Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

TAJLANDIA-BIRMA

 

 

 

Bangkok i Szmaragdowy Budda - Mandalay i Amarapura - Miasto nieśmiertelności Yangon i świątynia Shwedagon - Bagan i wulkaniczna Góra Popa - Magiczne jezioro Inle - pobyt w Jomtien/ Pattayi lub Rayong

Dzień 1
Wylot samolotem czarterowym do Bangkoku (z międzylądowaniem w jednym z krajów Półwyspu Arabskiego). Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko B.P.

Dzień 2
Przylot samolotem czarterowym do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna w hotelu. Dla chętnych po kolacji transfer na Patpong - dzielnicę nocnych uciech Bangkoku (za dodatkową opłatą ok. 18 USD, powrót do hotelu we własnym zakresie).

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Dla chętnych lunch (dodatkowo płatny ok. 16 USD). Po południu wycieczka po klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Kolacja i nocleg w hotelu w Bangkoku.

Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Yangon (Rangun) w Birmie. Zwiedzanie zaczniemy od gigantycznego (70 m długości) posągu leżącego Buddy Chaukhtat Kyi. Następnie udamy się nad sztuczne jezioro Kandawgyi, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na liczne atrakcje turystyczne usytuowane na brzegach jeziora, m.in. pagodę Shwedagon i imponującą Barkę Królewską Karaweik. Po południu zwiedzimy najsłynniejszą pagodę w stolicy Birmy - Shwedagon - zespół świątyń z VI w p.n.e. Pagoda liczy sobie prawie sto metrów wysokości i jest otoczona przez 64 mniejsze pagody - jest to jedno z sanktuariów przechowujących relikwie Buddy. Świątynię pokrywa 13 tyś. złotych płytek, a wierzchołek pagody ozdobiony jest prawdziwymi diamentami i szlachetnymi kamieniami (miedzy innymi 76-karatowym diamentem). W miarę możliwości czas wolny na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem lokalnych tańców ludowych (dodatkowo płatna ok. 30 USD). Zakwaterowanie i nocleg w Rangunie. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 5
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bagan. Zwiedzanie zaczniemy od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami będzie można obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Następnie przejedziemy do „strefy archeologicznej” Bagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na znacznym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda, z czterema posągami Buddy przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirvany. Wieczorem zwiedzanie zakończymy wycieczką nad rzekę Ayeyawaddy, gdzie zobaczymy pagodę Pyathatgyi lub Shwesandaw. Nocleg w hotelu.

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie i odpoczynek. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 25 USD) wycieczka do Góry Popa, powstałej w wyniku wybuchu wulkanu w V w p.n.e. Na górze usytuowany jest kompleks świątynny, będący - według wierzeń Birmańczyków - siedzibą boskich duchów. Z góry roztacza się przepiękny widok na okolicę. Po drodze na górę odwiedzimy plantację, na której uprawia się drzewa palmowe. Można tu zobaczyć jak odbywa się produkcja soku palmowego i cukru. Powrót do Bagan po południu i czas wolny.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na przystań w Bagan, skąd wyruszymy w całodzienny rejs rzeką Irawadi do Mandalay. Podczas podróży łodzią będzie można obserwować dzikie, nieuregulowane brzegi rzeki z porastającą je bujną roślinnością oraz tradycyjne zajęcia miejscowej ludności. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Mandalay. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie pobliskiej Amarapury - dawnej stolicy Górnej Birmy - nazywanej Miastem Nieśmiertelności: zwiedzimy między innymi klasztor Mahagandayon - świątynię, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów oraz most U-Bein - chwiejący się most, który ma 1,2 km długości i zbudowany jest z drewna tekowego. Następnie powrót do Mandalay, zakwaterowanie w hotelu i po krótkim odpoczynku wyjazd na dalsze zwiedzanie. W programie m.in.: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni - największą świętością w Birmie, Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego oraz pagoda Kuthodaw, znana jako „największa księga świata”, w której przechowuje się 729 marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim. Następnie przejedziemy na Wzgórze Mandalay, gdzie obejrzymy zachód słońca. Nocleg w hotelu w Mandalay. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Heho. Z Heho udamy się w kierunku wyjątkowego i magicznego jeziora Inle, położonego 900 m n.p.m. i długiego na ponad 20 km. Dojedziemy do przystani Nyaung Shwe, skąd popłyniemy do wioski Innpawkhone. W okolicy zobaczymy tu warsztaty rzemieślnicze, m.in. tkalnię, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, tradycyjny warsztat szkutniczy i wytwórnię cygar. Jeżeli wystarczy czasu, dla chętnych zwiedzanie pagody Phaungdaw U, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów (za dodatkową opłatą ok. 35 USD). Nocleg w okolicach jeziora Inle. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 10
Po śniadaniu kontynuujemy odkrywanie okolic jeziora Inle. Popłyniemy łodzią malowniczym strumieniem do Indain, gdzie zobaczymy kompleks siedemnastowiecznych pagód. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Heho, transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Następnie przejazd autokarem do Kyaikto. Nocleg w hotelu w Kyaikto (Trasa ok. 190 km)

Dzień 12
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy obserwować wschód słońca do słynnego sanktuarium buddyjskiego na górze Kyaikto. Na wierzchołku góry znajduje się tzw. Złota Skała, która jest celem pielgrzymek wiernych z całej Birmy. Będziemy mogli stąd podziwiać szeroką panoramę okolicznych gór. Około południa powrót do Bago, dawnej stolicy Monów. Zobaczymy m.in. najważniejsze pagody: Shwethalyaung – z ponad 50-metrowym posągiem leżącego Buddy, Shwemawdaw (najstarsza w mieście) oraz buddyjski klasztor i pałac Kanbawzathadi. Nocleg w hotelu w Bago. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Rangunie. Przelot do Bangkoku, a następnie transfer autokarem do Pranburi – miejscowości nad Zatoką Tajlandzką. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, w cichej spokojnej okolicy. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 14-15
Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 50 USD) możliwość skorzystania z wycieczki opcjonalnej do pobliskiego Parku Narodowego Sam Roi Yot – można tu będzie podziwiać liczne nadmorskie groty oraz wapienne wzgórza porośnięte bujną roślinnością.

Dzień 16
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym do Polski (z międzylądowaniem w jednym z krajów Półwyspu Arabskiego).

CENY PROMOCYJNE LICZBA MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

02.11-17.11 8 999 zł Zapytam
16.11-01.12  8 799 zł Zapytam
30.11-15.12 8 399 zł Zapytam
14.12-29.12 8 199 zł Zapytam
28.12-12.01 8 999 zł Zapytam
11.01-26.01 8 699 zł Zapytam
25.01-09.02 8 999 zł Zapytam
08.02-23.02 8 999 zł Zapytam
22.02-09.03 8 799 zł Zapytam
08.03-23.03  8 799 zł Zapytam
 

Wyloty z Warszawy

5 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 2 noclegi w nocnym pociągu • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 kolacji zgodnie z programem • przelot • 2 przejazdy pociągiem nocnym Hanoi-Lao Cai, Lao Cai-Hanoi • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Wizy: opłata wizowa i za zaproszenie (płatne na miejscu): ok. 55 USD (plus zdjęcie).
Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Hanoi-Hue i Danang-Hanoi: ok. 200 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie i są uzależnione od stawek lokalnych przewoźników).
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 40 USD, kuszetki: ok. 70 USD.
Napiwki: ok. 5 USD/dzień.
Opłaty fakultatywne: rejs po zatoce Ha Long: ok. 40 USD.
Dopłata od pokoju 1-os.: 890 PLN.

Dalekie podroze lato 2016 Image Banner 750 x 100

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

Oferta SKY BAR - menu pokładowe w samolotach typu DREAMLINER!

 

    WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE