy, pobyt w centrum artystycznym i czas wolny. Powrót do hoteli. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 35 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki.

 


 

Djerba Explore – Midoun

popołudniowa wycieczka do Midoun, tradycyjnego miasteczka, gdzie można kupić wiele djerbańskich pamiątek. Czas wolny na zakupy. Zwiedzanie starej olejarni, gdzie można zobaczyć tradycyjny sposób wytłaczania oliwy. Wizyta w największej nad Morzem Śródziemnym farmie krokodyli. Wycieczka 3-4-godzinna. Cena – ok. 35 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki.

 


 

Rejs statkiem na Wyspę Różowych Flamingów

pełna zabawy i radości wyprawa statkiem, stylizowanym na piracki, na Wyspę Różowych Flamingów. Pobyt na wspaniałej, niekończącej się piaszczystej plaży: czas na opalanie, pływanie, lunch rybny i udział w animacjach przygotowanych przez piracką załogę statku. Wycieczka całodzienna. Cena zawiera lunch z napojami bezalkoholowymi, pozostałe napoje płatne. Cena – ok. 45 TND, dzieci do 12 lat – 50% zniżki.

 
Dookoła wyspy – wycieczka pół dniowa

Zwiedzanie najciekawszych zakątków Djerby. Wizyta w miasteczku Guellali, które nazywane jest miasteczkiem garncarzy, wizyta w muzeum tradycji muzułmańskiej oraz wytwórni ceramiki. Następnie wizyta w najstarszej Synagodze w Afryce Północnej – El Griba, przejazd do stolicy wyspy – Houmt Souk, czas wolny. Powrót do hotelu.
Cena ok. 35 TND

 
Statek piracki

Zapraszamy na przygodę pirackim statkiem, po której w naszej pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia zarówno u dzieci jak i dorosłych. Po śniadaniu przejazd autokarem do portu Houmt Souk. Wypłynięcie statkiem na półwysep Różowych Flamingów. Podczas rejsu liczne animacje: zarzucanie sieci rybackiej, makijaż piracki dla dzieci, zdjęcia z piratami. Szczęśliwcy mogą spotkać delfiny. Pobyt na złocistej plaży półwyspu, kąpiele w morzu oraz plażowanie. Obiad w namiocie z bambusa. Następnie program artystyczny – skecze w wykonaniu piratów. Powrót statkiem do portu. Przejazd autokarem do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena ok. 50 TND

 
Farma krokodyli

Zapraszamy na wspaniałą przygodę dla rodzin z dziećmi, podczas której można zobaczyć krokodyle wylegujące się nad brzegiem terrarium. Wycieczka odbywa się 3 razy w tygodniu (środy, piątki lub niedziele). Wyjazd z hotelu w godzinach popołudniowych (taxi ok. 10 DT). Program zwiedzania składa się z 3 punktów: muzeum islamu, wioska berberyjska oraz baseny z krokodylami (karmienie odbywa się o godz. 17:00). Przy basenach znajduje się wylęgarnia krokodyli – Crocodile Babies. Obiekty można zwiedzać w dowolnej kolejności.
Cena ok. 25 TND

 
Matmata – Douz

Wycieczka autokarowa na kontynent i poznanie Sahary, jako pustyni skalistej – hamady i typowej pustyni piaszczystej – ergu. W programie przejazd przez berberyjską wioskę Tamezret oraz zwiedzanie typowego gospodarstwa. Następnym przystankiem jest Douz skąd wyruszymy karawaną w głąb Sahary. Po przejażdżce możliwość zakupu pamiątkowych zdjęć oraz jazda quadami za dodatkową opłatą (do 30 TND). W drodze powrotnej obiad w Matmacie, gdzie będziemy mogli rozkoszować się przysmakami tunezyjskimi (napoje dodatkowo płatne).
Cena ok. 85 TND

 
Ksary – Chenini – Tataouine

Wyjazd z hotelu w godzinach porannych. Kierujemy się w stronę grobli rzymskiej łączącej wyspę z lądem, która stanowi świetny punkt widokowy oraz daje możliwość zrobienia ładnych zdjęć. Naszą pierwszą atrakcją jest przejażdżka przez Słone Jezioro – Chott El Jerid – największe słone jezioro Afryki. Następnie przejazd do miasta Tataouine, w którym przewidywany jest czas wolny, podczas którego można odwiedzić fabrykę słodyczy. Kolejno udajemy się do miasta Chenini – miasta Berberów, gdzie zwiedzamy domy wykute w skale. Ostatnim punktem programu jest Ksar Hadada, miejsce, w którym Georg Lucas kręcił kultowe Gwiezdne Wojny.
Cena ok. 60 TND

 
Wieczór folklorystyczny

To wspaniała okazja do zapoznania się z tunezyjskim folklorem oraz tradycyjną tunezyjską kuchnią. Pokazy tańców regionalnych, muzyka z różnych zakątków Tunezji, to tylko niektóre z atrakcji tego niezapomnianego wieczoru. Powrót do hotelu ok. godz. 23:00.
Cena ok. 50 TND

 


 

Sahara – 2 dni

Dzień 1
Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do Matmaty, gdzie znajdują się podziemne jaskinie zamieszkane przez Berberów – rdzennych mieszkańców Tunezji. Kolejno zwiedzanie jednej z jaskiń zamieszkiwanej przez berberyjską rodzinę. Następnie dotrzemy do Douz, gdzie będzie czekał na nas obiad. Po obiedzie odbędzie się przejażdżka na wielbłądach w strojach ludzi Sahary, po piaszczystych wydmach. W drodze powrotnej będziemy mieli okazję zatrzymać się przy słonym jeziorze – Chott El Jerid, które jest największym słonym jeziorem Afryki. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2
W tym dniu czeka nas przejażdżka jeepami, podczas której poczujemy klimat rajdu Paryż – Dakar, pędząc przez pustynię do miejsca, gdzie George Lucas kręcił kultowe Gwiezdne Wojny. Dotrzemy również do czarujących górskich oaz – Chebika i Tamerza. W drodze powrotnej obiad w Touzeur. Po obiedzie powrót na Djerbę.
Cena ok. 210 TND


Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży  Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. WYCIECZKI MOŻNA ZAKUPIĆ TYLKO NA MIEJSCU

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowana wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.