polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

AUSTRIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 
WIEDEŃ I DOLINA WACHAU 5 DNI

 

ZWIEDZANIE

Wiedeń i Dolina Wachau
Dolina Wachau ze względu na swoje unikalne walory widokowe, architektoniczne i kulturowe została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kto ma więcej czasu na delektowanie się szumem fal Dunaju, powinien wybrać się w rejs statkiem.

Trasa wycieczki ok. 1640 km
Wiedeń – Kreuzenstein – Melk – Durnstein

1. dzień
Zbiórka wg informacji zawartych w Tabeli Odjazdów Autokarów. Przejazd non stop do Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja z napojami w cenie. Nocleg. W miarę możliwości czasowych, dla chętnych fakultatywny wyjazd Wiedeń nocą, podczas którego będą mogli się Państwo przyjrzeć jednej z najpiękniejszych stolic europejskich o romantycznej, wieczornej porze, wypić kawę po wiedeńsku, zapoznać się z miastem.

2. dzień
Śniadanie, a po nim całodzienne zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od Ringstrasse – okazałego bulwaru powstałego pod koniec XIX wieku. Obecnie jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Warta zobaczenia jest bogata zabudowa przy Ringstrasse: opera, Teatr Zamkowy, parlament, Nowy Ratusz, Muzeum Historii Sztuki i uniwersytet. Dalej spacer po starówce poprzez najelegantsze ulice, areał Hofburga – dawna zimowa rezydencja Habsburgów, zachwycające dziedzińce – aż do katedry Św. Szczepana – dumy i jednego z symboli miasta. Zbudowana w XIII wieku nosi liczne cechy stylu gotyckiego i barokowego. W jej wnętrzu kryje się monumentalny grobowiec Fryderyka III oraz kilkanaście barokowych ołtarzy, z których najbardziej znanym jest ten z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć św. Szczepana. Następnie czas wolny. Po nim spacer zaułkami miasta, reprezentacyjnymi deptakami starówki, oglądanie kamienic, kościoła i zakonu krzyżackiego, domu Mozarta oraz dzielnicy greckiej. Wjazd na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się kościół Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację (z napojami w cenie) i nocleg.

3. dzień
Śniadanie i drugi dzień zwiedzania Wiednia. Czas na nowoczesną część miasta: Dunaj, budynki ONZ, przejazd koło Prateru, panoramiczne zwiedzanie bajecznego domu Hundertwassera – budynku mieszkalnego będącego przykładem dialogu twórcy z przyrodą. Na tarasach i balkonach domu rośnie wiele gatunków roślin. Budynek jest pomalowany na wiele kolorów, niemożliwością jest znalezienie na jego fasadzie choć jednej linii prostej. Następnie przeniesiemy się do barokowego Wiednia, w którym zachwyci kompleks pałaców Belwederu, ogrody i słynny widok na Stare Miasto. Na zakończenie wizyty w stolicy Austrii, zwiedzanie pałacu Schönbrunn, letniej rezydencji Marii Teresy. W 1996 r. Schönbrunn zostało wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecny, barokowy wystrój został nadany pałacowi za panowania Marii Teresy. Zespół pałacowy otoczony jest wspaniałym ogrodem w stylu francuskim. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i uroczysta kolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie wyjazd wzdłuż Dunaju (Drogą Cesarską) do malowniczej Doliny Wachau. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w bajecznym zamku Kreuzenstein. Zamek zbudowany na wysokim wzniesieniu, otoczony murami obronnymi i fosą robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Zbudowany został pod koniec XIX w. z fragmentów budowli ściąganych z niemal całej Europy. Następnie udajemy się do Melk, gdzie znajduje się barokowy klasztor Benedyktynów. Do obiektów klasztoru należy m.in. biblioteka gromadząca ok. 100 tys. ksiąg w tym ponad tysiąc rękopisów średniowiecznych. Po zwiedzeniu wnętrz klasztoru proponujemy podróż statkiem wzdłuż Dunaju (ok. godzinny rejs) podziwiając wzgórza porośnięte winnicami oraz średniowieczne miasteczka. Zwiedzanie Durnstein gdzie znajdują się ruiny zamku z pięknym widokiem na Dunaj. Zamek ten został wsławiony dzięki historii króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce, który był tu więziony przez Leopolda V Babenberg. Czas wolny. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy piątego dnia we wczesnych godzinach porannych.

Ważne informacje:
1. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: „Wiedeń nocą” ok. 20 €/os.
2. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
3. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą. Szczegóły w Tabeli Odjazdów Autokarów.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENA REZERWACJA
30.04-04.05 od 958 zł ZAPYTAM
24.05-28.05 od 918 zł ZAPYTAM
07.06-11.06 od 918 zł ZAPYTAM
26.07-30.07 od 958 zł ZAPYTAM
16.08-20.08 od 958 zł ZAPYTAM
13.09-17.09 od 918 zł ZAPYTAM

Cena zawiera:
3 noclegi w pensjonacie lub hotelu 2*/3* w okolicach Wiednia, pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, przejazd klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Cena nie zawiera:  Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu podczas zwiedzania ze wstępami i przewodnikami lokalnymi: ok. 115€/os. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Miasta wsiadania do autokaru:  Warszawa, Płock,, Wrocławek, Łódź, Poznań.

Niektóre połączenia odbywają się za dopłatą

 
  WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |