Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

 

Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

TAJLANDIA- BIRMA

PODRÓŻ DO KRAINY UŚMIECHU

 

 

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie i wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ.
Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Kolacja (dodatkowa opłata na miejscu) w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky - najwyższym budynku w Tajlandii. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątynia Leżącego Buddy z największym w Bangkoku 46-metrowym posągiem Buddy; Świątynia Szmaragdowego Buddy - najważniejsze sanktuarium kraju - i Pałac Królewski - historyczna siedziba królów Tajlandii. Fakultatywna wycieczka po kanałach Bangkoku i rzece Chao Praya tradycyjnymi długorufowymi łodziami (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do China Town i zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Po południu czas wolny na zakupy. Nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa, wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Przejazd do KANCHANABURI. Zwiedzanie muzeum jeńców wojennych Jeath, czas wolny przy słynnym moście na rzece KWAI. Przejazd do Ayutthaya. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczych ruin AYUTTHAYA. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tutaj ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask był widoczny z oddali. Nawet dzisiaj ruiny miasta wywierają na odwiedzających ogromne wrażenie. Następnie wizyta w Świątyni Śladu Stopy Buddy w SARABURI, jednym z ważniejszych sanktuariów buddyjskich kraju. Po południu przejazd do Świątyni Trzech Strzał w LOPBURI położonej na tzw. Wzgórzu Małp. Przejazd do PHITSANULOK. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Tajlandii - Wat Phra Mahathat. Transfer do Sukhothai. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykaterowanie. Zwiedzanie SUKHOTAI, stolicy pierwszego królestwa Syjamu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: park archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny pałacu królewskiego, liczne świątynie oraz XIII-wieczne posągi Buddy. W mieście LAMPANG zwiedzanie świątyni Wat Phra That Lampang Luang. Przejazd do CHIANG RAI. Spacer po miejscowym targu nocnym. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do MAE SAI - najbardziej wysuniętego na północ miejsca Tajlandii. Fakultatywna wycieczka do Birmy (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie miasta TACHILEK. Powrót do Tajlandii. Następnie przejazd do „Złotego Trójkąta” - miejsca, w którym spotykają się granice Birmy, Laosu i Tajlandii. W dawnych czasach region znany był przede wszystkim z uprawy i przemytu opium, dziś jest wspaniałą atrakcją turystyczną. Zwiedzanie Muzeum Opium. Rejs łodzią motorową po rzece Mekong z przepłynięciem na wody terytorialne Birmy oraz postojem na wyspie należącej do Laosu. Czas wolny na zakupy po stronie laotańskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka, podczas której można poznać mniejszości narodowe zamieszkujące północną część Tajlandii. W programie spotkanie z plemieniem Karen i kobietami o długich szyjach (za dodatkową opłatą na miejscu). Wizyta w wiosce, która zamieszkana jest przez mniejszość Lahu. Następnie godzinny spływ łodziami motorowymi rzeką Kok wśród przepięknych krajobrazów prowincji tajskiej. Po południu fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): 1,5-godzinna przejażdżka po dżungli na słoniach. Wizyta w wiosce plemienia Akha, które słynie z przepięknych strojów ludowych. Przejazd do CHIANG MAI. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Rano zwiedzanie najpiękniejszej świątyni północnej Tajlandii - Wat Phra That Doi Suthep. Świątynia położona jest na szczycie wzgórza, ok. 1200 m n.p.m., skąd roztacza się piękny widok na CHIANG MAI i okolice. Przejazd do miejscowości Mae Tang skąd rozpocznie się godzinny spływ na tratwach bambusowych po RZECE MAE TANG. Następnie wizyta na farmie orchidei. Powrót do Chiang Mai.  Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku, przejazd do Hua Hin lub Cha Am. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Bangkoku. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

CENY PROMOCYJNE LICZBA MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

04.11-15.11 5 199 PLN ZAPYTAM
25.11-06.12 4 899 PLN ZAPYTAM
16.12-27.12 5 999 PLN ZAPYTAM
06.01-17.01 5 099 PLN ZAPYTAM
27.01-07.02 5 199 PLN ZAPYTAM
17.02-28.02 5 199 PLN ZAPYTAM
10.03-21.03 4 999 PLN ZAPYTAM
31.03-11.04 5 199 PLN ZAPYTAM
 

ŚWIADCZENIA:
10 noclegów w hotelach***: 2 w Bangkoku, 1 w Ayutthayi, 1 w Sukhothai, 2 w Chiang Rai, 2 w Chiang Mai, 2 w w Hua Hin/Cha Am; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie zgodnie z programem • przelot na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa • przejazd autokarem w Tajlandii • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 150 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.; przelot Chiang Mai-Bangkok: ok. 120 USD/os.Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku: ok. 45 USD, rejs po kanałach: ok. 15 USD, Birma: ok. 50 USD, wycieczka do plemienia Karen: ok. 12 USD, przejażdżka na słoniu: ok. 35 USD.Dopłata do 6 obiadokolacji (w dniach 4.-9.)/os.: 490 PLN.W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.

 

Dalekie podroze lato 2016 Image Banner 750 x 100

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

Oferta SKY BAR - menu pokładowe w samolotach typu DREAMLINER!

 

    WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE