Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


 

Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

 


Parking przy lotnisku

 

Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


Zwiedzanie na własną rękę:

lub wykupujemy wycieczki na statku

 

   

FLAMENCO POD ŻAGLAMI ITAKI

z przelotem na Majorkę

 

 

 

 
 
 

Palma • Barcelona • Walencja • Eivissa • Mahón • Palma

 
Magiczne Baleary, kultowa Barcelona i Walencja z dzielnicą przyszłości. Ten piękny rejs pokaże jak wspaniale można połączyć zwiedzanie, zabawę i wypoczynek. Rewelacyjne wycieczki fakultatywne, które można dobrać według indywidualnych gustów: od najsłynniejszych na świecie dyskotek, przez niezapomniane krajobrazy, zabytki, aż po parasailing.
 

 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Majorkę do PALMY - stolicy autonomicznego regionu Balearów i największego miasta na wyspie. Transfer do portu. Zaokrętowanie na statku wycieczkowym. Powitanie przez Kapitana. Czas wolny na pokładzie, zejście na ląd oraz fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na wieczorny spektakl Son Amar w Palmie - występ tancerzy z pokazem flamenco i tańca międzynarodowego. Nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku, zejście na ląd oraz fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: Palma/Valldemossa - Palma: katedra La Seu, Parc de Mar, ogrody królewskie Pałacu Almudaina, zamek Castillo de Bellver, czas wolny na zakupy, klasztor kartuzów z pamiątkami po Chopinie; Objazd wyspy - Sanktuarium Maryjne w Lluc, góry Sierra de Tramuntana, port Sa Calobra, rejs statkiem do Puerto de Soller, Dolina Pomarańczy; Jaskinie Smocze - jaskinie i wizyta w manufakturze sztucznych pereł; Półwysep Formentor - przejazd na północ na półwysep uznawany za najpiękniejszy fragment Majorki z widokami strzelistych klifów, latarni morskiej i wybrzeża sąsiadującej Minorki. O godz. 23.00 wypłynięcie z portu w kierunku Barcelony. Nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Ok. godz. 8.00 wpłynięcie do portu w BARCELONIE. Czas wolny na pokładzie statku lub zejście na ląd oraz fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: Barcelona City Tour - objazd centrum, budowle Gaudiego, Las Ramblas; Gaudi i symbole Barcelony - najsłynniejsze dzieła Gaudiego; Barcelona Shopping City - zakupy w dzielnicy handlowej ze sklepami znajdującymi się na 5-kilometrowej trasie od morza, przez Paseo de Gracia, aż do ulicy Diagonal; Tapas Tour - degustacja lokalnych „tapasów” - przekąsek, połączona ze spacerem po Barcelonie; Montserrat - sanktuarium z figurką Czarnej Madonny - patronki Katalonii i klasztor Benedyktynów; Bodegas de Cava i Tarragona - tajniki produkcji katalońskiego wina musującego Cava z degustacją i starożytne zabytki Tarragony; Flamenco - spektakl tańca i muzyki flamenco na najwyższym światowym poziomie. Nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Czas wolny na pokładzie statku lub zejście na ląd. Samodzielne poznawanie Barcelony, plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach. O godz. 2.00 nad ranem wypłynięcie z portu w kierunku Walencji. Nocleg.
5. DZIEŃ.
Ok. godz. 13.00 wpłynięcie do portu w WALENCJI - trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku, zejście na ląd oraz fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: Valencia City (2 trasy) - panorama miasta i historyczne centrum z najważniejszymi zabytkami; Miasto nauki i sztuki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) - wizyta w centrum kulturalno-rozrywkowym Walencji, nazwanym przez mieszkańców dzielnicą przyszłości, z największym oceanarium i delfinarium w Europie; Walencja na rowerze - przejazd rowerami przez historyczne centrum, ogrody Turii oraz dzielnicę Ciudad de las Artes y las Ciencias. O godz. 22.00 wypłynięcie z portu w kierunku Ibizy. Nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Ok. godz. 8.00 wpłynięcie do portu w EIVISSIE, stolicy Ibizy - wyspy o dwóch obliczach. Z jednej strony to obowiązkowa przystań dla miłośników rozrywek i nocnego szaleństwa, a z drugiej strony ostoja spokoju i wyciszenia. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku, zejście na ląd oraz fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: Eivissa to Ibiza - spacer po starówce, Górne Miasto Dalt Villa, fortyfikacje i zamek; Wokół wyspy - białe domy, zielone wzgórza, piaszczyste plaże, hipisowski bazar Las Dalias, pola solankowe; Jeep Safari - szaleństwo 4x4 w północnej części wyspy i kąpiel w morzu; Parasailing - wzniesienie się ku przestworzom ze spadochronem ciągniętym przez motorówkę wzdłuż zatoki San Antonio; Pacha & Amnesia - bilety wstępu do słynnych dyskotek z występami najlepszych DJ-ów na świecie. O godz. 3.00 nad ranem wypłynięcie z portu w kierunku Minorki. Nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Ok. godz. 14.00 wpłynięcie do MAHÓN, stolicy Minorki - drugiej co do wielkości wyspy w archipelagu Balearów, której całe terytorium zostało wpisane na listę UNESCO ze względu na unikatowe walory krajobrazowe. Czas wolny na pokładzie, udział w programie rozrywkowym oferowanym na statku, zejście na ląd oraz fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) uczestnictwo w wycieczkach: Uroki stolicy i wschodniego wybrzeża - spacer po Mahón, zwiedzanie najstarszego, naturalnego portu w Europie, degustacja lokalnego ginu Xoriguer w miejscowej destylarni, wioska Binibeca, jaskinia Cova d’en Xoroi; Ciutadella de Menorca - spacer po zabytkowym centrum pierwszej stolicy wyspy, czas wolny na zakupy. Postój na zamku św. Mikołaja wzniesionego na wzgórzu ponad miastem; Tańczące konie (Somni) - pokaz ujeżdżania koni połączony z muzyką, tańcem i akrobatyką; Spływ kajakowy - spływ wzdłuż północnego wybrzeża Minorki; Jeep Safari - odkrywanie wyspy samochodem terenowym; Rowerem po Cami’ de Cavalls - przejazd rowerami trasą krajoznawczą wzdłuż wybrzeża Minorki. O godz. 22.00 wypłynięcie z portu w kierunku Majorki. Nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Po śniadaniu wyokrętowanie ze statku wycieczkowego. Transfer na lotnisko w Palmie. Przelot do Polski.
 
 
 
STATEK:
Louis AURA

trzygwiazdkowy superior, elegancki, gruntowny remont planowany na początku 2017 r., zakończenie prac przed rozpoczęciem sezonu letniego 2017 r.; łącznie 355 kabin, w tym 190 kabin zewnętrznych i 165 kabin wewnętrznych, maks. 951 pasażerów, 329 osób załogi; 8 pokładów, 4 windy;
lobby z całodobową recepcją, restauracja Horizon – dania w formie bufetu oraz serwis do stolika, kuchnia międzynarodowa, taras zewnętrzny, restauracja Mermaid - á la carte, kuchnia międzynarodowa;
w obu restauracjach dostępne foteliki dla dzieci oraz dania wegetariańskie, 4 bary, w tym 2 przy basenie, w lobby, w sali bankietowej;
strefa duty free, sklepy z różnym asortymentem, sala bankietowa Stars Show Lounge, czytelnia;
za dopłatą: punkt internetowy, centrum medyczne, fotograf.
DANE TECHNICZNE: tonaż - 15 781 ton,
długość - 160,13 m,
szerokość - 22,80 m,
prędkość - 16 węzłów,
stabilizatory.
 
KABINY:
 
kabina wewnętrzna, klasa ekonomiczna: 2-os., ok. 8 m², łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna - polskie kanały, płaski telewizor, telefon, minibar codziennie uzupełniany w wodę 1,5 l, sejf.
 
kabina wewnętrzna, klasa standardowa: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 10 m², wyposażenie jak w klasie ekonomicznej.
 
kabina zewnętrzna, klasa standardowa: 2-os. (możliwość 2 dostawek na łóżkach górnych), ok. 11 m², wyposażenie jak w kabinie standardowej, dodatkowo 2 bulaje okrętowe; łóżeczko dla dziecka na zamówienie przed przyjazdem.
 
kabina zewnętrzna, klasa deluxe: 2-os. (możliwość 2 dostawek), ok. 20 m², wyposażenie jak w klasie standardowej, dodatkowo: 4 okna, optycznie wydzielona strefa dzienna z dodatkowymi miejscami do siedzenia i spania na sofie, prysznic lub wanna, suszarka; łóżeczko dla dziecka na zamówienie przed przyjazdem.
 
kabina zewnętrzna, klasa suite: 2-os. (możliwość 2 dostawek), ok. 35 m², wyposażenie jak w klasie standardowej, dodatkowo: 4 okna, optycznie wydzielona strefa dzienna z dodatkowymi miejscami do siedzenia i spania na sofie, jacuzzi, prysznic lub wanna, suszarka; łóżeczko dla dziecka na zamówienie przed przyjazdem.
 
SPORT I ROZRYWKA:
2 baseny, taras słoneczny, minigolf, sala fitness, sala kinowa, polskie animacje dla dzieci i dorosłych: w dzień: miniklub dla dzieci (4-12 lat), stretching, joga, gimnastyka poranna, nordic walking, gry planszowe i karty, wieczorem minidisco dla dzieci, dla dorosłych program rozrywkowy z muzyką na żywo i tańcami w języku polskim, seanse kinowe; za dopłatą: centrum spa: sauna, jacuzzi, salon kosmetyczny, masaże.
 
ALL INCLUSIVE:
śniadanie (7.00-10.00), obiad (13.00-15.00), kolacja (19.30-22.00) w restauracji Horizon lub Mermaid, obiad i kolacja: bufet sałatkowy, dania główne serwowane, napoje bezalkoholowe: woda, napoje słodkie, kawa, herbata, piwo i wino serwowane do stolików; lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe: piwo, wino, gin, wódka, whisky, rum serwowane w wyznaczonym barze (18.00-23.00).
 
 
Termin 8 dni  
21.06 – 28.06 2669pln REZERWUJ
28.06 – 05.07 3229pln REZERWUJ
05.07 – 12.07 3229pln REZERWUJ
12.07 – 19.07 3229pln REZERWUJ
19.07 – 26.07 3229pln REZERWUJ
26.07 – 02.08 3229pln REZERWUJ
02.08 – 09.08 3229pln REZERWUJ
09.08 – 16.08 3309pln REZERWUJ
16.08 – 23.08 3229pln REZERWUJ
23.08 – 30.08 3019pln REZERWUJ
30.08 – 06.09 3019pln REZERWUJ
06.09 – 13.09 2949pln REZERWUJ
13.09 – 20.09 2949pln REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 przelot samolotemWyloty z : Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań
Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 4 lub o 7 dni pobytu na Majorce w wybranym przez Państwa hotelu dostępnym dla tej oferty:
przedłużenie o 4 dni pobytu na Majorce
przedłużenie o 7 dni pobytu na Majorce
 
ŚWIADCZENIA:
7 noclegów na statku Louis AURA, kabiny wewnętrzne 2-os. z łazienkami, dostępne także inne typy kabin • wyżywienie na statku: all inclusive • przelot: Warszawa/Katowice/Wrocław/Poznań - Palma -Warszawa/Katowice/Wrocław/Poznań • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka polskiego rezydenta • ubezpieczenie KL i NW
 
DODATKOWO PŁATNE:
Opłaty portowe oraz napiwki dla załogi statku: 150 EUR/os.
 
UWAGI:
Przy rezerwacji wycieczki wymagane podanie danych z paszportu lub dowodu osobistego.
Zależnie od warunków pogodowych kapitan może zadecydować o zmianie trasy.
Kolejność realizacji punktów programu oraz godziny zawinięcia i wypłynięcia z portów mogą ulec zmianie.
Opisy wycieczek fakultatywnych są podane informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Realizacja wycieczek zależy od ilości chętnych.
Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, jak np. ostre narzędzia, urządzenia elektryczne, materiały łatwopalne.
Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
 
Wycieczki fakultatywne:
 
MAJORKA
 
Objazd wyspy – trasa wycieczki prowadzi przez rolnicze wioski i miasta urodzajnej niziny Es Pla w kierunku gór Sierra de Tramuntana. Serpentyny górskie wiodą do sanktuarium maryjnego w Lluc – zwiedzanie kościoła z wizerunkiem Czarnej Madonny. Następnie przejazd imponującą drogą z zakrętami sięgającymi 180 stopni do portu Sa Calobra na zachodnim wybrzeżu. Zatoka jest także ujściem najdłuższego na wyspie wąwozu Torrent de Pareis. W czasie wolnym spacer tunelem skalnym do malowniczo położonej małej plaży zwanej Wrotami do Raju. Rejs statkiem wzdłuż klifowego północnego wybrzeża Majorki do portu Puerto de Soller. Przejazd zabytkowym, drewnianym tramwajem do urokliwego miasteczka Soller. Dalej historycznym pociągiem przez słynną Dolinę Pomarańczy, górskie tunele i gaje drzew cytrusowych do Palmy. Powrót do hotelu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 75 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 40 EUR.
 
Palma – przejazd do kosmopolitycznej stolicy Majorki. Spacer po starówce: katedra La Seu, Parc del Mar, ogrody królewskie Pałacu Almudaina, wąskie uliczki i patia domów kupieckich, ratusz miejski, punkt widokowy przy zamku Castillo de Bellver. Czas wolny na zakupy w okolicach Plaza Mayor, głównego rynku. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 30 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 20 EUR.
 
Palma i Valldemossa – przejazd na południe, w kierunku pięknej i kosmopolitycznej stolicy Majorki, położonej nad rozległą zatoką Bahía de Palma. Spacer po starówce: katedra La Seu, Parc del Mar, ogrody królewskie Pałacu Almudaina, wąskie uliczki i patia domów kupieckich, ratusz miejski, punkt widokowy przy zamku Castillo de Bellver. Czas wolny na zakupy w okolicach Plaza Mayor, głównego rynku. Przejazd przez góry do średniowiecznej wioski – Valldemossy, gdzie zimą 1838 r. przebywał Fryderyk Chopin z francuską pisarką George Sand. Klasztor kartuzów, w którym ta słynna para znalazła schronienie, jest najbardziej polskim akcentem na Majorce. Wycieczka trwa ok. 8 godz. Cena – ok. 50 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 35 EUR.
 
Półwysep Formentor – przejazd na Półwysep Formentor, uznawany za najpiękniejszy zakątek wyspy. Podziwianie przepięknych krajobrazów z bujną roślinnością będącą ostoją dla wielu gatunków ptaków i jaszczurek. W pogodne dni można zobaczyć stąd sąsiednią Minorkę. Przejazd do portu w Polensa. Przepłynięcie statkiem do jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie – Playa de Formentor, skąd rozpościera się zapierający dech widok na schodzące pionowo do morza klify. Czas wolny na kąpiel i plażowanie. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 30 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 20 EUR.
 
Jaskinie Smocze – przejazd przez malownicze miejscowości turystyczne wschodniego wybrzeża Majorki. Droga wiedzie w kierunku wioski rybackiej Porto Cristo, gdzie w okolicy portu francuscy geolodzy odkryli w XIX w. podziemne jaskinie. W zamierzchłych czasach były kryjówką korsarzy i piratów, którzy często nękali wyspę najazdami, dziś są atrakcją turystyczną dostępną dla zwiedzających. Podziwianie licznych komnat ciągnących się na długości kilkuset metrów. Przedziwne kształty tysięcy stalaktytów i stalagmitów przypominają marmurowe kaskady, organy, koronkowe draperie i żyrandole z klejnotów. Następnie krótka wizyta w manufakturze sztucznych pereł, gdzie będzie okazja do zapoznania się z procesem produkcji. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 40 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 20 EUR.
 
Son Amar – jeden z najlepszych na Majorce, niezapomniany pokaz flamenco oraz tańca międzynarodowego przygotowany przez profesjonalistów. Cena – ok. 50 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 40 EUR.
 

 
MINORKA
 
Ciutadella de Menorca – wizyta w historycznym centrum pierwszej stolicy Minorki, gdzie zachowała się dawna architektura hiszpańska. Czas wolny na zakupy. Następnie punkt widokowy – Wieża św. Mikołaja, skąd rozpościera się panoramiczny widok na morze. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 30 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 20 EUR. Uroki stolicy i wschodniego wybrzeża – w programie godzinny rejs statkiem wokół portu Mahón. Czas wolny w stolicy Mahón, degustacja ginu Xoriguer. Przejazd w kierunku południowo-wschodniego wybrzeża i spacer po bajkowej wiosce Binibeca. Wizyta w najsłynniejszej jaskini Cova d’en Xoroi oraz wiosce talajotyckiej, gdzie zobaczyć można megality takie jak talajot i taula. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 60 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 45 EUR.
 
Jeep safari – nietypowy sposób na zwiedzanie wyspy. Przejazd samochodem terenowym do miejsc nieodkrytych i niedostępnych. Czas wolny na jednej z najładniejszych plaż na wyspie. Emocje, wspaniałe widoki i doskonała zabawa! Wycieczka trwa ok. 6 godz. Cena – ok. 65 EUR.
 
Tańczące konie (Somni) – bilety wstępu do stadniny Son Martorellet na pokaz ujeżdżania koni, połączony z muzyką, tańcem i akrobatyką. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 35 EUR. Spływ kajakowy – przejazd do dawnej osady rybackiej Fornells. Krótka odprawa przed wypłynięciem. Podczas spływu na Morzu Śródziemnym możliwość nurkowania oraz odpoczynek na zacisznej plaży. Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 25 EUR. Rowerem po Cami’ de Cavalls – trasa wiedzie słynną drogą Cami’ de Cavalls, otaczającą Minorkę. To wspaniała okazja do zobaczenia urokliwych, zacisznych plaż południowego wybrzeża. Czas na odpoczynek na przepięknej plaży Macarella (lekkie przekąski w cenie). Wycieczka trwa ok. 4 godz. Cena – ok. 35 EUR.
 

 
IBIZA
 
Eivissa to Ibiza – wieczorna wizyta w stolicy wyspy zwanej również Eivissą. Zwiedzanie stolicy jest dobrym początkiem do zrozumienia charakteru całej Ibizy i stanowi doskonałe wprowadzenie do podróży po tej bajkowej wyspie. Zwiedzanie Górnego Miasta, starej części Ibizy, otoczonej potężnymi fortyfikacjami z górującym na szczycie zamkiem. Wewnątrz murów kryje się antyczna osada pełna zabytków minionych epok, pereł kultury. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałych widoków na port i okoliczne miejscowości. Wizyta na starówce, gdzie znajduje się okazała katedra z XIV w. Spacer wąskimi uliczkami z licznymi straganami i przytulnymi kawiarenkami do nadmorskiej promenady, gdzie życie tętni 24 godziny na dobę. Czas wolny. Wycieczka trwa ok. 3 godz. Cena – ok. 30 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 20 EUR. Wokół wyspy – wycieczka po Białej Wyspie, w trakcie której podziwiać można prawdziwe piękno Ibizy: białe domy, zielone wzgórza, zaciszne zatoki z malowniczymi portami i bajeczne, piaszczyste plaże oblewane lazurową wodą. Przewodnik pomoże zgłębić wiedzę na temat historii i kultury Ibizy. Wizyta w miejscowości San Carlos – Las Dalias, gdzie regularnie organizowany jest hippisowski bazar to okazja do nabycia artykułów skórzanych, biżuterii, ceramiki i innych wyrobów kultury hippisowskiej. W programie również: Pola Solankowe, Dalt Vila i wspaniały widok na Es Vedra. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 30 EUR.
 
Jeep safari – niezapomniane safari samochodami z napędem na 4 koła po nieutwardzonych drogach północnej części wyspy. W cenie przepyszny obiad: grillowane mięso, pieczone ziemniaki, świeże owoce. Po południu czas wolny na kąpiel w jednej z najpiękniejszych zatok wybrzeża Ibizy. Cena – ok. 90 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 70 EUR.
 
Dyskoteka PACHA – wysokiej klasy clubbing w najstarszym klubie na Ibizie w pobliżu portu. Światowej sławy DJ-ie: Guetta, Erik Morillo, Swedish House Mafia. Cena – ok. 50 EUR. Dyskoteka AMNESIA – dyskoteka w pianie na świeżym powietrzu w pobliżu portu. Eklektyczny mix house’u i popu. Cena – ok. 50 EUR.
 
Parasailing – wzbicie się na wysokość 400 m skąd roztaczają się wspaniałe widoki na wybrzeże oraz rezerwat zatoki San Antonio. Cena – ok. 90 EUR.
 

 
BARCELONA
 
Barcelona City Tour – odkryj jedno z najwspanialszych miast Europy, miasto Antonia Gaudiego ze słynną bazyliką Sagrada Familia, wizytówką Barcelony. Panoramiczny objazd dzielnicy Eixample to okazja do zachwytu nad arcydziełami wielkiego architekta: Casa Mila i Casa Batlló. Podczas zwiedzania Barcelony nie może zabraknąć wizyty na słynnej Las Ramblas – barwnej promenadzie, gdzie można poczuć prawdziwą atmosferę tego niezwykłego miasta. Na trasie wycieczki zaplanowano postoje przy Sagrada Familia, stadionie olimpijskim, na wzgórzu Montjuic i tarasie widokowym oraz czas wolny. Dla fanów FC Barcelona wizyta na stadionie Camp Nou, podczas której na własne oczy można zobaczyć trybuny, szatnię i muzeum FCB. Odkrywanie Barcelony kończy magiczny pokaz fontann czyli spektakl wody, światła i muzyki. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 40 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 20 EUR. (nie zawiera biletu wstępu na Camp Nou – ok. 20 EUR).
 
Flamenco – prawdziwa fiesta flamenco, porywający spektakl w wykonaniu najlepszych artystów zespołu José Leóna pozwoli poczuć magię hiszpańskiej kultury. Cena – ok. 60 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 45 EUR (kolacja w cenie).
 
Barcelona Shopping City – zakupy w najlepszych sklepach i butikach położonych wzdłuż 5-kilometrowej arterii, biegnącej od dawnego portu, przez Port Vell aż do modnej ulicy Diagonal. Cena – ok. 20 EUR.
 
Tapas tour – odkrywanie smaków Hiszpanii w tradycyjnych restauracjach serwujących lokalne przekąski połączone z degustacją wina. Cena – ok. 40 EUR.
 
Gaudi i symbole Barcelony – zwiedzanie najsłynniejszych budynków zaprojektowanych przez wybitnego architekta Antonio Gaudíego, które stały się symbolem i wizytówką Barcelony. W programie: wpisane na listę UNESCO – Casa Batlló i Casa Milà (La Pedrera), dzielnica Eixample, Sagrada Família – świątynia uznawana za największe dzieło Antonio Gaudíego, spacer po Parku Güell. Cena – ok. 60 EUR (bilety w cenie).
 
Montserrat – wycieczka do wzniesionego na wąskiej półce skalnej Klasztoru Benedyktynów i Bazyliki z figurą Czarnej Madonny z Montserrat. Miejsce to ma nie tylko znaczenie religijne, ale jest także wspaniałe dla miłośników gór, wspinaczek skałkowych i pieszych wycieczek. Zwiedzanie Bazyliki, czas na posłuchanie chóru i skosztowanie likierów Montserrat. Cena – ok. 50 EUR.
 
Bodegas de Cava i Tarragona – wizyta w winnicach (bodegas), gdzie można zobaczyć jak przebiega produkcja słynnego katalońskiego wina musującego – Cava. Zwiedzanie zakończone degustacją. Następnie przejazd do Tarragony, starożytnego miasta sięgającego historią setek lat przed naszą erą, gdzie można znaleźć wiele wspaniałych zabytków wpisanych na listę UNESCO, pochodzących z różnych okresów historycznych, przede wszystkim z czasów rzymskich. Cena – ok. 50 EUR (zawiera bilet wstępu do winnic).
 

 
WALENCJA
 
Valencia City I – trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii. Przejazd do nowoczesnej części Walencji – słynnego kompleksu Miasta Nauki i Sztuki (zwiedzanie z zewnątrz). Następnie zwiedzanie starego miasta i najważniejszych zabytków, m.in. katedra, bazylika, Wieże Serranos czy dawna Giełda Jedwabiu, wpisana na listę UNESCO. Czas wolny (ok. 1 godz.). Cena – ok. 50 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 40 EUR.
 
Valencia City II – zwiedzanie starego miasta i najważniejszych zabytków trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. Przejazd do nowoczesnej części Walencji – słynnego kompleksu Miasta Nauki i Sztuki. Czas wolny na zdjęcia. Wizyta w największym oceanarium w Europie. Cena – ok. 85 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 60 EUR (zawiera bilet wstępu).
Miasto Nauki i Sztuki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) – przejazd do nowoczesnej części Walencji – słynnego kompleksu Miasta Nauki i Sztuki. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie wizyta w największym oceanarium w Europie. Cena – ok. 70 EUR, dzieci do 12 lat – ok. 55 EUR (zawiera bilet wstępu).
 
Wycieczka rowerowa I – najważniejsze punkty na planie Walencji. Przejazd na rowerach z portu przez kompleks Miasta Nauki i Sztuki i ogrody Turia do starego miasta z Wieżami Serranos, słynnym Plaza de la Virgen oraz Pałacem Markiza de Dos Aguas. Opcjonalnie wizyta w katedrze i dawnej Giełdzie Jedwabiu, wpisanej na listę UNESCO. Czas wolny w centrum. Powrót do portu na rowerach. Cena – ok. 60 EUR.
 
Wycieczka rowerowa II – przejazd autobusem do centrum Walencji. Następnie przejazd na rowerach przez stare miasto, opcjonalnie wizyta w katedrze i dawnej Giełdzie Jedwabiu, wpisanej na listę UNESCO, dalej przejazd przez ogrody Turia oraz kompleks Miasta Nauki i Sztuki. Powrót do centrum i czas wolny. Powrót do portu autobusem. Cena – ok. 60 EUR.
 

 
Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

 
Rejsy z polskim pilotem