Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

 

Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

WIETNAM -GOOD MORNIG VIETNAM 17 DNI

 

 

Ho Chi Minh City - delta Mekongu - Hanoi i niesamowita Zatoka Ha Long - Hue rezydencja cesarska - ruiny Świątyni My Son - plaże południowego Wietnamu
 
 
 

 

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku. Wylot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) do Sajgonu.


Dzień 2
Przylot do Sajgonu. Odprawa paszportowo-wizowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po pływającym targu Cai Be. Następnie kontynuujemy rejs łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg, kanałów i jezior. Wyjątkowe wrażenie robią stojące tuż przy brzegu, a nawet pływające po wodzie domy czy targowiska na środku rzeki. Na zakończenie odwiedzimy targ Vinh Long oraz zobaczymy tradycyjne przedstawienie z charakterystycznym dla tego regionu śpiewem. W trakcie zwiedzania lunch. Nocleg w Can Tho. (Trasa ok. 170 km)


Dzień 4
Po śniadaniu w hotelu rozpoczniemy rejs łodzią po kolejnym malowniczym fragmencie Mekongu. Zobaczymy m.in. pływający targ Cai Rang. Po zakończeniu rejsu lunch. Po południu transfer do Sajgonu. Wieczorem dla chętnych kolacja z rejsem po rzece Sajgon (dodatkowo płatna ok. 30 USD). Nocleg w Sajgonie. (Trasa ok. 170 km)


Dzień 5
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, zakupy lub dla chętnych całodzienna wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch (cena wycieczki z lunchem - ok. 45 USD). Nocleg w Sajgonie.


Dzień 6
Po wykwaterowaniu i śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz Muzeum Wojen Indochińskich (d. Muzeum Zbrodni Wojennych), pagoda Thien Hau i chińska dzielnica. W trakcie zwiedzania lunch. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Haiphong. Następnie przejazd do Ha Long, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Przelot wewnętrzny + trasa ok. 60 km)


Dzień 7
Po wykwaterowaniu i śniadaniu, ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Późnym popołudniem przejazd do Hanoi. Trasa prowadzi przez deltę Rzeki Czerwonej, wśród poletek ryżowych przez „czarne miasta”. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km)


Dzień 8
Po śniadaniu, całodzienne zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Podczas zwiedzania obiad. Wieczorem pokaz słynnych „kukiełek wodnych” będących specjalnością północnego Wietnamu. Nocleg w Hanoi.

Dzień 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hanoi i przelot do Hue. Przejazd do najbardziej znanej w rejonie buddyjskiej świątyni Thien Mu. Następnie w miarę możliwości czasowych krótki rejs Rzeką Perfumową i zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na kolację. Nocleg w Hue. (Przelot wewnętrzny)
 

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd poza miasto, do mauzoleów cesarzy z dynastii Nguyen: Tu Duc i Khai Dinh. Po powrocie do Hue zwiedzimy częściowo odbudowaną ze zniszczeń wojennych Cytadelę - dawną rezydencję cesarską. Po południu kontynuujemy podróż na południe do Hoi An. Po drodze, z przełęczy Hai Van będą roztaczały się niesamowite widoki na Pacyfik. Zatrzymamy się w Danang, gdzie odwiedzimy muzeum z bogatymi zbiorami rzeźby królestwa Champa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Hoi An. (Trasa ok. 125 km)

Dzień 11
Po śniadaniu, wyjazd do My Son, gdzie zobaczymy pozostałości po kompleksie świątyń ludu Cham, powstałe między VII a XIII w n.e. My Son jest wpisane na listę UNESCO. Powrót do Hoi An. Lunch w lokalnej restauracji i wycieczka po Hoi An. W programie spacer po wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzanie Domu Zgromadzeń Phuc Kien - jednego z najstarszych domów w Hoi An, Tan Ky, Mostu Japońskiego oraz wizyta na targu. Odwiedzimy również pracownie lokalnych rzemieślników. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 12
Śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny przejazd na lotnisko w Danang i przelot do Nha Trang. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: kompleks świątyń Cham Ponagar oraz pagoda Long Son. Przejazd do Dalat, zakwaterowanie i nocleg. Tego dnia obiad lub kolacja (w zależności od rozkładu lotów). (Przelot wewnętrzny + trasa ok. 150 km)

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Dalat. W programie: Szalony Dom, Świątynia Zen, stacja kolejowa. Po zakończeniu zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. W drodze do Mui Ne, w pobliżu Dalat wodospady Datanla. Przejazd do hotelu w Mui Ne wieczorem, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 160 km)


Dzień 14-15
Pobyt w Mui Ne (wyżywienie - tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.


Dzień 16
Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie . Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) do Polski.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W celu uzyskania wizy wietnamskiej należy wysłać paszport wraz z poprawnie wypełnionym wnioskiem (dostępne w biurach) i zdjęciem na co najmniej 2 tygodnie przed wylotem.

Uwaga: zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).

Pokój trzyosobowy to z reguły pokój dwuosobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

27.10-11.11* 6 670 zł Zapytam
10.11-25.11 7 099 zł Zapytam
24.11-09.12 6 799 zł Zapytam
08.12-23.12 6 449 zł Zapytam
22.12-06.01 6 949 zł Zapytam
05.01-20.01 6 599 zł Zapytam
19.01-03.02  7 099 zł Zapytam
02.02-17.02 6 949 zł Zapytam
16.02-03.03 7 049 zł Zapytam
02.03-17.03 6 749 zł Zapytam
16.03-31.03 6 599 zł Zapytam
30.03-14.04** 7 099 zł Zapytam
*wylot samolotem rejsowym (możliwa przesiadka w jednym z miast europejskich), powrót samolotem czarterowym
**wylot samolotem czarterowym, powrót samolotem rejsowym (możliwa przesiadka w jednym z miast europejskich)
 

Wyloty z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Katowic

5 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 2 noclegi w nocnym pociągu • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 kolacji zgodnie z programem • przelot • 2 przejazdy pociągiem nocnym Hanoi-Lao Cai, Lao Cai-Hanoi • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Wizy: opłata wizowa i za zaproszenie (płatne na miejscu): ok. 55 USD (plus zdjęcie).
Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Hanoi-Hue i Danang-Hanoi: ok. 200 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie i są uzależnione od stawek lokalnych przewoźników).
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 40 USD, kuszetki: ok. 70 USD.
Napiwki: ok. 5 USD/dzień.
Opłaty fakultatywne: rejs po zatoce Ha Long: ok. 40 USD.
Dopłata od pokoju 1-os.: 890 PLN.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

Oferta SKY BAR - menu pokładowe w samolotach typu DREAMLINER!

 

   WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE