polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

CYPR

     

 
STRONA GŁÓWNA
WYSZUKIWARKA OFERT
GRECJA
GRECJA RIW. OLIMP
GRECJA HALKIDIKI
GRECJA PELOPONEZ
KRETA CHANIA
KRETA HERAKLION
RODOS
KOS
KORFU
THASSOS
SANTORINI
HISZPANIA
MAJORKA
COSTA DEL SOL
COSTA BRAVA
IBIZA
TENERYFA
GRAN CANARIA
MAROKO
CHORWACJA
EGIPT
TUNEZJA
TURCJA
BUŁGARIA
CYPR
KRAJE EGZOTYCZNE
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
POGODA
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA
BILETY LOTNICZE
BILETY AUTOKAROWE
BILETY PROMOWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY LOTNICZE WYSZUKIWARKA
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE

 

Parking przy lotnisku

Parking

 

 

 

 
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

OPIS WYCIECZEK ORAZ ICH CENY PODAWANA SĄ JEDYNIE INFORMACYJNIE, NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY

 

LIMASSOL – CURIUM – PAPHOS ok.42 Euro

W programie tej wycieczki jest winiarnia w Limassol gdzie będzie możliwość degustacji wina. Podążając wzdłuż zachodniego wybrzeża dotrzemy do antycznego miasta Curium gdzie można zobaczyć grecki teatr oraz rzymski dom Eustoliosa z pierwszymi chrześcijańskimi mozaikami. Kolejnym punktem programu jest Petra tou Romiou – miejsce narodzin bogini Afrodyty. To właśnie tutaj według legendy wynurzyła się z piany morskiej bogini piękna i miłości. Odwiedzimy również malownicze Pafos, miasto wpisane przez Unesco na listę światowego dziedzictwa kultury, dom Dionizosa, słynny z bardzo dobrze zachowanych mozaik podłogowych o tematyce mitologicznej.

TROODOS - KYKKOS ok.40 Euro

Nieskażona przyroda, piękne krajobrazy oraz nadzwyczaj gościnni i otwarci mieszkańcy to tylko namiastka tego, co mają do zaoferowania góry Troodos. Trasa wycieczki biegnie pod najwyższy szczyt Cypru – Olimp (1952 m npm). Szczyt porastają czarne sosny w kształcie parasoli, a zimą szczyt pokrywa warstwa śniegu. W programie wizyta w najbogatszym i najsłynniejszym klasztorze na Cyprze – Kykkos. W klasztorze znajduje się ikona Madonny, pokryta 24-karatowym złotem, zdobiona srebrem i perłami, namalowana przez Św. Łukasza. Odwiedzimy również wioskę Lania, która zamieszkana jest przez artystów i słynie z tradycyjnych kamiennych domów i wąskich brukowanych uliczek.
Wymagany odpowiedni ubiór w klasztorze, długie spodnie, bluzki zakrywające ramiona.

KYRENIA & NICOSIA ok. 75 Euro

Wycieczka dla osób, które chcą poznać niedostępne do niedawna tereny Cypru, które znajdują się pod turecką okupacją. Po przekroczeniu granicy w Nikozji (wymagany paszport lub dowód osobisty) rozpoczyna się zwiedzanie północnej części Cypru gdzie Turcy stworzyli oddzielny kraj – Turecką Republikę Cypru Północnego z własnym rządem, konstytucją, własną flagą i stolicą w Kerynii. W Kerynii zobaczymy Stare Miasto położone nad niewielkim portem. Nad brzegiem znajduje się fort z czasów weneckich.
W programie wycieczki również południowa część Nikozji, zwiedzanie katedry Św. Jana, starówka słynacą z uroczych wąskich uliczek i sklepów z pamiątkami.

VILLAGE CULTURE – DONKEY RIDING ok.65 Euro

To wspaniała propozycja dla osób chcacych poznać tradycyjną cypryjską kulturą. W programie wizyta na farmie osiołków gdzie czekają nas niezapomniane wrażenia. Będą mieli Państwo okazję poznać typowe życie wiejskie oraz przejechać się na osiołkach. W programie również pokazy animacyjne przy akompaniamencie greckiej muzyki oraz nauka tańca sirtaki.

ŚLADAMI AFRODYTY ok. 42 EUR

Główną atrakcją wycieczki jest Paphos z zabytkami z czasów antycznych, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zwiedzanie Willi Dionizosa ze słynnymi mozaikami. Przejazd do miejsca, gdzie, jak głosi legenda, wyłoniła się z morskiej piany bogini miłości Afrodyta. Krótki postój. Dalej trasa wiedzie do Kourion, zwiedzanie rewelacyjnie zachowanego starożytnego amfiteatru, którego architektura i świetna akustyka robią niezapomniane wrażenie. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 42 EUR (nie zawiera biletu wstępu – ok. 5 EUR).

WYCIECZKA DO NIKOZJI – 40 EUR.

Podzielonego miasta”, gdzie wciąż widoczny jest konflikt grecko-turecki. Podczas zwiedzania będzie można poznać dzisiejszą sytuację mieszkańców stolicy. W XVI w. Nikozja została otoczona potężnymi murami. Dziś Mur Wenecki otacza urokliwe Stare Miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Wędrówka ulicami starej Nikozji jest zarazem piękną wędrówką w czasie. Wycieczka półdniowa.

WYCIECZKA W GÓRY TROODOS - 40 EUR.

Piękno cypryjskiej przyrody. Niewiele rzeczy na wyspie może się równać z potężnymi górami Troodos. Najwyższy szczyt Mount Olympus sięga 1952 m n.p.m., a górskie wioski słynne są z niezwykłego uroku i barwnego folkloru. Najciekawsza z nich – Lania, zamieszkana jest przez ekscentrycznych artystów, będzie można tu kupić oryginalne pamiątki z Cypru. Wycieczka całodzienna.

SADKAO SUMARINE  – ok. 80 EUR.

Ekscytująca wyprawa dla dorosłych i dla dzieci: odkrywanie kolorowego świata podwodnego Cypru w komfortowych warunkach! Wypłynięcie z portu w Larnace. Łódź schodzi na głębokość 40 m. W czasie rejsu można obserwować różnorodne gatunki ryb, w tym barakudę i wrak promu Zenobia, który zatonął u wybrzeży Cypru w 1980 r.

WYCIECZKA NA OSIOŁKU ok. 65 EUR
(zawiera degustację i poczęstunek).

dla amatorów autentycznych klimatów cypryjskich. Transfer do wioski Skarinou i przesiadka na osiołki. Wizyta na farmie położonej wśród przepięknych gajów cytrusowych, degustacja miejscowych specjałów – wina, mocnej wódki Ziwanii, sera Halloumi, oliwek, Sushuko i zwiedzanie muzeum agroturystycznego. Przejażdżka na osiołkach wśród gajów oliwnych. Powrót na farmę i wieczorny poczęstunek z pokazem tańców ludowych i lekcją tańca przy tradycyjnej muzyce. Wycieczka półdniowa.

Nurkowanie

Dobre szkoły nurkowania znajdują się w głównych kurortach: Limassol, Pafos, Larnaka, Protaras i Ayia Napa. Wiele dużych hoteli ma własne szkoły nurkowania. Większość szkół należy do Professional Association of Dive Instructors, które jest największą na świecie profesjonalną organizacją nurkową. Stowarzyszenie oferuje najlepsze usługi wykwalifikowanych instruktorów, którzy prowadzą kursy nurkowania zależnie od poziomu zaawansowania. Polecane miejsca do nurkowania: Wrak Zenobii w Larnace, rezerwat ryb Akrotiri w Limassol, rafy, ściany i jaskinie, teren zielonych żółwi w okolicach Latchi-Polis-Akamas Penisula, rafy, teren ośmiornic w Protaras (Cyclops Bay).
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |