polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

     

 
STRONA GŁÓWNA

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
BORNEO
RPA

WYSZUKIWARKA OFERT

LAST MINUTE

WYCIECZKI FAKULTATYWNE
NURKOWANIE
SZCZEPIENIA

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

ZWIEDZANIE

OFERTY

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

POGODA

 RPA

Republika Południowej Afryki, RPA, Suid Afrika, to państwo położone na południowym krańcu Afryki, między Oceanem Atlantyckim na zachodzie a Oceanem Indyjskim na wschodzie. Na północy graniczy z Namibią, Botswaną, Zimbabwe, Mozambikiem i Suazi. Na terytorium RPA położone jest niezależne państwo - Lesotho. Powierzchnia 1,221 mln km2.
Większą część powierzchni kraju zajmuje rozległy płaskowyż, który łagodnie opada ku kotlinie Kalahari, a stromo, rozciętymi krawędziami, na południu i wschodzie (Wielka Krawędź), gdzie ma charakter górski (m.in.Góry Smocze, Roggeveldberge, Sneeuberge, Nuweveldberge). Na południe i na zachód od Wielkiej Krawędzi leżą wyżyny: Wysokie Karru, Wysoki Veld (wysokość 1200-2000 m n.p.m.) i Bushweld, rozdzielone kwarcytowymi górami Witwatersrand, słynnymi ze złóż złota. Południowo-zachodnią część kraju zajmują fałdowe Góry Przylądkowe.
Najwyższy szczyt kraju położony jest w Górach Smoczych - Cathkin Peak (3660 m n.p.m.). Rzeki w większości należą do zlewiska Oceanu Indyjskiego i są to głównie rzeki krótkie, o dużym spadku, z wyjątkiem Limpopo (1600 km). Do najdłuższych rzek należy Oranie (1860 km) z dopływem Vaal (1200 km), wypływająca z Gór Smoczych, przepływająca w poprzek kraju i uchodząca do Oceanu Atlantyckiego.
Większe miasta RPA to : Durban (1,1 mln) oraz Johannesburg (1,9 mln).
Stolica: Pretoria
Czas: +2 godziny
Języki: afrykański, angielski, ndebele, pedi, sotho, swazi, tsonga, tswana, venda, xhosa, zulu Religia: chrześcijanie 68% (większość białych i kolorowych, około 60% czarnych i około 40% Hindusów), muzułmanie 2%, hinduiści 1,5% (60% Hindusów), wierzenia lokalne i animistyczne 28,5% Waluta 1 rand (R) = 100 centów
Karty kredytowe, bankomaty Jak wiemy z doświadczenia, dolar (USD) jest najpowszechniej akceptowaną walutą w Afryce. Czeki podróżne i karty kredytowe mogą być używane przy płaceniu w RPA i Namibii. W krajach na północ od Zimbabwe płacić można jedynie dolarami w gotowce. Zalecamy dopełnienie wszystkich spraw bankowych i pobranie wystarczającej ilości gotówki przed wyprawą, gdyż w czasie jej trwania będzie to utrudnione ze względu na ograniczony dostęp do usług bankowych
Elektryczność 220 V - 240 V, gniazdka posiadające trzy bolce
Pogoda Klimat w RPA jest głównie zwrotnikowy półsuchy; wzdłuż wybrzeża wschodniego podrównikowy wilgotny; dni słoneczne, noce chłodne
Warunki wjazdowe, wizy, celne Obywatele polscy posiadający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki jednorazowo do 30 dni. Przekraczając granicę, trzeba okazać bilet powrotny. Nie istnieje obowiązek posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu. Osoby udające się na pobyt dłuższy niż 30 dni są obowiązane posiadać wizę, tzw. turystyczną (Visitor's Visa), którą można uzyskać w każdej placówce dyplomatyczno - konsularnej RPA za granicą (w Polsce w Ambasadzie RPA w Warszawie). Na przejściach granicznych RPA wizy nie są wydawane.
Do RPA można przywieźć bez cła rzeczy osobiste, 400 papierosów, 50 cygar, 250 g tytoniu, 2 litry wina, 1 litr mocniejszego alkoholu, 50 ml perfum, 250 ml wody toaletowej oraz upominki do wartości 500 randów (ok. 80 USD). Wyroby alkoholowe i tytoniowe mogą być przewożone jedynie przez osoby które ukończyły 18 lat. Pewne artykuły, takie jak nasiona, kwiaty, owoce, miód, margaryna, olej roślinny, zwierzęta, ptactwo, drób, produkty mleczarskie, gatunki roślin i zwierząt będących pod ochroną, mogą być przewożone tylko za posiadaniem odpowiedniego pozwolenia. Zabroniony jest wywóz kości słoniowej (całkowity zakaz) oraz skóry i innych części zwierząt, o ile nie zostały nabyte u licencjonowanego sprzedawcy lub nie posiadają certyfikatu jako trofeum łowieckie. Zakazane jest posiadanie surowych (nie oszlifowanych) diamentów.
Przy wyjeździe z RPA turyście przysługuje zwrot podatku VAT do wysokości 3000 randów, o ile łączna wartość dokonanych przez zakupów przekracza 250 randów. Biura które zwracają VAT znajdują się na wszystkich międzynarodowych lotniskach. Aby odebrać podatek VAT należy przedstawić odpowiedni rachunek - "Tax invoice". VAT jest zawarty w cenie większości towarów i usług. Obecna stawka wynosi 14%.
Napiwki Napiwki zawsze powinny być uzależnione od jakości obsługi. Jeśli jest ona przeciętna, do rachunku dodaje się 10% wartości, jeżeli bardzo dobra - 15%.
Fotografowanie Proponuje się zabranie dużej ilości filmów fotograficznych, ponieważ może się okazać, iż w najbardziej interesującym momencie może ich zabraknąć. Oczywiście jest możliwość kupienia w pobliskich sklepikach, jednak nie gwarantuje się ich jakości.
Zdrowie Turystyczny pobyt w RPA nie stwarza istotnych zagrożeń dla zdrowia. Tutejsze wody nie są skażone amebą, w powietrzu nie latają zarazki cholery, żółtej febry, trądu czy innych zarazków, groźnych dla zdrowia i życia mieszkańców krajów biednych i ciepłych. Poziom higieny osobistej i publicznej, jest dobry, a niekiedy nawet lepszy, niż w naszym kraju Ojczystym. W podanym posiłku nie powinny znaleźć się salomonella, ani włos kelnera. Jednak w niektórych rejonach RPA istnieje możliwość zarażenia się malarią. Dlatego zanim rozpocznie się wizytę w tym kraju proponujemy wcześniej wykonać szczepienia. My z naszej strony proponujemy: żółtej febrze, cholerze, tyfusowi, chorobie Heine-Medina, WZW A, tężcowi
Zakupy, ceny, sklepy
Przykładowe ceny: chleb, bułka: 0,40R, 1 kg bananów: 3R, hot-dog: 6R, coca-cola: 3R, piwo:2R, kolacja: 30R; wyroby tubylców (korale, figurki) cenią od 5R - 20R. Afrykańscy sprzedawcy lubią zawzięcie się targować, przede wszystkim dlatego, że zależy im na sprzedaniu towaru.
Wynajem samochodów
W RPA nie uniknie się spotkania z niezdyscyplinowanymi kierowcami; trzeba być przygotowanym na najgorsze. Kierowcy bez ostrzeżenia zatrzymują się, zmieniają pasy, wyprzedzają na zakrętach, ignorują światła uliczne. Większość dróg ma wąski dodatkowy pas; oczekuje się, że pojazd wyprzedzany nań zjedzie. Błyśnięcie światłami awaryjnymi to przyjęty sposób wyrażenia wdzięczności. Proponuje się by jazda nie była zbyt szybka, ponieważ pasące się na poboczach bydło może nieoczekiwanie wtargnąć na drogę. Natomiast korzystając ze stacji benzynowej należy pamiętać, iż płacimy tylko gotówką. Tutejsze stacje nie przyjmują
płatności kartą.
Bank, poczta, telefon
Najbardziej honorowane są czeki podróżne, którymi można płacić w niektórych sklepach, można je również wymienić na obowiązującą walutę w bankach oraz w niektórych hotelach. Należy jednak pamiętać o prowizji jaką trzeba zapłacić przy ich realizacji. Gdzie niegdzie znajdują się bankomaty, w których można pobrać gotówkę. Najmniej problemów będzie sprawiało posiadanie karty Visa a przede wszystkim gotówki.
Kuchnia Afrykańska kuchnia to ostatni krzyk kulinarnej mody. W miastach Afryki serwuje się potrawy z całego kontynentu. W całej ich dziwnej i cudownej różnorodności podaje się m.in. "Gąsienice mopane" to niebieskozielone, kolczaste gąsienice pawicy. Jednak do potrawy trzeba przywyknąć. Smakiem przypomina wędzoną tekturę z lekkim posmakiem surowego drewna. Na listowiu drzew mopane wyglądają ładnie, ale tracą nieco wdzięku w trakcie patroszenia, gotowania, suszenia i pieczenia. Jednak zawierają 60% protein i znaczące ilości fosforu, żelaza i wapnia, stanowią niezrównane źródło żywności dla ludzi sawanny na północy Afryki Południowej, w Botswanie i Zimbabwe.
Poza tym dziwnie brzmiącym smakołykiem możemy skosztować owoców morza przygotowywane na różne sposoby.

 

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 

 
RPA- DIAMENTY AFRYKI

WYLOT Z WARSZAWY

Program

Dzień 1

11.20 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw B.P,
13.20 Przelot do Istambułu
16.45 Lądowanie w Istambule
23.45 Wylot do Kapsztadu
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Dzień 2
12.55 Przylot do Kapsztadu, transfer do hotelu.
Przejazd przez historyczną część miasta - Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, plac Grande Parade, dzielnica Bo-Kaap, ogrody kampanii Wschodnioindyjskiej.
Po zakwaterowaniu wycieczka na Górę Stołową
( w zależności od sprzyjającej pogody ) (1086 m.n.p.m), zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której rozciągają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi, dzięki temu możemy jednocześnie podziwiać panoramę miasta i zbliżającą się Table Mountain. Przejazd do Waterfront, dawnej dzielnicy portowej, obecnie nowoczesnego centrum rozrywkowego. Kolacja i nocleg w hotelu The Ritz.

Dzień 3
Zaczynamy dzień od wycieczki wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich, Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay skąd płyniemy statkiem na wyspę fok, Duiker Island. Dalszy ciąg naszej trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman’s Peak (10 kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Podczas jazdy podziwiać można Zatoki Sentinel, Chapman oraz Hout. Około południa dojeżdżamy do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei gdzie będziemy podziwiać specyficzną nadmorską florę (fynbos). Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają sie dwa prądy morskie; ciepłego Oceanu Indyjskiego i zimnego prądu Benguella, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różny odcień każdego z oceanów. Przylądek nazywany przez swoich odkrywców, Portugalczyków, Przylądkiem Sztormów, udowodnił w ciągu ostatnich 4 wieków słuszność tej nazwy gdyż zatonęło tu ponad 370 statków. Jednym z nich był słynny Latający Holender po którym została do dzisiaj opowiadana legenda. Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Przylądka wokół zatoki Fałszywej. Często, w okresie wiosennym (sierpień do grudnia) można tu spotkać baraszkujące wieloryby. Tuż przed wiktoriańskim miasteczkiem, Simonstown, odwiedzamy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Kolacja i nocleg w hotelu The Ritz.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do drugiego najstarszego po Cape Town miasteczka RPA, Stellenbosch, znanego z europejskiej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum zagłębia winnego Afryki. Wokół miasta rozciągają sie malownicze doliny pokryte farmami winnymi z miasteczkami, Paarl i Franschhoek. Wizyta na farmie winnej połączona z degustacją produkowanych tam win. Zachód słońca podziwiamy podczas rejsu katamaranem (lub jachtem) w zatoce Granger Bay. Kolacja w restauracji w V&A Waterfront. Nocleg w hotelu The Ritz.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko, następnie przelot do Johannesburga ( godz 06:30 ).
Przejazd w kierunku Kruger Parku przez najbardziej widokowe miejsca w RPA. Na trasie malownicze widoki tzw. scenic route: przełęcze, góry, doliny.
Kolacja i nocleg w Pine Lake Inn przy Parku Krugera.

Dzień 6
Kruger Park jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, a już niedługo po usunięciu granic pomiędzy Mozambikiem oraz Zimbabwe stanie się jednym z największych rezerwatów świata.
Kruger Park to dom "big five", czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słonia, lwa, nosorożca, lamparta i bawoła. Ok. godz. 6.00 poranne safari 4x4 otwartym samochodem, podczas którego będzie można obejrzeć wiele gatunków zwierząt przy porannym wodopoju. Po południu odpoczynek przy basenie. Następnie przejazd do kilku punktów obserwacyjnych zwierząt i kontynuowanie safari w otwartych samochodach. Kolacja i nocleg w Pine Lake Inn przy Kruger Parku.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd autokarem przez Park Krugera (ok. 3 godzin, 100km). Powierzchnia parku przekracza 2 mln hektarów. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w największe na świecie bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Park rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo (na północy) do Krokodylej Rzeki (na południu). Po południu wyjazd z rezerwatu na Panoramic Route. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat.: Pot Holes - formacje skalne wyrzeźbione przez miliony lat, God’s Window, wodospady Berlin i Lisbon ( największe w tym regionie ) oraz Blyde River Canyon - trzeci pod względem głębokości kanion świata. Kolacja i nocleg w Pine Lake Inn przy Kruger Parku.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Johannesburga, po drodze mijamy plantacje tropikalnych owoców w dolinie zwanej Korytarzem Maputo oraz fenomenalne plantacje lasów będących bazą przemysłu papierniczego RPA. Przyjazd do Johannesburga, po południu krótki odpoczynek w hotelu. Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie poznamy prawdziwy smak dzikiej Afryki. Na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się afrykańską dziczyznę. Między innymi do wyboru mięso antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, w zależności od sezonu mięso żyrafy i zebry. Nocleg w hotelu The Reef / Misty Hills w Johannesburgu.

Dzień 9
- zwiedzanie Johannesburga: historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat.
Opcja 1: ( oprócz poniedzialków i wtorków )
- wizyta w Gold Reef City- skansenie znajdującym się w sercu złotodajnych pól Johannesburga. Przeszło wiek temu odkryte tutaj złoto rozsławiło ten pusty rejon w całym świecie powodując wielotysięczne migracje poszukiwaczy szybkich zysków. W programie miedzy innymi zjazd 220m do nieczynnej kopalni złota, której złoża były niegdyś najbogatsze na świecie.
Opcja 2:
Lion Park: ( w poniedzialki i wtorki )
- wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 oglądamy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, bardzo często z młodymi w różnym wieku. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy.
Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi. Zwiedzanie oraz poznanie rytuałów, tradycji i kultury plemion południowo afrykańskich. Oglądanie tańców Zulusów, po których serwowana jest kolacja składająca sie z tradycyjnych dań afrykańskich oraz dziczyzny. Po pokazie możliwość zakupu pamiątek i wyrobów rękodzieła ludowego. Nocleg w hotelu The Reef / Misty Hills w Johannesburgu.

Dzień 10
Po śniadaniu wyjazd do Sun City, afrykańskiego odpowiednika Las Vegas (kasyna, Show - Variete, ogrody tropikalne, kompleks wodny: dolina fal, baseny, zjeżdżalnie). Podziwiając zielone pola golfowe, tropikalne ogrody, błękitne jezioro i wodospady trudno uwierzyć , że Sun City zostało wybudowane na kraterze prehistorycznego wulkanu. Jest to magiczne miejsce, które już trzykrotnie gościło wybory Miss Świata. Istnieje także możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np: do najpiekniejszego i najbardziej luksusowego hotelu Sun City - The Palace, wizyty na farmie krokodyli, lot balonem, safari w Parku Pilansberg. Kolacja i nocleg w hotelu Kedar obok Sun City.

Dzień 11
Po śniadaniu udajemy się w kierunku Pretorii, stolicy Republiki Południowej Afryki. W Pretorii zwiedzanie historycznego centrum miasta (Dom i Muzeum Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone przepięknymi ogrodami jak również mauzoleum Vootrekkerów czyli pierwszych osadników.
Transfer na lotnisko.
20.25 wylot do Polski z przesiadką w Istambule.

Dzień 12
12.25 przylot do Warszawy. Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Cena obejmuje przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Istambule, przelot na trasie Kapsztad - Johannesburg, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach lub domkach 2 os.(brak możliwości dostawek !!!) /9 rozpoczętych dób hotelowych/, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje typu bufet, program turystyczny, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota podczas odprawy na Okęciu (bagaże będą nadane od razu na całą podróż) oraz polskiego pilota na terenie RPA podczas trwania całej wycieczki, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL i bagaż).

Cena nie zawiera: biletów wstępu, wycieczek fakultatywnych organizowanych w Sun City oraz ew. napiwków.
Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu) ok. 250 EUR od osoby.

PRZELOT
Oferujemy komfortowym przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 777 lub Airbus 340.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładzie indywidualne centra rozrywki z ekranem LCD w poprzedzającym fotelu, a w nich wiele filmów do wyboru, kanał dla dzieci, kanały muzyczne do wyboru i gry - sterowanie za pomocą indywidualnej konsoli.
Limit bagażu - bagaż kabinowy / ręczny - 8 kg, bagaż odprawiany: 30 kg.
Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

TERMINY 12 DNI
19.09 - 30.09 od 8 619 PLN
09.10 - 20.10 od 8 749 PLN
23.10 - 03.11 od 9 093 PLN
31.10 - 11.11 od 9 073 PLN
06.11 - 17.11 od 9 135 PLN
21.11 - 02.12 od 8 791 PLN
26.12 - 06.01 od 10 039 PLN
16.01 - 27.01 od 9 135 PLN
30.01 - 10.02 od 9 224 PLN
06.02 - 17.02 od 9 024 PLN
20.02 - 02.03 od 9 024 PLN
05.03 - 16.03 od 9 024 PLN
19.03 - 30.03 od 8 877 PLN
02.04 - 13.04 od 9 049 PLN
09.04 - 20.04 od 8 791 PLN
16.04 - 27.04 od 8 680 PLN

MAM PYTANIE     WARUNKI UCZESTNICTWA

WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE


RPA i Zimbabwe - Wodospady Wiktorii


Dzień 1
11.40 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw B.P,
13.40 Przelot do Johannesburga z międzylądowaniem w Istambule.

Dzień 2
08.10 Przylot do Johannesburga. Przejazd w kierunku Kruger Parku Na trasie malownicze widoki: przełęcze, góry, doliny. Po południu czas wolny na odpoczynek przy basenie z widokiem na urocze jezioro Longmere. Kolacja i nocleg w hotelu Pine Lake Inn przy Parku Krugera, pięknie usytuowanym wśród lasów z widokiem na jezioro i pole golfowe.

Dzień 3
Po śniadaniu o godz. 8.00 safari otwartymi samochodami 4x4 w Parku Krugera, podczas którego będzie można obejrzeć wiele gatunków zwierząt. Kruger Park jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, a już niedługo po usunięciu granic pomiędzy Mozambikiem oraz Zimbabwe stanie się jednym z największych rezerwatów świata. Powierzchnia parku przekracza 2 mln hektarów. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w niezwykłe bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Park rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo (na północy) do Krokodylej Rzeki (na południu). Jego szerokość wynosi średnio 60 do 90 km. W Kruger Parku żyje "big five", czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Po południu powrót do hotelu, odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg w Pine Lake Inn przy Kruger Parku.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w okolice Hoedspruit nad rzekę Blyde, na wyjątkowe spotkanie z hipopotamicą Jessicą, 10 - letnim, ważącym ponad tonę hipopotamem, który uwielbia towarzystwo ludzi, śmieje się , pozwala się karmić, głaskać i pije herbate. Ten światowej skali fenomen został już uwieczniony na filmach National Geogrphic, Animal Planet a nawet Polskiej TV.Po południu wyjazd na Panoramic Route. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat: Pot Holes - cylindryczne formacje skalne wyrzeźbione przez rzekę w skałach przełomu, God’s Window, wodospad Lisbon, oraz Blyde River Canyon - jeden z najgłębszych kanionów na świecie. Kolacja i nocleg w Pine Lake Inn przy Kruger Parku.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Johannesburga, po drodze zatrzymujemy się w miasteczku/skansenie pierwszych odkrywców złota : Pilgrims Rest. W dalszej drodze przejeżdżamy przez niekończące się plantacje lasów będących bazą przemysłu papierniczego RPA. Przyjazd do Johannesburga wieczorem na regionalną kolacje w restauracji Carnivore, gdzie poznamy prawdziwy smak dzikiej Afryki. Na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się afrykańską dziczyznę. Między innymi do wyboru mięso antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, w zależności od sezonu mięso żyrafy i zebry.
Nocleg w Boutique Hotelu The Reef. Elegancki, bardzo nowoczesny hotel, wyjatkowo zaprojektowany - w każdym pokoju - ogromne zdjęcie-tapeta nawiązujące do wydobycia i przeróbki złota w Johannesburgu, z elewacją w kształcie sztabek złota.

Dzień 6
- Przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat
Opcja 1: ( oprócz poniedziałków i wtorków )
- wizyta w Gold Reef City- skansenie znajdującym się w sercu złotodajnych pól Johannesburga. Przeszło wiek temu odkryte tutaj złoto rozsławiło ten pusty rejon w całym świecie powodując wielotysięczne migracje poszukiwaczy szybkich zysków. W programie miedzy innymi zjazd 220m do nieczynnej kopalni złota, której złoża były niegdyś najbogatsze na świecie.
Opcja 2:
Lion Park: ( w poniedziałki i wtorki )
- wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 oglądamy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, bardzo często z młodymi w różnym wieku. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy.
Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi. Zwiedzanie oraz poznanie rytuałów, tradycji i kultury plemion południowo afrykańskich. Oglądanie tańców Zulusów, po których serwowana jest kolacja składająca sie z tradycyjnych dań afrykańskich.
Nocleg w hotelu The Reef.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do Sun City, afrykańskiego odpowiednika Las Vegas (kasyna, ogrody tropikalne, kompleks wodny: dolina fal, baseny, zjeżdżalnie). Podziwiając zielone pola golfowe, tropikalne ogrody, błękitne jezioro i wodospady trudno uwierzyć , że Sun City zostało wybudowane na kraterze prehistorycznego wulkanu. Jest to magiczne miejsce, które już trzykrotnie gościło wybory Miss Świata. Istnieje także możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (nie wliczonych w cenę) np: do najpiękniejszego, luksusowego hotelu Sun City - The Palace, na farmę krokodyli, lot balonem, safari w Parku Pilansberg.
Kolacja i nocleg w Hotelu Kedar obok Sun City. Historyczny Lodge jest położony na dawnej farmie Paula Krugera. Farma prezydenta Paula Krugera - Boekenhoutfontein i zabytkowe budynki, zostały uznane za Pomnik Narodowy w 1971 roku. Główną atrakcją w Kedar jest dom i muzeum Krugera, gdzie znajduje sie wiele eksponatów o znaczeniu historycznym i pamiątek po Prezydencie.

Dzień 8
Po śniadaniu wizyta w muzeum Krugera i wyjazd w kierunku Pretorii, stolicy administracyjnej Republiki Południowej Afryki. W Pretorii przejazd przez historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii położone na wzgórzu i otoczone przepięknymi ogrodami. Poza miastem zatrzymujemy sie przed mauzoleum Vootrekkerów - pierwszych osadników. Zwiedzanie powyższych obiektów oraz Mauzoleum nie wliczone w cenę. Po południu wyjazd do Johannesburga, po drodze wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterie, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. Kolacja i nocleg w hotelu Metcourt - Emperors Palace, dogodnie usytuowany obok Tambo International Airport, łączy w sobie ponadczasową, klasyczną elegancję. Ośrodek oferuje luksusowe zakwaterowanie i udogodnienia, wspaniałe kasyno, najlepsze restauracje i kluby, unikalną halę sprzedaży detalicznej, centrum rozrywki dla dzieci, różnorodne sale konferencyjne i obsługę na najwyższym poziomie.

Dzień 9
Po śniadaniu transfer na terminal i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe.
Spotkanie z naszym przedstawicielem, transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Wieczorem sunset cruise po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg w hotelu Rainbow - zaprojektowany w stylu mauretańskim, położony w amfiteatrze dziewiczego lasu deszczowego, bardzo blisko od centrum miasta i tylko 2 km od Wodospadów Wiktorii!

Dzień 10
Po śniadaniu wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe.
Następnie możliwość skorzystania z zajęć fakultatywnych:
przejażdżka na słoniach (ok. $100), przelot helikopterem (ok. $100), skoki bungee (ok. $100).
Kolacja i nocleg w hotelu Rainbow.

Dzień 11
Przed południem ostania wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, potem transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga, wieczorem wylot do Europy.

Dzień 12
12.40 lądowanie w Warszawie.

Cena obejmuje przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Istambule, przelot na trasie RPA - Zimbabwe - RPA, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach, pokoje 2 os. z łazienkami (brak możliwości dostawek) /9 rozpoczętych dób hotelowych/, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje typu bufet, program turystyczny, transfery lotnisko- hotel- lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem, obsługę polskiego pilota podczas odprawy na Okęciu (bagaże będą nadane od razu na całą podróż) oraz polskiego pilota na terenie RPA i Zimbabwe podczas trwania całej wycieczki, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL i bagaż).

Cena nie zawiera: biletów wstępu, wycieczek fakultatywnych oraz ew. napiwków.
Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu) ok. 300 EUR od osoby + wiza 35 USD (klienci otrzymują na lotnisku)

UWAGA!
Program jest ramowy i może ulec zmianie.

PRZELOT

Oferujemy komfortowym przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 777 lub Airbus 340.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładzie indywidualne centra rozrywki z ekranem LCD w poprzedzającym fotelu, a w nich wiele filmów do wyboru, kanał dla dzieci, kanały muzyczne do wyboru i gry - sterowanie za pomocą indywidualnej konsoli.
Limit bagażu - bagaż kabinowy / ręczny - 8 kg, bagaż odprawiany: 30 kg.
Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

TERMINY 12 DNI
19.09 - 30.09 od 9 058 PLN
09.10 - 20.10 od 9 189 PLN
23.10 - 03.11 od 9 318 PLN
31.10 - 11.11 od 9 345 PLN
07.11 - 18.11 od 9 579 PLN
21.11 - 02.12 od 9 231 PLN
05.12 - 16.12 od 9 119 PLN
26.12 - 06.01 od 10 383 PLN
16.01 - 27.01 od 9 709 PLN
30.01 - 10.02 od 9 578 PLN
06.02 - 17.02 od 9 578 PLN
20.02 - 02.03 od 9 578 PLN
05.03 - 16.03 od 9 578 PLN
19.03 - 30.03 od 9 465 PLN
02.04 - 13.04 od 9 465 PLN
09.04 - 20.04 od 9 317 PLN
16.04 - 27.04 od 9 230 PLN

MAM PYTANIE     WARUNKI UCZESTNICTWA

WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE


Diamenty Południowej Afryki  


JOHANNESBURG - SUN CITY - PRETORIA - PANORAMIC ROUTE - PARK KRUGERA - KRÓLESTWO SWAZILANDU - JEZIORO ST. LUCIA - DURBAN - PORT ELIZABETH - GARDEN ROUTE - KAPSZTAD - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

"Cały świat w jednym kraju" - to hasło reklamujące RPA. Program wyprawy, której każdy dzień dostarcza niezapomnianych wrażeń, pozwala poznać fenomen tego kraju i zrozumieć, dlaczego jest on marzeniem podróżników. Na trasie takie atrakcje, jak poszukiwanie śladów "gorączki złota" oraz "wielkiej piątki", degustacja wina i afrykańskiej dziczyzny, widok z Okna Boga na królestwo Gór Smoczych i potężny kanion rzeki Blyde, spotkanie dwóch oceanów na Przylądku Dobrej Nadziei, panorama najpiękniejszego miasta świata z Góry Stołowej.Trasa w RPA: 3500 km (bez przelotów wewnętrznych).

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ
Przylot do JOHANNESBURGA, przejazd przez historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki "gorączki złota" sprzed 125 lat. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza - hałdy piasku wydobywanego z licznych kopalń złota, którymi otoczone jest miasto. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Wycieczka do skansenu Lesedi wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i poznawanie ich obyczajów: pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki: Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho. Kolacja składająca się z tradycyjnych dań afrykańskich i dziczyzny (mięso antylopy, żyrafy, zebry itp.). Powrót do Johannesburga, nocleg.

3. DZIEŃ
Przejazd do Sun City - afrykańskiego odpowiednika Las Vegas, enklawy luksusu położonej w afrykańskim buszu w Parku Narodowym Pilanesberg. W programie m.in. pobyt w Dolinie Fall (aqua park XXI wieku), zwiedzanie Lost City, spacer po tropikalnych ogrodach, wizyta w kompleksie kasyn. Fakultatywnie: wizyta na farmie krokodyli. Powrót do Johannesburga, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do położonej wśród wzgórz kopalni złota, która w ubiegłym wieku przyciągała tu poszukiwaczy cennego kruszcu. Gold Reef City jest miejscem, gdzie zachowała się atmosfera i zabudowa Johannesburga z czasów "gorączki złota". Zjazd do kopalni złota, pokaz jego wytopu, wizyta w mennicy. Następnie propozycja niezapomnianej rozrywki na roller coasterach - do wyboru kilkanaście nowoczesnych urządzeń. Przejazd przez stolicę RPA - PRETORIĘ - panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu i plac Church Square. Powrót do hotelu.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon - trzeciego co do wielkości na świecie kanionu, skąd roztaczają się spektakularne widoki na fantazyjnie rzeźbione skały: Three Randavels (Trzy Chaty), unikatowe formacje geologiczne Bourke's Luck Potholes. Kolejny przystanek to God's Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 700 m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Wizyta nad wodospadami Lisbon i Berlin. Przyjazd na nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PARKU KRUGERA, największego naturalnego rezerwatu zwierząt na południu Afryki, którego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu - Paula Krugera. Safari specjalnymi odkrytymi samochodami typu 4x4. Możliwość upolowania aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt, w tym przedstawicieli "wielkiej piątki" (lew, słoń afrykański, bawół, nosorożec czarny, lampart). Nocleg w afrykańskich domkach na terenie Parku Krugera.

7. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd przez KRÓLESTWO SWAZILANDU i Góry Smocze, malownicze tereny i wioski zamieszkałe przez plemię Swazi słynące z wyrobu rzeźb w kamieniu mydlanym oraz wapieniu. Przejazd przez największą atrakcję królestwa - dolinę Ezulwini ze wspaniałym kolonialnym hotelem Royal Swazi otoczonym polami golfowymi. Dalej podróż przez centrum przemysłowe Manzini i zjazd na niziny gęsto poprzecinane rzekami i strumieniami pozwalającymi na uprawy owoców tropikalnych i przede wszystkim trzciny cukrowej. Krótki pobyt na miejscowym targowisku - możliwość zakupu pamiątek. Powrót do RPA, po drodze zalew zapory Jozini. Dojazd do miejscowości wypoczynkowej St. Lucia. Nocleg w lodży.

8. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd nad JEZIORO ST. LUCIA. Utworzony tutaj obszar chroniący pięć połączonych ze sobą ekosystemów został wpisany na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Jezioro św. Łucji wraz z sąsiadującymi terenami chronionym, to trzeci pod względem wielkości rezerwat dzikich zwierząt w RPA o obszarze 1700 km². Rejs po lagunie, podczas którego można zobaczyć m.in. hipopotamy, krokodyle, flamingi i pelikany. Przejazd przez prowincję Zululand i Wybrzeże Delfinów do DURBANU, największego portu RPA. Krótkie zwiedzanie miasta: historyczne centrum, "Złota Mila" - promenada wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego, port jachtowy, zegar Vasco Da Gamy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wypoczynkowy pobyt w Durbanie, gdzie sezon wakacyjny trwa 12 miesięcy w roku. Spacer po pięknych piaszczystych plażach, kąpiel w ciepłym Oceanie Indyjskim. Wizyta w Ushaka Sea World, największym na kontynencie afrykańskim akwarium-delfinarium, ukazującym podwodny świat oceanu - rekiny, płaszczki, żółwie morskie i ogromne ilości ryb tropikalnych. Nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Przelot z Durbanu do PORT ELIZABETH - wielkiego portu morskiego z rozległymi plażami i podobno najlepszymi na świecie falami do uprawiania surfingu. Z tego rejonu pochodzi m.in. wybitny przywódca RPA Nelson Mandela. To miejsce pierwszych kolonii brytyjskich (1820 r.). Panoramiczne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma, zwanego rajskim ogrodem, jedynej pozostałości dżungli na południu kontynentu. Przejście przez most linowy zawieszony nad ujściem rzeki Sztormowej. Dalszy przejazd słynną tzw. GARDEN ROUTE (Droga Ogrodów). Przyjazd do Knysna, miejscowości położonej nad laguną Oceanu Indyjskiego, której strzegą słynne formacje skalne, tzw. Głowy Knysna. Przejazd przez przełęcz Outeniqua w Górach Montague do Oudtshoorn, nazywanego światową stolicą strusi. Wizyta na farmie strusi i zapoznanie się z hodowlą tych interesujących ptaków i przejażdżka na ich grzbiecie. Zakwaterowanie w lodży na trasie Garden Route. Nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Cango Caves, jaskiniach z wapiennymi i kwarcowymi formacjami stalagmitów i stalaktytów. Następnie wizyta na farmie dzikich kotów (lwy, lamparty, gepardy, tygrysy). Przejazd do KAPSZTADU - jednego z najpiękniejszych miast świata. Krótkie panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. ratusz, fort - najstarsza budowla w Afryce Południowej, Ogrody Botaniczne Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach parlamentu. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po nabrzeżu Alfreda i Victorii (Waterfront), gdzie zabytkowe budynki portu zaadoptowano na hotele, sklepy, restauracje i kawiarnie. Powrót do hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem na wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem Przylądka - trasa panoramiczna Chapman Peak - do Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei, nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. Jest to miejsce, gdzie graniczą ze sobą dwa oceany: Atlantycki i Indyjski. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku Simons-town i spacer po plaży Boulders zamieszkałej przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Nocleg w hotelu.

14. DZIEŃ
Śniadanie. Wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain 1084 m n.p.m) i podziwianie wspaniałego widoku na Cape Town i Kraj Przylądkowy. Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu - Groot Constantia. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

15. DZIEŃ
Przylot do Polski.

Świadczenia:
12 noclegów na trasie w hotelach***/****, lodżach i afrykańskich domkach: 3 w Johannesburgu, 2 w Parku Krugera, 1 w St. Lucia, 2 w Durbanie, 1 w Port Elizabeth, 1 na Garden Route, 2 w Kapsztadzie; 2-os.pokoje (możliwość 1 dostawki)z łazienkami i klimatyzacją; wyżywienie: 12 śniadań; przelot na trasie: Warszawa – Johannesburg – Warszawa; przelot wewnętrzny: Durban – Port Elizabeth; transfery klimatyzowanym autokarem za wyjątkiem safari: odkryty samochód 4x4; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW; inne świadczenia: kolacja w Lesedi wraz z pokazem tańców.

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 200 EUR (dzieci do lat 10: 135 EUR), opłaty bagażowe, napiwki: ok. 10 EUR /dzień.

Uwagi:
1. Zniżka za 1. dziecko do 12 lat: 600 PLN.
2. Program może ulec zmianie w zależności od rozkładu lotów.

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

TERMINY 12 DNI
29.10 10 812 PLN
21.01 10 812 PLN
11.02 10 812 PLN
10.03 10 812 PLN

MAM PYTANIE     WARUNKI UCZESTNICTWA

WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |