polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

WŁOCHY 10 dni

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA

Włochy kraj na półwyspie Apenińskim, którego 80% powierzchni zajmują góry. Z północy na południe, przez cały półwysep biegną góry Apeniny, z najwyższym wzniesieniem w części środkowej masywu - w Abruzzach (Corno Grande, 2912 m n.p.m.) oraz licznymi kotlinami. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie.
Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrryńskie, Adriatyckie i Jońskie.


Wenecja jest po prostu wyjątkowa. Zacznijmy od tego, że jest to miasto pieszych, skrojone na ludzką miarę - samochodów w zasadzie tu nie ma, zaś miejsce brzydkich miejskich ukic zajmują czarodziejskie wąziutkie przejścia.Miasto zbudowane zostało na 117 maleńkich wysepkach i połączone jest z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem-dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei. Wokół miasta wije się Grand Canal, wypływając wprost na niezapomniany widok Piazza San Marco z kampanilą (samodzielną dzwonnicą), Pałacem Dożów, bazyliką Św. Marka i eleganckim, pełnym gołębi placem. Most Westchnień łączy pałac z ponurym starym więzieniem, a kołyszące się na falach gondole przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore, i del Redentore.

RzymMiasto, którego nie trzeba rekomendować i którego nie można pominąć podczas pobytu we Włoszech. Jego znaczenie dla kultury światowej jest ogromne.

Jest to kolebka europejskiej cywilizacji, niegdyś stolica jednego z najpotężniejszych imperiów starożytności, stolica świata chrześcijańskiego, miejsce w którym narodziło się tysiące określeń z zakresu prawa, polityki, medycyny, budownictwa, sztuki oraz strategii wojskowych

Watykan - suwerenne państwo kościelne. Bazylika Św. Piotra - największy kościół świata. Wewnątrz wystrój barokowy / XVII w./ Berniniego oraz Pieta dłuta Michała Anioła / XV w./ . Wstęp wolny.Muzea Watykańskie - najbogatsze we Włoszech. Wstęp: 11 000 lirów.
Bazyliki Patriarchalne - Laterańska, Św. Pawła za Murami i St. Maria Maggiore, barokowe, nagrobki papieży. Wstęp wolny.
Koloseum - amfiteatr Flawiuszy z I w.n.e. na 60.000 osób. Wstęp: 10 000 lirów
Forum Romanum - dawny rynek rzymski. Ruiny budowli z IV w. p.n.e.-V w.n.e. Wstęp: 12000 lirów.
Kapitol - wzgórze świątynne z Muzeami Kapitolińskimi / XVI w./ - wstęp 12 000 lirów.
Panteon- świątynia rzymska z II w.n.e. z grobowcami królów Włoch oraz Rafaela Santi. Wstęp wolny.
Fontanna di Trevi - kaskada marmurowych rzeźb z XVIII w.
Plac Hiszpański - plac ze słynnymi z pokazów mody Schodami Hiszpańskimi (169 stopni)


 

Piza Współczesna 90-tysięczna Piza mimo tłumu turystów nie straciła niepowtarzalnego klimatu. Miasto leży nad rzeką Arno, spiętą mostem Ponte di Mezzo.

W Pizie kolorowe kramy z pamiątkami przy Campo dei Miracoli uginają się pod miniaturami Krzywej Wieży. Ale można przebierać także wśród krzywych kubeczków i ozdobnych krzywych flakonów lub zaopatrzyć się w równie pochyłą butelkę alkoholu czy oliwy.

 

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 

 
WŁOCHY KLASYCZNE

ZWIEDZANIE

Nocleg tranzytowy na terenie Włoch - Wenecja - perła Adriatyku - Florencja - Stolica Toskanii - Piza - Krzywa Wieża - Rzym - historia Imperium - Neapol – stolica południa - Monte Cassino - cmentarz żołnierzy polskich i klasztor na wzgórzu - Pompeje - zaginione miasto - Watykan i audiencja papieska - Capri – Asyż - miasto św. Franciszka

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię, późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Udine (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km.

Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni/ Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Mostu Westchnień oraz Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich i Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat! Następnie przejazd do Montecatini, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Padwy lub Lukki. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jeden z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego. Czas wolny w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, kończąc spacer przy Kolosseum (podziwiane z zewnątrz) i Łuku Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Neapolu.  Po drodze zwiedzanie Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. Następnie przyjazd do Neapolu – stolicy południa Włoch położonego nad Zatoką Neapolitańską. W programie spacer po starówce miasta oraz Plac Municipio z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Kolejnym punktem programu będą Pompeje - antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 225 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promem na malowniczą wyspę Capri. W programie na Capri: rejs wzdłuż wybrzeża wyspy, wjazd kolejką szynową ok. 400 m n.p.m. do centrum z którego udamy się do kwiecistych ogrodów Augusta, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę, słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały) oraz Łuk Miłości - Arco del Amore.
Po południu wyjazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1350 km).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00).

UWAGA! Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach. Z uwagi na zmiany przepisów dotyczących ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej
- seniorów od 65 roku - bilety gratis za okazaniem dowodu osobistego - dotyczy tylko wykopalisk w Pompejach
- nauczycieli z kartą nauczycielską - bilet ulgowy - dotyczy tylko wykopalisk w Pompejach
- inwalidów - bilety ulgowe/ gratis za okazaniem legitymacji inwalidzkiej ze stopniem upośledzenia.

Uwaga: Podczas pobytu na Capri możliwość skorzystania z kąpieli morskich.
 

TERMINY NA ZIELONE TO TERMINY POTWIERDZONE!

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY (10 dni)  
12.01 - 21.01 1 500 zł ZAPYTAM
26.01 - 04.02 1 517 zł ZAPYTAM
09.02 - 18.02 1 493 zł ZAPYTAM
09.03 - 18.03 1 471 zł ZAPYTAM
16.03 - 25.03 1 471 zł ZAPYTAM
30.03 - 08.04 1 491 zł ZAPYTAM
30.03 - 08.04 1 521 zł ZAPYTAM
13.04 - 22.04 1 511 zł ZAPYTAM
27.04 - 06.05 1 971 zł ZAPYTAM
04.05 - 13.05 1 490 zł ZAPYTAM
11.05 - 20.05 1 490 zł ZAPYTAM
18.05 - 27.05 1 521 zł ZAPYTAM
25.05 - 03.06 1 497 zł ZAPYTAM
01.06 - 10.06 1 540 zł ZAPYTAM
08.06 - 17.06 1 520 zł ZAPYTAM
15.06 - 24.06 1 520 zł ZAPYTAM
22.06 - 01.07 1 525 zł ZAPYTAM
29.06 - 08.07 1 561 zł ZAPYTAM
06.07 - 15.07 1 670 zł ZAPYTAM
13.07 - 22.07 1 639 zł ZAPYTAM
20.07 - 29.07 1 564 zł ZAPYTAM
27.07 - 05.08 1 564 zł ZAPYTAM
03.08 - 12.08 1 564 zł ZAPYTAM
10.08 - 19.08 1 599 zł ZAPYTAM
17.08 - 26.08 1 564 zł ZAPYTAM
24.08 - 02.09 1 564 zł ZAPYTAM
31.08 - 09.09 1 536 zł ZAPYTAM
07.09 - 16.09 1 590 zł ZAPYTAM
14.09 - 23.09 1 544 zł ZAPYTAM
21.09 - 30.09 1 520 zł ZAPYTAM
28.09 - 07.10 1 475 zł ZAPYTAM
05.10 - 14.10 1 453 zł ZAPYTAM
Dopłata za obiadokolacje (6) 185 zł

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 329 zł.

Dopłata za wyjazd z: Gdynia, Gdańsk,Tczew, Gorzów Wlkp, Zielona Góra + 80 zł
Dopłata za wyjazd z: Lublin, Puławy, Piła, Rzeszów, Tarnów, Szczecin + 120 zł
Dopłata za wyjazd z: Białystok, Ostrów Maz. Koszalin, Szczecinek +140 zł
Dopłata za ubezpieczenie zwrotu kosztów rezygnacji 3% ceny

Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (6), program turystyczny jak wyżej, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów biletów wstępu, biletów na rejsy statkiem oraz gondolami w Wenecji, przejazdów komunikacją miejską, promu i rejsu na Capri, lokalnych przewodników, systemu TGS, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz podatków turystcznych. Orientacyjny koszt biletów wstępu (wraz z kosztami wynajmu lokalnych przewodników, przejazdami komunikacją miejską, promem i rejsem na Capri, barki do Wenecji i rejsem gondolami) ok. 190 EUR (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR).

Wycieczki fakultatywne: Lukka 12 EUR, Padwa 10 EUR, wieczór włoski 25 EUR.
 

ROZKŁAD JAZDY


„EUROPA POŁUDNIOWA”

TRASA WSCHODNIA
Białystok, Dworzec PKP przy „Lokomotywie”
Ostrów Maz., ul. Kościuszki, przystanek przed Kościołem
Wyszków parking przy rondzie obok mostu
Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, st. 13
Radom, Dworzec PKP, „pod zegarem”
Kielce, Dworzec PKS, stanowisko 18
Kraków, Dworzec PKS Czyżyny

TRASA CENTRALNA
Gdynia, parking przy Klubie Marynarki Wojennej (obok Teatru Muzycznego)
Gdańsk, Dworzec PKS – zatoczka dla autokarów (przed dworcem)
Grudziądz / Górna Grupa, parking przy barze Jagienka
Bydgoszcz, Dworzec PKS, stanowiska międzynarodowe
Toruń, parking koło hotelu Kosmos
Włocławek, ul. Pułaskiego, przed hotelem Kujawy
Łódź, Pl. Dąbrowskiego, przy wejściu do Teatru Wielkiego
Piotrków Tryb, parking przy ul. POW (pomiędzy dworcem PKP i PKS)
Częstochowa, parking przy motelu Orbis, przy trasie katowickiej

TRASA ZACHODNIA
Szczecin, ul. Kaszubska, przed Teatrem Lalek „Pleciuga”
Gorzów Wlkp., parking przed Dworcem PKP
Poznań Dworzec PKS, stan. międzynarodowe
Leszno, parking przed stadionem A. Smoczyka, ul. 17 Stycznia
Wrocław, Dw. PKS ul. Sucha, peron 4 lub 5
Opole, Dw. PKP (zatoczka dla autokarów)

POŁĄCZENIA ANTENOWE
Lublin, motel PZMot, ul. Prusa 8 – przy wyjeździe na Warszawę
Puławy, Hotel Izabela, ul. Lubelska
Zielona Góra Dw.PKS
Rzeszów, ul. Piłsudskiego, parking przed Urzędem Wojewódzkim
Tarnów, parking przed hotelem Tarnovia
Koszalin, parking naprzeciwko Dw. PKP, ul. Armii Krajowej
Szczecinek, parking przed Dw. PKP, ul. Dworcowa
Piła, parking pomiędzy PKP i PKS, ul. Zygmunta Starego

WSZYSTKIE TRASY
Katowice, przyjazd autokarów z 3 tras, możliwa przesiadka
wyjazd z Katowic, parking przy ul. Sądowej, 50 m od Pl. Wolności
Bielsko Biała, Stacja Aral 200 m od Dworca PKP
Uwaga ! Przejazdy na odcinku krajowym (do/z Katowic) mogą być realizowane mikrobusem.
 

 
WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |