polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

WŁOCHY

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA

Włochy kraj na półwyspie Apenińskim, którego 80% powierzchni zajmują góry. Z północy na południe, przez cały półwysep biegną góry Apeniny, z najwyższym wzniesieniem w części środkowej masywu - w Abruzzach (Corno Grande, 2912 m n.p.m.) oraz licznymi kotlinami. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie.
Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrryńskie, Adriatyckie i Jońskie.

RzymMiasto, którego nie trzeba rekomendować i którego nie można pominąć podczas pobytu we Włoszech. Jego znaczenie dla kultury światowej jest ogromne.

Jest to kolebka europejskiej cywilizacji, niegdyś stolica jednego z najpotężniejszych imperiów starożytności, stolica świata chrześcijańskiego, miejsce w którym narodziło się tysiące określeń z zakresu prawa, polityki, medycyny, budownictwa, sztuki oraz strategii wojskowych

Watykan - suwerenne państwo kościelne. Bazylika Św. Piotra - największy kościół świata. Wewnątrz wystrój barokowy / XVII w./ Berniniego oraz Pieta dłuta Michała Anioła / XV w./ . Wstęp wolny.

 

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 
DOLCE VITA 6 DNI

ZWIEDZANIE

RZYM - WATYKAN


1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum Rzymu na Piazza del Popolo. Spacer na wzgórze Pincio, jedno z siedmiu sławnych wzgórz, zwane rzymskim Laskiem Bulońskim. Znajduje się tu punkt widokowy, z którego roztacza się cudowna panorama miasta. Mijając Villa Medici, przejście na Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd metrem do WATYKANU. Zwiedzanie: Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, następnie wnętrze Bazyliki św. Piotra i plac św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny. Następnie zwiedzanie bazylik: San Giovanni in Laterano, Santa Maria Maggiore i Santo Pietro In Vincolo, gdzie można podziwiać słynny posąg Mojżesza dłuta Michała Anioła. Fakultatywnie: typowa kolacja rzymska w restauracji w Rzymie (za dodatkową opłatą na miejscu, termin kolacji może ulec zmianie). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd metrem do centrum RZYMU. W programie Awentyn - wizyta na placu Maltańskim, skąd przez dziurkę od klucza w bramie siedziby kawalerów maltańskich podziwiać można słynny widok na Watykan. Dalsze zwiedzanie: Usta Prawdy, Kapitol z Muzeami Kapitolińskimi ze słynną Wilczycą Kapitolińską i oryginałem posągu Marka Aureliusza, plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, wejście do Forum Romanum i Koloseum, Palatyn. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd metrem do centrum RZYMU. Następnie spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: barokowym Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, Piazza Colonna z kolumną Marka Aureliusza, mały plac z monumentalną Fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La dolce vita", Piazza Quirinale z siedzibą prezydenta Republiki Włoskiej, Piazza Barberini z fontanną Trytona, Piazza del Popolo - symetrycznie zabudowany olbrzymi plac, z którego widać w perspektywie całą via del Corso aż po pomnik Wiktora Emanuela. Spacer przez via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów alta moda, a także kawiarni Cafe Greco. Spacer kończy się na Piazza di Spagna. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd środkami komunikacji miejskiej na via Appia Antica z kościółkiem Quo Vadis i katakumbami św. Kaliksta. Traktem tym kroczyły legiony rzymskie, a także św. Piotr, który najpierw uciekał, a potem powrócił do Rzymu. Po południu przejazd do EUR, dzielnicy wybudowanej przed II wojną na potrzeby wystawy, która nigdy się nie odbyła, a nowoczesne budynki pozostały. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.


Ceny promocyjne, ilość miejsc w promocji ograniczona !

TERMINY CENA REZERWACJA
02.02 2 440 PLN ZAPYTAM
10.03 2 440 PLN ZAPYTAM
13.04 2 550 PLN ZAPYTAM
26.04 2 138 PLN ZAPYTAM
01.05 2 138 PLN ZAPYTAM
12.05 2 025 PLN ZAPYTAM
26.05  2 093 PLN ZAPYTAM
16.06 1 838 PLN ZAPYTAM
14.07  1 838 PLN ZAPYTAM
10.08 1 913 PLN ZAPYTAM
08.09 1 868 PLN ZAPYTAM
22.09 1 868 PLN ZAPYTAM
06.10 1 838 PLN ZAPYTAM

Zniżka za 1. dziecko do 3 lat: 400 zł

Zniżka za 1. dziecko 3-12 lat: 200 zł

Dopłata do pokoju 1 osobowego 490 zł.


Wyloty z Warszawy i Katowic

Cena obejmuje:
5 noclegów w hotelu***/**** w Rzymie; 2- i 3-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 5 śniadań (bufet); przelot; transfery: lotnisko – hotel – lotnisko; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 85 EUR, bilety komunikacji miejskiej: 15 EUR. Opłaty fakultatywne: kolacja: ok. 28 EUR/os.; wymagane min. 35 osób.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
Obowiązkowa opłata klimatyczna (płatna na miejscu): hotel*** - 2 EUR/os./dzień, hotel**** - 3 EUR/os./dzień.

WARUNKI UCZESTNICTWA     

WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |