polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

KURSY JĘZYKOWE

     

 
STRONA GŁÓWNA

OBOZY

OBOZY ZIMOWISKA

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

ZWIEDZANIE

OFERTY

EGZOTYKA

OFERTY

REJSY

OFERTY

WYSZUKIWARKA OFERT

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

POGODA
PRZELICZNIK WALUTOWY

SYLWESTER

NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA

MAPA

 

Parking przy lotnisku


 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
WYPOCZYNEK DLA MŁODZIEŻY 15 - 18 LAT

KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

NIEMCY


BERLIN

 

OBOZY MŁODZIEŻOWE

Berlińska, wakacyjna Akademia Języka Niemieckiego

Berlin - pulsująca życiem stolica Niemiec. Przed upadkiem muru berlińskiego symbol zimnej wojny i pojałtańskiego podziału świata. Obecnie najdynamiczniej rozwijające się miasto Europy, oferujące wiele atrakcji dla licznie odwiedzających je młodych ludzi z całego świata. Kurs języka niemieckiego organizowany od ponad 10 lat pod patronatem Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu przy udziale Fundacji Urban - Social z Berlina i Instytutu Dydaktyki Języka Niemieckiego Uniwersytetu Humboldta z Berlina oraz Wydawnictwa LektorKlett z Poznania.

Wiek uczestników: 15 - 18 lat

W trakcie 45 godzin lekcyjnych kursu dla maturzystów zajęcia językowe (nauczyciele polscy i niemiecki native-speaker) obejmować będą swym zakresem zarówno poziom podstawowy, jak i poziom rozszerzony egzaminu maturalnego według wymogów nowej matury. Ułatwi to uczniowi przygotowanie do egzaminu bez stresu, na wybranym przez niego poziomie. Punkt ciężkości kursu stanowi ćwiczenie umiejętności komunikowania się w mowie i piśmie. W ten sposób zdający egzamin maturalny z języka niemieckiego - na poziomie podstawowym: potrafi skutecznie uzyskiwać i prawidłowo udzielać informacji, a także relacjonować wydarzenia i umiejętnie negocjować. Oprócz tego liczne ćwiczenia konwersacyjne, zadania sprawdzające rozumienie wysłuchanych oraz przeczytanych tekstów. Doskonalenie umiejętności pisania prostych tekstów użytkowych: krótszego
(bez określonego limitu słów) i dłuższego (120 - 150 słów) zgodnie ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi treści - na poziomie rozszerzonym: potrafi sprawnie przeprowadzić rozmowę na podstawie materiału stymulującego. W czasie trwania kursu nie tylko ćwiczy się umiejętność opisu czy prezentacji, ale także wyrażanie i uzasadnianie własnej opinii, obronę swego stanowiska w dyskusji. Do tego ćwiczenia rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego, ale także wyrażanie i uzasadnianie własnej opinii, obronę swego stanowiska w dyskusji. Do tego ćwiczenia rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego, a także poprawne rozpoznawanie struktur leksykalno-gramatycznych. Uczestnik obozu językowego doskonali także wypowiedź pisemną, pisze dłuższe teksty (200 - 250 słów) na określony temat we wskazanej formie np.: recenzja, opowiadanie, rozprawka itp. Wszyscy uczestnicy kursu maturalnego biorą udział w projekcie "Deutsch mit Berlinern" polegającym na zastosowaniu prostych zwrotów językowych i ćwiczeniu komunikowania się z Niemcami, tak aby przełamać blokadę językową i płynniej mówić po niemiecku. Na koniec kursu zostaje przeprowadzona próbna matura pisemna i ustna. W ten sposób każdy uczestnik grupy maturalnej poznaje swoje umiejętności i otrzymuje praktyczne wskazówki do dalszej pracy, tak aby jak najlepiej przygotować się do matury i zdać ją bez stresu. Kurs Abitur Deutsch in Berlin - to nie tylko intensywny i efektywny trening maturalny, ale także możliwość poznania zabytków i historii stolicy Niemiec oraz nawiązania znajomości z jej mieszkańcami.

Oprócz zajęć językowych pobyt w Berlinie to znakomita okazja do poznania jego zabytków, muzeów i współczesnej architektury. Niezależnie od rodzaju wybranego kursu wszyscy zobaczą między innymi: Bramę Brandenburską, Aleksanderplatz, poznają zbiory słynnego Pergamonu, a z wysokości kopuły Reichstagu zachwycać się będą wspaniałą panoramą miasta. W trakcie całodziennej wycieczki do Poczdamu podziwiać będą wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zespół parkowo - pałacowy Sanssouci. To tylko najważniejsze ze zwiedzanych zabytków. Oprócz zwiedzania gry i zabawy sportowe, dyskoteki i spotkania z niemieckimi rówieśnikami, konkursy językowe z nagrodami. Przebywanie w naturalnym środowisku językowym sprawi, że po zakończeniu kursu, jego uczestnicy będą posługiwać się językiem niemieckim nie tylko z większą pewnością, ale także bardziej efektywnie w codziennych prostych sytuacjach. Cały program turystyczny realizowany jest środkami komunikacji miejskiej.
Fakultatywnie wyjazd na Tropikalną Wyspę (40 EUR przy udziale minimum 10 osób).

Fakultatywnie wyjazd na Tropikalną Wyspę (40 EUR przy udziale minimum 10 osób).

Zakwaterowanie:
Pokoje 4-osobowe z łazienkami w ośrodku młodzieżowym położonym we wschodniej dzielnicy Berlina - Marzahn, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej umożliwiających dogodne połączenie z centrum Berlina. Ośrodek wyposażony jest w sale seminaryjne i klubowe, salkę do tenisa stołowego oraz siłownię.

Wyżywienie:
Całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu oraz kolacja w Polsce po przekroczeniu granicy w drodze powrotnej.

Transport:
Autokar z toaletą, klimatyzacją, video i barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.
Na trasach dojazdowych w Polsce, przy liczbie uczestników mniejszej niż 18 osób przejazd może nastąpić mikrobusem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Cena obejmuje:
Zakwaterowanie (13 noclegów, ODJB 05 - 9 noclegów), wyżywienie, transport, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie Signal Iduna S.A., kurs i materiały do nauki języka.

Cena nie obejmuje:
Dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w rozkładzie jazdy.

Informacje praktyczne:
Uczestnicy kursów w Berlinie powinni posiadać 80 EUR na bilety wstępu i środki komunikacji miejskiej (wpłata w Berlinie u kierownika obozu). Dodatkowo zalecane kieszonkowe około 50 EUR + 40 EUR na ewentualny wyjazd na Tropikalną Wyspę. Kwalifikacja uczestników do poszczególnych grup zaawansowania odbywa się na podstawie testu przeprowadzonego na początku kursu.


Zapytam

 

KARTA KOLONIJNA      WARUNKI UCZESTNICTWA

WIĘCEJ OFERTY OBOZÓW, KOLONII, ZIMOWISK

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |