Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


 

Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

WIETNAM - ALE SAJGON 11 DNI

 

 

 
Ho Chi Minh • Danang • Chińska Plaża • Marmurowe Góry • Hoi An • Hue • Dong Hoi • Delta Mekongu • Cu Chi • Phan Thiet
 
Pełen wrażeń, urozmaicony program do kraju, który zachwyca wspaniałymi krajobrazami, zabytkami, bogatą kulturą, które przetrwały mimo jego burzliwych dziejów. Na trasie Ho Chi Minh, znana jako Sajgon dawna stolica Republiki Wietnamu i Hue ze wspaniałymi pagodami – miasta, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, romantyczny Hoi An, pola ryżowe w delcie Mekongu, Danag z unikalnym muzeum sztuki wietnamskiej i słynną Chińską plażą. Wycieczka kończy się krótkim wypoczynkiem na pięknej plaży nad Morzem Południowochińskim. Trasa: ok. 2000 km (z przelotami wewnętrznymi).
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Wietnamu.
 
2. DZIEŃ.
Przylot do Sajgonu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd do centrum miasta. Spacer po centrum HO CHI MINH: Katedra Notre Dame, budynek poczty głównej, ratusz miejski. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do DANANG, miasta w Wietnamie środkowym, malowniczo położonym nad piękną zatoką. Zwiedzanie: Muzeum Czamów ze wspaniałą kolekcją ceramiki i wyrobów z brązu. Krótka przerwa na CHIŃSKIEJ PLAŻY, która w latach 60. i 70. była popularnym miejscem spotkań amerykańskich żołnierzy. Przejazd w MARMUROWE GÓRY, słynące z pięknych grot i pagód. Przejazd do Hoi An, starego portowego miasteczka wpisanego na listę UNESCO, które zachwyca piękną architekturą. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie HOI AN: dom Zgromadzenia Kupców Kantońskich; dom Tan Ky od pokoleń należący do kupieckiej rodziny; kryty japoński most, który w przeszłości oddzielał dzielnicę chińską od japońskiej. Po południu wykwaterowanie i przejazd do dawnej stolicy cesarskiej – HUE. Zwiedzanie Cesarskiego Miasta wzorowanego na Zakazanym Mieście w Pekinie: wspaniałe pałace, cytadela, liczne pagody i pawilony. Kompleks został wpisany na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie grobowców cesarzy dynastii Nguyen: KhaiDinh i Tu Duc, w którym nakręcono kilka scen do filmu „Indochiny”. Rejs statkiem po Perfumowej Rzece. Zwiedzanie Pagody Niebiańskiej Pani (Thien Mu), usytuowanej na brzegu rzeki. Przejazd wzdłuż słynnego szlaku Ho Chi Minh, który był podstawowym szlakiem zaopatrzenia dla wojsk podczas wojny wietnamskiej. Późnym popołudniem przyjazd do DONG HOI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO jaskini Phong Nha. Liczące wiele kilometrów korytarze jaskini poprzecinane są podziemnymi rzekami a niezwykłe formy skalne urzekają pięknem i kolorem. Przejazd do Hue. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przelot do Ho Chi Minh. Przejazd malowniczą trasą wśród pól ryżowych DELTY MEKONGU, gdzie rozlewiska rzeki tworzą gęstą sieć dróg wodnych i kanałów o powierzchni blisko 40 tys. km². Rejs po jednej z gałęzi Mekongu, rzece Tien. Postój na wyspie Thoi Son. Czas wolny na lokalnym bazarze. Krótka przejażdżka rikszami oraz krótki rejs tradycyjnymi łodziami wśród pól ryżowych i palm kokosowych dostarczy niezapomnianych wrażeń nie tylko amatorom fotografii. Powrót do Ho Chi Minh. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie tuneli CU CHI – labiryntu tuneli i podziemnych przejść, które powstały w czasie wojny wietnamskiej i pierwotnie miały długość 200 km. Ręcznie wykopane tunele były bazą żołnierzy Wietkongu. Obiad. Transfer do PHAN THIET, nadmorskiego kurortu słynącego z pięknych plaż. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
9.-10. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.
 

11. DZIEŃ.

Śniadanie wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 
 

CENY PROMOCYJNE LICZBA MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

04.11-15.11 6 399 PLN Zapytam
03.12-14.12 5 799 PLN Zapytam
21.01-01.02 5 999 PLN Zapytam
04.02-15.02 5 999 PLN Zapytam
17.02-28.02 5 999 PLN Zapytam
24.02-07.03 5 899 PLN Zapytam
10.03-21.03 5 899 PLN Zapytam
25.03-05.04 5 879 PLN Zapytam
 

Wyloty z Warszawy

9 noclegów w hotelach*** zgodnie z programem, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 6 kolacji, 1 obiad • przelot: Warszawa-Sajgon-Warszawa • transfery komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • 2 butelki wody 0,5 litra/os./dzień • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 

  • Wizy: opłata wizowa i zaproszenie do Wietnamu (płatne na miejscu): ok. 55 USD (plus zdjęcie).

  • Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Sajgon-Hue-Sajgon: ok. 220 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie i są uzależnione od stawek lokalnych przewoźników).

  • Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 USD.

  • Napiwki: ok. 5 USD/dzień.

  • Dopłata do hotelu 4* (AI) podczas pobytu w Phan Thiet/os.: 990 PLN.

  • Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

    WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE

 

t')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();