Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


 

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

TAJLANDIA + MALEZJA + SINGAPUR  15 dni

 

 

Tajlandia – „kraj uśmiechu”. Zdobione złotem buddyjskie świątynie, nadmorskie kurorty z rajskimi plażami. Malajski i tajski folklor. Pyszna i bogata kuchnia. Nowoczesna, futurystyczna architektura Singapuru. Spacer po moście na rzece Kwai. Wyspa Sentosa. Wypoczynek na Krabi.
 
BANGKOK (Tajlandia) - JOMTIEN BEACH - PATTAYA - KANCHANABURI - KRABI - AO NANG - HAD YAI - KUALA LUMPUR (Malezja) - MALAKKA - SINGAPUR
 
 

1 DZIEŃ

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw. Wylot do Tajlandii.

 

2 DZIEŃ BANGKOK - JOMTIEN BEACH - PATTAYA (Tajlandia)

Przylot do stolicy Tajlandii - Bangkoku. Przejazd do Jomtien Beach, kurortu leżącego w pobliżu najsłynniejszej miejscowości letniskowej Tajlandii - Pattaya. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek przy basenie. Niedaleko znajduje się plaża z leżakami do opalania. Dla chętnych przejażdżka lokalnym transportem (songtaeow) do centrum życia nocnego Pattaya - Walking Street i kolacja w tajskiej restauracji folklorystycznej (ok. 30 USD). Spacer po gwarnych ulicach, pełnych tajskich restauracji oraz sklepów.

 

3 DZIEŃ JOMTIEN BEACH

Wycieczka do niezwykłego ogrodu tropikalnego Nong Noech. Spacer wśród egzotycznych roślin, przedstawienie tajskich tańców i ceremonii (tajski boks, orszak ślubny), pokaz umiejętności słoni. Wieczorem dla chętnych - rewia pięknych tancerek (albo raczej tancerzy) tzw. drag show w klubie Tiffany lub Alcazar, dyskoteka lub dla odważnych - gorący live show (ok. 30 USD).

 

4 DZIEŃ JOMTIEN BEACH

Wypoczynek. Dla chętnych rejs łodzią na Wyspę Koralową (Koh Lan). Czas wolny. Obiad w lokalnej restauracji. Na miejscu można skorzystać z różnych aktywnych form wypoczynku na wodzie - narty wodne, łodzie bananowe, nurkowanie, spacer po dnie morza (ok. 20 USD). Powrót do Jomtien Beach.
 

5 DZIEŃ BANGKOK
Rano przejazd z Jomtien Beach do Bangkoku. Po drodze dla chętnych wizyta na farmie krokodyli (ok. 30 USD). Przyjazd do Bangkoku i zwiedzanie miasta - świątynia Złotego Buddy (Wat Traimit), w której podziwiać można szczerozłoty, ważący ponad 5 ton posąg Buddy. Rejs długą, tradycyjną łodzią po rzece Chao Phraya. Postój przy pięknie zdobionej Świątyni Brzasku (Wat Arun). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer na bazar Pratunam.
 
6 DZIEŃ BANGKOK
Dalsze zwiedzanie Bangkoku. Najważniejszy w Tajlandii kompleks królewsko-świątynny - Wielki Pałac (Grand Palace) i świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo), największa tajska świętość, którą jest wyrzeźbiony z cennego szmaragdu mały posążek Buddy, który od 250 lat jest celem hołdów i pielgrzymek. Spacer wąskimi uliczkami, wśród setek straganów i kolorowych wystaw dzielnicy chińskiej (China Town). Powrót do hotelu.
 
7 DZIEŃ BANGKOK
Czas wolny na zakupy w dzielnicach małych sklepików lub eleganckich galeriach handlowych Bangkoku. Dla chętnych wycieczka do dawnej (w okresie 1350-1767) stolicy Syjamu - Ayutthaya. Zwiedzanie pozostałości starych świątyń; obiad (ok. 45 USD).
 
8 DZIEŃ KANCHANABURI
Wycieczka nad rzekę Kwai. Po drodze targ wodny Damnoern Saduak oraz postój na plantacji orzechów kokosowych, aby zobaczyć różne produkty z kokosa oraz zwiedzić typowy tajski dom. Wizyta w wytwórni mebli z drewna tekowego. Przyjazd do Kanchanaburi. Zwiedzanie słynnego mostu na rzece Kwai oraz Muzeum Wojennego. Kolacja. Nocleg w hotelu na tratwach, przycumowanych przy brzegu rzeki Kwai.
 
9 DZIEŃ BANGKOK
Rano dla chętnych przejażdżka na słoniu (ok. 30 USD). Przejazd do Bangkoku. Następnie podróż nocnym pociągiem (kuszetki) na południe Tajlandii, do Trang.
 
10 DZIEŃ KRABI - AO NANG
Po przyjeździe do Trang, śniadanie. Następnie transfer do Krabi, nad słynną zatokę Ao Nang. Zakwaterowanie (na 3 noce) w kompleksie hotelowym, położonym wśród gęstej zieleni palm kokosowych; bungalow w tradycyjnym stylu. Na miejscu m.in. basen, restauracja. Możliwość zamówienia tradycyjnego masażu tajskiego, wypożyczenia kajaku, roweru. W pobliżu znajduje się piaszczysta plaża Ao Nang, promenada ze sklepikami i restauracjami. Po południu (dla chętnych) spływ kajakami przez meandry kanałów, wśród lasów mangrowych, wapiennych formacji skalnych o zapierających dech kształtach, postój przy jaskini z malowniczymi stalaktytami i stalagmitami (ok. 35 USD).
 
11 DZIEŃ AO NANG
Czas wolny - plażowanie, pływanie. Dla chętnych wycieczka po zatoce Phang Nga (ok. 50 USD). Postój na słynnej wyspie Jamesa Bonda (Panyee Island). Po drodze - obiad.
 
12 DZIEŃ AO NANG
Odpoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka statkiem na wyspę Phi Phi (ok. 75 USD, min. 8 osób). Po drodze przerwa na nurkowanie (organizatorzy zapewniają sprzęt) oraz postój przy Viking Cave. Po przyjeździe na słynną wyspę Phi Phi - obiad, potem czas na spacer handlowymi uliczkami.
 
13 DZIEŃ HAD YAI
Transport na ląd. Przejazd do Had Yai, a następnie podróż nocnym pociągiem (kuszetki) do Kuala Lumpur - stolicy Malezji.
 
14 DZIEŃ KUALA LUMPUR (Malezja)
Rano przyjazd do Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Następnie zwiedzanie - Plac Niepodległości, Pałac Królewski (z zewnątrz), Meczet Narodowy. Czas wolny na starym mieście China Town. Następnie przejazd do najwyższych bliźniaczych wież świata Petronas Towers (452 m wys.). Wjazd na łączący je most Skybridge. Wieczorem przejazd na kolację do tradycyjnej restauracji, gdzie spożywaniu potraw malajskich towarzyszą występy pięknie wystrojonych tancerek i zwinnych tancerzy.
 
15 DZIEŃ LUMPUR - MALAKKA
Wycieczka do leżących poza miastem ogromnych jaskiń Batu, ze świątynią hinduistyczną wewnątrz, która jest ważnym miejscem pielgrzymek. Następnie przejazd do historycznego miasta Malakka, dawnej kolonii portugalskiej, holenderskiej i brytyjskiej. Zwiedzanie kościoła św. Piotra (z 1710 r.), zabytkowej bramy Porta de Santiago, kościoła Christchurch, chińskiej świątyni Cheng Hoon Teng. Zakupy na ulicy Jonkers, słynnej ze sklepów z antykami.
 
16 DZIEŃ SINGAPUR
Transfer autokarem do Singapuru. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta - ratusz, parlament, Victoria Hall. Spacer po nabrzeżu z posągiem Merliona, symbolu Singapuru. Zwiedzanie dzielnicy chińskiej ze świątynią Thian Hock. Kolacja. Wieczorem spacer do zabytkowego hotelu Raffles.
 
17 DZIEŃ SINGAPUR
Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka na wyspę Sentosa (ok. 75 USD; zależnie od liczby uczestników). W programie - przejazd kolejką linową nad zatoką morską, a potem zwiedzanie m.in. wielkiego akwarium z rekinami i pokaz tresowanych delfinów. Wieczorem nad brzegiem oceanu niezapomniany pokaz grających fontann, animacji laserowych i efektów pirotechnicznych Songs of the Sea.
 
18 DZIEŃ SINGAPUR
Czas wolny na zakupy lub piesze zwiedzanie Singapuru (np. liczne muzea, centra handlowe, spacer nad morzem). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
 
19 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.
 

CENY PROMOCYJNE LICZBA MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

28.01 - 15.02 9990 zł Zapytam
09.02 - 27.02 9990 zł Zapytam
09.03 - 27.03 9990 zł Zapytam
27.04 - 15.05 10490 zł Zapytam
06.07 - 24.07 10890 zł Zapytam
03.11 - 21.11 10490 zł Zapytam
16.11 - 04.12 10490 zł Zapytam
 
Cena obejmuje
* przeloty międzynarodowe,
* przejazdy autokarem/mikrobusem, pociągiem (kuszetki), promem/łodzią,
* zakwaterowanie w hotelach 3* (w Krabi i w Malakka 4*), pokoje 2-osob.; dopłata do pok. 1-osob. 2400 PLN,
* śniadania; oraz 3 kolacje (w tym dnia 14. kolacja z występem folklorystycznym),
* opiekę pilota,
* usługi przewodników lokalnych w Tajlandii i Malezji,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).
 

Uwaga

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

 

* Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.
* Na bilety wstępu do obiektów wg programu oraz na zwiedzanie Singapuru należy przeznaczyć ok. 130 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.

 

Dalekie podroze lato 2016 Image Banner 750 x 100

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

    WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE