Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

 

Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 

Informacje praktyczne

Pilot:
podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta. W przypadku wycieczek, klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii. Zwolnienie wizowe dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni.

Czas przelotu: 12 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski.

Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 36 THB.

Napięcie elektryczne: 220V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 40 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie. Taksówki są tanie. Przejazd z hotelu do centrum Pattai: ok. 200 THB.

 

TAJLANDIA- BIRMA

SYJAM JEST WIELKI

 

 

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ.
Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Czas wolny i nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątynia Leżącego Buddy z największym w Bangkoku posągiem Buddy o wysokości 46 m, Świątynia Szmaragdowego Buddy - najważniejsze sanktuarium religijne w kraju - i Pałac Królewski - historyczna siedziba królów Tajlandii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka po kanałach Bangkoku. Przejazd do China Town. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do największego miasta Birmy - RANGUNU. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie: pagoda Botahtaung; pagoda Sule, pokryta 24-karatowym złotem, świątynia Chaukhtatgyi z posągiem leżącego Buddy o długości 72 m. Pod koniec dnia zwiedzanie świątyni Shwedagon - pozłacanej stupy o wysokości 98 m, której wiek według lokalnej tradycji datuje się na 2500 lat. Powrót do hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do miasta BAGAN, które szczyci się ponad 3000 świątyń budowanymi od X w. n.e. Zwiedzanie: 900-letnia pagoda Shwezigon, na której wzorowali się architekci wznoszący kolejne pagody na terenie Azji Południowo-Wschodniej, świątynia Htilominlo, klasztor Nathtauk-kyang, świątynie Ananda, Gubyaukayi, Manuha, Dhamayangyi, Sulamani. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu wizyta w wytwórni laki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na górę POPA - wygasły wulkan, na którego szczycie znajduje się klasztor znany jako Dom Duchów Nat. Wejście po 777 stopniach na szczyt, skąd roztacza się malowniczy widok na okolicę. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd do Mandalay (240 km - ok. 6 godz.), podczas którego można podziwiać wspaniałe krajobrazy prowincji Birmy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka do AMARAPURA - dawnej stolicy Birmy, która nazywana jest Miastem Nieśmiertelności. Zwiedzanie świątyni Mahagandaryon, gdzie można zobaczyć codzienne życie mnichów. Wizyta w tradycyjnej fabryce jedwabiu. Obiad w lokalnej restauracji. Krótki przejazd do SAGAING, z pięknymi widokami na dolinę rzeki Ayeyarwaddy i ponad 700 świątyń buddyjskich. Powrót do MANDALAY. Zwiedzanie: świątynia Mahamuni Budda, w której znajduje się jeden z najcenniejszych posągów Buddy w Birmie, zdobiony ponad 1 toną złota, pagoda Kuthodaw, klasztor Shwenandaw (Złotego Pałacu). Podziwianie zachodu słońca ze szczytu wzgórza Mandalay, skąd roztacza się piękny widok na miasto i wyżynę Shan. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i krótki przelot do miasta Heho zamieszkanego głównie przez plemię Danu. Transfer do PINDAYA i zwiedzanie jaskini, w której znajduje się ponad 8 tys. posągów Buddy. Przejazd do Inle. Obiad w lokalnej restauracji. Po drodze zwiedzanie klasztoru Shweyanpye, zbudowanego w klasycznym stylu narodowości Shan. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka łodzią po INLE - jednym z największych jezior Azji Południowo-Wschodniej. W czasie wycieczki można podziwiać krajobraz z pływającymi ogrodami, farmami i wioskami na wodzie. Zwiedzanie pagody Phaungdaw malowniczo położonej nad brzegami jeziora. Obiad w lokalnej restauracji. Wizyta w wiosce In Paw Khon, gdzie można zobaczyć klasztor Nga Phe Chaung słynący z pokazu tresowanych kotów skaczących przez obręcze. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Rangunu. Czas wolny na zakupy na lokalnym targu Bogyoke (jeśli czas pozwoli). Przelot do Bangkoku. Transfer do PATTAYI. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 11.-

11.-12. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu). Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Bangkoku. Wylot do Polski.

CENY PROMOCYJNE LICZBA MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

23.10 8 144 PLN ZAPYTAM
15.01 7 816 PLN ZAPYTAM
26.02 7 734 PLN ZAPYTAM
 

ŚWIADCZENIA:
10 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Bangkok-Warszawa • przejazd autokarem w Tajlandii i Birmie • opieka polskiego pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Wizy:
opłata wizowa z zaproszeniem do Birmy: ok. 40 USD.
Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: zależnie od dostępności miejsc: Bangkok - Rangun - Bangkok: ok. 420 USD (Thai Airways) lub ok. 280 USD (Myanmar Air), Rangun - Bagan - Mandalay - Heho - Rangun: ok. 250 USD; (ceny mogą ulec zmianie).
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalny przewodnik: ok. 150 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.
Opłaty fakultatywne: wycieczka po kanałach Bangkoku: ok. 22 USD.
W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

Dalekie podroze lato 2016 Image Banner 750 x 100

Oferta SKY BAR - menu pokładowe w samolotach typu DREAMLINER!

 

    WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE