Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

POGODA TERAZ

 MEKSYK

>KLIMAT<

 

Meksyk - Wielka Konkwista 16 dni


 

 
 
 
Mexico City - miasto moloch! • Acapulco i skała śmierci • Palenque i Świątynia Słońca • Chichen Itza i piramida Kukulkan • all inclusive w Acapulco i Cancun!
 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

 
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 3
Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 130 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w „mieście wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD). Nocleg w Acapulco.
 
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 600 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Sumidero (ok. 4,5 godz.), Parku Narodowego, w którym popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - kormorany, jastrzębie i orły. Proszę zabrać ciepłe ubranie - na rzece może być chłodno! Wyjazd do San Juan Chamula ok. 15USD . Następnie San Cristobal - stolica „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy - zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).
 
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w. ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Campeche, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km).
 
Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).
 
Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Izamal, zwiedzanie dominikańskiego klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Następnie przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu **** na bazie ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 320 km).
 
Dzień 14
Dzień wolny.
 
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich). W niektórych terminach możliwa zmiana na wylot z Cancun bezpośrednio do Europy, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).
 
Dzień 16
Przylot do Polski.
 
Uwagi do programu
Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso. Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku. W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami). Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień. Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą cieplejszą odzież. Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 r. Na drobne wydatki sugerujemy zabrać USD w drobnych nominałach. Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki). Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach). Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.
 
Wyżywienie:
śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).
 
 

Ceny promocyjne, ilość miejsc w promocji ograniczona !

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

06.01 - 21.01 7 671 zł ZAPYTAM
13.01 - 28.01 7 850 zł ZAPYTAM
20.01 - 04.02 7 999 zł ZAPYTAM
27.01 - 11.02 8 121 zł ZAPYTAM
03.02 - 18.02 8 100 zł ZAPYTAM
10.02 - 25.02 8 099 zł ZAPYTAM
17.02 - 04.03 7 999 zł ZAPYTAM
24.02 - 11.03 7 900 zł ZAPYTAM
03.03 - 18.03 7 900 zł ZAPYTAM
10.03 - 25.03 7 921 zł ZAPYTAM
17.03 - 01.04 8 299 zł ZAPYTAM
24.03 - 08.04 8 470 zł ZAPYTAM
23.06 - 08.07 7 500 zł ZAPYTAM
21.07 - 05.08 9 001 zł ZAPYTAM
16.08 - 31.08 7 821 zł ZAPYTAM
16.09 - 01.10 8 080 zł ZAPYTAM
30.09 - 15.10 7 721 zł ZAPYTAM
21.10 - 05.11 7 471 zł ZAPYTAM
28.10 - 12.11 7 671 zł ZAPYTAM
04.11 - 19.11 8 000 zł ZAPYTAM
11.11 - 26.11 8 030 zł ZAPYTAM
18.11 - 03.12 7 850 zł ZAPYTAM
25.11 - 10.12 7 630 zł ZAPYTAM
02.12 - 17.12 7 900 zł ZAPYTAM
09.12 - 24.12 7 550 zł ZAPYTAM
16.12 - 31.12 7 999 zł ZAPYTAM
23.12 - 07.01 8 299 zł ZAPYTAM
30.12 - 14.01 8 300 zł ZAPYTAM
 
 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela  podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj ok. 35-40 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 160 USD), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.
 
WARUNKI UCZESTNICTWA