polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

NOWA ZELANDIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
BORNEO
RPA

WYSZUKIWARKA OFERT

LAST MINUTE

WYCIECZKI FAKULTATYWNE
NURKOWANIE
SZCZEPIENIA

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

ZWIEDZANIE

OFERTY

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
MAPY

POGODA

 

NOWA ZELANDIA

Nowa Zelandia to kraj niezwykłej urody, w którym podziwiać można polodowcowe góry, bystre rzeki, głębokie, czyste jeziora, czynne gejzery oraz gorące błota. W wielu rezerwatach przyrody łatwo można spotkać niespotykane nigdzie indziej gatunki roślin i zwierząt (na przykłąd kiwi, od którego wzięło się potocznanazwa mieszkańców tego kraju). Nowa Zelandia słynie jako najlepsze miejsce do uprawiania nietypowych sportów - skoków na bungee, spływów pontonowych rwącą rzeką, nurkowania. Można też wspinać się na skałki, pływać w basenach z delfinami lub łowić pstrągi w strumieniach.

Informacja o kraju
Państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, na południowy wschód od Australii.
Obejmuje 2 wyspy: Południową i Północną, rozdzielone Cieśniną Cooka, oraz szereg małych (Stewart, Kermadec, Chatham, Camplell).
Powierzchnie wysp górzysta i tak na Wyspie Południowej Alpy Południowe z najwyższym szczytem Góra Cooka, oraz lodowiec Tasmana o długości ok. 29 km, natomiast na Wyspa Północna z szeregiem pasm górskich ciągnących się równolegle do wybrzeży. W centralnej części kilka stożków wulkanicznych (3 czynne), gejzery i wiele gorących źródeł.
Szata roślinna Nowej Zelandii to wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe pokrywające znaczną część kraju. Ze zwierząt występują nietoperze (2 gatunki), 30 gatunków gadów, ptaki nielotne ( kiwi, kakapo, papuga Kea), kilka gatunków pingwinów, wieloryby, delfiny, foki. Ze względu na bogactwo unikalnych gatunków zwierząt przypomina arke Noego.
W Nowej Zelandii jest tysiące plaż. Ze względu na silne prądy wsteczne, niektóre z nich są niebezpieczne. Można kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i tam, gdzie kąpią się miejscowi.
Południowo-wschodni kraniec Wyspy Południowej zaliczany jest do najdzikszych terenów.
W największym Parku Narodowym znajdziemy ponad 14 wspaniałych i dzikich fiordów. Trasa ta cieszy się popularnością i dlatego też wpuszcza się na nią określoną liczbę osób.
Półwysep Otago - przylądek Taiaroa. W naturalnym środowisku jest szansa zobaczenia albatrosów, pingwinów, fok, lwów morskich.
Wellington z jednej strony wspaniała zatoka, z drugiej strome, porośnięte lasem wzgórza.
W mieście jest niezliczona ilość kafejek i doskonałych galerii, liczne imprezy artystyczne nadają specyficzną atmosferę.
Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć to: Muzeum Te Papa - zdumiewające połączenie konwencjonalnych wystaw muzealnych z interaktywnymi wirtualnymi przeżyciami. Najambitniejsze przedsięwzięcie kulturalne Nowej Zelandii.; Parlament; Thorndon najstarsze przedmieście stolicy; Karori Wildlife Sanctuary - 3 km od centrum przepiękny teren buszu.
Auckland jedyne duże miasto Nowej Zelandii. Żyje tutaj prawie 1/3 wszystkich Nowozelandczyków. Miasto to łączy uroki nowoczesnego miasta z bliskością natury. Łańcuchy górskie, lasy deszczowe.
Maoryska nazwa Auckland to Tamaki Makau Rau co oznacza "Oblubienicę tysiąca kochanków".
Miejsca warte zobaczenia: Sky Tower nad Auckland dominuje sylwetka Sky Tower. Wieża wchodzi w skład kompleksu o nazwie Sky City, który obejmuje kasyno, restauracje, kawiarnie, hotel i teatr.; Akwarium kompleks składa się z dwóch części: w sekcji antarktycznej można zobaczyć rekonstrukcję chaty kapitana Scotta, następnie skuterem śnieżnym pomknąć przez lodowe pustkowie, i zobaczyć pingwiny, które świetnie się czują w sztucznie stworzonych warunkach antarktycznych.
Aby obejrzeć rekiny i płaszczki, swobodnie pływające w niemal naturalnym środowisku, trzeba przejść przez tunel do podwodnego akwarium. Stworzono w nim warunki charakterystyczne dla kilku morskich środowisk, zasiedlając je tysiącami morskich stworzeń żyjących w wodach wokół Nowej Zelandii;
Muzeum Wojny jedna z najlepszych kolekcji maoryskich skarbów i wyrobów rzemieślniczych ludów Oceanii jak również ciekawie przedstawiona historia i kultura Nowej Zelandii; Wzgórze Jednego Drzewa z zachowanymi pozostałościami "pa", czyli umocnionych wiosek.
Queenstown przyciąga pięknymi krajobrazami i dzikimi górskimi wodami. Co roku przyjeżdżają tu turyści chętni mocnych wrażeń: spływy górskimi rzekami, przejażdżki odrzutową motorówką, skoki na bungy, snowboardowe szaleństwa.
Dunedin stolica południowej prowincji Otago, skalista sceneria, urodzajne sady i winnice. Dunedin to stara gaelicka nazwa Edynburga, ale poza nazwą i oryginalną architekturą nie ma nic wspólnego ze stolicą Szkocji. Szkockie dziedzictwo widać prawie na każdym kroku. Jest to niemal jedyne miejsce nad Oceanem Spokojnym gdzie można kupić szkockie spódnice (kilt).Miasto chwali się również wyrobem własnej whisky.
Christchurch największe miasto na Wyspie Południowej. Jak nazwa wskazuje ( Kościół Chrystusowy) założono je jako placówkę kościoła anglikańskiego.
Miejsca warte zobaczenia to bez wątpienia Cathedral Square, miejsce różnego rodzaju imprez; Arts Centre - neogotycki zespół architektoniczny (galerie, sklepy z rękodziełem, kawiarnie i restauracje); Hagley Park największy z 13 parków (pola golfowe, tereny rekreacyjne, ogród botaniczny z ciekawą roślinnością.
Stolica Wellington
Czas + 11h
Języki: Angielski, maoryski. Język i kultura maoryska przeżywają odrodzenie. W szkołach naucza się w tym języku oraz używa się go podczas obrad parlamentu.
Religia: 24% anglikanie, 18% prezbiterianie, 15% katolicy, 5% metodyści, 2% baptyści, 3% inni protestanci, 33% ateiści.
Waluta 1 dolar nowozelandzki (NZ$) = 100 centów.
W obiegu są banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50 i 100 NZ$, oraz monety 5, 10, 20 i 50 centów (srebrne) oraz 1 i 2 NZ$ (złote)
Karty kredytowe, bankomaty Dość dobrze rozwinięta sieć bankomatów.
Akceptowane są wszystkie główne międzynarodowe karty kredytowe.
Elektryczność 230 V, a gniazdka przewidziane są na wtyczki z trzema bolcami. Przejściówki można kupić w sklepach żelaznych lub elektrycznych.
Pogoda Ze względu na dużą rozciągłość południkową zarysowane są spore różnice klimatyczne: od podzwrotnikowego (kraniec północny) do umiarkowanego (regiony południowe). Wyspy leżą w strefie klimatu morskiego co oznacza ciągłą zmienność pogody, trzeba być przygotowanym, że w ciągu dnia mogą wystąpić cztery pory roku.
Najcieplejsze miesiące to grudzień, styczeń i luty, natomiast najzimniejsze - czerwiec, lipiec i sierpień.
Ośrodki narciarskie ( Queenstown) działają przez cały rok.
Na północy panuje klimat śródziemnomorski z krótką łagodna zimą i długim latem.
Warunki wjazdowe, wizy, celne
Turyści polscy przed przyjazdem muszą starać się o wizę pobytową. Koszt wizy to około 120 zł.
Wiza udzielana jest na okres 9 miesięcy. Paszport powinien być ważny 3 miesiące po deklarowanej dacie wyjazdu. Istnieje również obowiązek posiadania ważnego biletu powrotnego.
Wymagane jest również zabezpieczenie finansowe w gotówce, czekach podróżnych w wysokości 1000 $NZ na osobę na każdy miesiąc pobytu., lub po opłaceniu hotelu 400 $NZ.
Bardzo ostre przepisy zakazujące wwożenia jakichkolwiek artykułów spożywczych, roślin, nasion, kwiatów itp. Fabrycznie pakowana żywność jest zwykle akceptowana, trzeba jednak ją zadeklarować.
Wszyscy pasażerowie podlegają kontroli bezpieczeństwa biologicznego tzw. biosecurity.
W samolocie wypełnia się kartę wjazdową oraz deklarację wwożonych towarów, które mogłyby stanowić zagrożenie biologiczne.
Jeśli ktoś umyślnie lub przypadkowo wwiezie niezadeklarowane towary będące zagrożeniem biologicznym, kara może wynieść nawet 10 tyś NZ$ + mandat 200 NZ$.
Dopuszcza się wwóz 3 butelek alkoholu.
Nie ma ograniczeń co do ilości wwożonej lub wywożonej waluty obcej, ale jeżeli ktoś przekroczy 10 tyś. $ w gotówce musi wypełniać formularz ( Border Cash Report).
Zdrowie Przy wyjazdach do Nowej Zelandii nie są wymagane żadne szczepienia.
Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Poradnie (kliniki) czynne całą dobę..
Wizyta u internisty kosztuje w granicach 45-80 $NZ, u stomatologa 50-100 $NZ, doba w szpitalu (dla nie ubezpieczonego) wynosi 350-500 $NZ.
W razie wypadku (nie choroby) koszty leczenia pokrywa Accident Compensation Corporation (Acc).
Należy bezwzględnie pamiętać o kremie ochronnym oraz nakryciu głowy.
Wodę z kranu można pić bez obaw. Jeśli chodzi o wodę w strumieniach może być zakażona lamblią i pałeczka okrężnicy (wywołuje poważną chorobę jelit).
Zakupy, ceny, sklepy
W dzień powszedni większość sklepów otwarta jest do 21.00, w soboty i niedziele do 16.00.
W większych miastach supermarkety są otwarte codziennie od 08.00-21.00.
Warto kupić:
Pamiątki: kubków, popielniczki, korkociągi, koszulki z wizerunkami nowozelandzkich ptaków, drzew, kwiatów.
Sztuka maoryska: rzeźby w drewnie, rzeźby z kości ozdobione symbolicznymi wzorami.
Ze względu na dobrze rozwinięta hodowle owiec, można kupić wyroby z baraniej skóry: kapelusze, pantofle, rękawiczki, kożuchy, a nawet dywany, jak również wyroby z baraniej wełny: pulowery, bielizna z wełny merynosów, modne wyroby z dzianiny.
Wynajem samochodów
Obowiązuje ruch lewostronny. Wszystkie osoby w samochodzie maja obowiązek zapięcia pasów bezpieczeństwa.
Większość firm wymaga międzynarodowego prawa jazdy.
Najlepiej dokonywać rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ w okresie letnim mogą być trudności.
Cena za wynajęcie małego samochodu waha się w granicach ok. 80$NZ za dobę.
Najbardziej znane wypożyczalnie to: Avis, Hertz, Budget, Thrift.
Bank, poczta, telefon
Banki: czynne w dni powszednie od 09-16.30, coraz częściej czynne są również w soboty i niedziele.
Obcą walutę wymienić można w bankach. Najlepszy kurs oferują banki: BNZ, National Bank, ANZ.
Telefon: Z większości telefonów prywatnych rozmowy miejscowe są bezpłatne.
Automaty telefoniczne przyjmują karty telefoniczne o wartości: 5,10,20 i 50 NZ$. Karty można kupić w biurach informacji turystycznej, supermarketach, sklepach pocztowych oraz hotelach.
Wiele kart telefonicznych umożliwia połączenia międzynarodowe ze zniżką.
Informacja o numerach krajowych - 018, o numerach międzynarodowych - 0172. Numery zaczynające się od 0800 są bezpłatne w całym kraju.
Kuchnia Najpopularniejszym daniem są owoce morza pod różnymi postaciami, a to ze względu na to że z każdego zakątka jest blisko do Oceanu.
Menu często opiera się na miejscowych produktach takich jak jagnięcina, przegrzebki, ostrygi, wina i sery.
Co rocznie odbywa się Wildfoods Festival (festiwal żywności z buszu). W trakcie trwania festiwalu można spróbować jak smakują: pieczone larwy, ślimaki morskie, robaki zapiekane w cieście, pędraki huhu (larwy o smaku masła orzechowego), to tylko przykłady serwowanych tu smakołyków.
Zjeść można w najtańszych i najbardziej popularnych restauracjach typu Fish and Chips, w których za 5 $NZ można zjeść solidną porcje frytek z rybą.
W miastach jest wiele tanich restauracji, takich sieci jak: MacDonalds, KFC, Burger King, Pizza Hut itp.
Adresy i telefony
Konsulat RP w Auckland
Konsul Honorowy: John Roy-Wojciechowski
51 Granger Road, Howick, Auckland 1705
tel. (0-0649) 534-46-70
fax. (0-0649) 535-40-68
Biuro Radcy Handlowego
Commercial Counsellor's Office
17 Upland Road
Kelburn, Wellington, New Zealand
Tel. (0-0644) 475-94-53
Tel. Dyżurny (00 64) 021-253-8230
Fax. 475-94-58

 

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 

 

 
 

 NOWA ZELANDIA  -  W POSZUKIWANIU NIELOTA 18 DNI

AUCKLAND-JASKINIE WAITOMO-ROTORUA-JEZIORO ROTORUA-JEZIORO TAUPO-WODOSPADY HUKA-WULKAN RUAPEHU-PARK NARODOWY TONGARIRO-WELLINGTON-CIEŚNINA COOKA-PICTON-BELENHEIM-KAIKOURA-CHRISTCHURCH-PARK NARODOWY GÓRY COOKA-OAMARU
-DUNEDIN-ZAMEK LARNACH-TE ANAU-JEZIORO ANAU-JASKINIE TE ANAU-PARK NARODOWY FIORDLAND-QUEENSTOWN-JEZIORO WAKATIPU-ARROWTOWN-JEZIORO WANAKA-JEZIORO HAWEA-PRZEŁĘCZ HAAST-WODOSPADY THUNDER CREEK-PARK NARODOWY WESTLAND TAI POUTINI-LODOWIEC FRANCISZKA JÓZEFA-HOKITIKA-GREYMOUTH-PUNAKAIKI-PRZEŁĘCZ ARTURA-CHRISTCHURCH

1. Dzień Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Nowej Zelandii.

2. Dzień Przelot z przesiadkami.

3. Dzień Przylot do Auckland. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja powitalna i nocleg.

4. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po AUCKLAND - Mieście żagli - Viaduct Basin, Marquet Square, zabytkowa komora celna, wiktoriański pasaż handlowy Queens Arcade, Vulcan Lane, brukowana Courthouse Lane, park Alberta, Old Government House. Przejazd wzdłuż rzeki Waikato do JASKIŃ WAITOMO i zwiedzanie. Wyjazd do ROTORUA, nad jeziorem o tej samej nazwie. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście słynącym z pokazów kultury maoryskiej - Government Gardens, zwiedzanie Błękitnych Łaźni, promenada nad jeziorem. Wieczorem kolacja przy dźwiękach tradycyjnej maoryskiej muzyki. Powrót do hotelu i nocleg.

5. Dzień Śniadanie. Rejs zabytkowym bocznokołowcem "Lakeland Queen" po JEZIORZE ROTORUA. Wycieczka do maoryskiego parku krajobrazowo-kulturalnego Te Puia. Zwiedzanie warsztatów i zrekonstruowanej wsi, gejzer Pohutu. Przejazd na pokaz owiec do Agrodome. Czas wolny. Nocleg.

6. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż brzegów JEZIORA TAUPO nad WODOSPADY HUKA. Podróż przez wysokogórskie krajobrazy WULKANU RUAPEHU w PARKU NARODOWYM TONGARIRO. Park, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, obejmuje trzy największe wulkany kraju i był plenerem dla ekranizacji Tolkienowskiej trylogii "Władca Pierścieni". Peter Jackson zamienił rejony Raupeh w krainę Mordor, a Tongariro w Górę Przeznaczenia. Przejazd malowniczym wybrzeżem Wapiti do WELLINGTON, stolicy Nowej Zelandii; spacer po gwarnym centrum, pięknie odnowiony zespół budynków Parlamentu, wjazd na Górę Victorii skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
7. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w inter­aktywnym Muzeum Narodowym Nowej Zelandii Te Papa. Przepłynięcie CIEŚNINĄ COOKA z Wyspy Północnej na Wyspę Południową. Przejazd do PICTON i spacer po mieście położonym nad zatoką Królowej Charlotty, u podnóża zalesionych wzgórz. Wyjazd do BELENHEIM w dolinie Wairau. Spacer po mieście, które jest sercem najważniejszego regionu winiarskiego Nowej Zelandii. Region Marlorough to miejsce, gdzie powstają słynne nowozelandzkie rieslingi, pinot noir i chardonnay. Lunch połączony z degustacją win najsłynniejszej winnicy regionu - Montana Brancott. Zakwaterowanie w Chateau Marlborough Hotel**** to jeszcze jedna atrakcja tego dnia. Nocleg.

8. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczym wybrzeżem, u stóp pasma górskiego Kaikura Ganges, do KAIKOURA. Miejscowość jest doskonałym miejscem do obserwacji fok, delfinów i wielorybów. Przejazd do CHRISTCHURCH, największego miasta na Wyspie Południowej. Spacer po mieście pełnym ogrodów, położonym malowniczo nad rzeką Avon - neogotycka katedra, przejażdżka zabytkowym tramwajem do Arts Centre, ogród botaniczny i Hagley Park. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

9. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do PARKU NARODOWEGO GÓRY COOKA w Alpach Południowych, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie - turkusowe jezioro Tekapo, położony w niezwykłej alpejskiej scenerii kościół pod wezwaniem Dobrego Pasterza, jezioro Pukaki u stóp Góry Cooka - najwyższego szczytu Nowej Zelandii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

10. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do uroczego OAMARU, spacer zabytkowym kwartałem z pięknymi wiktoriańskimi budynkami licowanymi białym kamieniem. Atrakcją miasta są żyjące w nim pingwinki - symbol miasta. Przyjazd do zabytkowego DUNEDIN, stolicy południowej prowincji Otago. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście, położonym na wzniesieniach, w głębi zatoki - katedra św. Pawła, Oktagon, pierwszy kościół, Moray Place, Ogrody Królowej, piękny dworzec kolejowy, wybudowany w stylu flamandzkiego renesansu, bogato zdobiony, najczęściej fotografowany budynek miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Dla wielbicieli czekolady wycieczka (fakultatywna, dodatkowo płatna) do wytwórni Cadbury. Nocleg.

11. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie ZAMKU LARNACH. Podróż malowniczą trasą, między charakterystycznymi dla Nowej Zelandii polami z pasącymi się stadami owiec, do TE ANAU położonego na skraju parku narodowego Fiordland. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny - spacer i wypoczynek nad JEZIOREM ANAU. Fakultatywna wycieczka (za dodatkową opłatą na miejscu) do JASKIŃ TE ANAU. Nocleg.

12. Dzień Śniadanie. Zwiedzanie największego parku narodowego Nowej Zelandii - FIORDLAND, wpisanego na listę UNESCO - Tunel Homera, Jezioro Lustrzane, punkt widokowy Pop's, Dolina Claudu, rozpadlina The Chasm, wodospad Bowen, rejs po fiordzie MILFORD SOUND. Podróż powrotna przez Devils Stair Case, wzdłuż brzegu jeziora Wakatipu. Zakwaterowanie w hotelu w Queenstown. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja w restauracji na Bob's Peak. Wjazd na szczyt kolejką linową Skyline Gondola, jedną z największych atrakcji miasteczka. Widoki z kolejki zapierają dech w piersiach, panorama miasta i The Remarkables są niezapomniane.

13. Dzień Śniadanie. Czas wolny. Miasto oferuje liczne formy wypoczynku i relaksu - skoki spadochronowe i na bungee, skutery wodne, wędkowanie. Po południu zwiedzanie QUEENSTOWN - The Mall, ptaszarnia, gdzie można zobaczyć kiwi nielota - symbol kraju, William's Cottage, pokaz strzyżenia owiec na farmie Walter Peak. Następnie rejs parowcem po JEZIORZE WAKATIPU. Kolacja i nocleg.

14. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do ARROWTOWN z piękną zabudową z czasów gorączki złota; spacer ocienionymi ulicami miasteczka. Przejazd nad JEZIORO WANAKA, w którym odbijają się wierzchołki alpejskich wzgórz. Następnie krótki postój nad JEZIOREM HAWEA. Przejazd przez PRZEŁĘCZ HAAST do WODOSPADÓW THUNDER CREEK. Przejazd do PARKU NARODOWEGO WESTLAND TAI POUTINI, w rejon LODOWCA FRANCISZKA JÓZEFA. Godzinny spacer wzdłuż koryta rzeki Waiho, do czoła lodowca. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

15. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do HOKITIKA, słynącego z rzeźb w nefrycie. Spacer po Gibson Quay i do punktu widokowego. Wyjazd do GREYMOUTH położonego u ujścia rzeki Grey. Wizyta w rodzinnym browarze Monteith. Przejazd do PUNAKAIKI, słynącego z niezwykłych formacji skalnych, których kształt przypomina naleśniki. Przejazd przez PRZEŁĘCZ ARTURA. Podróż trasą Trans-Alpine, jednym z najpiękniejszych szlaków kolejowych świata. Przyjazd do CHRISTCHURCH. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po mieście. Nocleg.

16. Dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

17. Dzień Powrót do Polski.
Wylot z Warszawy - bez dopłaty.

TERMIN CENA
04.11. (15 dni) od 21510 PLN/os - WAW
Cena nie zawiera:
Bilety Wstępu Ok. 180 NZD
Obowiązkowa dopłata za przejazd pociągiem Trans-Alpine/os. - 140 AUD.
Jaskinie Te Anau - 65 NZD; kolacja i wjazd na Bob's Peak - 75 NZD.

Obywatele RP przyjeżdżający w celach turystycznych, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące, korzystają z ruchu bezwizowego. Warunki, których spełnienie uprawnia do przekroczenia granicy - 1) paszport, którego ważność jest przynajmniej o 3 miesiące dłuższa od daty planowanego pobytu w Nowej Zelandii; 2) dobre zdrowie i nieposzlakowana opinia;
3) dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia kraju w odpowiednim terminie (np. dokumenty z biura podróży stwierdzające, że podróż została zarezerwowana); 4) środki finansowe na zaplanowany okres pobytu, tj. 400 NZD na osobę na miesiąc. Do udokumentowania posiadanych środków finansowych służą - gotówka, czeki podróżne, czeki bankowe lub karty kredytowe uznanych firm z kredytem na wymienione kwoty. Na podstawie oceny, czy podróżny spełnia kryteria, urzędnik imigracyjny wstawia do paszportu pieczęć określającą termin opuszczenia Nowej Zelandii. Szczegółowe informacje wjazdowe - www.immigration.govt.nz.
 

AUSTRALIA NOWA ZELANDIA

Dzień 1-2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3
Przylot do Auckland. Transport do hotelu. Zwiedzanie Auckland: wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Spacer po ścisłym centrum. Nocleg.

Dzień 4
Wyjazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Postój w przepięknym miasteczku Taupo z widokiem na Wulkan Ruapehu, będącym niegdyś scenerią do nakręcenia scen Mordoru w filmie „Władca Pierścieni”. Dalszy przejazd do Rotorua. Nocleg.

Dzień 5
Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Rezerwat Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Po południu, dla chętnych, możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece. Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na całym świat gorących źródłach Polynesian Spa.

Dzień 6
Przejazd z Rotorua do Auckland, przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Tirau. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Nocleg.

Dzień 7
Dalsze zwiedzanie Auckland oraz wyjazd do Piha - popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot do Sydney. Przylot ok. południa. Transfer do hotelu. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową, lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, oceanarium. Nocleg.

Dzień 9
Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney: podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu wycieczka statkiem po zatokach portowych, spacer po nadmorskiej dzielnicy Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

Dzień 10
Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misie koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju strusia itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Po południu powrót do Sydney. Jeśli czas pozwoli przejazd na Bondi Beach, krótkie korzystanie z plażowych uciech. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 11
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4:00 w nocy…

Dzień 12
Pobudka przed świtem. Wyjazd na oglądanie Uluru. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Powrót na śniadanie do bazy. Przejazd do Centrum Kultury Aborygeńskiej. Wypatrywanie trofeum, może zakupy? Następnie wyjazd na odkrycie jeszcze innych świętych gór Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas), spacer po słynnej „Dolinie Wiatrów”. Dalej przejazd do Kings Canyon. Nocleg w bazie globtroterskiej. Próba win przy nieśmiałym wtórze piosenki turystycznej i biesiadnej w wykonaniu naprędce skleconego wycieczkowego chóru.

Dzień 13
Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny rajd po „westernowym” miasteczku. Nocleg.

Dzień 14
Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Po południu wyjazd na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot i transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 15
Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka łodzią na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

Dzień 16
Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy: oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 17
Od rana czas na zakupy pamiątek: jajo strusia, bumerang, kropkowane unikalne malowidła Aborygenów itd. lub samodzielne spacery. Delektowanie się urodą miasta pełnego ciekawych przybyszów z całego świata. Przed południem wyjazd na lotnisko. Wylot do Brisbane. Przylot, krótkie zwiedzanie Brisbane, spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków „Walzing Matilda”. Następnie przejazd do stolicy Złotego Wybrzeża - Surfer’s Paradise. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 18 - 19
Zasłużony wypoczynek po intensywnej trasie. Surfowanie na desce lub leżenie płaskie i obserwacja popisów młodych surferów. Korzystanie z uciech wielkiego kurortu Australii.

Dzień 20
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Brisbane. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 21
Lądowanie w Warszawie z bumerangiem w ręku.

Uwagi
1.Istnieje możliwość fakultatywnego zwiedzania Wyspy Południowej Nowej Zelandii w ciągu 5 dni, za dopłatą 790 EUR. Osoby pragnące zobaczyć Wyspę Południową powinny zgłosić ten fakt przy zapisie na wycieczkę. Program zwiedzania Wyspy Południowej realizowany jest wtedy samodzielnie (wszystkie świadczenia będą zarezerwowane).

2. Istnieje również możliwość przedłużenia wycieczki o pobyt na Fiji, Samoa Zachodnim lub Polinezji Francuskiej za dopłatą stosowną do długości pobytu.

* obie opcje realizowane są przy wystarczającej ilości chętnych.


TERMIN CENA
10.09. (20 dni) od 11977 PLN/os+1340 euro
09.10. (20 dni) od 11977 PLN/os+1340 euro
06.11. (20 dni) od 11977 PLN/os+1340 euro
27.12. (20 dni) od 13747 PLN/os+1340 euro

cena zawiera:
bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland - Sydney - Ayers Rock - Cairns - Brisbane - Warszawa, wiza australijska, opieka pilota, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy wewnętrzne mikrobusami, zakwaterowanie: w Australii na wybrzeżu hotele i motele 3***/4****, pokoje 2-osobowe i z łazienkami; w interiorze pojedynczy nocleg w Ayers Rock i Kings Canyon w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu), w Kings Canyon - pokoje klimatyzowane, w Alice Springs motel z basenem, pokoje 2-osobowe z łazienką; w Nowej Zelandii hotele, motele (3***), wyżywienie: śniadania, lunch na wieży widokowej w Sydney

Cena nie zawiera:

biletów wstępu i opłaty za wjazd do parków - 160 EUR, opłat lotniskowych - 35 EUR, zwyczajowych napiwków - ok. 30 EUR, dewizowej części imprezy płatnej na miejscu, dewizowej części imprezy płatnej na miejscu

NOWA ZELANDIA -AUSTRALIA

AUSTRALIA - NOWA ZELANDIA 27 dni

Sydney - Blue Mountains - Melbourne - Great Ocean Road - Wilsons Promontory - Uluru - Kata Tjuta - Kings Canyon - Finke Gorge - Palm Valley - Hermansburg - Alice Springs - Cairns - Kuranda - Tjapukai - Auckland - Rotorua - Tongariro National Park - Wellington - Południowa Wyspa: Abel Tasman National Park - Fiordland National Park - Milford Sound - Queenstown - Mt. Cook - Christchurch

Dzień 1-2 Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Australii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3 Przylot do Sydney w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek po podróży. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową i obserwacja miasta z „lotu ptaka". Zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, rajd po pubach najstarszej dzielnicy Sydney The Rocks, chwiejne dodarcie do zatoki Darling Harbour i wizyta w oceanarium. Nocleg.

Dzień 4 Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney: podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu wycieczka statkiem po zatokach portowych, spacer po nadmorskiej dzielnicy Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.

Dzień 5 Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze odwiedziny w miasteczku olimpijskim, spacer z panoramą stadionu w tle. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju emu itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6 Rano, po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Melbourne. Przylot około południa. Transfer do hotelu i wyjście na eksplorację stolicy stanu Victoria. Spacer po Southbank, wizyta w Crown Casino (biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne efekty hazardu), Federation Square - niewątpliwie najciekawsze centrum kulturalne Australii z licznymi galeriami i muzeami, wizyta w żywiołowym City, wjazd na taras widokowy Rialto Towers, przejażdżka zabytkowym tramwajem dookoła centrum miasta. Nocleg.

Dzień 7 Po śniadaniu wyjazd do parku narodowego Wilsons Promontory. Bliskie spotkania z dzikimi kangurami, papużkami rozellami i kto wie, może i koala. Będzie również czas na relaks nad krystalicznymi i lodowatymi wodami Oceanu Indyjskiego na plaży skrzypiącej, słynącej z najbielszego i najdrobniejszego piasku w całej Australii. W drodze powrotnej zatrzymamy sie na wyspie Philipa by podziwiać niecodzienny, naturalny spektakl czyli gramolące się na nocleg maleńkie pingwiny. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 8 Wcześnie rano wyjazd na Great Ocean Road. Podziwianie najpiękniejszych klifów Australii. Niezwykłe formacje skalne: Dwunastu Apostołów, London Bridge. Wizyta w lesie wilgotnym Otway gdzie zobaczymy m.in. olbrzymie eukaliptusy i paprocie drzewiaste. W drodze powrotnej do Melbourne zatrzymamy się w pięknych miasteczkach Apollo Bay i Lorne będących mekką surferów. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 9 Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i samodzielny transfer terenówkami do hotelu. Po południu, po harcach wodnych w basenie, jedziemy na oglądanie świętego kamienia Aborygenów. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4. w nocy...

Dzień 10 Pobudka przed świtem. Wyjazd na oglądanie Uluru w promieniach wstającego słońca. Następnie przejazd na odkrycie jeszcze innych świętych gór Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas), spacer po słynnej „Dolinie Whalpa". Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Powrót na śniadanie do bazy. Przejazd do Centrum Kultury Aborygeńskiej. Wypatrywanie trofeum, może zakupy? Dalej przejazd do Kings Canyon. Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Nocleg w bazie globtroterskiej. Próba win przy nieśmiałym wtórze piosenki turystycznej i biesiadnej w wykonaniu naprędce skleconego wycieczkowego chóru.

Dzień 11 Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyruszamy na rajd off-road do stolicy interioru - Alice Springs. Sami jesteśmy kierowcami więc przygód czeka nas wiele. Przejeżdżamy przez koryta suchych rzek, zmagamy się z kamienistą, szutrową i piaszczystą drogą, zaglądamy do miasteczka Aborygenów Hermansburg, jeśli czas pozwoli odwiedzimy również słynną „Dolinę Palm" uważaną za najstarszą oazę globu. Wieczorem przyjazd do Alice. Nocleg.

Dzień 12 Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Wyjazd na odkrycie uroków miasteczka takiego jak Alice, transfer na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot, transfer do hotelu. Po południu spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Wieczorem możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 13 Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka motorowym jachtem na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

Dzień 14 Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy: oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 15 Rano, po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Brisbane. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i po krótkim odpoczynku wyjazd na zwiedzanie. Ogrody botaniczne, spacer po ścisłym centrum, wjazd na górę Mt. Coot-tha, wieczorny rejs statkiem po rzece Brisbane. Nocleg.

Dzień 16 Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd na lotnisko, przelot na południową wyspę Nowej Zelandii do Christchurch. Przylot w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie centrum miasta wokół Cathedral Square i anglikańskiej świątyni. Późnym popołudniem wyjazd na południowy-zachód przez Nizinę Canterbury, Pasmo Dwóch Kciuków, i jeziora Tekapo i Pukaki. Nocleg na trasie. Wieczór przy ognisku - grzane piwo, pieczony rumsztyk i nieśmiała próba zaangażowanej pieśni w wykonaniu „wycieczkowego chóru".

Dzień 17 Rano dalszy przejazd w okolice Mt. Cook (najwyższa góra kraju - 3 764 m n.p.m.) w Alpach Południowych, gdzie rozpoczniemy spacer do Kea Point - miejsca sejmikowania drapieżnych papug kea. Następnie wyjazd w kierunku Queenstown. Po drodze - tylko dla najodważniejszych - możliwość skoku na bungee - w kultowym miejscu, nad rzeką Kawuaru, gdzie AJ. Hacket po raz pierwszy skoczył z mostu. W atmosferze victorii dojazd do „miasteczka królowej", pięknie położonego nad jeziorem Wakatipu. Fakultatywnie (dla chętnych) możliwość wjazdu kolejką linową na górę ponad miastem i raczenia się widokiem, jakich mało... Nocleg.

Dzień 18 Całodzienna wycieczka do największego parku narodowego Nowej Zelandii - Fiordland National Park. Po drodze postoje w punktach widokowych i na śniadanie - m.in. w Te Anau - nad brzegiem romantycznego jeziora... Rejs statkiem po czarującym „fiordzie" Milford Sound (Mitre Peak, wodospady, ujście zatoki do morza). Lunch na statku. Powrót do Queenstown. Nocleg.

Dzień 19 Rano wyjazd na północ. Przejazd przez Alpy Południowe oraz Park Narodowy Mt. Aspiring w kierunku Zachodniego Wybrzeża. Malownicza droga wzdłuż Morza Tasmana do kolejnego parku narodowego - Westland National Park, gdzie lodowce Fox i Franz Josef wpływają wprost do lasu deszczowego. Podziwianie niesamowitych zjawisk przyrody w wyjątkowym w skali świata miejscu. Nocleg w motelu na trasie...

Dzień 20 Dalsza jazda na północ Południowej Wyspy. Przejazd przez Greymouth - jedno z wielu wielorybniczych miast, dalej przez „zieloną pustynię" Parku Narodowego Paparoa. Nocleg w Westport.

Dzień 21 Ostatni dzień na Wyspie Południowej. Przejazd przez Półwysep i Park Narodowy Kahurangi nad zatokę i do Parku Narodowego Abla Tasmana (najmniejszego parku narodowego Nowej Zelandii), miejsca, w którym w 1642 r. „prawie" wylądował pierwszy Europejczyk. Obserwowanie życia morskiego i rodzimych autochtonów, którzy sprzeciwili się budowie pomnika Abla Tasmana. Przejazd przez Nelson do Picton, w rejon licznych fiordów (sounds) parku morskiego Marlborough Sounds. Nocleg.

Dzień 22 Rano wyjazd na terminal promów - około 10:00 wypłynięcie w 3-godzinny rejs na Wyspę Północną do stolicy kraju - Wellington. Zwiedzanie miasta: parlament, katedra, centrum biznesowe, ogród botaniczny i kolejka linowa na wzgórze z panoramicznym widokiem na port i miasto. Nocleg.

Dzień 23 Rano po śniadaniu wyruszamy do nieformalnej stolicy Maorysów Rotorua. Po drodze zawitamy do Parku Narodowego Tongariro, wizyta u podnóża czynnego wulkanu Ruapehu będącego niegdyś scenerią do scen Mordoru z filmu „Władca Pierścieni". Dalej niezwykle malowniczą trasą dookoła jeziora Taupo i miasteczka Taupo. Po postoju w tym malowniczym miejscu ruszamy do Rotorua. Nocleg w Rotorua.

Dzień 24 Po śniadaniu zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Sanktuarium Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Po południu, dla chętnych, możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece. Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na cały świat gorących źródłach Polynesian Spa.

Dzień 25 Odwiedziny na farmie i pokaz opowiadający o największym skarbie Nowej Zelandii - owcach i demonstracja ich strzyżenia. Następnie wyjazd do Auckland w drodze zwiedzając unikalne jaskinie Waitomo i dalej przez malownicze tereny Waikato zmierzamy do naszego ostatniego celu. W Auckalnd odwiedzimy kolonialną część miasta Davonport, Zobaczymy panoramę ze szczytu wulkanu Mt. Eden, pospacerujemy po City. Nocleg

Dzień 26 Po śniadaniu wybierzemy się na ostatnie zakupy na Victoria Park Market i zatrzymamy się w słynnej marinie Viaduct będącej bazą najsłynniejszych regat świata „America's Cup". Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 27 Przylot do Polski w godzinach południowych.


CENA: 12 980 PLN + 1 950 EUR

I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 12 980 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 1 950 EUR uczestnik zabiera ze sobą


Terminy:
25-09 — 21-10 12 980 PLN + 1950 EUR
23-10 — 18-11 12 980 PLN + 1950 EUR
19-11 — 15-12 12 980 PLN + 1950 EUR
28-12 — 23-01 14 950 PLN + 2090 EUR

Cena zawiera:
- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Sydney - Melbourne - Ayers Rock - Alice Springs -Cairns - Brisbane - Christchurch - Auckland - Warszawa,
- wizę australijską,
- opiekę pilota,
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
- przejazdy wewnętrzne mikrobusami,
- zakwaterowanie: w Australii na wybrzeżu hotele i motele 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami; w interiorze pojedynczy nocleg w Ayers Rock i Kings Canyon w bazach traperskich pokoje 4-osobowe, łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie (półprodukty można kupić na miejscu), w Kings Canyon - pokoje klimatyzowane, w Alice Springs, motel z basenem, pokoje 2-osobowe z łazienką; północna wyspa Nowej Zelandii hotele, motele (3***); południowa wyspa Nowej Zelandii, motele 3*** (pokoje typu unit: dwie sypialnie + łazienka w segmencie),
- wyżywienie: śniadania na całej trasie,
- ubezpieczenie Warta (KL 30 000 EUR i NNW 5 000 PLN).

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu i opłaty za wjazd do parków - 250 EUR
- opłat lotniskowych - 35 EUR
- zwyczajowych napiwków
- dopłata do pokoju 1-os. - 700 EUR

 

DOOKOŁA ŚWIATA

USA: Kalifornia - Arizona - Utah - Nevada - Meksyk – Hawaje - Nowa Zelandia Północna i Południowa - Australia – Hongkong lub Singapur

Dzień 1 Wcześnie rano zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Los Angeles przez jeden z portów lotniczych w Europie. Przylot w godzinach wieczornych czasu lokalnego. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2 Zwiedzanie Los Angeles: Hollywood, Beverly Hills, Sunset Bulevard, Promenada Gwiazd, Teatr Chiński. Późnym popołudniem przejazd do Chula Vista - miasteczka leżącego na przedmieściach San Diego. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie San Diego. Około południa przejazd do Tijuany - przygranicznej miejscowości w Meksyku, spacer po mieście, dla chętnych (fakultatywnie) obiad połączony z degustacją zwalającej z nóg tequili przy wtórze meksykańskiej muzyki i wycieczkowego chóru biesiadników. Wieczorna przechadzka po kolonialnej starówce San Diego. Powrót na nocleg.

Dzień 4 Przejazd z San Diego przez legendarną, „westernową”, porośniętą olbrzymimi kaktusami saguaro Arizonę do Flagstaff. Po drodze krótki przystanek w Yumie („15.10 do Yumy”...). Możliwość zjedzenia posiłku i fakultatywnego zwiedzenia stanowego więzienia, w którym odsiadywali wyroki wszelkiej maści łotry, hulaki, rewolwerowcy i typy spod ciemnej gwiazdy. Nocleg we Flagstaff.

Dzień 5 Wcześnie rano wyjazd do największego cudu natury w USA - Parku Narodowego Grand Canyon. Oglądanie kanionu z najciekawszych punktów widokowych, oraz filmu o przyrodzie i historii Wielkiego Kanionu na olbrzymim ekranie typu IMAX. Około południa wyjazd w dalszą drogę. Wjazd na terytorium Indian Navaho do Monument Valley. Rajd mikrobusem po szutrowym bezdrożu w niesamowitej scenerii znanej z filmów o Dzikim Zachodzie. Przyjazd na nocleg do Page.

Dzień 6 Przejazd do tamy na rzece Kolorado w kanionie Glen, po czym wycieczka statkiem w niezwykłej scenerii po jeziorze Powell - sesja fotograficzna na tle czerwonych ostańców skalnych. Następnie wyjazd na zwiedzanie najbardziej fotogenicznego na świecie Kanionu Antylop. Długa sesja zdjęciowa i spacer dnem kanionu. Powrót do Page. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do Kanab - urokliwego miasteczka Dzikiego Zachodu.

Dzień 7 Przebudzenie w scenerii czerwonych skał otaczających miasteczko, wczesny wyjazd do jeszcze jednego, paraliżującego swym pięknem kanionu Bryce. Oglądanie kanionu w niemym zachwycie i krótka piesza eksploracja kanionu. Wyjazd do unikalnego Parku Zion. Spacer wąwozem rzeki Dziewiczej. Późnym południem przejazd do jaskini hazardu i uciech doczesnych - Las Vegas w Nevadzie. Zakwaterowanie. Wieczorno-nocny rajd po kasynach gry. Pojedynki z „jednorękimi bandytami”, próbowanie szczęścia w ruletce i grach karcianych. Wczesnoranne liczenie ubytków w kasie osobistej...

Dzień 8 Od rana podglądanie Las Vegas za dnia. Około godz. 10:00 wyjazd do osławionej, pozbawionej jakiegokolwiek śladu życia Doliny Śmierci (Death Valley NP) i zwiedzanie jej najciekawszych zakątków. Przejazd w okolice gór Sierra Nevada - monumentalnych, tajemniczych, pokrytych śniegiem wspaniałych gór Ameryki. Nocleg w Bishop.

Dzień 9 Przejazd do Parku Yosemite - najatrakcyjniejszej części gór Sierra Nevada. Zwiedzanie Parku z malowniczymi wodospadami i tysiącletnimi sekwojami. Późnym popołudniem przejazd na nocleg w okolice Stocton niedaleko San Francisco. Wiosną i jesienią- przy zamkniętym wjeździe przez Przełęcz Tioga do Yosemite, będzie realizowany wariant drugi - przejazd w okolice Lake Tahoe i zwiedzanie stolicy Kalifornii - Sacramento..

Dzień 10 Przyjazd do San Francisco - według znawców jednego z najładniejszych miast świata. Zwiedzanie miasta: Rosyjskie Wzgórza, Dzielnica Chińska, rybackie nabrzeże, Golden Gate Bridge. Wieczorem przejazd przez cieszącą się dwuznaczną sławą dzielnicę Castro. Możliwość spaceru. Nocleg na przedmieściach San Francisco.

Dzień 11 Przejazd najbardziej malowniczą drogą w USA tzw. Jedynką, biegnącą z San Francisco do Los Angeles, wzdłuż klifowego wybrzeża Pacyfiku. Po drodze podziwianie najpiękniejszych fragmentów urwistego, poszarpanego przez ocean wybrzeża, na którym wylegują się czasem kolonie leniwych słoni morskich, przyglądanie się rezydencjom amerykańskich miliarderów. Nocleg w okolicy Santa Maria.

Dzień 12 Przejazd do Los Angeles. Po drodze krótkie zwiedzanie Santa Barbara - wypoczynkowej miejscowości prezydenta Reagana. Przyjazd do Los Angeles w godzinach południowych. Zwiedzanie świata techniki, rozrywki i wszelkiej ułudy Universal Studio. Wieczór pożegnalny przy kalifornijskim winie. Nocleg w LA.

DZIEŃ 13 Wcześnie rano przejazd na lotnisko. Wylot na leżące na końcu świata Hawaje – rajskie wyspy Pacyfiku. Przylot do Honolulu około południa. Transfer do hotelu położonego w okolicy osławionej plaży Waikiki. Spacer po okolicy, aklimatyzacja. Zapoznawanie się z wygodą plaży poprzez krótkie leżenie płaskie w słońcu lub pod palmą lub też ostrożne brodzenie w ciepłych wodach Pacyfiku, stanie na jednej nodze, bryzganie wodą, etc.

DZIEŃ 14 Całodzienna wycieczka wokół wyspy Oahu - głównej wyspy archipelagu hawajskiego. Zatoka Hanaumea, morski gejzer Halona Blow Hole, zatoka Waimea, wizyta na plantacji ananasowej, przystanek w miasteczku surferów. Późnym wieczorem przejazd do Pearl Harbor. Nocleg.

DZIEŃ 15 Wypoczynek na plaży lub też, dla chętnych, fakultatywnie - wylot na Big Island- największą hawajską wyspę. Zwiedzanie Parku Narodowego „Hawaii Volcanoes”, podglądanie aktywnych wulkanów, wizyta na magicznej „Czarnej Plaży”. Późnym wieczorem powrót do Honolulu.

DZIEŃ 16 Wypoczynek bierny i czynny lub też fakultatywnie całodniowa wycieczka do Centrum Kultury Polinezyjskiej. Oglądanie pokazów tańców, śpiewów i sztuki prezentowanych przez zespoły folklorystyczne z całego regionu Pacyfiku. Po pokazach obfita aż do przesady kolacja na ciepło (możliwość pochłonięcia do 15 000 kalorii…). Powrót na nocleg z okropnymi wyrzutami sumienia i mocnym postanowieniem pomiarkowania w jedzeniu i piciu…

DZIEŃ 17 - 18 Po północy wylot do Nowej Zelandii. Przylot do Auckland w godzinach rannych. Następnie transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Po południu spacer po mieście, wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 19 Po śniadaniu przejazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Dalszy przejazd do Rotorua. Po południu wizyta w wiosce Maorysów, skansenie kultury - podglądanie codziennego życia a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich. Nocleg.

DZIEŃ 20 Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Sanktuarium Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Po południu dla chętnych możliwość raftingu – spływu pontonami po rwącej rzece.

DZIEŃ 21 Wyjazd z Rotorua do Auckland - przejazd przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Cambridge. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Wyjazd do Piha – popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 22 Do południa dalsze zwiedzanie Auckland. Ok. godz. 12:00 wylot na Wyspę Południową Nowej Zelandii. Przylot do Christchurch po południu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjście na zwiedzanie miasta. Nocleg.

DZIEŃ 23 Po śniadaniu przejazd do Queenstown. Po drodze sesja zdjęciowa z intrygującym tłem: najwyższą górą Nowej Zelandii- Mt. Cook. Przyjazd do Queenstown. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po centrum jakże urokliwego miasta o niesamowitej atmosferze…Nocleg.

DZIEŃ 24 Przejazd do Milford przez Park Narodowy Fiordland. Rejs statkiem po Zatoce Milford Sound, oglądanie z pokładu stateczku najładniejszych (jak twierdzą znawcy) fiordów świata. Uczta krajoznawcza dla oczu. Spacer nad brzegiem romantycznego Lake Te Anau. Powrót do Queenstown w późnych godzinach popołudniowych. Wieczorem wylot do Brisbane. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg

DZIEŃ 25 Wyjazd do Surfer’s Paradise - stolicy „Złotego Wybrzeża”. Możliwość surfingu na desce lub też leżenie płaskie i obserwacja popisów młodych surfingowców. Wieczorem powrót do Brisbane.

DZIEŃ 26 Zwiedzanie Brisbane: spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy akompaniamencie melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków „Walzing Matilda” nieśmiało, aczkolwiek pełną piersią śpiewanego przez „wycieczkowy chór”. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Sydney. Przylot, transfer do hotelu. Szalony wieczór uciech na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty. Nocleg.

DZIEŃ 27 Całodzienne zwiedzanie Sydney - gmach słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny, oceanarium, zespół wysokościowców, wycieczka statkiem po zatokach portowych, spacer po nadmorskiej dzielnicy Manly. Wieczorem dla chętnych możliwość kolacji na wieży widokowej z obserwacją panoramy miasta. Nocleg.

DZIEŃ 28 Wyjazd do Blue Mountains, unikalnych formacji skalnych. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misia koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jajo strusia). Dalej jazda do Blue Mountains, wjazd najbardziej stromą kolejką na świecie na punkt widokowy. Powrót do Sydney na nocleg.

DZIEŃ 29 Od rana czas wolny na samodzielne spacery, zakupy pamiątek lub też wyjazd na Bondi Beach, relaks przed podróżą. Ok. godz. 14:00 transfer na lotnisko i wylot do Hongkongu (lub Singapuru). Przylot w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 30 Zwiedzanie Hongkongu (lub Singapuru). Wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Europy.

DZIEŃ 31 Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa przesiadkowa. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy. Koniec wylotów i przylotów. Powrót twardym duktem w domowe pielesze, na łono stęsknionych rodzin…

I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 16980 PLN płatne na 35 dni przed wylotem (minus I rata)
III rata: 2960 USD uczestnik zabiera ze sobą

Terminy: Ceny:
22-10 — 21-11 16 980 PLN + 2 960 USD
21-11 — 19-12 16 980 PLN + 2 960 USD

Cena zawiera:
- przelot samolotem na trasie Warszawa - Los Angeles - Honolulu - Auckland - Brisbane - Sydney – Hongkong lub Singapur - Warszawa
- opłata za wizę australijską
- opiekę pilota-przewodnika
- ubezpieczenie Warta (KL 30 000 EUR, NW 5 000 PLN)
- zakwaterowanie: hotele i motele 3***, pokoje 2-os. z łazienkami
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem z klimatyzacją
- transfery z i na lotnisko
- miejscowych przewodników
- wyżywienie: śniadania na większości trasy po USA, w Australii i na Nowej Zelandii, a także w Hongkongu lub Singapurze

Cena nie zawiera:
- opłaty za wjazdy do parków i bilety wstępów 290 USD
- opłat lotniskowych 90 USD
- zwyczajowych napiwków ok. 60 USD
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 1 250 USD
- wizy USA
- pozostałego wyżywienia ok. 8-15 USD/posiłek

 

WIĘCEJ OFERT W WYSZUKIWARCE

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |