Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

POGODA TERAZ

 MEKSYK

 

MEKSYK GWATEMALA I HONDURAS- TAJEMNICE AMERYKI ŁACIŃSKIEJ

 


 
 
 
 
Skarby Jukatanu - Chichen Itza, Uxmal, Palenque, Yaxchilan i Tikal • Honduras - flora i fauna Rio Dulce • mistyczne Copan • Gwatemala - kolonializm i wulkany • Miasto Meksyk - największa metropolia • pobyt w Cancun lub na Riviera Maya (all inclusive)
 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 3 godz. przed wylotem samolotu.
Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni).  Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie studni krasowych - cenote. Chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie transfer do Meridy. Po drodze krótka wizyta w Izamal, zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Kolacja i nocleg w Meridzie. (Trasa ok. 360 km).
 
Dzień 3
Po śniadaniu pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie przejazd do Uxmal. Po drodze zatrzymamy się na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej - czas na lunch w jednej z restauracyjek na plaży. W Uxmal zobaczymy: centrum religijne Majów, gdzie znajduje się między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynia Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Kolacja i nocleg w Campeche - wieczorny spacer uliczkami tego klimatycznego, kolonialnego miasteczka. (Trasa ok. 470 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do wodospadu Misol Ha, gdzie zobaczymy jak masy wody spadają z wysokości 40 m do niewielkiego jeziorka ukrytego w lasach selwy. Następnie przejazd do Palenque i zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w, ponownie odkrytego dopiero w XVIII w.: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Kolacja i nocleg w Palenque. (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Gwatemalą i zwiedzanie ukrytego w dżungli miasta Majów - Yaxchilan, stanowiska archeologicznego, którego nazwa w języku Majów oznacza „Zielone Kamienie”, a które znane jest przede wszystkim z pięknych i dobrze zachowanych plaskorzeźb. Następnie przekroczymy granicę meksykańsko - gwatemalską, która znajduje się na rzece Usumacinta (przeprawa łodziami Majów, trzeba będzie przenieść swoje bagaże, zmiana autokaru). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Flores. (Trasa ok. 450 km).
 
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tysięcy mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m wysokości. Dla chętnych „canopy”, czyli ekscytujący zjazd w uprzęży pod koronami drzew tajemniczej selwy (ok. 50 USD). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Fronteras. (Trasa ok. 250 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Rio Dulce i rejs łodzią po rzece. Tereny tego parku zamieszkują m.in. tukany, wyjce. Istnieje możliwość przedłużenia rejsu w ramach wycieczki fakultatywnej "Fiesta Garifuna" w miejscowości Livingston, położonej nad Morzem Karaibskim i zamieszkałej przez plemię tzw. czarnych Indian Garifuna (ok. 40 USD). Przejazd do Copan (Honduras), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 230 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Położone na terenie 30 tys. ha mogło liczyć nawet 200 tys. mieszkańców, przy czym należy pamiętać, iż nie wszystkie budowle zostały jeszcze odkryte - część z nich jest nadal przez naukowców ”wydobywana” z dżungli. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan należą Schody Hieroglificzne, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również centrum ceremonialne z piramidami schodkowymi i boisko do gry w pelotę oraz dobrze zachowane stelle np. Dymiącej Muszli czy Boga Pauhatun. Następnie pojedziemy do miasta Gwatemala, które zostało stolicą państwa po trzęsieniu ziemi w ówczesnej stolicy - Antigua. W Mieście Gwatemala znajduje się trzeci najstarszy uniwersytet na świecie - Universidad de San Carlos. Miasto jest głównym ośrodkiem finansowym i kulturalnym Gwatemali - panoramiczna wycieczka autokarem po mieście. Kolacja i nocleg w Gwatemala City lub Antigua. (Trasa ok. 320 km).
 
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu (możliwy pakiet) rejs łodzią po wulkanicznym jeziorze Atitlan - wizyta w nadbrzeżnej osadzie zamieszkiwanej przez potomków Majów. Kolejnym punktem programu będzie wycieczka na czynny wulkan Pacaya - ¾ drogi pokonujemy konno szlakiem wytyczonym przez stare języki lawy (dla mniej wprawnych w hippice konie prowadzone są za uzdę). Przejazd do Antigua - kolacja i nocleg.
 
Dzień 10
Śniadanie. Spacer po Antigua - m.in. zobaczymy ratusz, katedrę oraz dom jadeitu. Antigua (UNESCO) położona jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Miasto zostało ufundowane w XVI w. i było stolicą kapitanatu generalnego Gwatemali. W 1773 r. zostało w dużej mierze zniszczone przez trzęsienie ziemi, niemniej ruiny sakralnych budowli z tego okresu są nadal udostępnione zwiedzającym. Antigua zachowała charakterystyczny dla epoki kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym), a większość powstałych po 1773 r. budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Transfer to Gwatemala City - przelot do Mexico City. Kolacja i nocleg w Mexico City.
 
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie wizyta w oddalonym o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnym ośrodku religijnym i politycznym Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Powrót do miasta Meksyk - przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec, następnie wizyta w artystycznej dzielnicy miasta - Coyoacan. Dodatkowo przejazd na Plac Zocalo, gdzie zobaczymy katedrę, Pałac Narodowy (z zewnątrz). (Trasa ok. 130 km). Kolacja i nocleg w Mexico City. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.
 
Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Następnie transfer na lotnisko. Przelot do Cancun. Zakwaterowanie w hotelu 4* All Inclusive w Cancun lub na Riviera Maya.
 
Dzień 13 - 14
Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (All Incluisve).
 
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni) do Warszawy.
 
Dzień 16
Przylot do Polski.
 
 
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W Meksyku /Gwatemali /Belize/Hondurasie pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Istnieje konieczność zmiany autokaru na poszczególnych granicach - Klienci muszą przenieść swoje bagaże. Autokary w Gwatemali i Belize są starsze i bardziej ubogo wyposażone niż te w Meksyku.
- Wyjazdy z hoteli mają miejsce niekiedy bardzo wcześnie rano (ok. 5-tej) – możliwe pakiety śniadaniowe.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
- Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 rokiem.
- Prosimy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Dla Państwa wygody (częste zmiany środka lokomocji oraz egzotyczny charakter odwiedzanych miejsc) sugerujemy rozważnie się spakować - najlepiej w 1 walizkę, prosimy zabrać ubrania o charakterze sportowym, porządne obuwie (część zwiedzania oparta jest na trekkingu po selwie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.
- Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki).
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
-Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm X 40cm X 25cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, dopłata to ok. 30 usd.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe
 
Zakwaterowanie:
Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.
Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.
 
Wyżywienie:
śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).
 
 

Ceny promocyjne, ilość miejsc w promocji ograniczona !

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

04.11 - 19.11 9 799 zł ZAPYTAM
18.11 - 03.12 9 599 zł ZAPYTAM
02.12 - 17.12 9 171 zł ZAPYTAM
16.12 - 31.12 9 900 zł ZAPYTAM
30.12 - 14.01 10 299 zł ZAPYTAM
13.01 - 28.01 9 550 zł ZAPYTAM
27.01 - 11.02 9 900 zł ZAPYTAM
10.02 - 25.02 9 950 zł ZAPYTAM
24.02 - 11.03 9 700 zł ZAPYTAM
10.03 - 25.03 9 500 zł ZAPYTAM
    ZAPYTAM
 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni), przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Mexico City i Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu bez klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 355 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz innych wydatków osobistych.
 
Przelot:
Komfortowy samolot Dreamliner LOT (lot bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie Economy catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium i Business w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).
 
 
 WARUNKI UCZESTNICTWA
 
Oferta SKY BAR - menu pokładowe w samolotach typu DREAMLINER!
 
 WIĘCEJ OFERT (kliknij)