Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

Tajlandia i Kambodża

 

 

 

Bangkok - Kanchanaburi - Ayutthaya - Siem Reap - Pattaya - Bangkok
 

Długość objazdu:
Tajladnia - Kambodża ok. 1290 km: Bangkok – Kanchanaburi ok. 250 km., Kanchanaburi – Ayutthaya ok. 290 km., Ayutthaya – Siem Reep ok. 400 km., Siem Reep – Pattaya ok. 350 km.

1 dzień
Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowisku odpraw B.P. według informacji zawartych w tabeli lotów (prosimy o potwierdzenie godzin lotu na dwa dni przed datą wylotu). Wylot samolotu do Bangkoku. Powitanie na lotnisku w Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu *** w Bangkoku. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu wyjazd na całodniowe zwiedzanie największych atrakcji Bangkoku. Wielki Pałac należący do najbardziej oszałamiających tajlandzkich zabytków i do największych cudów Azji. Na terenie zespołu swiątynnego i pałacu znajduje się kilka innych budowli i swiętych obiektów, stanowiących przegląd architektury całego kraju. Po zwiedzaniu istnieje możliwość zjedzenia lunchu (we własnym zakresie). W dalszej częsci dnia istnieje możliwość udziału w opcjonalnej wycieczce kanałami dawnej stolicy Tajlandii - Thonburi Klong. Thonburi jest dzielnica gdzie ludzie mieszkają w drewnianych chatach zbudowanych na palach nad kanałami. Póznym popołudniem możliwość zjedzenia obiadu (we własnym zakresie). Odpoczynek i nocleg w hotelu w Bangkoku.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd z Bangkoku w kierunku Damnuen Saduak - miejscowości, w której znajduje sie słynny pływajacy targ. Wycieczka łodzia kanałami targu, możliwość zrobienia zakupów, zjedzenia lunchu (we własnym zakresie). W dalszej czesci przejazd do Kanchanaburi, gdzie znajduje sie słynny „most na rzece Kwai” znany z fi lmu Davida Leana; Cmentarz wojenny - miejsce spoczynku prawie 7000 tysiecy alianckich jenców oraz muzemu Wojenne JEATH. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Kanchanaburi nad brzegiem rzeki Kwai, zakwaterowanie, nocleg. Możliwość udziału w trekkingu na słoniach (za dodatkowa opłata).

4 dzień
Po śniadaniu przejazd w kierunku Ayutthaya, dawnej stolicy Królestwa Siam i pozostałości po najwiekszym na świecie mieście z XVII w. Zobaczymy m.in. Wat Phra Sri Sanphet – niegdyś najwiśkszą światynie miasta, a obecnie jeden z najważniejszych zabytków, Wat Phra Mahathat - Swiatynie Wielkich Relikwii, Wat Yai Chaimongkol - siedzibe buddyjskich mniszek, której atrakcją jest posąg lezacego Buddy, oraz Viharn Phra Mongkol Bophit - przepiękny budynek z jednym z największych i najbardziej czczonych posagów Buddy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Kambodża, do miejscowości Aranyaprathet. Odprawa graniczna a następnie przejazd do Siem Reap. Zakwaterowanie w hotelu *** i nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie najwspanialszego świadectwa potęgi Imperium Khmerów - zespołu światynnego Angkor Wat. Zwiedzenie zabytków: Południowej bramy Angkor Thom, Swiatyn Bayon, Baphoon, tarasów „Słoni” oraz „Tredowatego Króla”. Możliwość zjedzenia lunchu w lokalnej restauracji (we własnym zakresie). Po południu wizyta w ruinach świątyni Tha Prohm (znanej z fi lmu Tomb Raider) oraz największej i najwspanialszej swiątyni Khmerów – Angkor Wat. Póznym popołudniem wejście na wzgórze Phnom Bakheng, skąd podziwiac można wspaniała panoramę kompleksu Angkor oraz zachód słońca. Powrót do hotelu, odpoczynek i nocleg.

7 dzień
Po śniadaniu czas wolny i spacer po Siem Reap lub opcjonalnie możliwość zwiedzania pływajacej wioski na jeziorze Tonle Sap - największym jeziorze na Półwyspie Indochinskim. Po południu zwiedzanie miasta, lokalnej fabryki i szkoły szwalniczej, powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem opcjonalny udział w pokazie tanców khmerskich Apsara Dance połączony z kolacja.

8 dzień
Po śniadaniu przejazd do Pattaya, zakwaterowanie w hotelu, zgodnie z wybraną opcją zakwaterowania. Nocleg.

9 - 14 dzień
Wypoczynek w miejscowości Pattaya. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

15 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko w Bangkoku, wylot do Polski.

Ważne informacje:
Prosimy o potwierdzenie godziny wylotu 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Podczas imprezy Tajlandia – Kambodża ilość noclegów w Bangkoku, w trakcie objazdu oraz podczas pobytu w wybranym hotelu może ulec zmianie. Impreza może być realizowana zamiennie i jest uzależniona od Organizatora.

Dodatkowo płatne w trakcie trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, napiwki, koszt ok. 140 USD

Uwaga!:
Obywatele RP wyjeżdżający na imprezy organizowane na terytorium Tajlandii zobowiązani są do posiadania ważnej wizy turystycznej, dwukrotnego przekroczenia granicy. Wiza ważna jest 3 miesiące od daty jej wystawienia, można ją uzyskać w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie (rekomendowane). Do jej otrzymania niezbędne są: 1 wypełniony wniosek wizowy, paszport ważny minimum 6 miesięcy (licząc od daty powrotu z Tajlandii) z minimum 1 wolną stroną,1 zdjęcie, opłata: ok. 200 PLN (wiza dwukrotnego wjazdu do Tajlandii). Przy wyrabianiu wiz na przejściach granicznych (lotnisko w Bangkoku oraz wjazd do Tajlandii z Kambodży): paszport ważny minimum 6 miesięcy (licząc od daty powrotu z Tajlandii) z minimum 1 wolna stroną, 2 zdjęcia, w sumie ok. 2000 BHT (ok. 60 USD). Wizę do Kambodży uzyskuje się tylko na granicy Tajlandii z Kambodża. Do jej wystawienia potrzebne będą: 2 zdjęcia, wniosek wizowy. Koszt wizy ok. 30 USD.

 


 

Hotel Welcome Jomtien 3*

Położenie
Hotel położony w południowej części miejscowości Pattaya, ok. 350 m od piaszczystej plaży Jomtien (przejście na plażę przez ulice), ok. 10 minut spacerem od głównej promenady, ok. 15 minut od centrum miasta oraz ok. 123 km od międzynarodowego lotniska w Bangkoku.

Otoczenie
Hotel Welcome Jomtien ulokowany jest w spokojnej okolicy w pobliżu piaszczystej plaży Jomtien. Leżaki i parasole na plaży za dodatkową opłata. Z hotelu z łatwością można dostać się do centrum miejscowości Pattaya, korzystając z taksówek lub lokalnego transportu.

Pokoje
Udostepnia 382 klimatyzowane pokoje w tym 1-, 2- osobowe z możliwością dostawki. Pokoje przestronne, wszystkie wyposażone w łazienkę, indywidualnie sterowana klimatyzacje, telefon, TV SAT, minibar (zawartość dodatkowo płatna), balkon, dostęp do internetu (dodatkowo płatny).

Restauracje

Na terenie hotelu, dla Gości dostępna jest restauracja główna, gdzie podawane są posiłki w formie bufetu. Dodatkowo w hotelu znajduje się bar.

Posiłki
Śniadania (BB) w formie bufetu. Napoje typu: kawa, herbata, soki do śniadania wliczone w cene. Obiadokolacje (HB) podawane w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).

Rozrywka
W sezonie hotel orgaznizuje wieczorne animacje np: pokazy, występy czy muzyka na żywo. W okolicy hotelu znajdują się bary, puby i lokalne restauracje.

Sport
Hotel oferuje rozległy basen oraz bilard, korty tenisowe, centrum fitness, saunę, jacuzzi, centrum Spa, a także masaże oraz liczne zabiegi relaksacyjno - lecznicze. Istnieje mozliwość uprawiania sportów wodnych (za dodatkową opłatą).

Usługi
Dla Gości obiekt udostępnia: restaurację, salę konferencyjne, sklep z pamiątkami, parking, sejf (dodatkowo płatny), basen (leżaki i parasole przy basenie bezpłatne).

Dla najmłodszych
Dla najmłodszych na terenie hotelu znajduje się basen oraz mini - klub.

Warto wiedzieć
Doba hotelowa kończy się o godz. 12:00
Akceptowane karty kredytowe: Visa, Master Card
Oficjalna kategoria lokalna hotelu ***
Kontakt Tel. 0066 0 382 327 0115
www.welcome.co.th

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

02.11-16.11 5255 zł ZAPYTAM
30.11-14.12 5327 zł ZAPYTAM
14.12-28.12 6411 zł ZAPYTAM
28.12-11.01 6766 zł ZAPYTAM
11.01-25.01 5437 zł ZAPYTAM
25.01-08.02 5542 zł ZAPYTAM
 

Cena obejmuje:
-7 noclegów podczas pobytu
-14 śniadań
-przelot samolotem
-transfer lotnisko-hotel-lotnisko
-ubezpieczenie KL, NW i bagażu
-opieka polskojęzycznego rezydenta i pilota
-7 noclegów w hotelach *** na trasie objazdu
-opłaty lotniskowe

Cena nie obejmuje:
-Dodatkowo płatne w trakcie trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, napiwki, koszt ok. 140 USD
 

Dalekie podroze lato 2016 Image Banner 750 x 100

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

Oferta SKY BAR - menu pokładowe w samolotach typu DREAMLINER!

 

    WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE