polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

PELOPONEZ

     

 
STRONA GŁÓWNA
WYSZUKIWARKA OFERT
GRECJA
GRECJA RIW. OLIMP
GRECJA HALKIDIKI
GRECJA PELOPONEZ
KRETA CHANIA
KRETA HERAKLION
RODOS
KOS
KORFU
THASSOS
SANTORINI
HISZPANIA
MAJORKA
COSTA DEL SOL
COSTA BRAVA
IBIZA
TENERYFA
GRAN CANARIA
MAROKO
CHORWACJA
EGIPT
TUNEZJA
TURCJA
BUŁGARIA
CYPR
KRAJE EGZOTYCZNE
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
POGODA
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE

 

Parking przy lotnisku

Parking

 

 

 

 
OPIS WYCIECZEK ORAZ ICH CENY PODAWANA SĄ JEDYNIE INFORMACYJNIE, NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY

 

PROPONOWANE WYCIECZKI

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne, bez biletów wstępu)

ATENY - ok. 54 EUR
Proponujemy Państwu całodzienną wycieczkę do stolicy Grecji - Aten. Zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu miasta, podczas którego obejrzymy między innymi stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie oraz Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Zatrzymamy się również na Placu Konstytucji, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza, pełnią wartę gwardziści w tradycyjnych greckich strojach. Dalej udamy się na zwiedzanie górującego nad miastem wzgórza - Akropolu, zwieńczonego ruinami Partenonu. Przez tysiąc lat skała Akropolis była symbolem miasta - święte wzgórze łączyło w sobie dumę i osiągnięcia starożytnego świata. Akropol, który widzimy dzisiaj, to przede wszystkim zabytki datujące swe powstanie na V wiek p.n.e. Pochodzące z tego okresu kultura, polityka i sądownictwo Aten traktowane są jako najważniejsze źródła cywilizacji europejskiej. Partenon, czyli świątynia patronki Aten, to najsłynniejsza budowla Grecji, której sekrety konstrukcji intrygują nawet współcześnie. Wzniesiona została w latach 447-432 p.n.e. Wewnątrz świątyni znajdował się posąg dłuta Fidiasza, przedstawiający wykonaną ze złota i kości słoniowej boginię - najważniejszy przedmiot kultu antycznych Hellenów. Zobaczymy również świątynię Ateny Partenos, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon, który wzniesiono na prawdziwie mitologicznej ziemi - tutaj Atena i Posejdon mieli rywalizować o przewodnictwo nad skałą Akropolis. Ruiny świątyni do dziś ozdobione są drzewkiem oliwnym - symbolem bogini mądrości. Schodząc ze wzgórza odwiedzimy Odeon Herodosa Attyka oraz Teatr Dionizosa, gdzie odbywały się premiery sztuk słynnych dramaturgów (Sofokles, Eurypides, Arystofanes), a następnie udamy się do Muzeum Akropolu. Spotkanie z Atenami zakończymy spacerem po agorach oraz Place - starej części miasta, słynnej XIX-wiecznej dzielnicy, pełnej atrakcji przygotowanych z myślą o wszelkich gustach i upodobaniach turystów, przybywających do Aten z całego świata.

KALAVRITA - ok. 59 EUR

Całodzienny wyjazd na Półwysep Peloponez do wyjątkowo urokliwej miejscowości - Kalavrita. Miejsce to, znane jest nie tylko z centrum narciarskiego, ale również z wąskotorowej kolejki, która kursuje z położonej 22 km dalej wioski Diakopto. Trasa prowadzi przez góry, tunele, kaniony, nad przepaściami i pod nawisami skalnymi. I choć „wąskotorówka” znana jest głównie Grekom, a w wielu przewodnikach turystycznych wręcz pomijana, przejażdżka pozostaje na długo w pamięci. W trakcie wycieczki odwiedzimy również Jaskinię Jezior, w której oprócz form naciekowych - stalaktytów i stalagmitów, będziemy podziwiać jeziora, które uformowały się kaskadowo i stanowią fenomen tej jaskini. W drodze powrotnej do hoteli zwiedzimy klasztor Mega Spilio, który został wkomponowany w skały.

ARGOLIDA I MYKENY - ok. 55 EUR

Zapraszamy Państwa na całodzienną wycieczkę do Argolidy - zwiedzanie Małej Pętli Argolidzkiej rozpoczniemy od świetnie zachowanego teatru antycznego w Epidauros, słynącego nie tylko ze swojej wielkości, ale przede wszystkim z niezwykłej akustyki, gdzie brzdęk rzuconej monety słychać nawet w najdalszych rzędach. Następnie udamy się do Sanktuarium Asklepiosa - boga sztuki lekarskiej oraz do niezwykle urodziwego miasteczka Nafplio, które niegdyś było stolicą Grecji. Następnie przejazd do starożytnych Myken, będących ośrodkiem kultury mykeńskiej. Zobaczymy między innymi Bramę Lwów, Cytadelę oraz Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona.

MISTRA + JASKINIE DIROS - ok. 57 EUR
Wycieczka całodzienna, którą rozpoczniemy jazdą na południe przez półwysep Peloponezu do Mistry - ufortyfikowanego bizantyjskiego miasta wpisanego na listę UNESCO. Obejrzymy doskonale zachowany zespół architektoniczny obejmujący fortecę, pałac, kościoły i klasztory, wybudowane przez Franków w XII w. Wybrukowane uliczki, średniowieczne domy i kościoły ze świetnie zachowanymi freskami sprawią, iż z łatwością przeniesiemy się do czasów Bizancjum. Następnie przejedziemy do kolejnego, zapierającego dech w piersiach miejsca - Jaskiń Diros, uważanych za jedne z najpiękniejszy na świecie. Pokonując część trasy pieszo, a część łódką, zwiedzimy 1500 m z przeszło 14 km podziemny korytarzy. Polski przewodnik tylko przy zebraniu się odpowiedniej ilości osób.

DELFY - ok. 56 EUR
Całodzienna wycieczka do prastarego miasta leżącego u stóp Parnasu, będącego miejscem pielgrzymek starożytnych Greków. Zwiedzimy trzy najważniejsze części kompleksu - antyczną wyrocznię: Święty Okręg, (ośrodkiem była Świątynia Apollina, gdzie swoją siedzibę miały Pytie, czyli wróżki, Skarbiec Ateńczyków, w którym mieściły się trofea zdobyte podczas bitwy pod Maratonem oraz rzymski teatr), stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie oraz czakram - znany jako jeden z siedmiu cudów świata, obiekt o niezbadanej energii. Wizytę zakończymy w gimnazjonie, gdzie sportowcy przygotowywali się do udziału w wielkich igrzyskach.

REJS NA HYDRĘ I SPETSES (dostępne dla Klientów z Tolo) - ok. 33 EUR
Całodzienny rejs na dwie wyspy należące do archipelagu Sarońskiego - Hydrę oraz Spetses. Spędzimy niezapomniane chwile na wyspie Hydra - chyba jedynym miejscu w Europie, gdzie do dzisiaj jedynym możliwym środkiem komunikacji jest wynajęcie osiołka, a samochody, czy nawet rowery są zakazane. Później popłyniemy na leżące u wejścia do zatoki Argo, Spetses - dawniej "Pityoussa" z uwagi na wielką ilość rosnących tam drzew piniowych, do dnia dzisiejszego nadających miejscu specyficznego, niepowtarzalnego charakteru, gdzie piękne plaże zachęcają do relaksu i zażywania kąpieli słonecznych.

NAFPLIO BY NIGHT (dostępne dla Klientów z Tolo) - ok. 10 EUR
Rejs stateczkiem wycieczkowym z portu w Tolo do dawnej stolicy Grecji Nafplio. Czas wolny w Nafplio na zakupy, wizyty w lokalnych tawernach, wieczorny spacer. Wypłynięcie z Tolo ok. godz. 20:15, powrót do Tolo około godz. 24:00.

WIECZÓR GRECKI - ok. 20 EUR
Zabawa w szalonym rytmie ,,Greka Zorby”. Zapraszamy do wspólnej zabawy w greckim stylu, podczas której będzie okazja do zapoznania się z greckim folklorem oraz delektowania się wspaniałymi lokalnymi potrawami oraz winem. Impreza odbywa sie w tradycyjnej tawernie, gdzie zespół profesjonalnych tancerzy w ludowych strojach przedstawi pokaz regionalnych tańców z Macedonii oraz pozostałej Grecji. W tej miłej atmosferze będzie można zatańczyć Syrtaki, Hasapiko, Tsifteteli. Miłośnikom tradycyjnej greckiej kuchni, dobrej zabawy, bouzuki oraz wina, wieczór grecki z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach). Ich organizatorem jest lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.
 

 

 

   
 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |