polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

WŁOCHY SYCYLIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

LATO

OFERTY

ZWIEDZANIE

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

EGZOTYKA

OFERTY
EGZOTYKA ZWIEDZANIE

WYSZUKIWARKA OFERT

LAST MINUTE

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

OBOZY KOLONIE

POGODA WIĘCEJ

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 

OPIS WYCIECZEK ORAZ ICH CENY PODAWANA SĄ JEDYNIE INFORMACYJNIE, NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY

 
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

 


Propozycje wycieczek fakultatywnych na Sycylii Biura Podróży Rainbow Tours

ETNA i TAORMINA. Proponujemy Państwu całodniową wyprawę do Taorminy - jednego z najsłynniejszych kurortów sycylijskich. W trakcie wycieczki zobaczycie między innymi przepiękne ruiny starożytnego teatru, pałace pochodzące z ostatnich czterech stuleci, centrum Taorminy - Pizza IX Aprile z XII-wieczną Torze dell’ Orologio. Wjedziecie także na wysokość 1800 m n.p.m. na Etnę - jedyny, czynny wulkan w Europie.

SYRAKUZY i NOTO. Wycieczka do stolica prowincji, której burzliwe dzieje odzwierciedlają liczne zabytki: grecki teatr, uznawany za jeden z największych (138 metrów średnicy), Latomie, kamieniołomy więzienne z fantastycznymi grotami i wnękami, oraz tzw. “Uchem Dionizosa” (65-metrowa szczelina w kształcie ucha), zamek Eurialo zbudowany w 402 roku p.n.e., Fontanna Aretuzy oraz katedra di Santa Maria del Piliero o delle Colonne, doskonały przykład baroku sycylijskiego.

PIAZZA ARMERINA I AGRIGENTO. Wycieczka do malowniczo położonej rzymskiej willi, jednej z najlepiej zachowanych budowli tego typu. Dekoracje ścienne przekraczają 3500 metrów kwadratowych i są obecne niemal we wszystkich salach, obrazując sceny z historii, mitologii i życia codziennego. Kolejnym etapem będzie zwiedzanie katedra, słynnej z cudownego krucyfiksu. Następnie przejazd do Agrigente - uroczego miasteczka z wąskimi, często schodkowymi uliczkami ukaże nam wiele średniowiecznych, ciekawych budowli. W programie zwiedzanie opactwa Santo Spirito, kościoła Santa Maria dei Greci, katedry oraz doliny świątyń: świątynie Junony (z V wieku pne), Zgody i Herkulesa (z VI wieku pne) i Muzeum Archeologiczne.

WYSPY EOLSKIE. Wycieczka morska do maleńkiego archipelagu wulkanicznych Wysp Eolskich. Ostatnia erupcja miała miejsce w końcu XIX wieku. Doskonałe tarasy spacerowe zawiodą chętnych na niezwykłą plażę z czarnym piaskiem, a dbającym o zdrowie i spragnionych dziwacznych przyjemności polecamy siarczane kąpiele błotne lub gorące źródła, które biją prosto z głębin morskich..

PALERMO i Cefalu Wycieczka do stolicy Sycylii, jednego z największych i najważniejszych włoskich portów. W programie zwiedzanie: katedry, przebogato zdobionego Palazzo dei Normani, normańskich kościołów: La Martorana i San Giovanni degli Eremiti, barokowej świątyni San Giuseppe dei Teatini i Santa Caterina, muzeum sztuki i archeologii oraz niewielkiego miasteczka Monreale, z którego rozciągają się niezwykłe widoki na dolinę Conca d’Oro, Palermo i morze. Perłą tego niewielkiego miastecka jest normańska katedra z XII wieku wzniesiona przez Wilhelma II oraz urzekające krużganki klasztoru benedyktynów, składające się z 216 bliźniaczych kolumn.

CATANIA I RIWIERA LEMONS - w trakcie wycieczki zaprosimy Państwa do spaceru główną ulicą miasta, zwiedzania Portu, Piazza del Duomo, Teatru Rzymskiego, Targu Miejskiego. Zaproponujemy również czas wolny na zakupy..
 

Propozycje wycieczek fakultatywnych na Sycylii Biura Podróży Itaka

Palermo i Monreale – wycieczka do urzekającej egzotyką stolicy Sycylii. Zwiedzanie: pałac królewski Palazzo dei Normanni z piękną, dekorowaną mozaikami kaplicą, wielostylowa katedra, gdzie znajdują się sarkofagi władców Sycylii. Panoramiczny objazd Palermo i wizyta w Klasztorze Kapucynów. Znajdują się tu katakumby mieszczące mumie mnichów i osób świeckich. Następnie przejazd do pobliskiego Monreale i zwiedzanie katedry ze wspaniałymi średniowiecznymi mozaikami. Powrót do Palermo. Czas wolny. Wycieczka całodzienna. Cena: ok. 40 EUR (z Cefalu i okolic oraz Hotelu Citta del Mare), ok. 45 EUR (z Hotelu Fontane Bianche); nie zawiera biletów wstępu (ok. 10 EUR).

Etna i Taormina – fascynująca wyprawa do symbolu Sycylii – Etny, najwyższego czynnego wulkanu Europy. Wjazd autokarem na wysokość ok. 1.800 m. Fakultatywnie: przejazd kolejką linową i dalej jeepem do głównego krateru na wysokość 3.000 m (za dodatkową opłatą ok. 60 EUR, przy min. 15 os.). Przejazd do Taorminy, spacer po Corso Umberto i zwiedzanie Teatro Greco, ruin teatru greckiego ze szczytem Etny na horyzoncie. Czas wolny – możliwość zakupów. Wycieczka całodzienna. Cena: ok. 60 EUR (z Cefalu i okolic oraz Hotelu Citta del Mare), ok. 55 EUR z hotelu Fontane Bianche.

Erice i Segesta – Erice to przepiękne miasteczko usytuowane na szczycie wzgórza, z tajemniczymi zaułkami i stromymi uliczkami. Z punktów widokowych podziwiać można panoramę Trapani i Wysp Egadyjskich. Zwiedzanie: Chiesa Matrice, Giardini del Balio. Wizyta w sklepie przy cukierni produkującej regionalne słodycze na bazie migdałów, z których słynie Erice – możliwość zakupów. Czas wolny. Przejazd do Segesty i zwiedzanie znakomicie zachowanej greckiej świątyni z V w. p.n.e. Wycieczka całodzienna. Cena ok. 50 EUR (z Cefalu i okolic oraz Hotelu Citta del Mare); nie zawiera biletu wstępu (ok.10 EUR).

Piazza Armerina i Agrygent – wizyta w słynnej rzymskiej willi w Casale w pobliżu Piazza Armerina. Zachowały się tu wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Przejazd do Agrygentu i zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Wycieczka całodzienna. Cena ok. 50 EUR (z Cefalu i okolic oraz Hotelu Citta del Mare); nie zawiera biletu wstępu (ok. 5 EUR).

Wyspy Liparyjskie – zaokrętowanie na statek turystyczny i rejs do stolicy archipelagu – Lipari. Miasteczko tętni życiem, są tu setki kolorowych sklepików. Krótkie zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny. Fakultatywnie: rejs wzdłuż wybrzeża wyspy (za dodatkową opłatą). Następnie przepłynięcie na wyspę Volcano. Godna polecenia jest wspaniała plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem i interesujące tereny spacerowe. Kąpiel w leczniczych błotach siarkowych, lunch w regionalnej restauracji (za opłatą). Rejs powrotny na Sycylię. Cena ok. 65 EUR (z Cefalu i okolic oraz htl. Citta del Mare).

Rejs na Maltę – transfer do portu w Pozzalo i zaokrętowanie na statek do La Valetty; po ok. 1,5 godz. podróży spacer po Mdinie, dawnej stolicy wyspy, średniowiecznego miasta otoczonego potężnymi murami; następnie trasa prowadzi do pięknych ogrodów Upper Barrakka Garden – skąd roztacza się wspaniały widok na port i Fort S. Angelo i zwiedzanie najważniejszego zabytku Malty – bogato zdobionej katedry Św. Jana. Powrót na Sycylię w godzinach wieczornych. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 120 EUR (z hotelu Fontane Bianche), zawiera lunch (bez napoi).

Syrakuzy – Modica – Noto – przejazd do Syrakuz, zwiedzanie: Stare Miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze oraz kamieniołom Latomia del Paradiso z grotą zwaną „Uchem Dionizosa”. Przejazd do Modica, spacer po centrum z monumentalnym, często filmowanym kościołem S. Giorgio, do którego prowadzi 250 stopni. Wizyta w fabryce tradycyjnej sycylijskiej czekolady: zapoznanie się z technologią produkcji, degustacja i możliwość zakupu. Przejazd do Noto, spacer po mieście słynnym z barokowej architektury, pałaców i kościołów Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 40 EUR (z Hotelu Fontane Bianche); nie obejmuje biletów wstępu (ok. 5 EUR).

Katania – wycieczka do stolicy regionu Katania, położonej u stóp Etny. Zwiedzanie: katedra św. Agaty, z jej relikwiami i skarbem oraz z grobowcem Belliniego, słynnego kompozytora pochodzącego z Katanii, Fontana dell’Elefante – obelisk ze słoniem – symbol Katanii, klasztor św. Agaty, amfiteatr rzymski, którego stopnie zostały wykute w lawie wulkanicznej. Czas wolny. Przejazd Wybrzeżem Cyklopowym, które zapewnia piękne widoki. Powrót do hotelu. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 35 EUR (z Hotelu Fontane Bianche), nie obejmuje biletów wstępu (ok. 5 EUR).


Propozycje wycieczek fakultatywnych na Sycylii Biura Podróży

Palermo – Monreale
Pół dniowa wycieczka rozpoczyna się wizytą w Monreale, gdzie znajduje się normańska katedra z XII w., ozdobiona złotymi, bizantyjskimi mozaikami przedstawiającymi sceny biblijne. Dalej udajemy się do katakumb kapucyńskich, a następnie jedziemy pod Teatro Massimo ( jeden z najpiękniejszych teatrów w Europie). Kolejny punkt programu to spacer po najstarszej ulicy Palermo i zwiedzanie takich miejsc jak: Katedra w Palermo, skrzyżowanie Quatro Canti, Fontanna Wstydu, Palazzo delle Aquile, San Cataldo, La Martorana i Villa Garibaldi ze wspaniałymi okazami roślin.
Cena ok. 45 EUR.

Etna–Taormina
Całodniowa wycieczka, którą zaczynamy od wjazdu na zbocze Etny na wysokość ok.2000 m n.p.m.(Rifuggio Sapienza). W tym czasie można: wejść na kratery Silvestri, wjechać kolejką na wysokość ok.3000 m n.p.m. i wejść z przewodnikiem na krater z 2003r. oraz zakupić wyroby lokalne. W drugiej części zwiedzamy Taorminę – malowniczy kurort Sycylii, o bardzo bogatej historii i z wieloma ciekawymi zabytkami takimi jak: teatr grecki, odeon rzymski, palazzo Corvaja, Piazza IX Aprile czy Katedra San Nicola. Cena ok. 55 EUR.

Wyspy Eolskie (Lipari i Vulcano)
Bardzo rekreacyjna całodniowa wycieczka na dwie z siedmiu wysp archipelagu Wysp Eolskich (Liparyjskich), które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Pierwszy etap wyprawy to 3-godz. zwiedzanie miasteczka Lipari z cytadelą i wykopaliskami archeologicznymi oraz podziwianie uroków wyspy Lipari. Drugi etap to.3-godz. pobyt na wyspie Vulcano, w czasie którego można plażować na czarnych piaskach wulkanicznych, skorzystać z siarkowych kąpieli błotnych lub wejść na czynny krater. Cena ok. 62 EUR.

Stromboli i Panarea
Zapraszamy na jedną z siedmiu Wysp Liparyjskich, aktywną wulkanicznie. To najbardziej położona na wschód wyspa archipelagu, licząca sobie aż 100 tys. lat. Oplywamy z portu w Milazzo, gdzie wsiadamy na statek i po ok. 2 godzinach rejsu rozpoczynamy zwiedzanie wyspy Panarea- zwana wyspą vipów. Po spacerze odpływamy na wyspe Stromboli gdzie za dnia oglądamy ściane ognia oraz podziwiamy uroki wyspy słynącej z czynnego wulkanu i czarnych plaż. W godzinach wieczornych kolacja na statku a po zachodzie słońca o zmroku podpływamy pod ściane ognia i obserwujemy erupcje wulkanu. Powrót do portu w Milazzo około północy. Cena ok. 85 EUR.
 


Propozycje wycieczek fakultatywnych na Sycylii Biura Podróży Orka Travel

AGRIGENTO I PIAZZA ARMERINA
W ciągu jednego dnia będą Państwo mieli okazję zobaczyć klasyczne zabytki i najważniejsze miejsca w historii starożytnej Grecji oraz Rzymu. W Agrigento zwiedzanie słynnej Doliny Świątyń, w tym jednej z najpiękniejszych budowli antycznych regionu Morza Śródziemnego, świątyni Concordii (Zgody). Przedtem w programie zwiedzania także świątynia Juno, stare zbiorniki wodne i jedno z najstarszych drzew oliwnych na Sycylii, liczące sobie ok. 1800 lat. Kolejną atrakcją wycieczki jest rzymska willa cesarska Villa Casale pochodząca z III wieku n.e. usytuowana w pobliżu miasta Piazza Armerina. Warto obejrzeć świetnie utrzymane mozaiki podłogowe (ok. 3500 m2) ze scenami polowań, zawodów sportowych oraz rzymskiej mitologii.

Osoba dorosla € 45 Dzieci 3/12lat € 20 Dzieci 0/2 lat gratis
Czas trwania: FD
Przewodnik miejscowy tak
Obiad: nie/fakultatywny € 15
Bilety wstępu: nie wliczone w cenę
Dopłata dla gości z Hotelu La Torre (Palermo), € 20,00 za osobę

ETNA-TAORMINA
Niezwykle urozmaiconą krajobrazowo trasą, prowadzącą m.in. przez Nicolosi, autokar zawiezie Państwa na południowy stok Etny do wysokości ok. 1.900 m, gdzie znajdują się wygasłe już kratery Silvestri. Chętni będą mogli przesiąść się w samochody terenowe i pojechać dalej, na wysokość prawie 2.800 m, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wybrzeże i prehistoryczny krater Valle del Bove. Przewodnik górski poprowadzi Państwa do podnóża aktywnego krateru. Wycieczka fakultatywna trwa ok. 90 minut. Autokar będzie, oczywiście, czekał na Państwa powrót. Goście, którzy zdecydują się nie brać udziału w fakultatywnej wycieczce dodatkowej, będą mogli w tym czasie dokładniej obejrzeć kratery Silvestri, napić się kawy w jednej z restauracji oraz podziwiać z bliska piękno Etny. Przejazd do Taorminy, zwiedzanie teatru greckiego.

Osoba dorosla € 50 Dzieci 3/12lat € 25 Dzieci 0/2 lat gratis
Czas trwania: FD
Przewodnik miejscowy: tak
Obiad: nie /fakultatywny € 15
Bilety wstępu: nie wliczone w cenę
Dopłata dla gości z Hotelu La Torre (Palermo), € 20,00 za osobę

MINIREJS: LIPARI I VULCANO
Zapraszamy na przyjemny rejs z Cefalù na wyspę Lipari. Na wyspie 2 godziny wolnego czasu, który można wykorzystać na spacer po pięknej starówce lub zwiedzanie parku archeologicznego. Dla chętnych krótka wizyta w muzeum archeologicznym (wstęp 4,50 €, bezpłatny dla osób poniżej 18 i powyżej 65 roku życia – wymagany dokument potwierdzający wiek). Następnie objazdowy rejs statkiem wokół wysp i plaż „Spiagge Bianche“. Po drodze będą Państwo mogli obserwować osady pumeksu, fantazyjne formacje skalne oraz grotę „degli Angeli“. Kolejny punkt wyprawy to 3-godzinny pobyt na wyspie Vulcano.Siarkowe źródła cieplicowe mają właściwości lecznicze. Na wyspie będzie można wykąpać się w jednym z takich źródeł. Będzie także okazja, by zjeść obiad i zwiedzić wyspę na własną rękę. W drodze powrotnej będą Państwo mijać „Grotta del Cavello“ (Końskie Jaskinie) oraz basen Wenery. Z Cefalù powrót autokarem do hotelu.

Program:
6.45 tranfer do portu w Cefaù,
7.45 odplyw do Lipari
10.15 – 12.45 czas wolny na zwiedzanie wyspy
12.45 odplyw na Vulcano
13.30 – 16.00 czas wolny na zwiedzanie wyspy
16.00 powrot do Cefalù
19.00 tranfert do hotelu

Cena od osoby € 60 Dzieci 3/12 lat € 35 Dzieci 0/2 lat gratis
Czas trwania: FD
Obiad nie/fakultatywny / € 15 od os.
Bilety wstępu: nie wliczone w cenę
Cena zawiera:
- 2 transfery
- wycieczka statkiem
- przewodnik na czas trwania wycieczki
Dopłata dla gości z Hotelu La Torre (Palermo), € 20,00 za osobę

PALERMO- MONREALE
Zwiedzanie stolicy wyspy miasta niezwykłych kontrastów m.in. katedry Monreale z XII w. której 6400 m2 powierzchni pokrywają mozaiki. Podczas wycieczki zaprezentujemy Państwu bizantyjską, arabską i normańską przeszłość Sycylii. Mijając w drodze dawne, książęce pałace barokowe udadzą się Państwo do Monreale, gdzie zaplanowaliśmy zwiedzanie wspaniałej katedry z jedynymi w swoim rodzaju mozaikami. Proszę zwrócić uwagę na imponującą bramę głównego portalu. Na zakończenie przyjrzymy się krużgankowi w dawnym klasztorze benedyktynów. Z ogrodu klasztornego roztacza się wspaniały widok na miasto i port.. Stare miasto Palermo. Piesza wycieczka- plac Pretoria, kosciół Martorana, katedry D’Uomo z miejscami spoczynku Fryderyka II, oraz świętej Rozalii, patronki Palermo, teatr Massimo, zwany sercem miasta.. Aby móc odczuć pradziwie atmosferę sycylijskiej stolicy, wybierzemy się się na miejscowy bazar - tutaj dopiero widać, jak żywiołowi, spontaniczni i życzliwi są Sycylijczycy. U miejscowych sprzedawców można zakupić wszystko: poczynajac od owoców morza po lokalne wyroby. Uwagę zwracają handlarze domowymi wyrobami – to właśnie u nich można zakupić kulinarne skarby, których smak i aromat na długo pozostaje w pamięci. Przerwa na obiad. Po poł. odwiedzimy katakumby w klasztorze Kapucynów i zakończymy wizyte objazdem panoramicznym wzdłuż wybrzeża zatrzymujac sie na Piazza Marina (Villa Garibaldi) Zachęcamy do bliższego kontaktu z tętniącym życiem Palermo, które liczy sobie obecnie prawie milion mieszkańców.

Osoba dorosla € 39 (wyjazd z htl w okolicach Cefalù) Dzieci 3/12lat € 20
Dzieci do 2 lat gratis !
Czas trwania: FD
Przewodnik miejscowy tak
Obiad: nie / fakultatywny € 15
Bilety wstępu: nie wliczone w cenę

MINIREJSY WZDŁUŻ WYBRZEŻA CEFALU
CODZIENNIE
Wyjazd o godz 8.15 – powrót o godz 13.30 lub wyjazd o godz.14.00 – powrot o godz19.00
Transfer (minibusem) z hoteli do portu w Cefalù.Panoramiczne zwiedzanie Cefalù oraz podziwianie przepieknych, podwodnych zakatków morza tyreńskiego. Część rekreacyjna - liczne przystanki w malowniczych, zatoczkach i plażyczkach (możliwość kąpieli, wolnego pływania, “snorkelling” - nurkowanie z maską i płetwami). Powrót do portu w Cefalù.
Transfer do hoteli.

Osoba dorosla € 25, Dzieci 3/12 lat € 15, dzieci do 2 lat gratis!

Cena zawiera:
- wycieczkę statkiem
- 2 transfery
- napoje bezalkoholowe
- świeże owoce
- kamizelki ratunkowe
Dopłata dla gości z Hotelu La Torre (Palermo), € 20,00 za osobę

Dzieci 3/12 lat €15,
dzieci do 2 lat gratis !


Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

OFERTY WYJAZDÓW NA SYCYLJĘ WYPOCZYNEK, WYPOCZYNEK+ ZWIEDZANIE
 

 

 

 

   
 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |