polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

 

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA OFERT

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA

 PETERSBURG

 

Parking przy lotnisku


Przeprawy promowe

 

 
WIELKORUSKIM SZLAKIEM 10 DNI

ZWIEDZANIE AUTOKAREM

NOWOGRÓD WIELKI I SOBORY - MOSKWA - PLAC CZERWONY I KREML - STARY I NOWY ARBAT - KLASZTOR NOWODZIEWICZY - SUZDAL I STARA RUŚ - WŁODZIMIERZ I ZŁOTE WROTA - CARYCYNO I GALERIA TRIETIAKOWSKA - SIERGIJEW POSAD I ŁAWRA - WILNO I STARÓWKA

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu.

Dzień 2

Przejazd przez Litwę i Łotwę. Po południu przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Wieczorem przyjazd do Nowogrodu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. (Trasa ok. 1070 km z Warszawy).

Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nowogrodu (kolebka państwowości rosyjskiej) - kremla z soborem św. Zofii (jeden z najstarszych zabytków w Rosji) oraz pomnikiem Tysiąclecia Rusi (przedstawia najważniejsze dla Rosjan symbole historyczne). Około południa wyjazd do Moskwy. Krótki postój w Miednoje - zwiedzanie cmentarza (miejsce kaźni polskich oficerów, policjantów i urzędników). Późnym wieczorem przyjazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 580 km).

Dzień 4
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Moskwy - placu Czerwonego (w języku staroruskim zwanego pięknym) z pomnikiem Minina i Pożarskiego (przywódcy powstania 1612 roku) oraz soborem Wasyla Błogosławionego (symbol Moskwy - zwiedzanie wnętrza fakultatywnie w czasie wolnym płatne dodatkowo około 250 rubli). Czas wolny. Dalej spacer placem Maneżowym z pobliskim budynkiem Dumy Państwowej (parlament) i centrum handlowym Ochotnyj Riad oraz ogrodem Aleksandrowskim z Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedzanie Kremla # (centrum władzy w Rosji - siedziba prezydenta) ze wspaniałymi soborami - Zaśnięcia (miejsce pochówku patriarchów) i Archangielskim (miejsce pochówku moskiewskich władców), dzwonnicą Iwana Wielkiego, Car-Dzwonem i Car-Działem oraz Zbrojownią # (kryje skarby państwa i cerkwi rosyjskiej). Po południu czas wolny - spacer deptakiem Stary Arbat (najsłynniejsza ulica stolicy). Dalej przejazd ulicą Nowy Arbat, obok Białego Domu (siedziba rządu) do nowoczesnego centrum biznesu z mostem Bagration (futurystyczny pasaż handlowy). Następnie zwiedzanie klasztoru Nowodziewiczego # z najsłynniejszym cmentarzem stolicy. Dalej przejazd prospektem Kutuzowa z pomnikiem Kutuzowa i Łukiem Triumfalnym (na cześć zwycięstwa nad Napoleonem) do parku Zwycięstwa (upamiętnia Wielką Wojnę Ojczyźnianą) oraz placu Uniwersyteckiego na Wzgórzach Wróblowych z gmachem uniwersytetu (jedna z „Siedmiu Sióstr” czyli monumentalnych budowli z okresu stalinowskiego). Wieczorem powrót do hotelu. (Trasa ok.100 km).

Dzień 5
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Moskwy - mauzoleum Lenina, katedry Chrystusa Zbawiciela (kopia świątyni zniszczonej przez Stalina). Następnie przejazd Pierścieniem Bulwarów do placu Puszkina z pomnikiem wieszcza, ulicą Twerską z pomnikiem Jerzego Dołgorukiego (założyciel Moskwy), placem Teatralnym z budynkiem słynnego Teatru Bolszoj i placem Łubianka (wcześniej plac Dzierżyńskiego z siedzibą KGB) do centrum wystawowego WDNH (prezentuje architekturę i osiągnięcia gospodarki minionej epoki) ze słynną rzeźbą rolniczki i robotnika krzyżujących sierp i młot. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu. (Trasa ok.100 km).

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd do Suzdalu i Włodzimierza (najcenniejsze miasta Starej Rusi). Około południa przyjazd od Suzdalu (perła architektury staroruskiej) - zwiedzanie kremla # z soborem Narodzenia NMP, klasztoru Zbawiciela # z soborem Przemienienia Pańskiego. Czas wolny. Po południu zwiedzanie Włodzimierza (nazwany imieniem założyciela księcia kijowskiego) - soboru Zaśnięcia NMP #, soboru św. Dymitra i Złotych Wrót. Wieczorem powrót do hotelu w Moskwie. (Trasa ok.450 km).

Dzień 7

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Moskwy - zespołu pałacowo-parkowego Carycyno # (największego w Moskwie) oraz galerii Trietiakowskiej # (jedna z największych kolekcji dzieł sztuki rosyjskiej). Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Siergijew Posad (najważniejszy ośrodek religijny w Rosji) - zwiedzanie Ławry św. Trójcy i św. Sergiusza # z soborem św. Trójcy, soborem Zaśnięcia i grobowcem Borysa Godunowa oraz cerkwią św. Sergiusza. Czas wolny. Po południu wyjazd na Łotwę. Późnym wieczorem przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Po północy przyjazd do Daugavpils. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 9
Śniadanie. Około południa wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na Litwę. Po południu przyjazd do Wilna - zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła, placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina. Dalej spacer starówką z pałacem Prezydenckim, uniwersytetem Stefana Batorego, kościołem św. Trójcy, kościołem św. Anny i kościołem Bernardynów, pomnikiem Adama Mickiewicza, ratuszem, kościołem św. Kazimierza, kościołem św. Teresy do Ostrej Bramy ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. (Trasa ok.650 km do Warszawy).

Dzień 10
Powrót do Polski. Orientacyjne godziny przyjazdu: do Warszawy - 3, Łodzi - 5., Częstochowy - 7., Katowic - 8., Poznania - 8., Wrocławia - 9.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub nie udostępnienia dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu). Jako walutę należy zabrać EUR.


Paszport i wiza
Paszport musi być ważny co najmniej 180 dni od daty zakończenia wycieczki. Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 15. dnia przed dniem rozpoczęcia wycieczki dostarczyć do siedziby biura wypełniony wniosek wizowy (www.rusemb.pl) wraz z jednym zdjęciem (kolorowym, nie starszym, niż 3 miesiące) oraz paszport z dwoma wolnymi stronami.


CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!
TERMINY CENA  
19.07 - 28.07 1 831 zł ZAPYTAM
02.08 - 11.08 1 871 zł ZAPYTAM
23.08 - 01.09 1 899 zł ZAPYTAM

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 noclegów), 7 śniadań, 1 obiadokolację, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (KL do 30000EUR, KR do 5000EUR, NNW do 3000EUR i bagażu do 300EUR).

Cena podstawowa nie obejmuje
: kosztów wizy rosyjskiej, opłat granicznych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług miejscowych przewodników (koszt pakietu świadczeń 170EUR - płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki).
 

WARUNKI UCZESTNICTWA

OFERTY WYJAZDÓW W WYSZUKIWARCE

ROSJA - ST.PETERSBURG 6 DNI - WENECJA PÓŁNOCY

Trasa zagraniczna: Ryga (1) – Sankt Petersburg (3) – Carskie Sioło - Peterhof

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, ok. 3-godzinne zwiedzanie Rygi, m.in.: Starego Miasta, w obrębie którego znajdują się: Kościoły Św. Piotra i Św. Jakuba, Katedra Domska, ratusz i parlament, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Trzej Bracia – średniowieczne kamienice. Przejazd do Sankt Petersburga. Po drodze krótki postój w Pskowie (panoramiczny widok na mury Kremla). Przyjazd do hotelu w Sankt Petersburgu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Sankt Petersburga, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż; po południu dalsze zwiedzanie miasta: gmach Admiralicji, gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy (bez zwiedzania wnętrz), a także Cypel Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, główna ulica miasta: Newski Prospekt. Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza). Obiadokolacja. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie).
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin) – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, następnie przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady! Powrót do Petersburga. Kolacja. Dla chętnych wieczorny rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga zwanego Wenecją Północy.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów rosyjskich, m.in. Piotra I Wielkiego i Katarzyny II Wielkiej. Około godz. 11:00 wyjazd do Polski.
6. DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych (godzina zależna od przejścia granicznego Rosja-Łotwa). Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin           Cena
29.04 - 04.05 1550 zł
28.05 - 02.06 1595 zł
23.06 - 28.06 1670 zł
12.08 - 17.08 1550 zł
07.09 - 12.09 1495 zł


Dopłata do pokoju 1-osobowego 290,- zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju z 2 osobami dorosłymi : 180,- zł

UWAGA:
Najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 aktualne zdjęcie (kolorowe), wniosek wizowy (wypełniony elektronicznie na stronie konsularnej visa.kdmid.ru ) i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi obok siebie stronami.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd/video, barek , wc),
- 4 noclegi w hotelach *** w Rydze i Sankt Petersburgu w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
- 4 śniadania i 4 obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracjach w mieście),
- przewodnika w Rydze i Sankt Petersburgu,
- program turystyczny,
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie,

CENA NIE OBEJMUJE:
-kosztu wizy rosyjskiej (330 zł ) – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 85 EUR)
-udziału w wieczorze folklorystycznym (ok. 15 EUR)
-rejsu statkiem po rzekach Petersburga (ok. 15 EUR)

Zapytam

OFERTY WYJAZDÓW W WYSZUKIWARCE

WARUNKI UCZESTNICTWA 
 

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |