polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

WŁOCHY 

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA

Włochy kraj na półwyspie Apenińskim, którego 80% powierzchni zajmują góry. Z północy na południe, przez cały półwysep biegną góry Apeniny, z najwyższym wzniesieniem w części środkowej masywu - w Abruzzach (Corno Grande, 2912 m n.p.m.) oraz licznymi kotlinami. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie.
Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrryńskie, Adriatyckie i Jońskie.


Wenecja jest po prostu wyjątkowa. Zacznijmy od tego, że jest to miasto pieszych, skrojone na ludzką miarę - samochodów w zasadzie tu nie ma, zaś miejsce brzydkich miejskich ukic zajmują czarodziejskie wąziutkie przejścia.Miasto zbudowane zostało na 117 maleńkich wysepkach i połączone jest z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem-dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei. Wokół miasta wije się Grand Canal, wypływając wprost na niezapomniany widok Piazza San Marco z kampanilą (samodzielną dzwonnicą), Pałacem Dożów, bazyliką Św. Marka i eleganckim, pełnym gołębi placem. Most Westchnień łączy pałac z ponurym starym więzieniem, a kołyszące się na falach gondole przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore, i del Redentore.

RzymMiasto, którego nie trzeba rekomendować i którego nie można pominąć podczas pobytu we Włoszech. Jego znaczenie dla kultury światowej jest ogromne.

Jest to kolebka europejskiej cywilizacji, niegdyś stolica jednego z najpotężniejszych imperiów starożytności, stolica świata chrześcijańskiego, miejsce w którym narodziło się tysiące określeń z zakresu prawa, polityki, medycyny, budownictwa, sztuki oraz strategii wojskowych

Watykan - suwerenne państwo kościelne. Bazylika Św. Piotra - największy kościół świata. Wewnątrz wystrój barokowy / XVII w./ Berniniego oraz Pieta dłuta Michała Anioła / XV w./ . Wstęp wolny.Muzea Watykańskie - najbogatsze we Włoszech. Wstęp: 11 000 lirów.
Bazyliki Patriarchalne - Laterańska, Św. Pawła za Murami i St. Maria Maggiore, barokowe, nagrobki papieży. Wstęp wolny.
Koloseum - amfiteatr Flawiuszy z I w.n.e. na 60.000 osób. Wstęp: 10 000 lirów
Forum Romanum - dawny rynek rzymski. Ruiny budowli z IV w. p.n.e.-V w.n.e. Wstęp: 12000 lirów.
Kapitol - wzgórze świątynne z Muzeami Kapitolińskimi / XVI w./ - wstęp 12 000 lirów.
Panteon- świątynia rzymska z II w.n.e. z grobowcami królów Włoch oraz Rafaela Santi. Wstęp wolny.
Fontanna di Trevi - kaskada marmurowych rzeźb z XVIII w.
Plac Hiszpański - plac ze słynnymi z pokazów mody Schodami Hiszpańskimi (169 stopni)


 

Piza Współczesna 90-tysięczna Piza mimo tłumu turystów nie straciła niepowtarzalnego klimatu. Miasto leży nad rzeką Arno, spiętą mostem Ponte di Mezzo.

W Pizie kolorowe kramy z pamiątkami przy Campo dei Miracoli uginają się pod miniaturami Krzywej Wieży. Ale można przebierać także wśród krzywych kubeczków i ozdobnych krzywych flakonów lub zaopatrzyć się w równie pochyłą butelkę alkoholu czy oliwy.

 

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 
 WŁOSKI NIEZBĘDNIK 7 dni

ZWIEDZANIE

Wenecja - perła Adriatyku
Florencja - stolica Toskanii
Rzym, czyli historia imperium
Watykan i audiencja u papieża
Asyż - serce chrześcijańskiej Europy

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Mostu Westchnień oraz Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Wcześnie rano wykwaterowanie, około południa przyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu w Montecatini w okolicach Florencji. Zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, kończąc spacer przy Kolosseum i Łuku Konstantyna. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. Następnie zejście do krypt watykańskich - wizyta na grobie Jana Pawła II. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych obiadokolacja - wieczór włoski w stylowej, rzymskiej restauracji (dodatkowo płatna). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.


Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 13.00)

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Z uwagi na zmiany przepisów dotyczących ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

HOTELE
Wszystkie noclegi w hotelach** (4 noclegi). Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC. Do dyspozycji gości restauracja. Hotele położone są w okolicach miast (30-65 km do centrum): Wenecja/Lido di Jesolo(1), Florencja/Montecatini (1), Rzym/Fiuggi (2). Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).
Kategoria lokalna: **/***

Terminy na zielono to terminy potwierdzone!

Ceny promocyjne, ilość miejsc w promocji ograniczona.

TERMINY (7 dni)  
12.01 - 18.01 1 168 zł ZAPYTAM
26.01 - 01.02 1 205 zł ZAPYTAM
09.02 - 15.02 1 186 zł ZAPYTAM
09.03 - 15.03 1 168 zł ZAPYTAM
16.03 - 22.03 1 168 zł ZAPYTAM
30.03 - 05.04 1 185 zł ZAPYTAM
Dopłata za obiadokolacje (4) 115 zł

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 151 zł.

Dopłata za wyjazd z: Gdynia, Gdańsk, Gorzów Wlkp, Piotrków Tryb. + 80 zł
Dopłata za wyjazd z: Radom, Rzeszów, Tarnów, Szczecin + 120 zł
Dopłata za wyjazd z: Lublin, Białystok, Ostrów Maz. Puławy +140 zł
Dopłata za gwarantowany zwrot kosztów rezygnacji 3% ceny

Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadań kontynentalnych, a za dopłatą kolacje (3), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy statkiem oraz gondolami w Wenecji, lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej w Rzymie, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu ( wraz z kosztami wynajmu lokalnych przewodników oraz przejazdami komunikacją miejską i rejsem gondolami): ok. 105 EUR. Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej.
- seniorów od 65 roku - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji seniora
- nauczycieli z kartą nauczycielską i inwalidów.
Orientacyjny koszt wyżywienia w restauracjach w trakcie realizacji programu ( w tym wieczór włoski): ok. 50 EUR
 

ROZKŁAD JAZDY


„EUROPA POŁUDNIOWA”

TRASA WSCHODNIA
03.30 Białystok, Dworzec PKP przy „Lokomotywie”
05.00 Ostrów Maz., ul. Kościuszki, przystanek przed Kościołem
05.45 Wyszków parking przy rondzie obok mostu
07.30 Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, st. 13
09.30 Radom, Dworzec PKP, „pod zegarem”
10.50 Kielce, Dworzec PKS, stanowisko 18
13.20 Kraków, Dworzec PKS Czyżyny

TRASA CENTRALNA
03.00 Gdynia, parking przy Klubie Marynarki Wojennej (obok Teatru Muzycznego)
03.30 Gdańsk, Dworzec PKS – zatoczka dla autokarów (przed dworcem)
05.30 Grudziądz / Górna Grupa, parking przy barze Jagienka
06.40 Bydgoszcz, Dworzec PKS, stanowiska międzynarodowe
07.50 Toruń, parking koło hotelu Kosmos
08.50 Włocławek, ul. Pułaskiego, przed hotelem Kujawy
11.00 Łódź, Pl. Dąbrowskiego, przy wejściu do Teatru Wielkiego
12.00 Piotrków Tryb, parking przy ul. POW (pomiędzy dworcem PKP i PKS)
13.30 Częstochowa, parking przy motelu Orbis, przy trasie katowickiej

TRASA ZACHODNIA
02.30 Szczecin, ul. Kaszubska, przed Teatrem Lalek „Pleciuga”
04.30 Gorzów Wlkp., parking przed Dworcem PKP
07.00 Poznań Dworzec PKS, stan. międzynarodowe
08.30 Leszno, parking przed stadionem A. Smoczyka, ul. 17 Stycznia
10.30 Wrocław, Dw. PKS ul. Sucha, peron 4 lub 5
12.30 Opole, Dw. PKP (zatoczka dla autokarów)

POŁĄCZENIA ANTENOWE
07.10 Lublin, motel PZMot, ul. Prusa 8 – przy wyjeździe na Warszawę
08.20 Puławy, Hotel Izabela, ul. Lubelska
06.30 Zielona Góra Dw.PKS
10.00 Rzeszów, ul. Piłsudskiego, parking przed Urzędem Wojewódzkim
11.30 Tarnów, parking przed hotelem Tarnovia
02.00 Koszalin, parking naprzeciwko Dw. PKP, ul. Armii Krajowej
03.30 Szczecinek, parking przed Dw. PKP, ul. Dworcowa
04.50 Piła, parking pomiędzy PKP i PKS, ul. Zygmunta Starego

WSZYSTKIE TRASY
14.50 Katowice, przyjazd autokarów z 3 tras, możliwa przesiadka
15.15 wyjazd z Katowic, parking przy ul. Sądowej, 50 m od Pl. Wolności
17.00 Bielsko Biała, Stacja Aral 200 m od Dworca PKP
Uwaga ! Przejazdy na odcinku krajowym (do/z Katowic) mogą być realizowane mikrobusem.
 

 

 

 

 

 

 
WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |