polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

WENEZUELA

     

 
STRONA GŁÓWNA

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
RPA
EGZOTYKA ZWIEDZANIE

WYSZUKIWARKA OFERT

LAST MINUTE

WYCIECZKI FAKULTATYWNE
NURKOWANIE
SZCZEPIENIA

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

ZWIEDZANIE

OFERTY

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
WENEZUELA

Państwo położone w północnej części Ameryki Południowej nad M.Karaibskim i Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Kolumbią, Brazylią i Gujaną oraz z Trynidadem i Tobago w zatoce Paria. W skład Wenezueli wchodzą 72 wyspy położone na M.Karaibskim i Oceanie Atlantyckim. To kraj wielu kontrastów i uderzającego piękna. Na zachodzie wznoszą się ośnieżone szczyty Andów, południe porasta duszna i wilgotna amazońska dżungla. Od wschodu rozciąga się równina Gran Sabana, którą otaczają góry o przedziwnych, spłaszczonych szczytach.
Największą wyspą Wenezueli jest Margarita, mierząca 67 km ze wschodu na zachód oraz 32 km z północy na południe (łącznie ok. 920 km kw.) Leży na północ od 250-tysięcznego miasta Cumana, stolicy stanu Sucre, w odległości 40 km od lądu. W istocie składa się z dwóch, niegdyś odrębnych wysp, obecnie połączonych wąską, sierpowatą ławicą piasku nazywaną La Restinga.
Sezon turystyczny, który trwa tutaj praktycznie cały rok, przyciągają na wyspę mnóstwo turystów nie tylko z Wenezueli, ale i całego świata.
Stolica
Caracas (ok.3,5 mln mieszkańców)
Czas - 5 godzin
Języki
Język urzędowy: hiszpański. W większości obiektach turystycznych można porozumieć się w jęz. angielskim.
Religia
Katolicy (91,7%), protestanci (2%), wyznawcy judaizmu (0,1%)
Waluta
Walutą obowiązującą jest bolivar (VEB) = 100 centimos. W obiegu są monety o nominałach: 5, 25, 50 centiomos i 1, 2, 5, 25, 50, 100, 500 VEB oraz banknoty o wartościach: 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 VEB. Walutę można wymieniać w bankach, ale warto spróbować w hotelu, gdyż niekiedy pobiera on mniejszą prowizję.
Z uwagi na wprowadzoną na początku 2003 r. tymczasową kontrolę obrotu dewizami, przejściowo nieczynne są kantory wymiany walut. Wymiany można dokonywać w bankach. Jednak niektóre hotele i sklepy akceptują płatności dolarami.
Karty kredytowe, bankomaty
Karty płatnicze są szeroko akceptowane. W przypadku czeków podróżnych (ich honorowanie nie jest tak powszechne jak w przypadku kart kredytowych) najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie ich w dolarach, gdyż w ten sposób unikamy dodatkowych prowizji.
Elektryczność
Pamiętajmy, że napięcie płynące w Wenezueli ma 110 V. Urządzenia przywiezione z Polski nie będą działały. Radzimy zaopatrzyć się w adaptery.
Pogoda
Klimat równikowy, wilgotny, przechodzący w północno-wschodniej części kraju w podrównikowy wilgotny.
Średnia temp. w stolicy w styczniu wynosi 19oC, natomiast w lipcu – 21oC.
Na pewno powinniśmy liczyć się z upałami i silnym nasłonecznieniem. Przydatny może okazać się kapelusz i krem ochronny. Oprócz upałów i dużej wilgotności powietrza, na szczytach górskich (ok. 5000 m. n.p.m.) leży śnieg - wybierając się w góry konieczna jest odpowiednio ciepła odzież.
Warunki wizowe
Przy wjeździe do Wenezueli, polscy turyści nie mają obowiązku posiadania wiz przy pobytach do 90 dni.
Wymagane jest przy wjeździe paszport był ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu. W samolocie lub na lotnisku turyści dostaną kartę turystyczną do wypełnienia.
Przy przekroczeniu granicy celnik powinien wbić pieczątkę - sprawdźmy czy to zrobił. Przy wyjeździe z Wenezueli pobierana jest opłata w wysokości 30 USD.
Bez obowiązku celnego do kraju można przywieźć: 200 papierosów i 25 cygar, 2 litry alkoholu. Nie wolno wwozić roślin, warzyw, mięsa.
Zdrowie
Oficjalnie nie są wymagane żadne szczepienia. Jednak z uwagi na okresowe epidemie żółtej febry zaleca się szczepienia przeciw tej chorobie. Turyści mają możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy lekarskiej w szpitalach publicznych (często brak w nich podstawowych środków medycznych i opatrunkowych) lub odpłatnej w szpitalach i ambulatoriach prywatnych. Wizyta w klinice prywatnej kosztuje od 40 do 150 USD, dzień pobytu w szpitalu prywatnym - od 200 do 400 USD. Za dodatkowe usługi medyczne płaci się osobno. Praktycznie wszystkie lekarstwa, łącznie z antybiotykami, można kupić w aptekach bez recepty.
Zakupy ,ceny, sklepy
Orientacyjne ceny:
Kawa: 100 VEB, lokalne piwo: 350 VEB
W restauracji do rachunków doliczany jest najczęściej 10% napiwek
Wynajem samochodów
Nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy. Polskie prawo jazdy jest honorowane przy pobycie nie dłuższym niż 6 miesięcy. Istnieje obowiązek posiadania aktualnego badania lekarskiego, dopuszczającego do prowadzenia pojazdów. Badanie takie można wykonać na miejscu (koszt około 15 USD).
Wypożyczenie samochodu jest bardzo drogie i wynosi 80 USD/dobę.

Adresy i telefony
Ambasada RP
Av. Nicolas Copernico, Qta. „Ambar”
Valle Arriba, Sector Los Naranjos, Caracas
adres pocztowy:
Apartado 62293, Chacao
Caracas 1060-A
tel. (00 58 212) 991 61 67, 991 14 61
fax. (0058 212) 992 21 64
konsul@ambasada.org.ve
www.ambasada.org.ve

POGODA KLIMAT

 WENEZUELA

 

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 
ZWIEDZANIE

AMERYKA POŁUDNIOWA

Wenezuela - Karaibska Księżniczka Ameryki 13 dni

Caracas - stolica Wenezueli
•Wodospady Gran Sabany
•Park Canaima - w środku dżungli
•Delta Orinoko i Caroni - dwie rzeki w jednym korycie.
•Indiańskie wioski na palach
•Wypoczynek na rajskiej Margaricie

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Caracas przez jeden z europejskich portów lotniczych (przesiadka: Paryż lub Amsterdam). Przylot do Caracas, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Caracas - stolicy Wenezueli. Zwiedzanie rozpoczniemy od historycznej części miasta, gdzie udamy się do Panteonu Narodowego, a następnie na Plac Simona Bolivara - wyzwoliciela Wenezueli spod panowania hiszpańskiego. Odwiedzimy Los Proceres, miejsce upamiętniające bohaterów walk o niepodległość, obecnie centrum reprezentacyjne kraju. Po przerwie na lunch odwiedzimy ogród botaniczny słynący ze zbiorów orchidei oraz różnych gatunków palm (w niektórych terminach zamiana ogrodu botanicznego na park Los Proceres z gigantycznymi żółwiami wodnymi). Przejazd na punkt widokowy w dzielnicy Santa Monika, skąd zobaczymy między innymi favele zbudowane na zboczach gór otaczających Caracas. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 70 km.

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Caracas; przelot samolotem do Puerto Ordaz, miasta położonego u zbiegu dwóch rzek Caroni i Orinoko, które połączone z pobliskim San Felix tworzy większą metropolię: Ciudad Guayana. Po przylocie na miejsce możliwość skorzystania z dwugodzinnej wycieczki do pobliskiego naturalnego parku Cachamay (koszt ok. 60 USD), gdzie przepłyniemy łodzią po rzece Caroni, obserwując wyrastające z wody olbrzymie głazy, kaskady wodne, dostojne czaple białe i siwe, kormorany i cari- cari, ptaki polujące na węże. Następnie popłyniemy do Parku La Llovizna, by zakosztować kąpieli w wodnej mgle wodospadu La Llovizna  Jednakże prawdziwej kąpieli zażyjemy na jednej z licznych samotnych plaż na rzece Caroni. Następnym etapem podróży będzie miejsce spotkania dwóch rzek: Orinoko i Caroni. Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobą.  W trakcie wycieczki serwowane są napoje chłodzące i lokalne piwo. Następnie przejazd autobusem do Gran Sabany - krainy wodospadów, złota i diamentów, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miejsc na ziemi. Kolacja i nocleg w prowadzonym przez Indian ośrodku Kamoiran, położonym nad malowniczą rzeczką i przy wodospadzie o tej samej nazwie. (Razem przejazdy ok. 450 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie  malowniczej Gran Sabany – wycieczka fakultatywna do najpiękniejszej części regionu – pod wodospad Aponguao (dodatkowo płatna ok.85$). Rano wyjedziemy jeepmi w kierunku największej osady Indian  Pemonów, gdzie poznamy zwyczaje i kulturę tego plemienia a także wstąpimy na typowy bazar indiański z tutejszym rękodziełem, souvenirami i miejscowym przysmakiem - ostrym sosem z mrówkami bachaco. Możliwość zakupu lokalnych pamiątek oraz skosztowania lokalnych przysmaków. Następnie czas na kąpiele pod wodospadem  i obiad w lokalnej restauracji. Osoby nie biorące udzialu w wycieczce spędzą dzień nad jednym z wodospadów położonych w okolicy ośrodka Kamoiran. Powrót na kolacje i nocleg w ośrodku Kamoiran. (Razem przejazdy ok. 100 km)

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie a następnie udamy się do  wodospadu Kawi. Jest to uroczy zakątek schowany pomiędzy endemiczną roślinnością Gran Sabany, z naturalnym basenem, potokiem z kamiennym dnem i kaskadami, pod którymi warto zakosztować orzeźwiającej kąpieli. Wokół można podziwiać przepiękne storczyki, rosnące tu w stanie naturalnym. Następnie przejazd do wioski Indian Pemon, w okolicy której zobaczymy imponujący, wysoki na 50 m. wodospad Kama Meru. Kolejnym punktem programu będzie San Francisco de Yuruani. Podróż kontynuować będziemy do Jaspisowego Potoku, który jest prawdziwym cudem przyrody. Kolejny postój przy potoku Quebrada Pacheco - relaksująca kąpiel w naturalnych „jacuzzi”, wyżłobionych w kamiennym dnie przez wodę. Dalszy przejazd do jednej z najbardziej wysuniętych na południe miejscowości Santa Elena, o brazylijskim charakterze z racji położenia tuż przy granicy z Brazylią. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Razem przejazdy ok. 150 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Luepa, fakultatywna wycieczka samolotowa ( dodatkowo płatna 365 USD) do Parku Canaima (jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi – lista UNESCO), przelot małym samolotem i awionetką. W trakcie tej „podróży do źródeł” podziwiać można najstarsze formy geologiczne Ziemi oraz bogatą florę i faunę dżungli tropikalnej. Z okien samolotu doskonale widoczne są mistyczne góry stołowe Tepuj.  Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z największym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m, tj. 16 razy wyższy od Niagary). Przeżyjemy równie ekscytującą podróż do wodospadu El Sapo i El Hacha (dla odważnych przejście pod tym wodospadem pod opieką przewodników). Lunch w najładniejszym ośrodku w parku Canaima, następnie przelot do Puerto Ordaz. Pozostała część grupy podróżować będzie autokarem w kierunku Puerto Ordaz. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ordaz. (Razem przejazdy ok. 200 km lub 500 dla klientów niekorzystających z przelotu)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Boca de Uracoa, skąd odbędziemy około godzinną przejażdżkę łodziami po kanałach Delty Orinoko, podziwiając bogactwo tego naturalnego ogrodu botanicznego. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać kajmany, kapibary, różne gatunki małp, tukany, kolibry czy przepiękne ibisy szkarłatne. Podróż zakończymy w zbudowanym na palach Lodge Bujana (lub podobnym - należy spakować najpotrzebniejsze rzeczy w bagaż podręczny, gdyż przez dwie noce nie będziemy mieć kontaktu z autokarem). Dla chętnych lunch (ok. 10 USD). Po lunchu popłyniemy do wioski Indian Warao - „ludzi rzeki”. Powrót do lodge na kolację. Nocleg w dwuosobowych, drewnianych domkach (z łazienkami), usytuowanych w niezwykle dzikim i pięknym zakątku dżungli, do którego cywilizacja naszych czasów jeszcze nie dotarła. Architektura domków jest typową dla regionu Delty i harmonijnie współgra z otaczającą ją przyrodą, a panująca wokół cisza, przerywana jedynie odgłosami żyjących tu zwierząt, sprzyja relaksowi. Dla chętnych wieczorna wyprawa na poszukiwanie kajmanów, przeprawa czółnami indiańskimi po kanałach Delty. (Razem przejazdy ok. 150 km)

Dzień 8
Przed śniadaniem, o wschodzie słońca gorąco polecamy obserwację budzącej się do życia dzikiej przyrody z tarasów lodge. Śniadanie, a następnie dalsze zwiedzanie Delty Orinoko. Popłyniemy do największej osady tutejszych Indian, możliwość zakupu ciekawych pamiątek, miedzy innymi niezwykle wytrzymałych hamaków palmowych, rzeźb z drzewa balsa czy licznych ozdób z fasoli. Obiad zjemy w plenerze a następnie udamy się na krótką wycieczkę po dżungli. Zobaczymy ciekawe rośliny, które pomagają człowiekowi przetrwać w tym trudnym terenie. Ten pełen atrakcji dzień zakończymy połowem piranii i zachodem słońca, który podziwiać będziemy z naszych łodzi. Powrót do ośrodka na kolację i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu udamy się w drogą powrotną do przystani Boca de Uracoa. Tam  czekać będzie nasz autobus którym udamy się na lotnisko, przelot na Margaritę. Transfer do wybranego hotelu, po południu czas wolny na plażowanie, kolacja i nocleg. (Razem przejazdy ok. 150 km)

Dzień 10-11
Wypoczynek na wyspie Margarita. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia zgodnie z formułą wybranego na pobyt hotelu). Ponadto istnieje możliwość skorzystania z następujących wycieczek:

Diverland – przejazd do centrum rozrywki połączonego z mini zoo znajdującego się w Porlamar. Pływanie z delfinami to 30 - 40 minutowy program, podczas którego uczestnicy wycieczki pod okiem instruktora bawią się  z trzema sympatycznymi zwierzakami. W programie jest między innymi pływanie z delfinem trzymając się jego płetwy. Istnieje możliwość zakupu zdjęć i filmów robionych podczas zabawy.

Park Narodowy Los Roques (wycieczka lotnicza)

Archipelag Wysp Los Roques (Wenezuela) to wciąż mało znane, ale zaliczane do najpiękniejszych miejsc na Morzu Karaibskim. Archipelag składa się z kilkunastu niewielkich, w większości bezludnych wysepek, ślicznych raf koralowych, białych plaż i lagun w najpiękniejszym odcieniu błękitu i turkusu. Wizytówką Los Roques jest architektura niedużych, bajecznie kolorowych, karaibskich domów i ulice wysypane białym piaskiem zamiast chodników. W cenę wycieczki wliczony jest transfer na lotnisko, przelot samolotem Margarita – Los Roques – Margarita, nocleg w typowej karaibskiej pousada, przewodnik, całodzienne wyżywienie, rejs katamaranem, snorkelling. Dodatkowo płatne: wstęp do Parku Narodowego Los Roques, taxa lotniskowa, wypożyczenie maski do nurkowania.

La Restinga – wyprawa  do Parku Narodowego o tej samej nazwie. Rozlewiska słonej wody to podstawa rozwoju wiecznie zielonych lasów namorzynowych, należących do najbogatszych ekosystemów Ziemi. Występuje tu wielkie bogactwo fauny i flory (wiele gatunków ptaków, koniki morskie,  mnóstwo ryb i miliony ostryg. Po zakończeniu rejsu łodzią czas wolny na plażowanie, a w drodze powrotnej zakupy rękodzieła i degustacja cocady.

Dzień 12
Wykwaterowanie z hotelu na Margaricie, a następnie transfer na lotnisko w Porlamar, przelot do Caracas i lot powrotny do Polski (przez jeden z europjeskich portów lotniczych). Dokładne godziny zbiórki poda Rezydent Rainbow Tours na miejscu.

Dzień 13
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przed i po sezonie oraz w terminie sylwestrowym część atrakcji może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych – (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady.

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !
Terminy w kolorze zielonym oznaczają imprezy potwierdzone.

TERMINY CENA REZERWACJA
02.11 - 14.11 6 640 zł ZAPYTAM  
14.11 - 26.11 6 640 zł ZAPYTAM
21.11 - 03.12 6 847 zł ZAPYTAM
28.11 - 10.12 7 339 zł ZAPYTAM
28.12 - 09.01 8 010 zł ZAPYTAM
06.01 - 18.01 7 089 zł ZAPYTAM
15.01 - 27.01 7 760 zł ZAPYTAM
20.01 - 01.02 7 232 zł ZAPYTAM
26.01 - 07.02 7 360 zł ZAPYTAM
28.01 - 09.02 7 231 zł ZAPYTAM
03.02 - 15.02 6 960 zł ZAPYTAM
04.02 - 16.02 6 960 zł ZAPYTAM
10.02 - 22.02 6 982 zł ZAPYTAM
17.02 - 01.03 6 810 zł ZAPYTAM
24.02 - 08.03 7 481 zł ZAPYTAM
03.03 - 01.03 6 710 zł ZAPYTAM
10.03 - 22.03 6 982 zł ZAPYTAM
20.03 - 01.04 6 610 zł ZAPYTAM
07.04 - 19.04 6 939 zł ZAPYTAM
22.04 - 04.05 6 939 zł ZAPYTAM
28.04 - 10.05 6 939 zł ZAPYTAM
01.05 - 13.05 6 939 zł ZAPYTAM
Cena obejmuje przelot samolotem rejsowym do Wenezueli - Caracas (przez jeden z europejskich portów lotniczych), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Caracas - Puerto Ordaz - Porlamar - Caracas, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 8 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (większość posiłków z napojami, lokalne świeżo wyciskane soki, woda), obiad w logde wg programu oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na wyspie Margarita (wyżywienie jak w opisach obiektów), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), podatków wylotowych z Porlamar i Caracas, razem ok. 80 USD; dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników, bagażowych i napiwków, łącznie - ok. 80 USD.


 
 WARUNKI UCZESTNICTWA

Wenezuela i Brazylia - z nurtem Amazonki, z szumem wodospadów 16 dni

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie.  Przelot do Caracas przez jeden z europejskich portów lotniczych (przesiadka: Paryż lub Amsterdam). Przylot do Caracas, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Caracas - stolicy Wenezueli. Zwiedzanie rozpoczniemy od historycznej części miasta, gdzie udamy się do Panteonu Narodowego, a następnie na Plac Simona Bolivara - wyzwoliciela Wenezueli spod panowania hiszpańskiego. Odwiedzimy Los Proceres, miejsce upamiętniające bohaterów walk o niepodległość, obecnie centrum reprezentacyjne kraju. Po przerwie na lunch odwiedzimy ogród botaniczny słynący ze zbiorów orchidei oraz różnych gatunków palm (w niektórych terminach zamiana ogrodu botanicznego na park Los Proceres z gigantycznymi żółwiami wodnymi). Przejazd na punkt widokowy w dzielnicy Santa Monika, skąd zobaczymy między innymi favele zbudowane na zboczach gór otaczających Caracas. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 70 km.

Dzień 3
Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Puerto Ordaz (lunch box). Następnie przejazd w kierunku Gran Sabany - krainy wodospadów, złota i diamentów. Przejazd do Parku Cachamay gdzie zobaczymy zjawisko bifurkacji dwóch rzek: Orinoko i Caroni. Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobą. Następnie będziemy podziwiać wyrastające z wody olbrzymie głazy, kaskady wodne przy wodospadzie La Llovizna. Przy odrobinie szczęścia można tutaj spotkać czaple siwe, kormorany i cari-cari, ptaki polujące na węże. Kolacja i nocleg w prowadzonym przez Indian ośrodku Kamoiran, położonym nad malowniczą rzeczką i przy wodospadzie o o tej samej nazwie. Przejazd ok. 450 km.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie regionu Le Gran Sabana (Park Narodowy Canaima uważany jest za największą atrakcje geoturystyczną Ameryki Płd. – lista UNESCO), które rozpoczniemy od wizyty przy wodospadzie Kawi i zakończymy przy wodospadzie Golondrina. Kawi to uroczy zakątek schowany pomiędzy endemiczną roślinnością Gran Sabany, z naturalnym basenem, potokiem z kamiennym dnem i kaskadami. Pod tym wodospadem proponujemy zakosztować orzeźwiającej kąpieli. W miarę możliwości wstąpimy do szkoły Indian Pemon. Wycieczka fakultatywna (płatne ok.80$) do najpiękniejszej części regionu – pod wodospad Apongwao i Pozo de Enomorados (przejazd jeepami, przeprawa łodzią, spotkanie z Indianami, ciekawostki przyrodnicze, między innymi ciekawe okazy bromelii, rośliny owadożerne, w cenie obiad z napojami i degustacja pieczonych mrówek bachaco). Powrót do ośrodka na kolację i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 100 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wizyta przy wodospadach Kama i Arapan Meru, gdzie uskoki skalne tworzą rodzaj naturalnego jacuzzi (możliwa kąpiel, należy zabrać bawełniane skarpety). Kolejnym punktem programu będzie San Francisco de Yuruani - wioska indiańska, nieopodal której wstąpimy na typowy bazar indiański z tutejszym rękodziełem, souvenirami i miejscowym przysmakiem - ostrym sosem z termitów. Przejazd do Boa Vista w Brazylii (główny bagaż zostanie w hotelu na terenie Wenezueli, należy zabrać bagaż podręczny na dwa dni). Odprawa paszportowa na granicy wenezuelsko - brazylijskiej (konieczne ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze). Zakwaterowanie w hotelu w Boa Vista. Po drodze zatrzymamy się na degustację soków z egzotycznych owoców tropikalnych, skosztujemy między innymi tamarindo, cupacau, guarana czy słynne acai. Kolacja i nocleg w hotelu. W tym dniu przejedziemy ok. 150 km.

Dzień 6
Transfer na lotnisko i przelot z Boa Vista do Manaus (śniadanie w postaci lunch boxu). Zwiedzimy Manaus, stolicę Amazonii i strategiczny punkt tego regionu. Manaus zamieszkuje ponad milionowa populacja ludności, jest ważnym międzynarodowym portem morskim. Odwiedzimy tu: Mercado Municipal-lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem, pamiątkami, ale przede wszystkim jest to targowisko gdzie można nabyć prawie wszystko poczynając od wszelkiego rodzaju egzotycznych owoców, aromatycznych ziół, na produktach elektronicznych skończywszy. Nieopodal znajduje się Porto Flutuante (Pływający Port) - skonstruowany przez angielskich inżynierów w 1902 roku. Dalej przejedziemy nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej; neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku, która jako miejsce reprezentacyjne zyskała przepiękny wystrój. Wczesnym popołudniem po około półgodzinnej przejażdżce regionalną łodzią, dotrzemy do miejsca zakwaterowania w dżungli, tzw. lodge w Amazonii (Klienci zostaną zakwaterowani w pok. 2os. z łaz. o komfortowym wyposażeniu, na terenie ośrodka naturalne baseny oraz plaża nad rzeką. W tym miejscu, przy odrobinie szczęścia można spotkać papugi, makaki, leniwce.). Lunch, obserwacja dżungli, wieczorna wyprawa łodziami w poszukiwaniu kajmanów, następnie kolacja i nocleg w lodge. W tym dniu przejedziemy ok. 50 km.

Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka łódkami na spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie, jednakże ich wody o odmiennej barwie nie mieszają się ze sobą. Następnie udamy się z wizytą do typowej indiańskiej chaty, gdzie będzie możliwość zakupu regionalnych pamiątek. Obiad w restauracji położonej w amazońskiej dżungli. Po południu powrót do lodge oraz czas wolny lub możliwość wzięcia udziału w wycieczce opcjonalnej, w trakcie której będziemy mogli podziwiać typowe dla tego rejonu rośliny wodne zwane roślinami „Królowej Wiktorii”. Okrągłe, unoszące się na wodzie liście tych roślin mogą mieć średnicę nawet do 3 m, a ich łodygi osiągają długość ok. 7-8 m. W trakcie wycieczki będzie czas na połów piranii wraz z tubylcami oraz wizytę w pływających wioskach indiańskich tej części Amazonii (dodatkowo płatne ok. 85 USD w tym degustacja zupy z piranii lub żółwia). W większości terminów (w zależności od stanu wód wycieczka zostanie poszerzona o safari z różowymi delfinami. Te niezwykle inteligentne i przyjazne człowiekowi ssaki występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają, można je karmić i fotografować (dopłata za rozszerzenie wycieczki fakult. wynosi ok. 15-20 USD). Powrót do lodge, nocleg. W tym dniu przepłyniemy ok. 120 km.

Dzień 8
Po śniadaniu udamy się do rezerwatu małp, prowadzonego przez rządową organizację IBAMA, gdzie umieszczane są zwierzęta konfiskowane z nielegalnego handlu. Tu przechodzą kwarantannę, są leczone pod okiem weterynarzy i w dobrej kondycji wypuszczane z powrotem do dżungli. Będziemy mogli obserwować małpy podczas ich karmienia, robić fotografie. Należy pamiętać, ze zwierzęta te żyją na wolności, zatem w zależności od możliwości obserwacja ssaków może być przeniesiona na inny dzień pobytu w dżungli. Transfer na lotnisko, lot powrotny do Boa Vista. Przejazd do Santa Elena, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
W tym dniu przejedziemy ok. 260 km.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Jaspisowego Potoku, który jest prawdziwym cudem przyrody - całe dno kaskady składa się z niezwykłego, mieniącego się w słońcu, czerwonego jaspisu.
Wycieczka samolotowa (obligatoryjna, dodatkowo płatna 365 USD) do Parku Canaima (jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi – lista UNESCO), przelot małym samolotem i awionetką. W trakcie tej „podróży do źródeł” podziwiać można najstarsze formy geologiczne Ziemi oraz bogatą florę i faunę dżungli tropikalnej. Z okien samolotu doskonale widoczne są mistyczne góry stołowe Tepuj. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z największym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m, czyli 16 razy wyższy od Niagary). Przeżyjemy równie ekscytującą podróż do wodospadu El Sapo i El Hacha (dla odważnych przejście pod tym wodospadem pod opieką przewodników). Lunch w najładniejszym ośrodku w parku Canaima, następnie przelot do Tucupita, skąd łodziami, po kanałach Delty Orinoko dotrzemy do naszego ośrodka (należy spakować najpotrzebniejsze rzeczy w bagaż podręczny gdyż przez dwie noce nie będziemy mieć kontaktu z autokarem). Towarzyszyć nam będą odgłosy małp wyjców, krzykliwych papug czy subtelny gwizd tukana. Podróż zakończymy w zbudowanym na palach lodge Bujana (lub podobnym), kolacja, nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 200 km.

Dzień 10
O wschodzie słońca, dla chętnych, krótka wycieczka czółnami indiańskimi po kanałach Delty. Będzie to doskonała okazja do obserwowania budzącej się do życia dzikiej przyrody. Powrót do campu na śniadanie, a następnie dalsze zwiedzanie Delty Orinoko – krótka wycieczka do dżungli , Dla chętnych lunch (za dopłatą ok. 10 USD). Po lunchu popłyniemy do wioski Indian Warao - „ludzi rzeki” - możliwość zakupu oryginalnych pamiątek wykonanych z drzewa balsa, włókien palmy Morich, czy kolorowych nasion. Powrót do lodge na kolację, po kolacji zapraszamy do miłego spędzenia wieczoru w rytmach salsy czy merengue.

Dzień 11
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i podróż powrotna łodziami do Boca de Uracoa, gdzie będzie na nas czekać autokar. Następnie przejazd do Puerto Ordaz. Wylot z Puerto Ordaz na wyspę Margarita, transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. W tym dniu przejedziemy ok. 180 km.

Dzień 12 - 14
Wypoczynek na Margaricie. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia zgodnie z formułą wybranego hotelu). Dla chętnych wycieczki fakultywne:

Diverland – przejazd do centrum rozrywki połączonego z mini zoo znajdującego się w Porlamar. Pływanie z delfinami to 30 - 40 minutowy program, podczas którego uczestnicy wycieczki pod okiem instruktora bawią się z trzema sympatycznymi zwierzakami. W programie jest między innymi pływanie z delfinem trzymając się jego płetwy. Istnieje możliwość zakupu zdjęć i filmów robionych podczas zabawy.

Park Narodowy Los Roques (wycieczka lotnicza)

Archipelag Wysp Los Roques (Wenezuela) to wciąż mało znane, ale zaliczane do najpiękniejszych miejsc na Morzu Karaibskim. Archipelag składa się z kilkunastu niewielkich, w większości bezludnych wysepek, ślicznych raf koralowych, białych plaż i lagun w najpiękniejszym odcieniu błękitu i turkusu. Wizytówką Los Roques jest architektura niedużych, bajecznie kolorowych, karaibskich domów i ulice wysypane białym piaskiem zamiast chodników. W cenę wycieczki wliczony jest transfer na lotnisko, przelot samolotem Margarita – Los Roques – Margarita, nocleg w typowej karaibskiej pousada, przewodnik, całodzienne wyżywienie, rejs katamaranem, snorkelling. Dodatkowo płatne: wstęp do Parku Narodowego Los Roques, taxa lotniskowa, wypożyczenie maski do nurkowania.

La Restinga – wyprawa do Parku Narodowego o tej samej nazwie. Rozlewiska słonej wody to podstawa rozwoju wiecznie zielonych lasów namorzynowych, należących do najbogatszych ekosystemów Ziemi. Występuje tu wielkie bogactwo fauny i flory (wiele gatunków ptaków, koniki morskie, mnóstwo ryb i miliony ostryg. Po zakończeniu rejsu łodzią czas wolny na plażowanie, a w drodze powrotnej zakupy rękodzieła i degustacja cocady.

Dzień 15
Wykwaterowanie z hotelu na Margaricie a następnie transfer na lotnisko w Porlamar, przelot do Caracas i lot powrotny do Polski (przez jeden z europjeskich portów lotniczych). Dokładne godziny zbiórki poda rezydent Rainbow Tours na miejscu.

Dzień 16
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie (zwłaszcza jeśli chodzi o zwiedzanie Parku Narodowego w Manaus). Przed i po sezonie oraz w terminie sylwestrowym część atrakcji może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych – (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady. Na terenie Amazonii konieczne jest ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze (w żółtej książeczce Sanepidu).

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !
Terminy w kolorze zielonym oznaczają imprezy potwierdzone.

TERMINY CENY REZERWACJA
06.11 - 21.11  9 860 zł ZAPYTAM
19.11 - 04.12 9 891 zł ZAPYTAM
28.12 - 12.01 11 489 zł ZAPYTAM
11.01 - 26.01 10 290 zł ZAPYTAM
19.01 - 03.02 10 721 zł ZAPYTAM
27.01 - 11.02 10 060 zł ZAPYTAM
29.01 - 13.02 10 139 zł ZAPYTAM
05.02 - 20.02 10 010 zł ZAPYTAM
07.02 - 22.02 10 211 zł ZAPYTAM
12.02 - 27.02 9 989 zł ZAPYTAM
19.02 - 06.03 10 460 zł ZAPYTAM
10.03 - 25.03 9 810 zł ZAPYTAM
18.03 - 02.04 9 791 zł ZAPYTAM
05.04 - 20.04 10 141 zł ZAPYTAM
26.04 - 11.05 10 141 zł ZAPYTAM


Cena obejmuje przelot samolotem rejsowym do Wenezueli - Caracas (przez jeden z europejskich portów lotniczych), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Caracas - Puerto Ordaz - Boa Vista - Manaus - Boa Vista oraz Puerto Ordaz - Margarita - Caracas, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 10 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunch w logde w Brazylii (do większości posiłków napoje, lokalne soki) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu na wyspie Margarita (wyżywienie jak w opisach obiektów), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), podatków wylotowych z Caracas, Manaus i Porlamar (razem ok. 80 USD); dodatkowych posiłków i napojów oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, napiwków, bagażowych, lokalnych przewodników - ok. 90 USD.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |